Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предимства, недостатъци и бъгове на P8 Lite
#26

Това не е съвсем така. Има една програма CPU-Z която показва работата на ядрата. До сега освен 4 повече не съм видял да работят. На другите пише stopped.
Цитирай
Аксесоари
#27

По този въпрос за ядрата има писано тонове защо, само 4 работят. Обяснението е, че това е заслуга на EMUI и се пускат само при нужда
Цитат:Other core's sleep because this is for economy power(stock emui feature), wake up only when necessary
Другото важно в случая е, че повечето програми, имат проблем с разпознаването на повече от 4 ядра
Казват, че можели да се видят и 8-те ядра в действие в нормален режим и използването на следните програми:
CPUBurn
CPUStats
Цитирай
#28

Това emui дори и в нормален а не ителигентен режим ли тр да ги спира?

Ето пробвах го нооо пак гредааа Smile разгедайте скриншота добре. http://s2.postimg.org/jaghexvg9/Screensh..._27_48.png
Цитирай
#29

Да той винаги работи на 4-ри ядра и когато му е нужно пуска и останалите.А според режима определя на каква честота да работят ядрата дали на максималните 1200 или на по малка честота.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#30

Не мога да открия опция за интелигентен режим на Wi-Fi, която съм виждал при други апарати.
В смисъл при слаб сигнал на Wi-Fi да превключва на интернет.

По някога е проблем за мен - има едно място в цеха където работя, и едвам хваща уифи, но не го губи тотално (иконата за уифи горе направо е сива, без нито една чертичка), и не обръща на нет, а телефона реално няма връзка никаква...

Тази настройка с алкатела я имам и на същото място в цеха си обръщаше на нет.

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#31

Пробвай в това меню тези настройки и виж, дали няма да ти свършат работа
   
Цитирай
#32

Интересно кога ли е това нужното при положение че е натоварен на 100% и лаги. Има нещо гнило в цялата работа. Режима е нормален при теста който съм снимал. Ползвах програмата която колегата бе казал. Айде да видим защо така, вече мн му се ядосах на тела!
Цитирай
#33

Май си прав, колега @fenomena6909, нещо с този процесор е "мижи да те лажим" - при пореден тест с antutu bencmark v6.0.1, и всичките му там операции с процесора (мултитаскинг и пр. ) четерите ядра въобще не се включиха (наблюдавайки паралелно CPU-Z), въпреки че по едно време бе натоварен проца на 100%.
Е по време на бенч ако не се включат всичките 8 ядра, то тогава кога?...

П.П. При мен, след оптимизация и в нормален режим на енергоспестяване -29385 точки (преди седмица ми изкара 32500 точки) - луда работа...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#34

Ето ви ги всичките 8 ядра и четете какво се пише и предлага, поне два пъти написах че CPU-Z не показва коректно, ама вие продължавате да се взирате в него!
           
Цитирай
#35

Това с процесора няма да го коментирам защото много писане ще ми отнеме та и малко нерви. И за да се завърнем към смисъла на темата, само ще обобщя по въпроса - процесора е 100% пълноценно работещ И с 8-те (осемте) си ядра. Хубав, оптимизиран и мощен процесор от среден клас. Така, че не се старайте да приписвате това към бъговете му, напротив - процесора на модела е от неговите плюсове. При Antutu дава средно 30 000 - какво повече му трябва на човек от телефон за 2 лева на месец? ...и точка.

Но към бъговете май дойде време да прибавя още нещо, което доста се изкоментира в друга тема - при закупен от Мтел апарат с тяхна карта съответно, има проблеми с връзката/разговорите. Пращи, заглъхва, има проблем с чуваемостта от другата страна. Това обаче не влиза съвсем в графата "бъгове на телефона", понеже се оказва, че при слагане на SIM на друг оператор няма подобни проблеми. Повече по въпроса е писано тук - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80508.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#36

Колеги аз ще добавя бъг! Телефона започва да забива като рам-та падне под 350мб. Имам Ресурс монитор мини и там гледам като започне да пада под 350мб свободнаа памет телефона забива Sad

ZOPO ZP1000S. Android 4.4.2
Цитирай
#37

Нормално все пак какво очаквате от телефон за 2 лева на месец. Big Grin

И един въпрос има ли как да се сложи андроид 4,3 на този телефон?

