Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

lg g4 не се включва

Моя мъртвец се върна от сервиза и за мое удивление със същата платка. Явно са я ремонтирали. Да видим колко ще изкара.
Цитирай
Аксесоари

(2017-10-27, 11:31:12)DxV_pRo написа:  Моя мъртвец се върна от сервиза и за мое удивление със същата платка. Явно са я ремонтирали. Да видим колко ще изкара.

По скоро нищо и е нямало ... На авер 2 пъти е изпадал в бутлуп ... определено софтуерни усирания ... Реинстал и живее вече над година. Симптомите за платката са малко по различни. Дори и след реинстал има аномалии в работата.
Цитирай

Някакъв шанс за реинстал има ли по принцип?Пробвах,но LGUP и флаштула не го разпознават.Мисля,че на LGUP изписа unknown...Че имам тука един под ръка,ако успея да го подкарам..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2017-10-27, 12:32:08)bodonance написа:  По скоро нищо и е нямало ... На авер 2 пъти е изпадал в бутлуп ... определено софтуерни усирания ... Реинстал и живее вече над година. Симптомите за платката са малко по различни. Дори и след реинстал има аномалии в работата.

И какви са симптомите ?!? Телефона си беше сток със заключен бутлоудър. Голям разбирач си.
Цитирай

(2017-10-27, 16:00:32)DxV_pRo написа:  И какви са симптомите ?!? Телефона си беше сток със заключен бутлоудър. Голям разбирач си.

Оу ... сериозно греене, FC и откази на основни сензори ... много рядко платка си отива без поне симптома силно греене ... Дори и тогава се пробва префлаш с kdz и tot и тогава става ясно дали наистина има бутлуп проблема ... Покрай проблемните бас ловя са сменени и доста които просто са се омазали, а това неминуемо се случва понякога едно падане на батерия може да му разкаже играта на андроида ... учудващо крехък е понякога и няма голямо значение сток и бутлоудър .. А до колко голям разбирач съм ... не би било редно аз да казвам, но до сега само ти се хвалиш че са ти го върнали с твоята си платка ...
Цитирай

(2017-10-30, 18:04:12)bodonance написа:  Оу ... сериозно греене, FC и откази на основни сензори ... много рядко платка си отива без поне симптома силно греене ... Дори и тогава се пробва префлаш с kdz и tot и тогава става ясно дали наистина има бутлуп проблема ... Покрай проблемните бас ловя са сменени и доста които просто са се омазали, а това неминуемо се случва понякога едно падане на батерия може да му разкаже играта на андроида ... учудващо крехък е понякога и няма голямо значение сток и бутлоудър .. А до колко голям разбирач съм ... не би било редно аз да казвам, но до сега само ти се хвалиш че са ти го върнали с твоята си платка ...

Нито е грял повече от обикновеното (42 градуса максимум и то надупен на игри), нито са ми отказали сензори или основни процеси. Просто заби на gmail и му извадих батерията(която беше над 60%), в следствие на което почна рестартирането. Нали се сещаш, че за да му флашнеш софта наново трябва поне да зацепи и компа да го засече и поне в рикавъри режим да влезе. Е моя не влезе. А колкото до платката - старата си е - същия имей и същия сериен номер. В тубата има десетки клипове как ги презапояват чиповете, така че явно и тук някой е почнал да ги оправя.
Цитирай

Някой пробвал ли е да слага медна лента на дъното или подобни методи за връщане към живота?Гледам някой хора също презапояват чиповете.Изглежда има какво да се направи,някой запознат ли е подробно?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Има ли изобщо нормален достъп до проблемния чип?
Цитирай

Има достъп,даже тука съм разглобил един и му нагрях чипа,тръгна за 10 минути и пак влезе в bootloop.Гледам някой слагат медна лента,но нямам в мене такова чудо..
Имам едно питане,телефона тръгна,подкарах го всичко нормално,но при завършване на настройките се ресна пак и пак се пуска.Възможно ли е проблема да е софтуерен,а не хардуерен ?Лампичката свети горе,преди не светеше.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Проблем на платката е предимно.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-10-30, 23:30:26)DxV_pRo написа:  Нито е грял повече от обикновеното (42 градуса максимум и то надупен на игри), нито са ми отказали сензори или основни процеси. Просто заби на gmail и му извадих батерията(която беше над 60%), в следствие на което почна рестартирането. Нали се сещаш, че за да му флашнеш софта наново трябва поне да зацепи и компа да го засече и поне в рикавъри режим да влезе. Е моя не влезе. А колкото до платката - старата си е - същия имей и същия сериен номер. В тубата има десетки клипове как ги презапояват чиповете, така че явно и тук някой е почнал да ги оправя.

Ваденето на батерията е равносилно на както писах по горе "падане на батерията" и е напълно достатъчно да го омаже. И това ти го пиша не като разбирач (нямам претенциите) а като човек който е изпадал няколко хиляди пъти в бутлуп по една или друга причина, понякога стигайки до двадесетина на ден ... иначе да сещам се за ядовете които може да ти докара това. Познато, но сега е една идея по лесно защото има от къде да се чете ...

