Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

lg g4 не се включва

Днес сънувах,че някакъв тъпак стои на една пейка до един блок и си дърпам силно телефона от ръката му, той не го дава, но накрая със сила го взех.
Тъпакът избяга в един вход, а аз успокоен си взех телефона. Обаче усещам,че е пречупен на две, като шоколад. Махнах му кожения гръб и телефонът падна на 2 части счупен на земята. Събрах го, сложих му капака и си казах-имам гаранция. През това време се събрали в ляво от мен много мацки и ми се смеят. И повече нищо не помня.

Това явно е сигнал,че телефончето ми си заминава по реда хахаххахаха
Цитирай
Аксесоари

(2017-02-28, 09:31:26)greensmoke7777 написа:  През това време се събрали в ляво от мен много мацки и ми се смеят.

Все пак има и нещо положително в съня ти. Погледни го от хубавата страна - имало е мацки! Smile
Цитирай

То имаше мацки , ама ми се смяха, а това не е много положително  Lol
Цитирай

Дано няма повече умирания. Второто изгаряне е на номер 512 който все пак не е от последните...

Tapatalk with LG G4
Цитирай

(2017-02-28, 13:48:03)eksoldier написа:  Второто изгаряне е на номер 512 който все пак не е от последните...

Какво искаш да кажеш? Какво е това второ изгаряне на номер 512?
Цитирай

Виж мненията по нагоре. На колега са му сменили старата платка и са му сложили с 512 номер. След време и тя изгоряла. Моят номер е 607...

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Здравейте, днес в сайта на "оранжевите", в секцията за следене на устройство в сервиз се появи тази информация "Извършен ремонт / подменени части:
1.PCB Assembly,Main
2.Смяна на резервна част (Платка, LCD модул, др.)
Данни за сервиза:
К енд К Сервиз"
Дали са му сменили и дисплея, защото още не съм получил телефона?

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай

Сменен е.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-03-15, 12:35:19)PRANDELINHO написа:  Здравейте, днес в сайта на "оранжевите", в секцията за следене на устройство в сервиз се появи тази информация "Извършен ремонт / подменени части:
1.PCB Assembly,Main
2.Смяна на резервна част (Платка, LCD модул, др.)
Данни за сервиза:
К енд К Сервиз"
Дали са му сменили и дисплея, защото още не съм получил телефона?
Днес си взех телефона, сменили са му платката(сега серийния номер започва с 701), но мошенниците от сервиза не са сменили дисплея, макар че в документите пише "Смяна на резервна част "(Платка, LCD модул, др.), защото ми го върнаха със залепения от мен стъклен протектор

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай

(2017-03-16, 22:57:09)PRANDELINHO написа:  Днес си взех телефона, сменили са му платката(сега серийния номер започва с 701), но мошенниците от сервиза не са сменили дисплея, макар че в документите пише "Смяна на резервна част "(Платка, LCD модул, др.), защото ми го върнаха със залепения от мен стъклен протектор

Може да са ти прехвърлили протектора на новия дисплей, не е трудно. Малко вероятно, но все пак...
Цитирай

Ако има белези по старата рамка и си има проблема с отпечатъка ще се знае...

Tapatalk
Цитирай

Точно така е, белезите си стоят, и розовите ивици - също

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай

Снимай проблема и връщай. Аз така направих.
Ето какво са ми писали след ремонта:
[Изображение: b0ccbcd96bbe7f83825be3c0edd801c7.jpg]
Tapatalk
Цитирай

Данни за ремонт
Дата на приемане:
15.03.2017
Статус:
Завършено поправено
Извършен ремонт / подменени части:
PCB Assembly,Main
Black Front Cover
Смяна на резервна част (Платка, LCD модул, др.)
Данни за сервиза:
К енд К Сервиз
Предоставено оборотно утройство:
не
Гаранционно обслужване:
да
Застраховка:
не
Получено от клиент:
не
10 минути след стартиране на телефона разбрах че камерата (задната) не работи и отново отиде на сервиз МНОГО СЪМ ЯДОСАН от такава глупост на някой некадърен МАЙСТОР
Цитирай

При мен се получи сьщото, но на предишния ми телефон LG G2 и пак в същия сревиз. Не знам, вече се чудя, дали не го правят нарочно.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай

(2017-03-22, 14:29:19)PRANDELINHO написа:  При мен се получи сьщото, но на предишния ми телефон LG G2 и пак в същия сревиз. Не знам, вече се чудя, дали не го правят нарочно.

Лелее днес забелязах, че и фокуса на задната камера на G4 е ужасен, а уж гледах след смяната на дънната платка. Още утре отива на ремонт

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай

Здравейте колеги.
LG G4 H815 EMEA закупен на 01.12.2016г.
На 09.03.2017г. след така наречената ситуация BOOTLOOP - Demigod screen телефона не "запали". Опитвах много знайни и незнайни хватки , но спрях да се мъча и върнах апарата на купувача ЕМАГ с цел да си искам правата по гаранцията. Забравих да спомена че апарата беше руутван + много допълнителен инсталиран потребителски софтуер. Пратих апарата до сервиз в Румъния - Букурещ на 14.03.2017г. и ми го върнаха на 22.03.2017г. Куриерските услуги са за сметка на продавача ! За сега се държи много добре , нарочно го натоварвам за да видя дали има проблеми. Сега мисля отново да го върна заради екрана който е прегорял, но явно в сервиза не са го забелязали. Оригинална дъна платка 510 заменена с 710 !!!

Model: LGABCD
MSN:
Suffix: XABCXX
ESN Date(Prod. Date): Feb 16, 2017
ESN Go Date: Feb 17, 2017
Phone Age: 0 Year(s), 1 Month(s), 8 Day(s)
Location Code: N
Network Code: ROM
Carrier: ROMANIA

Xiaomi Mi 8 Explorer
LG G4 H815 (EMEA) Leather / Shiny Gold - Android 6.0
Kingston 64GB microSDHC/SDXC UHS-I U3 90R/80W
Цитирай

Колеги днес телефонът ми изгасна и не иска да се включи,дори не се показва логото на LG? Дали става въпрос за боотлооп проблем или е нещо друго? Сер. номер започва с 506. и другият ми въпрос е: има гаранция към Мтел,там ли да го нося или направо в Мост?
Цитирай

Най добре го занеси направо в Мост, защото от Мтел само, ще бавят изпращането и след това връщането.
Цитирай

(2017-03-24, 17:57:17)amateur написа:  Най добре го занеси направо в Мост, защото от Мтел само, ще бавят изпращането и след това връщането.

Всъщност грешката е моя...гаранцията ми е към Виваком. А добре де,как в Мост ще знаят да ми поправят телефона съгласно гаранцията,която имам към виваком. Трябва ли ми нещо друго освен гаранционната карта?
Цитирай

В самата карта би трябвало да има посочен оторизиран сервиз при гаранционно събитие - това е достатъчно.

 
Цитирай

Колеги,смениха ми дъно и дисплей в Мост. Много бързо станаха нещата и съм доволен. Сер.номер започва с 703. Въпроса ми е,да го чакам ли пак да "сдаде багажа" или един път сменено,вероятността е малка да се прецака? Знае ли някой случай за сменено дъно,което отново да е изгърмяло?
Цитирай

Да , аз знам за такъв случай, на мен се случи. Виж предишната страница , мнение 392.

Note 10+
Цитирай

Не е невъзможно, но случаите са единични.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Здравейте, колеги.
Може ли някои да ми каже колко ще ми илезне ремонта на платката без гаранця?
В оторизиран сервиз.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)