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#38

Искам и аз да добавя един минус - телефонът (без да е рутнат) не поддържа OTG. А дори и след рутване  май не е сигурно.
Има си отделна тема по въпроса, просто за изчерпателност го посочвам този факт тук.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#39

(2016-01-14, 18:47:03)Stoimir написа:  Колеги аз ще добавя бъг! Телефона започва да забива като рам-та падне под 350мб. Имам Ресурс монитор мини и там гледам като започне да пада под 350мб свободнаа памет телефона забива Sad

Колега с какво успя да задръстиш 2GB RAM на Андроид Lolipop ? Това на теория е невъзможно почти... Оправи си приложенията и си оптимизирай апарата, защото при теб се случва нещо наистина нередно и те уверявам, че е само при теб. За сега съм тествал апарата доста и съм го натоварвал с какво ли не и не успях да го накарам да забие. Просто виж с какво точно си омазал Андроида си, защото е наистина нещо с тежко действие, ние ако можем също ще помагаме ако ни дадеш повече инфо. Апарата не страда от недостиг на RAM и това е със сигурност.


П.С.: Ако модела лагваше тук болшинството отдавна щяхме да сме изревали по всичките теми в раздела, че ни трови нервите Big Grin Пък аз вярвам, че следя темите редовно и не знам да има и един пост на потребител, който да се е оплакал от лагване/забавяне при апарата.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#40

Аре и аз да се включа, че чета много негативни отзиви, колеги 2 седмици рових из форума когато си търсех телефон, в порядъка до 500 лв, просто не ми се дават повече за апарат, заклет фен съм на samsung, но 1000лв. за S5 или S6 не могат ми се откъснат от сърцето тя колата ми не струва толкова Big Grin така наречените бъгове са нищожни в сравнение с телефоните от този ценови диапазон по мой виждания от това което прочетох във форума, за този телефон даже нямаше тема ... брат ми си купи P8 Standart в Испания и вика много съм доволен но цената му тук е над 800 лв, че влезнах в Technopolis и го видях този за 450лв викам на консултанта искам този телефон, той нормално 30 мин ми предлагаше други устройства, този телефон за тези пари е железен, батерията ми издържа достатъчно време, ровя в нета постоянно, гледам филми, не играя игри, не съм го набъскал с 1000 приложение дето няма да ти ползвам само да задръстват апарата, за слушалките не мога да дам мнение не съм ги ползвал ползвам самсунгските слушалки и тези Lg HBS-900 TONE INFINIM Wireless Stereo Headset, няма грам лаг, не е забивал, разговорите са нормални, камерата е добра като знаете как да я ползвате, с една 32 GB флашка китайска на всичкото отгоре лети, рамта не пада под 1gb свободна, просто не знам какво още да изброявам.

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
Цитирай
#41

(2016-01-15, 21:37:34)Lenux написа:  Колега с какво успя да задръстиш 2GB RAM на Андроид Lolipop ? Това на теория е невъзможно почти... Оправи си приложенията и си оптимизирай апарата, защото при теб се случва нещо наистина нередно и те уверявам, че е само при теб. За сега съм тествал апарата доста и съм го натоварвал с какво ли не и не успях да го накарам да забие. Просто виж с какво точно си омазал Андроида си, защото е наистина нещо с тежко действие, ние ако можем също ще помагаме ако ни дадеш повече инфо. Апарата не страда от недостиг на RAM и това е със сигурност.


П.С.: Ако модела лагваше тук болшинството отдавна щяхме да сме изревали по всичките теми в раздела, че ни трови нервите Big Grin Пък аз вярвам, че следя темите редовно и не знам да има и един пост на потребител, който да се е оплакал от лагване/забавяне
Като спра всички приложения имам свободна рам памет около 1GB до сега не ми е показвало да имам повече от товано применно ако имам включени FB,Crome,i cinexio и реша да пусна друго приложение телефона лагва . Нямам мемори карта а паметта ми е на 80% запълнена. Някакви съвети каква може да е причината за забиването ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

ZOPO ZP1000S. Android 4.4.2
Цитирай
#42

(2016-01-16, 19:20:05)Stoimir написа:  Като спра всички приложения имам свободна рам памет около 1GB до сега не ми е показвало да имам повече от товано применно ако имам включени FB,Crome,i cinexio и реша да пусна друго приложение телефона лагва . Нямам мемори карта а паметта ми е на 80% запълнена. Някакви съвети каква може да е причината за забиването ?

Как се казва Widget-a ти за времето?
Цитирай
#43

(2016-01-16, 19:20:05)Stoimir написа:  ......каква може да е причината за забиването ?


