Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предимства, недостатъци и бъгове на P8 Lite
#76

Явно липсата на жироскопа се усеща когато си купиш очила. Телефона си реагира добре и без него, но не ми харесва идеята да не мога да ползвам пълноценно Google Cardboard, например.

Ще си позволя да допълня и поправя Lenux относно някои плюсове и минуси :
- Дисплеят наистина е доста качествен и приятен за окото, стига яркостта да е около максимума. Ако се наблюдава от дистанция, по-голяма или равна на 30 см, се превръща в Retina (окото спира да разграничава пикселите);
- И аз съм доволен от силния и плътен звук от високоговорителя. Някой се оплака, че ставал ужасен на предпоследното и последното ниво. Ще препоръчам да не го оставяте на тези нива и да си изтеглите един хубав плейър (jetAudio, примерно);
- Трябва да се знае, че обхвата не е перфектен. Лесно се смущава. При мен може и да е от оператора, но имайте предвид, че всеки по-обемен калъф, особено метален, влияе негативно. В тази връзка искам да кажа, че металните телефони ловят по-трудно обхват от пластмасовите (но пък често имат и антена в повече);
- Контролът с движения е един от най-големите плюсове на модела и е по-впечатляваща гъзарийка дори от процесора Wink
Цитирай
Аксесоари
#77

^ Кой контрол с движения, @HERSUS?
Цитирай
#78

Това с обхвата се разбра, че е относително. Един се оплаква от него, на друг му е перфектен. Явно има на лице и други обстоятелства, които вилияят на обхвата и при всички нас те са различни. Мисля, че и при всеки друг смартфон се коментира същото. Който и раздел да отворите във форума, за който и да е модел и марка, ще намерите коментари, в които едни се оплакват от слаб обхват, а други се радват, че всичко им е ОК Smile Относно звука за това, че е ужасен на последното и предпоследното ниво - такова нещо ТОТАЛНО не съществува. Телефона има вграден интелигентен контролер, който се грижи за качеството на звука и няма да допусне почти в никой случай да изкриви това, което чуваме. Колкото и да съм го увеличавал до край никога не съм чувал от него крив звук.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#79

^ Кой контрол с движения, @HERSUS?

Двойно почукване по екрана, когато е заключен и изгасен, за да се включи ; Възможността да напишеш буква на изгасен екран, за да влезеш в камерата, плейъра, времето или браузъра. Освен това можеш да спреш звука на входящо повикване, например, ако обърнеш телефона с екрана надолу. Има и още, трябва да си разцъкаш повечко телефона Smile

Има ли някой проблеми с паметта? В момента не ми изписва правилно колко памет имам. Нито в телефона, нито в картата. Не ми позволява и приложения да актуализирам. Сменях няколко пъти мястото за съхранение, рестартирах, чистих...без резултат.
Цитирай
#80

При мен след рестарт изчезват персоналните мелодии за контакти, които съм задал и на всички става Default мелодия. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво е решението, евентуално Smile

Huawei P Smart
Цитирай
#81

При мен също се появява този проблем. Оправя се като изтрия всички контакти от СИМ картата, Не знам дали е достатъчо.
В смисъл, не трябва да има според мен дублирани контакти - при мен няма и в гугъл акаунта. Правя си единствено бекъп на контактите на мемори карта, а също и мятам .vcf файла и на лаптопа...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#82

(2016-04-08, 11:47:53)Lenux написа:  Това с обхвата се разбра, че е относително. Един се оплаква от него, на друг му е перфектен. Явно има на лице и други обстоятелства, които вилияят на обхвата и при всички нас те са различни. Мисля, че и при всеки друг смартфон се коментира същото. Който и раздел да отворите във форума, за който и да е модел и марка, ще намерите коментари, в които едни се оплакват от слаб обхват, а други се радват, че всичко им е ОК Smile Относно звука за това, че е ужасен на последното и предпоследното ниво - такова нещо ТОТАЛНО не съществува. Телефона има вграден интелигентен контролер, който се грижи за качеството на звука и няма да допусне почти в никой случай да изкриви това, което чуваме. Колкото и да съм го увеличавал до край никога не съм чувал от него крив звук.

