Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

lg g4 не се включва

Трябва и да улучиш. Аз със s8 ядове не съм имал. Е, 3-4 пъти му блокира и аз вече не знам какво беше, не реагираше на нищо и накрая се наложи да го ресетна и са уж няма абсолютно никакви проблеми, вносен е от Италия мисля, дисплея ми харесва няма никакви отенъци, и бялото ми се струва добро. А е от началото на май мисля бройка..
Цитирай
Аксесоари

(2017-12-16, 22:14:43)Joro777 написа:  Днес като натиснах пауър бутона тръгна от първия път, показа че батерията е на 0 и иска зареждане, включих го обнадежден да се зарежда и...пак си умря. Вместо да ме бяхте карали да чета 32 страници спам  и лаф моабет да бяхте казали направо да го вкарвам във фризера или да гледам клипове в ютуба как го разглабят и нагряват със сешоари и го мажат с разни лай*а. Та, вкарах го за 3 часа във фризера(увит в найлон) и го изкарах бая замразен, ужким тръгна, включих го да се зарежда, показа 5% и че се зарежда и...пак умря. Явно доста сериозно е умрял, то мойто не е и буутлууп даже, ми когато реши да се включи от 20 опита само логото на ЛГ за няколко секунди и индикатора не свети дори. Надявам се, че ако се стигне до сервиз няма да разберат че съм го вкарвал във фризера?
А тези от ЛГ така ме ядосват, ужасен съпорт, вече 4 дни ме въртят и ме правят на глупак. Първо се свързах с продавача, който дори фактура не ми беше изпратил, но ми пратиха по имейл, казаха, че тъй като е онлайн магазин и по-евтино(уж на промоция) важали различни правила, гаранцията била 1г. и да съм се свържел с ЛГ. Аз пък имам 2г. гаранционна карта в кутията, веднага рапортувах в сайта им и на другия ден ми звъннаха, но работех, та ми изпратиха имейл аз да съм им звъннел с всичките данни на телефона и да им изпратя фактура, което и направих. По телефона ми казаха(ЛГ хелпдеск) че не трябвало да им звъня на тях, а на ЛГ(ами те какво са?) в случай, че телефона е купен преди повече от 24 месеца и произведен преди повече от 27 месеца. Е, ами аз им казах, че е купен на 6/01/2016, демек по-малко от 24 месеца, те ами ще ви пратим някаква форма да попълните по имейл, но мисля че недоразбраха имейл адреса или нарочно въведоха грешен, та имейл не получих. Пак наново поисках поправка чрез сайта им с нов реф.номер и нищо. Пак им звънях и обяснявах, казаха че някой щял да ми се обади и о,чудо днес някаква девойка ми звънна, но работех, разбрахме се да им звънна след 45 минути, тогава пък някакъв мъж ми вдигна и ми каза, че някой щял да ми се обади по-късно, което естествено не се случи. Има уж чат в сайта им, но той естествено не работи, та им написах един много гневен имейл(замалко да ги напсувам) и заплаших, че ще подам жалба в СР. И, о чудо след няколко часа получих имейл-отговор на първия им имейл, че случая е предаден на съответния департамент и някой ще се свърже с мен. Утре е неделя, демек най-рано в Понеделник евентуално, то ще стане 1 седмица още не може да се разберем кой кум, кой сват, а за сервиз и ще ходи ли въобще кога и къде не знам кога ще стане въпрос. Може би ще чакат да му изтече гаранцията на 6/01. Пълни малоумници!
В крайна сметка след многобройни обаждания и имейли, последните от които откровено нелюбезни получих адекватен съпорт от ЛГ. Изпратих им телефона, което също беше голяма мъка и въпреки празниците, разнасяния с куриери и т.н. го отремонтираха сравнително бързо. Днес си го взех, дисплея не са го барнали, идва с нов IMEi и сериен номер 710. В кутията получих само един документ от ЛГ с моята фамилия , модел, имей и Repair No. Пише само Replaced faulty mainboard и че ЛГ инжинери са го поправили с оригинални ЛГ части и са го тествали. Тва ли ми се явявява новата 2-годишна гаранция? Смятам да ги питам де, но щом идва с нов имей...Ако се развали в рамките на гаранцията пак им го пращам, пак ми го оправят и така, ако се развали след това пак ще си е избил парите, купувам нов и повече никога ЛГ. Той сега си е като нов, направо хвърчи, въпреки че не помня да бях правил backup скоро май имах такъв в Google Drive и като синхронизирах с гугъл акаунта всичко си ми е на място, само някой песни дето бях добавял наскоро и някой приложения липсват.
Цитирай

