Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Настройка на abv поща
#1
Question 

Здравейте колеги, мъча се да настроя abv пощата си на email клиента на G3, но нищо не се получава. Моля за помощ
Благодаря за всички коментари в аванс Smile

        
Цитирай
Аксесоари
#2

Заповядай
ABV поща

Xiaomi 12
Цитирай
#3

Оправих се благодаря
моля Lock

        
Цитирай
#4

При мен не се получава да настроя въпросните сървъри Sad Може ли някой да даде подробно настройване стъпка по стъпка? Мерси предварително.
Цитирай
#5

Правиш всичко от горния линк, сървърите и портовете са същите. За защита даваш SSL(всички сертификати)
При мен така работи без грешка

Xiaomi 12
Цитирай
#6

(2016-01-14, 16:57:22)stiix написа:  Правиш всичко от горния линк, сървърите и портовете са същите. За защита даваш SSL(всички сертификати)
При мен така работи без грешка

Дава ми: Настройката непълна
 Не може да се установи връзка със сървъра. Проверете връзката и въведените данни и опитайте отново.

 
Задал съм POP3 и SMTP сървърите както са описани без пауза във въвеждането освен след порта 995 TLS/SSL не знам дали има някакво значение с малки или големи букви?! 
Въвел съм user@abv.bg / password 
на Защитен тип съм задал: SSL(приемане на всички сертификати)
Ползвам интернет от Wireless и са ми забранени мобилните данни. 

Кажете ми къде бъркам  Bu
Цитирай
#7

Трябва ти само pop3.abv.bg и smtp.abv.bg и на двете е SSL приемане на всички сертификати. Ако не си объркал паролата, няма как да не стане.

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#8

(2016-01-14, 19:00:03)penmark написа:  Трябва ти само pop3.abv.bg и smtp.abv.bg и на двете е SSL приемане на всички сертификати. Ако не си объркал паролата, няма как да не стане.

Така като въведох сървърите всичко стана от 1-вия път. Много благодаря за помоща  Smile
Цитирай
#9

При мен продължава да не става и се отказах ..
Цитирай
#10

Добре де настройвам си пощата и всичко е ОК! Обаче примерно имам 3 нови писма и искам да ги изтрия! Избирам ги с отметка и ги трия,после отивам в кошчето и от там ги трия ОК! Но след това като си влезна в пощата през PC-то и тези 3 писма си стоят там ???? Защо така ?

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#11

И при мен е така в майл бг и не смятам, че е проблем не знам де.
Цитирай
#12

Offtopic Имам въпрос: Защо просто не ползвате приложението на ABV?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#13

@dancho2000, а защо трябва да се ползва въобще, при положение, че си има стокова функция в телефона? Visslar

 
Цитирай
#14

(2016-01-16, 09:07:32)nikysaxo написа:  Добре де настройвам си пощата и всичко е ОК! Обаче примерно имам 3 нови писма и искам да ги изтрия! Избирам ги с отметка и ги трия,после отивам в кошчето и от там ги трия ОК! Но след това като си влезна в пощата през PC-то и тези 3 писма си стоят там ???? Защо така ?

Няма грешка, точно така трябва да бъде, когато триете мейлите, вие изтривате само изтеглената на телефона поща, има си настройка да се трият и от сървъра. За да управлявате цята си поща от приложението на телефона е по-удачно да ползвате не POP3 протокол, а IMAP. В настройките на съответния мейл акаунт в приложението за поща на телефона има опция да настроите изтриване на пощата от сървъра.
Цитирай
#15

[Изображение: ceceff8566c454c678b509569542e564.jpg]
Това ли е? Трябва да избера ''когато изтривам кошчето'' ?

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#16

(2016-01-16, 22:26:15)nikysaxo написа:  [Изображение: ceceff8566c454c678b509569542e564.jpg]
Това ли е? Трябва да избера ''когато изтривам кошчето'' ?

Да това.
Цитирай
#17

Въпросните настройки при мен не дават достъп до сървъра им :
Incoming Server (Входящ сървър POP3): appspop3.abv.bg – port: 995 TLS/SSL
Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): appssmtp.abv.bg – port: 465 TLS/SSL
Някой да има под ръка други?

 
Цитирай
#18

Току що пробвах и стана със следните настройки:

Incoming Server (Входящ сървър POP3): pop3.abv.bg – port: 995 SSL (приемане на всички сертификати)
Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg – port: 465 SSL (приемане на всички сертификати)

Xiaomi 12
Цитирай
#19

Тези ги пробвах на първо място, но и с тях не стана. Явно проблема е при мен в самото стоково приложение. Май ще се минава на Gmail.

 
Цитирай
#20

Портовете са верни и са актуалните към момента.
Обърнете внимание на графа " Име на потребителя".
Там стои вашето име, допълнете към него "@abv.bg." и ще стане.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай
#21

Здравейте.От няколко дни,в пощата си/ABV/получавам по над 10 мейла,които са явен спам.Тъй като имам и GMAIL,за да обединя пощите си,използах стоковото приложение към телефона/Honor 8x/,но тъй като не намерих опция за настройки за защита от спам,реших да ползвам съответните приложения за пощите/ABV и GMAIL/където също не намирам опция за настройки срещу спам.Дайте ми съвет за настройки от телефона с/у спам,независимо кое приложение използам.Благодаря Ви.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#22

Мисля че Blue Mail ще свърши доста работа по въпроса,има опция за блокиране на спам https://play.google.com/store/apps/detai...email.mail


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#23

(2022-01-24, 09:08:27)buci59 написа:  Здравейте.От няколко дни,в пощата си/ABV/получавам по над 10 мейла,които са явен спам.Тъй като имам и GMAIL,за да обединя пощите си,използах стоковото приложение към телефона/Honor 8x/,но тъй като не намерих опция за настройки за защита от спам,реших да ползвам съответните приложения за пощите/ABV и GMAIL/където също не намирам опция за настройки срещу спам.Дайте ми съвет за настройки от телефона с/у спам,независимо кое приложение използам.Благодаря Ви. 
Погледни за идеи в тази тема: Състояние: Вашият акаунт трябва да бъде потвърден...?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#24

(2022-01-24, 09:33:25)DoryanY написа:  Мисля че Blue Mail ще свърши доста работа по въпроса,има опция за блокиране на спам https://play.google.com/store/apps/detai...email.mail

Ползвам Blue Mail, но за съжаление и това не ги спира. Свикнах вече и ги трия на момента и продължавам да си свиркам.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)