Не съм съгласен за това със звука. Баш като си го усилиш от предпоследно ниво нагоре и става отвратителен. Високите не са "С" а "Ш" и т.н. Ако искаш @Lenux аз съм от Провадия заповядай да пием биричка и да чуеш дали е така. Смея да твърдя, че откъм звук и настройки(каквито всъщност няма) телефона е 3 от 6. Може би аз съм прекалено взискателен поради аудиофилските си наклонности. Спрямо идол 3 на жената тоя бледнее по звук, и това което ми направи впечатление е, че там при увеличаване до последно няма такова влошаване на качеството.

Още нещо което забелязах като бъг е, че при рестарт иконите ми се разбуркват(не всички) и дори излизат от папките. При това дори едно приложение излиза с две икони еднакви. При опит да изтрия едната се деинсталира приложението и изчезват и двете. Тъй като това е софтуерен проблем надявам се с бъдещите актуализации да се изчисти. Случва ми се доста често да ми се самоизключва опцията за въртене на екрана.

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#83

Този бъг си е само при теб, така че не го приписвай на телефона!
Цитирай
#84

Да разбирам, че аз съм виновен за това не телефона?

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#85

Има някъде настройка - да подрежда автоматично иконите по дисплея, може да е от нея - потърси я...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#86

@fenomena6909: Колега стига да имах тази възможност щях да дойда за да чуя твоя. Аз също смея да твърдя, че имам добро аудиофилско ухо, чуващо и най-малката неравност по качеството. Току що нарочно си направих тест, пак, въпреки всичко - пуснах песен със стоковия (наистина макс упростен плеър) и увеличих до край - разсейване не чух и в трите регистъра, нито във високия. Пуснах да чуя и със другия плеър, който си имам - "JetAudio Plus" - там естествено всичко е до настройки, понеже има страшно много аудио настройки като еквалайзери, подобрители, бас буустери, кристалайзери и всякакви други подобни.. И при оптимални стойности на същите, отново не чувам кривене, звука остава чист, до колкото може все пак да бъде чист един звук от смартфон. Единственото, което искам да спомена, понеже мисля не съм го казвал до сега - дигиталния контролер на звука на телефона е настроен така, че при последните две нива на силата на звука да реже от средните честоти, именно с което се предотвратява изкривяването. Иначе, разбира се, че няма как да твърдим, че това е телефона с най-добрия, качествен и силен звук. Да, аз също съм чувал телефони дето звука им е доста по-добър, но както се казва - 13 камера, 8 ядра и HD екран ще са с такъв звук, за тия пари Smile

Относно това с иконките - доста странно е. При мен го няма и не го е имало. Може би си за фабричен рестарт колега.


П.П.: Добре, чакайте малко.. Колегата има до някъде право по въпроса със звука. Като цяло забелязвам нещо странно и до сега правих тестове. При макс увеличаване не чувам кривене, но... Име едно странно преобразуване на звука от контролера, дето го прави да звучи малко сакаш като измъчен, изваден от лимита на гърлото на телефона Big Grin ..иначе се опитва да го запази без изкривяване. Въпроса е, че след като пусна музика от Youtube (през браузър Opera), от настолната версия на сайта, там звука се чува да е коренно различен - доста по-стабилен и непреобразуван и чист остава дори и на последните две нива. Сега го мисля какво го причинява това ииии се дразня. Нека колегите със 6.0 тестват и те и да кажат там забелязва ли се такова нещо?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#87

А P8 lite изобщо има ли известяване за получено повикване светодиода който трябва да свети в зелено, при мен май не си спомням  да се е показвал тоя диод, или това е само високия клас P8...
Цитирай
#88