Аз си поръчах днес Huawei P9 Plus на много добра оферта за 599 кинта от Плесио и мисля да прекратя сагата с Г4. Писна минот сервизи. Да го връщат с нов дисплей и или ще го продам, или остава за резерва. Тва е.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Че той Хуявей П9 Плюс не превъзхожда с нищо G4, даже и камерата му е по-зле. Е само 1ГБ РАМ повече и мооже би кирин 955 е малко по-добър от снап 808.
Цитирай

Че той моя г4 не излезе от тоя сервиз. Никой не е казал, че п9+ превъзхожда г4, надявам се поне да не е и той вип клиент на сервизите. Дойде на оферта и се възползвах. Намаление от 400 кинта мисля, че си заслужава, поне до октомври докато преподпиша и взема евентуално mate 10 pro или каквото тогава ми дойде.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Че е оферта е оферта, ама пак.. 600лв. за кажи речи същия телефон. Ти си знаеш де, със здраве даси го ползваш и дано не ходи и той по сервизите.
Цитирай

(2017-12-31, 00:32:40)Joro777 написа:  В крайна сметка след многобройни обаждания и имейли, последните от които откровено нелюбезни получих адекватен съпорт от ЛГ. Изпратих им телефона, което също беше голяма мъка и въпреки празниците, разнасяния с куриери и т.н. го отремонтираха сравнително бързо. Днес си го взех, дисплея не са го барнали, идва с нов IMEi и сериен номер 710. В кутията получих само един документ от ЛГ с моята фамилия , модел, имей и Repair No. Пише само Replaced faulty mainboard и че ЛГ инжинери са го поправили с оригинални ЛГ части и са го тествали. Тва ли ми се явявява новата 2-годишна гаранция? Смятам да ги питам де, но щом идва с нов имей...Ако се развали в рамките на гаранцията пак им го пращам, пак ми го оправят и така, ако се развали след това пак ще си е избил парите, купувам нов и повече никога ЛГ. Той сега си е като нов, направо хвърчи, въпреки че не помня да бях правил backup скоро май имах такъв в Google Drive и като синхронизирах с гугъл акаунта всичко си ми е на място, само някой песни дето бях добавял наскоро и някой приложения липсват.

Не ми се вярва да имаш нови две години гаранция. В добрия случай една за новата платка, ако пак тя дефектира. В по-лошия: 3 месеца.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Да и аз исках да знам какво става след като се смени дъното, после колко време има гаранция от сервиза. Например моята гаранция официално от магазина изтича сега в началото на февруари, обаче съм със сменена платка от 6 месеца насам и не съм питал или погледнал да пише някъде има ли нова гаранция след ремонта и колко е.
Цитирай

Никва нова гаранция няма! Две години от деня на закупуването. Добавя се времето в което телефонът е бил в сервиза. Тва е.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Значи имам няколко дни да размисля дали да го пращам за смяна на дисплей...
...или да си го ползвам така...понякога излизат отпечатъци...

