Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предимства, недостатъци и бъгове на P8 Lite
#51

Аз лично съм много доволен от моя телефон, но решението си е твое.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
Аксесоари
#52

Колега, двата телефона са различни класове. В случая твоят е по-високия клас. Екрана ти е 1080р докато този на Lite e 720р. Единственото, което ще спечелиш при Lite ще е по-добрата камера и по-мощният процесор, който е и 64 битов, докато твоят е 32. Разгледай подробно характеристиките и на двата апарарата и прецени сам за себе си, от какво искаш да се лишиш и с какво искаш да се сдобиеш на негово място като функции.

П.П.: Не знам всъщност какви са софтуерните бъгове на HTC-то, но смея да твърдя, че след последния официален ъпдейт на P8 Lite това е една съвършенна машина, за разлика от всички други апарати и модели, от които всеки си има малките бъгчета, чакащи ъпдейти. P8 Lite няма бъгове, абсолютно завършен е като изделие - както софтуерно така и хардуерно. Напоследък от любопитство се зачитам по темите за другите модели във форума, намиращи се в същия ценови клас на P8 Lite. Четох за Lenovo P70, за Sony Xperiq M4 Aqua, за Sony Xperia Z1 както и за други... Просто за всеки модел потребителите реват и то не за какво да е, ами за сериозни бъгове допуснати при производството, както и за бъгове сриващи апарата след официален ъпдейт. Слава Богу ние с Lite сме късметлиите Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#53

Здравейте Smile  И аз съм доста учуден от възможностите на телефона при положение, че ми върви по бързо и от s4ката.  Има само един проблем...  Има ли някакво решение за този double ефект който се получава при бързо писане?
Цитирай
#54

(2016-03-06, 07:56:30)plamend93 написа:  Здравейте Smile  И аз съм доста учуден от възможностите на телефона при положение, че ми върви по бързо и от s4ката.  Има само един проблем...  Има ли някакво решение за този double ефект който се получава при бързо писане?
Решението е в новият ъпдейт които чакаме.

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
Цитирай
#55

Ах, малко кофти... По принцип пиша доста бързо и това ми създава лек дискомфорд.
Цитирай
#56

В ъпдейта даден в другата тема бъга е оправен. Може да се насочиш към него. Аз ъпдейтнах като излезе и сега нямам проблем с double tap, на всичкото отгоре и използването на рамта се усеща, че е по-малко. Вече често имам по около 1.2гб свободни.
Цитирай
#57

(2016-03-06, 07:56:30)plamend93 написа:  Здравейте Smile  И аз съм доста учуден от възможностите на телефона при положение, че ми върви по бързо и от s4ката.  Има само един проблем...  Има ли някакво решение за този double ефект който се получава при бързо писане?


Huawei го оправиха това напълно в официалния ъпдейт, който можеш да си инсталираш така - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81632

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#58

Всичко супер, но в момента нямам sd карта на разположение, пък друг начин не видях Sad
Цитирай
#59

[Изображение: bfc6dfbbde1e0962.jpg] [Изображение: 7698f95df59c53e6.jpg]

Каква е тази работа - два еднакви телефона, с карти на един и същи оператор, заредени вчера почти по едно и също време (през един час), а единия държи батерия повече от другия - с едно и също "човъркане" и настройки за работещи приложения... 
Единствената по-голяма разлика в консумацията на батерията виждам в радиото...
От каква настройка въобще може да е това?...