(2016-04-10, 18:59:33)Lenux написа:  @fenomena6909: Колега стига да имах тази възможност щях да дойда за да чуя твоя. Аз също смея да твърдя, че имам добро аудиофилско ухо, чуващо и най-малката неравност по качеството. Току що нарочно си направих тест, пак, въпреки всичко - пуснах песен със стоковия (наистина макс упростен плеър) и увеличих до край - разсейване не чух и в трите регистъра, нито във високия. Пуснах да чуя и със другия плеър, който си имам - "JetAudio Plus" - там естествено всичко е до настройки, понеже има страшно много аудио настройки като еквалайзери, подобрители, бас буустери, кристалайзери и всякакви други подобни.. И при оптимални стойности на същите, отново не чувам кривене, звука остава чист, до колкото може все пак да бъде чист един звук от смартфон. Единственото, което искам да спомена, понеже мисля не съм го казвал до сега - дигиталния контролер на звука на телефона е настроен така, че при последните две нива на силата на звука да реже от средните честоти, именно с което се предотвратява изкривяването. Иначе, разбира се, че няма как да твърдим, че това е телефона с най-добрия, качествен и силен звук. Да, аз също съм чувал телефони дето звука им е доста по-добър, но както се казва - 13 камера, 8 ядра и HD екран ще са с такъв звук, за тия пари Smile

Относно това с иконките - доста странно е. При мен го няма и не го е имало. Може би си за фабричен рестарт колега.


П.П.: Добре, чакайте малко.. Колегата има до някъде право по въпроса със звука. Като цяло забелязвам нещо странно и до сега правих тестове. При макс увеличаване не чувам кривене, но... Име едно странно преобразуване на звука от контролера, дето го прави да звучи малко сакаш като измъчен, изваден от лимита на гърлото на телефона Big Grin ..иначе се опитва да го запази без изкривяване. Въпроса е, че след като пусна музика от Youtube (през браузър Opera), от настолната версия на сайта, там звука се чува да е коренно различен - доста по-стабилен и непреобразуван и чист остава дори и на последните две нива. Сега го мисля какво го причинява това ииии се дразня. Нека колегите със 6.0 тестват и те и да кажат там забелязва ли се такова нещо?

Видя ли, че е така ;Winkофтуерно има някакъв подобрител на звука който се мъчи да докара плътния звук. И при по-високи нива се получава изкривяване. На жената идола 3 прави така, когато е включена опцията JBL.

Относно плеара с настройки на звука предполагам си наясно с това да регулираш звука преди миксера на ОС, който в нашия случай разваля нещата. За да постигнеш ефекта на корекция на звука през плеара трябва да имаш ASIO, което на тази платформа няма как да стане. Все едно да слушаш с foobar 2000 на реалтек вградена карта с включен ефект "bathroom" и да се мъчиш да го коригираш през еквалайзера на плеара. Smile

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#89

^ Съгласен съм. Единствено не съм съгласен с това, че звука криви при макс ниво, просто се получава някакво странно real time премодулиране и ефекта не е хубав. Но дилемата както споменах е такава, че (например) в YouTube през браузър звука е изключително стабилен и отчетливо изкаран. Там дори не реже от средите при последните две максимални нива, тоест, контролера за звука не се "оаква" Smile Лошото е, че не помня при B170 как бяха нещата със звука. Ноооо в крайна сметка с оглед на фактите е очевидно, че вината е на ниво софтуерна оптимизация, щом в едните случаи е факт, че хардуера е способен да изкара И чист, стегнат звук. Принципно има много разработени модове за подобрение на звука, но въпроса е, че искат руут и рекавъри меню през което се флашват. Но нека все пак чуем и мнение от някой от потребителите на апарата, които са ъпдейтнали бетата на 6.0. А именно - дали има разлика в звука, когато пуснат mp3 през стоковия плеър увеличено до край, с това да пуснат музика от YouTube (настолната версия) през браузъра, пак увеличена до край.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#90

(2016-04-10, 19:38:11)themechanic написа:  А P8 lite изобщо има ли известяване за получено повикване светодиода който трябва да свети в зелено, при мен май не си спомням  да се е показвал тоя диод, или това е само високия клас P8...

Свети в синьо.