Това е един от начините:
Цитат:Pull out battery then connect usb cable, press volume down, put battery back while keeping volume down pressed

Може да погледнеш и това.
Презапояването на чипа е временно решение, т.е. или се готви за още ядове или просто се е омазал, което обаче не означава, че на дънцето не му идва времето, макар, че твоето не грее, а това се оказва първия симптом.


@vesoisthebest след като захапва за 10 минути това е напълно достатъчно да му подрежеш проблемните бързи ядра ... Кернел за 20g BGR с който бързите ядра не работят и остава на 4 бавни ядра ...
Цитирай

Сега забива на началния екран и се рестартира,после пак се пуска.Възможно ли е софтуерно да съм го омазал,бях флашнал някъв софт за европа?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2017-10-31, 11:04:46)vesoisthebest написа:  Сега забива на началния екран и се рестартира,после пак се пуска.Възможно ли е софтуерно да съм го омазал,бях флашнал някъв софт за европа?
Не пречи да пробваш един префлаш със флаш тула на ЛГ от 2014 ... Умишлено той. Прочети малко в хда ...
Цитирай

Точно със него се мъча..доста изчетох в ХДА...

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Батерията , ако си е заминала така прави. Предлагам с нова да пробваш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Като чета на кой кога му е сдал багажа тел., направо моят си е рекордьор. Днес след 2 год.  и 25 дни от излизането му от Мтел умре..... гадът. Платка 506. А тия дни смятах да го сменям с G6.... Явно няма да е с него... Умирам от яд, че не изгоря преди месец.... късмет.... До къде се докарахме да се молим техниката ни да се развали в срока на гаранцията... Та все пак да попитам...  Колко излиза извънгаранционния ремонт?
Цитирай

Най-добре си купи платка от алиекспрес за 100 и нещо и си я смени сам иначе ще те обрулят 250-300лв БГ

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2017-10-25, 18:46:24)chopakov написа:  507 умря 3 дни преди да навърши година.В последно време доста загряваше и изключваше преди батерията да достигне 10%.
Диагнозата е ясна-буутлууп.


Ъпдейт:
Вчера ме викнаха да си го прибера.
В протокола пишеше РВА Main нещо си.
Сменена платка с номер 710,ще го видим колко ще устиска.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Здрасти! Преди време и моя телефон угасна. Без никакви предварителни признаци. Получи се точно когато включвах зарядното... за момент "зависна" и угасна. И въпреки че правих опити да зареждам батерията и тн повече не тръгна. Но сега реших да измеря напрежението на батерията и уреда отчита 2,57 v. Мисля си да не би да се е скапала батерията... Може ли така изведнъж?
Цитирай

И така. След 2 месеца разправии не можах да сменя телефона с друг модел във Виваком. Набутаха ми мострената бройка за нов. Още при инсталирането снощи дисплея почна да се отпечатва... Все пак е 507 номер. Очаквам докато пътувам и се върна у дома и да умре хаха. Като се прибера го давам пак на сервиз. Дано са свършили всички видове части в сервиза и мострени бройки в скапаните вивакомци. Силно се надявам тоя път да не ми излизат със същия номер.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-12-05, 12:46:31)eksoldier написа:  Дано са свършили всички видове части в сервиза и мострени бройки в скапаните вивакомци

Уви,не са.
Монтираха ми 709 преди няма и месец.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Амине знам що са заявили моя за смяна от сервиза тогава. Иначе дирекно го връщам със същото оплакване в сервиза. Телефонът е пи бавен от xiaomi ми, бати дървото. Лг на куково лято вече.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Човек и аз съм го носил моя два пъти на сервиз, но ти си скъса нервите с тая пръчка.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Това карък ли е какво е вече...то вярно и аз с г2-ката едно време бях 3 пъти на сервиз за година и половина и накрая пак изби пустото жълто петно. Сега тая Г4-ка подминава година и половина с яка екслоатация и нямам абсолютно никакви проблеми. Мой познат редовно ми казва да не си купувам такива техники предназначени за бг пазара и вече започвам да си мисля, че е прав, което се потвърждава и от една г3-ка която се екслоатира като чужда и умря на 4години. Не знам, но определено имам лична статистика, която потвърждава, че нямам никакви проблеми с телефоните за чужд пазар, а тука каквото взема от тукашните оператори се троши на поразия...
Сега сигурно някой ще каже, че признатите проблеми се срещат и навън, обаче тук количеството и статистиката са важните показатели, иначе всичко се чупи...
Цитирай

Проблемите в чуждите форуми с G4 са напълно идентични и са хиляди. И изобщо всеки проблем с телефон тук, вече е установен и в чужбина. Ноут 7 да не би да не гърмеше в чужбина?
Всичко е едно и също и се прави на конвейр. Пълни митове и легенди са това за различните пазари. А и на повечето цивилизовани места не се пише по сто пъти във форума, а отиваш и веднага ти го заменят. Тук виждаш какви драми са.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)