П.П. Хм, сега забелязвам, че и цветовете  на дислея не са еднакви - наистина е така , на двусимовия (черния) черното си е черно, а на белия е сив фона... Цветова температура - еднаква (по-подразбиране) и на двата апарата...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#60

^ Колега, въпроса ти е много елементарен, но пък много труден за отговаряне. Нека все пак опитам:
- имаш разлика от да речем около час в зареждането, при което разликата в процентите батерия е 3. Нормално е тези 3% да са паднали през това време
- от двата шота ясно се вижда, че настройките им не са баш еднакви. Няма да спомена кое гледам.
- дори и различни wallpapers да имаш за десктопите им, пак ще има разлика и от това
- под едно и също човъркане, за да е абсолютно еднакво на двата апарата, аз разбирам следното - там където цъкаш на единия апарат в същия момент да цъкаш и по другия. И на двата да правиш едно и също, в един и същи момент. Това би било едно и също човъркане. В останалите случаи си ги ползвал по различен начин.
- ако двата апарата са различни версии - единия двусимов а другия едносимов (което се подразбира от описанието ти), е напълно нормално да има разлика. Все пак са с различни версии на софтуера, както И с различен хардуер
- всички от посочените ми причини отгоре са безмислени. Никой не очаква това да е точна математическа наука. Това са две еднакви устройства като модел и марка, но да наблегнем на това, че са ДВЕ устройства. Същото е, като да тръгнете с два Форд Ескорта от София до Варна каращи един зад друг и накрая да изчислите изхарченото гориво. Ясно е, че все ще има разлика от 200-300-400 или повече грама в разхода на двете коли. Това са машини, не е математика на лист хартия.
- черния цвят на екрана зависи не само от цветовата температура, която е зададена, но и от яркостта, а също така и от самото изображение, което гледаш. За по-точен тест- задай и на двата цвтовата температура ръчно на най-студено, задай яркостта до край. И им качи еднакво черно изображение (картинка) свалена от интернет и на двата. И тогава виж. Ако наистина забележиш разлика в контраста и тогава, то това не е добре. По-скоро се обърни към гаранционния сервиз. Но пък ако както по-горе казах единия е двусимов а другия едносимов - пак е нормално. Възможно е за всяка от версиите дисплея да е различен.


Поздрави Smile


@plamend93 - прочети по-внимателно описанието за процедурата. Можеш и без SD карта!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#61

Благодаря за отговора, тези неща  с ползването и настройките ги разбирам и приемам - просто ми се видя огромна разликата в консумацията на радиомодула. Единия с активност на клетъчното ядро от 4 минути, а другия повече от ден - това не го разбирам...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#62

А, това ли.. Това нещо се е ошашкало просто, показало е каквото му падне в случая Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#63

Здравейте, кажете дали си заслужава за 280лв. huawei P8 Lite ALE-L21 на 6 месеца с още гаранция в добро състояние пълен комплект, едносимов?
А дали ще се ъпдейтне до 6.0?
Цитирай
#64

Заслужава си. Ако няма както казваш фрапиращи следи от употрeба и драскотини.
Цитирай
#65

(2016-03-09, 17:32:55)neo7 написа:  Здравейте, кажете дали си заслужава за 280лв. huawei P8 Lite ALE-L21 на 6 месеца с още гаранция в добро състояние пълен комплект, едносимов?
А дали ще се ъпдейтне до 6.0?

Не си заслужава. След като излезе от магазина, цената му веднага пада с минимум 30 %, тоест реална цена 235 лева от цената на нов, която е: http://bemobilebg.com/смартфони-huawei-p...dual-black

Хубаво си помисли или се пазари!

Huawei P Smart
Цитирай
#66

Здравейте, харесах този телефон за половинката гледам че го има с SingleSim и DualSim вариант и се чудя кой от 2-та да взема (за предпочитане е SingleSim не ми харесва когато на втория слот няма никаква карта да вади проблем че Sim 2 липсва - това не знам дали е така конкретно за този телефон но на няколко то, които съм виждал винаги седи това предупреждение), като SingleSim е малко по скъп, което не е проблем разбира се. По скоро ме интересува дали и двата ще получат update към Marshmallow 6.0 след като и двата се водят ALE-L21. Питането ми е породено от това че на Lenovo A6000 също има и двата варианта и update към Lolipop 5.1.1 получи само DualSim версията. Предполагам че SingleSim версията също има възможност за SDcard - като не се знае дали въобще ще се ползва като най-вероятно е да не се ползва. Ще e със Sim карта на Мтел прочетох и за този проблем с оператора но се надявам че няма да го има след поредния update, а и няма да го купувам от Мтел, най-вероятно ще се взима от Технополис. За сега това се сещам да попитам. 