Huawei P30 lite, Huawei T5, Huawei GT2
Цитирай
#91

Точно зелено си е при P8 Lite DS, може при едносимовия да е друг цвета.
Цитирай
#92

Направих тест за да е максимално обективно и пуснах на двама които не знаят за проблема и дори от настолната туба и казаха че звука става гаден при усилване до последно. Следователно не само на мен ми се струва. Проблем има и трябва да се реши, въпроса е как.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#93

(2016-04-10, 23:04:14)dobs7z написа:  Точно зелено си е при P8 Lite DS, може при едносимовия да е друг цвета.

Аха извинявам се, то и тая опция се пуска допълнително от менюто, а иначе си е наистина зелена...
Цитирай
#94

(2016-04-11, 00:57:14)fenomena6909 написа:  Направих тест за да е максимално обективно и пуснах на двама които не знаят за проблема и дори от настолната туба и казаха че звука става гаден при усилване до последно. Следователно не само на мен ми се струва. Проблем има и трябва да се реши, въпроса е как.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk


Колега при мен звука от YouTube е кристално чист и стегнат на макс увеличено ниво, да не си мокрил или изпускал телефона? Опитай и с Opera браузър за всеки случай.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#95

Не е той от нов си го прави това. На колегата телефона е същия и пак така. Абе китайциии

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#96

Дали някой от вас е решил проблема с предсказването на текст при писането на клавиатурата, независимо от езика, на който се въвежда. Как ? В настройките не намерих опция за изключване. Опитах с приложения, нови клавиатури, но също безуспешно. Моля за помощта ви, тъй като не съм много веща. Извинявам се, ако поста ми не е за този раздел..
Цитирай
#97

^ Колега, това не е проблем, а е до настройки. Вероятно в момента си с Huawei-ската клавиатура, която е малко опърничава от към потребителско оптимизиране. За да се оправиш - от Настройки > Език и въвеждане си смени клавиатурата по подразбиране да ти е "Клавиатура на Google (Английски САЩ)". Отдолу в разширени изключи "Провери правопис". След тов цъкни на "Клавиатура на Google", във "Въвеждане чрез жест" изключи "Динамична плаваща визуализация", а ако не ти трябва изобщо въвеждане чрез жест, изключи директно "Активиране на въвеждането чрез жест". След тов влез във "Коригиране на текст" и изключи "Автоматична поправка", "Показване на предложения за поправка", "Персонализ. предложения", "Предложения за контакти" както и "Предложения за следваща дума". В "Разширени" можеш да изключиш и "Подобряване на клавиатурата на Google". Започнах малко по-отдалече и ти описах начина, по който аз лично съм си оптимизирал за ползване клавиатурата, като по този начин не се предсказват и не се предлагат автоматично думи.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#98

Здравейте!

След първата седмица на ползване на телефона оставам с впечатлението, че нещо не е наред с моята бройка. Последният проблем, който се появи днес е, че не мога да го свържа с нито един лаптоп/компютър/таблет (през OTG кабел в случая с таблета), всичките които имам с Windows 10. Включих и "опции на програмиста", така нареченото "developer mode", активирах и USB debugging-а, какво ли не правих - нищо не помага. Просто на екрана на устройството, към което го свързвам се изписва "One of the devices attached to this computer has malfunctioned and windows does not recognize it." + това прочетох, че някои модели имали издатинка отзад, как се различава, много ли е голяма и въобще аз не различавам нещо, чувствам си го гладък.. Оказа се, че нещата не са толкова идеални, въпреки, че съм изчел доста мнение относно този модел и затова предприех стъпката за закупуване.. От Telenor е взет, ако все още има активни от вас в тази тема, моля дайте съвет какво да правя.. Благодаря!
Цитирай
#99

А дали Windosa си е качил всичките драйвъри и на талефона си му задал обмен на данни(Files).

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Аз пък имам проблем с интернета. Когато пусна нещо да се тегли или ъпдейтва(генерира трафик) не мога да ползвам нито едно др приложение което ползва интернет. Това е така докато не приключи тегленето което е първо. С B550 съм

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)