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Ако е видимо пращай да си го правят.
Цитирай

Те после изчезват за разлика от амоледите, при които е перманентно.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Преди 2 години и аз се излъгах да купя G4. За година и 4 месеца 3 пъти беше на ремонт и на третия път от Мтел ми възстановиха парите. Като чета колко хора имат проблеми с този телефон.. Чак не ми се вярва колко куц модел се оказа
Цитирай

Наскоро и аз го нарекох тук някъде във форума, КУЦ.
Платката ми смениха декември. Но гаранцията беше до 31-ви. Ако сега имам още няколко дни, не знам дали ще извадя късмет с втория дисплей, някои писаха, че са имали проблеми с новия, и вече после няма да имам възможност за гаранционна смяна. А този мога да си го понасям.
Не може обаче да се отрече че камерата му е невероятна. Особено като се варира с настройките в ръчен режим.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Камерата невероятна, ама е в сервиза, е мерси от такъв телефон.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Модела ми харесваше много като излезе. Като изгоря g3-ката ми бях готов да доплатя за g4, ама какво стана се отказах. Иначе сега сигурно и аз щях да съм със същите проблеми.
Цитирай

Като преподписвах преди две години, обмислях Galaxy S6 Edge, но мацката от Теленор (позната ми е) ми пошушна дискретно (другите да не чуят) , че са им връщани много бройки от тях за рекламации, и затова "скочих" на G4.

Но пък @exsoldier наистина големи премеждия е имал. Цяла Сага може да напише за G4...

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Хахаха, подшушни и сега ти с какъв дарак те е набутала. Big Grin

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-01, 18:08:05)oxuboxu написа:  Като преподписвах преди две години, обмислях Galaxy S6 Edge, но мацката от Теленор (позната ми е) ми пошушна дискретно (другите да не чуят) , че са им връщани много бройки от тях за рекламации, и затова "скочих" на G4.

Но пък @exsoldier наистина големи премеждия е имал. Цяла Сага може да напише за G4...

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk
Да, във vivacom ми разправяха същото. Макар че и моя g3 беше за ремонт.
Цитирай

Моят е втора употреба с платка 604 и с новите дисплеи. Произведен в Китай. Не предизвиквам съдбата, но телефонът е като нов. Не засича, няма отпечатъци и нищо от изброените проблеми тук. Играя всеки ден на него clash royale. Телефонът е буквално като нов. Понеже съм с батерия 8200 и капакът обгръща лайсните и не може да ги нарани нищо. Общо взето все едно съм с друг телефон, ако съдим по оплакванията тук.
Цитирай

Ще чакам да видя дали ще сменят дисплея. С платка 710 и дисплей на JDI мога да си го оставя за резервен. А може и в рамка, не съм решил още. Big Grin

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-01, 19:12:18)1124 написа:  Моят е втора употре*а с платка 604 и с новите дисплеи. Произведен в Китай. Не предизвиквам съдбата, но телефонът е като нов. Не засича, няма отпечатъци и нищо от изброените проблеми тук. Играя всеки ден на него clash royale. Телефонът е буквално като нов. Понеже съм с батерия 8200 и капакът обгръща лайсните и не може да ги нарани нищо. Общо взето все едно съм с друг телефон, ако съдим по оплакванията тук.
А колко издържа с тая батерия?
Цитирай

Това с рамката много ми хареса! Все пак това е един забележителен модел телефон, както в отрицателен така и в положителен аспект. Например снощи направих доста добри нощни снимки с фойерверките в небето. Няма как да бъде забравен от всички нас, пишещите тук, прост няма как, за това е достоен за поставяне в рамка!
Цитирай

Да, само ЛГ да ми дадат 1000 левчета за рамката. Big Grin

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-01, 19:12:18)1124 написа:  Моят е втора употре*а с платка 604 и с новите дисплеи. Произведен в Китай. Не предизвиквам съдбата, но телефонът е като нов. Не засича, няма отпечатъци и нищо от изброените проблеми тук. Играя всеки ден на него clash royale. Телефонът е буквално като нов. Понеже съм с батерия 8200 и капакът обгръща лайсните и не може да ги нарани нищо. Общо взето все едно съм с друг телефон, ако съдим по оплакванията тук.

Aз съм втория (със 602) без оплаквания и може би последния Smile Честно казано купувам си телефоните в кеш последните години, забравил съм ги отдавна тия пари, а машинката скоро ще направи 2 години с яка експлоатация без да ми докарва каквито и да било грижи. И да умре малко след гаранцията направо си му е простено в предвид, че до преди това съм бил по 3 пъти в бокса на всеки гаранционен период и съответно кажи речи 3 месеца без телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)