Благодаря предварително за отговорите  Stolt
Цитирай
#67

Моят е от Мтел и двусимов - пушка. Няма никакви проблеми, не знам с какви телефони си бил, че ти изкарва предупреждение, че няма сим 2. На единия слот ми е сим картата, на другия - SD.
Цитирай
#68

Имам един въпрос относно двусимовата версия на P8 Lite. SIM 2 поддържа ли 3G и LTE?
Цитирай
#69

Аз вече от месец го имам и съм многоо доволна. Обаче не разбрах снимането на екрана само с чукване на кокаллчето как става. При мен не работи
Цитирай
#70

^ Скрийншот се прави с vol down + power. За кокалчета съм чувал, но за друг модел, не за нашия. Моля само да се придържаме към темата и да не я обръщаме на обща. Отваряйте нови теми за различни питания.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#71

Здравейте, колеги притежавам Huawei p8 lite ALE-L21 закупен от Мтел, от около 2 месеца и сам доволен от телефона доста пъргав и доста податлив на команди. Но, за съжаления днес откривам страна аномалия телефона е огънат при бутона за пускане и бутона за намаляване и увеличаване на звука.Телефона е носен само в преден джоб на дънки да доста тесни, но все пак видимо корпуса е леко огънат и когато е оставен на твърда повърхност по гръб се вижда лек просвет което не ми харесва Bu някой с подобен проблем?
Цитирай
#72

Направо ми е смешно като чета на някои хора оплакванията от телефона.Скоро чакам и мнение от рода на "не ми пуска топлата вода"
Аз имам двусимовия вариант от около месец и дори и да се замисля, нямам от какво да се оплача от телефона,освен че ми взима пари като говоря по него Tongue

Huawei Ideos -> HTC Desire X -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Ascend G7 -> Samsung Galaxy SIV Active + LG Spirit -> Lenovo A7000 + LG Spirit -> Huawei P8 Lite + LG Spirit -> Honor 8 + LG Spirit
Цитирай
#73

Здравейте.мен живо ме интересува в крайна сметка има ли този телефон жироскоп,или не?! Защото в различните сайтове за телефони информацията е различна! Благодаря предварително за отговорите.
Цитирай
#74

(2016-03-24, 21:43:25)Мартин Стефанов написа:  Здравейте.мен живо ме интересува в крайна сметка има ли този телефон жироскоп,или не?! Защото в различните сайтове за телефони информацията е различна! Благодаря предварително за отговорите.

Няма, аз лично се убедих след като ми дойде GoogleCard Board, и се мъчих да му сложа приложението да мога да ги пробвам, не позволява да се инсталира от маркета, аз го инсталирах ръчно, но пак не може да се гледат реално 360 градусови клипчета от youtube и игри от маркета, през различни  плеари подкарах някой работи но това не решението за пълноценно ползване.

Много е яд само заради това как няма му сложат старият ми телефон дет е модел от преди 4-5 години има а този Lite няма ...

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
Цитирай
#75

(2016-03-25, 13:17:05)galio_sh написа:  Няма, аз лично се убедих след като ми дойде GoogleCard Board, и се мъчих да му сложа приложението да мога да ги пробвам, не позволява да се инсталира от маркета, аз го инсталирах ръчно, но пак не може да се гледат реално 360 градусови клипчета от youtube и игри от маркета, през различни  плеари подкарах някой работи но това не решението за пълноценно ползване.

Много е яд само заради това как няма му сложат старият ми телефон дет е модел от преди 4-5 години има а този Lite няма ...
Благодаря.не е тогава това моя телефон.спрях се на lg g3 16gb Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)