Колега, от скрийншота, който си дал личи, че направо си го задръстил от всевъзможни приложения и игри.. Имай в предвид, че каквото и когато да правиш на телефона си, поне 85% от всички тях - работят на заден план. Един от съветите, които мога да ти дам е да пуснеш телефона да работи на "Нормален" режим, а не на "Интелигентен". При това положение би трябвало хардуера да си покаже мускулите и да се пребори със всичките приложения с които си го изтровил. Второ - възможно е да ти лагва заради почти запълнената вътрешна памет, така че опитай да си прехвърлиш повечето информация от него на компютър, след това рестартирай телефона и провери дали ще върви по-добре. Трето - свали си програма за чистене на ОС (например Clean Master). Почисти с нея кеш и боклук, рестартирай след това и пак провери как работи. Четвърто (вариант, който аз лично изключвам, но все пак) - приложенията и игрите са в повече. Деинсталирай някои от тях и си остави по-важните. Не инсталирай щяло и нещяло, все пак това не е квантов супер компютър на НАСА, способен да носи и на потребителски извращения. Ако се наблъска с боклук и всякакъв вид злобни фонови процеси, и i7 на Intel ще клекне. Всяко устройство си има някакъв лимит. Пето - изведи си на началния екран widget-а за оптимизиране на RAM потреблението и го цъкай от време на време. Когато усетиш лаг, натисни го за да изчисти и ще усетиш веднага забързване на работата. Шесто - ако нито едно от предложенията не подейства - прави фабричен ресет.

Поздрави Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#44

Здравейте, от скоро съм и аз с P8 Lite. И при мен, без да вкарвам допълнителни неща потреблението на RAM-та е 1GB. Изчистих с CCleaner, извадих бутон за оптимизация, махнах приложенията които са на фонов - отново 990 и няколко мегабайта заети. Рестартирах и още при самото включване - пишеше на widget-a за оптимизация - 53%. Проверих пак - 1,12 GB от 2 GB заети.
Принципно телефона не съм го натоварвал толкова много, че да забие, но ми е чудно от къде идва тоя 1GB заети?

П.п.: След хард ресет нещата си останаха по същият начин? Visslar

П.п.2: Долу около зарядното където са 2-та говорителя - и 2-та ли трябва да свирят?
Цитирай
#45

^ Колеги нека не причисляваме това "явление" към минуси или бъгове на телефона. Понеже изреждайки негативизми в тази тема, така би трябвало да се подразбира. Ето обяснението:

Ако това е първия ти Андроид телефон е нормално да се чудиш защо се заема толкова RAM памет. Ако не е първият ти, но пак не знаеш защо, лошо за теб. Потърсете теми с разяснение за начина на потребление на RAM при ОС Андроид и ще ви се изясни. Аз само ще кажа, че всеки един Андроид смартфон ползва RAM памет по същия начин, както P8 Lite - за да е ясно. Каквото и да правите, каквото и да струвате, почти няма вариант при един Андроид да свалите моментното потребление и то в idle режим под 40-50% от оперативната памет и това е с цел. Може да се помогне за по-малкото моментно потребление на RAM като си деинсталнете (или деактивирате) системни приложения, които не ползвате.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#46

Деактивирах някои от приложенията, които няма да използвам занапред, плюс игрите, които така или иначе рядко играя.
Махнах и уиджета за времето и го деактивирах, опасявайки се, че от там има някакво потребление. При теб и другите съфорумници от по-горе - каква част от RAM-та се заема без включено нито едно приложение?
Цитирай
#47

Рядко може да видиш повече от 40-50% свободни специално за лолипоп SGS6 e с 3 гъби и има свободни 500-700MB там да видиш какъв рев е ахаха
Свиркай си и не му мисли много за този RAM
Цитирай
#48

Мерси. На уиджета пише 65%, а иначе 1.05GB, странна работа.

Ама като цяло щом е нормално да гълта толкова, така ще го карам, важното е да не забива. Имам познат със същата машинка ще погледна при него как е. Иначе андроида - 5.0.1 (стоковия).
Цитирай
#49

В менмента на заден план имам 8 активни и нз колко който не ги виждам.И имам свободна памет на половината.На другите страници са Facebook,Chrome няколко страници и някви други
[Изображение: 11cb2cf70b5249c4f9780313a1f0a603.jpg]

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#50

Здравейте имам HTC m8 32gb.
Обмислям да го сменя с P8 lite.
Струва ли си ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)