Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кодиран ли е телефонът ми?
#1

Преди 2 години си купих S4 mini на изплащане от Мтел. Сега искам да мина на Виваком и да ползвам същия телефон с тяхната карта.

Въпросът ми е ще имам ли проблем? Едно време ги кодираха, вече не знам как е.

Преди няколко месеца го руутнах и ъпгрейднах до 4.4.2 (I9195XXUCNK1), тъй като Ментелите не предлагаха последната версия на софтуера, ако има някакво значение Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

Това,че си го руутвал и преинсталирал няма никакво значение.Най-лесно е да вземеш карта на друг оператор от приятел и да я сложиш в твоя телефон и ще разбереш дали е заключен.Но на 100% съм убеден,че е кодиран.Аз до сега от тях отключен телефон не съм купувал Big Grin Но,щом телефона е купуван преди 2год.,значи вече е изплатен и ще ти предоставят кода за отключване безплатно.Просто звъни на *88 и те ще ти кажат,ако е заключен до 24 часа ще имаш кода и ще може да го ползваш със всякакви карти Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

Ами за съжаление към момента няма как да намеря микро сим на друг оператор... Иначе приложението SIM Card ми показва на SIM state: NETWORK LOCKED. Не съм сигурен дали е същото обаче.

ОБАЧЕ, сега си спомням, че преди да руутна, си сложих Глобулска карта, за да звънне един приятел и тогава всичко се случи без проблем.

Иначе някакъв Network Unlocker в store-а ми даде някакъв 8 цифрен код според имея (безплатно). Има ли опасност да прецакам телефона, ако въведа грешен код няколко поредни пъти?

Едит: GalaxSim Unlock ми дава на sim lock status undefined, така че уж най-надеждния начин при мен не върви.
Цитирай
#4

S4 Mini няма да можеш да го отключиш без пари и с приложение като Galaxy Unlock... ще трябва да си платиш в сайт по IMEI или в сервиз Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

В крайна сметка се оказа, че не е кодиран телефона - бачка си идеално с вивакомската карта Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)