Първо мнение - LGUP - лесен начин за инсталиране на Android 6.0 Marshmallow или връщане до lollipo
#1

Здравейте ,колеги.Искам да ви представя една много полезна нова програма за флаш на .kdz и .tot файлове за вашето G3.Чрез програмата LGUP вие ще можете да обновите телефонът ви до най-новата версия на Android или да смъкнете до по-ниска.

Преди да започнем с инсталирането на програмата искам да ви предупредя ,че винаги има риск нещо да се обърка при флашването .Всичко ,което правите е на ваша отговорност.
САМО ЗА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИЯ ВАРИАНТ НА ТЕЛЕФОНА D855!!!



Нещата ,които са ви нужни са следните :
- изтеглете най-новите драйвери на LG и ги инсталирайте - http://tool.lime.gdms.lge.com/dn/downloa...0120120425  
Рестартирането на компютъра е задължително след тяхната инсталация.
- изтеглете LGUP_Install_Ver_1_14_3 от тук и разархивирате zip-a  - http://oceanhost.eu/eps4h4pmwphu/LGUP.zip.htm
- изтеглете LGUP_8974_DLL_Ver_0_5_CODEFIRE.MSI - http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/...DEFIRE.MSI

След ,като сме изтеглили файловете вече можем да преминем към инсталирането на самата програма .
Първо инсталираме на компютъра LGUP_8974_DLL_Ver_0_5_CODEFIRE.MSI и след това LGUP_Install_Ver_1_14_3
Ще се появи икона на програмата на работния плот на вашия компютър .Вече сме готови за флашване  Big Grin

1.Свържете телефона към компютъра ,чрез USB кабела.

2.Стартирайте програмата LGUP .

Ако случайно програмата не ви разпознае модела D855 трябва да направите следните неща :

- махате капака на телефона така,че да имате достъп до батерията .След това свързвате телефона с компютъра и стартирате програмата .Ако не разпознава модела на телефона без да махате кабела ,без да рестартирате или да спирате програмата ,махате батерията и пак я слагате веднага .Телефона ще се рестартира и вече би трябвало проблема да е решен.
- ако все още имате проблем с разпознаването на телефона от програмата тогава правим следното :
За целта трябва да имаме руут достъп и чрез инсталиран файлов мениджър да стигнем до /cust/OPEN_COM/cust_OPEN_EU.prop .Там правим следните промени:

ro.lge.swversion=some info
ro.lge.swversion_short=some info
го променяме на
Code:
ro.lge.swversion=D85530b       (това е името на модела ,ако е G3 e D855, G2 e D802)
ro.lge.swversion_short=V30b    ( това е името на софтуерната версия )

Запазвате промените и излизате .Вече трябва всичко да бъде наред с разпознаването на телефона.Възможно е да се наложи и промяна и на buld.prop файла в основната руут директория .Прави се абсолютно същото ,както е описано по-горе.

2.1 .Upgrade от LP до ММ - тази опция ще обнови телефона до MM без загуба на данните в телефона ви .Слагате отметка на BIN file и в полето File Path натискате трите точки и избирате мястото ,където сте запазили вашето KDZ . В полето Process натиснете UPGRADE!
След това натискате Start ,изпивате едно кафе ,чай или сок ,докато процеса завърши. Smile

[Изображение: 1zzgjsn.png]


2.2.Чиста инсталация на ММ - тази опция ,ще изтрие абсолютно всичко във вътрешната памет на телефона ви.За това преди да я използвате си направете backup.Този начин е за предпочитане ,ако искате да нямате проблеми след това.
Стартирайте LGUP .В полето File Path натискате трите точки и избирате мястото ,където сте запазили вашето KDZ .Ако не ви даде програмата да посочите пътя до KDZ файла ,тогава я затваряте и стартирате отново.Сега би трябвало всичко да е наред и да можете да посочите пътя до файла.Ако по някаква причина не може отново да посочите пътя правите ето това:

- за да изберете отметката REFURBISH, първо маркирате отметката UPGRADE. След това избирате KDZ файла и тогава отново  маркирате REFURBISH.
В полето Process натиснете REFURBISH и слагате отметка на BIN file .
След това натискате Start ,изпивате едно кафе ,чай или сок ,докато процеса завърши. Smile

[Изображение: 14mgb6.png]


2.3.Връщане на LP ot MM - Става по начина от т.2.2 ,като различното е ,че трябва да сложите във File Path kdz-то от LP.

2.4.Линкове за изтегляне на официалния излязъл до сега ММ и LP .Благодарение на колегата @krasimiretov

(2017-01-26, 22:14:15)krasimiretov написа:  Здравейте. Значи вече и при мен неможе да се свалят .kdz файлове от сайта на LG. Свалих няколко чрез програма наречена XDM дето ще са нужни ако човек иска да има последната версия или да руутне и да качи custom rom. Споделям няколко вида .kdz, ако някой има нужда от тях:

32GB:
  • Lollipop v21C - натисни тук  - Андроид 5.0 - последната версия (SWS/Switzerland)
  • Marshmallow v30N - натисни тук - Андроид 6.0 - най-новата версия засега (неможе да се руутне с kingroot) (ITA/ITALY)
  • Marshmallow v30F - натисни тук - Андроид 6.0 - тази версия може да се руутне с kingroot и ако искате custom rom трябва да флашнете нея. (GRC/GREECE)
16GB:
  • Lolipop v21C - натисни тук - Андроид 5.0 - последната версия (6SW/Switzerland)
  • Marshmallow v30N - натисни тук - Андроид 6.0 - най-новата версия засега (неможе да се флашне с kingroot) (6GR/GREECE)
  • Marshmallow v30F - натисни тук - Андроид 6.0 - тази версия може да се руутне с kingroot и ако искате custom rom трябва да флашнете нея. (6GR/GREECE) Линка обаче за v30F 16GB е .kdz от 32GB, но това няма значение пак ще работи(програмата дава грешка в линка на повечето версии 30c,f,j...)

Съжалявам за двойното мнение.

Надявам се темата да е полезна на всички нас.В нея можете да коментирате всичко свързано с програмата .Дано проблемите да са минимални .Приятно флашване! Smile

Благодарение на @somboons от XDA имаме и клип ,който показва процеса на флашване .


Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LGUP - лесен начин за инсталиране на Android 6.0 Marshmallow или връщане до lollipo
#76

Offtopic Аз имам въпрос: Защо по 100 пъти питате кога ще има OTA? Прочетете темата за "Android 6", там много пъти е отговаряно, че не се знае...А и пак не разбирам защо ви е толкова тоя ОТА ъпдейт. В една съботна вечер просто отделяте 30 мин да си го изтеглите,инсталирате и настроите и така Smile...

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
Аксесоари
#77

Ето линкове за 16ГБ и 32ГБ версиите:

16 GB => http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=14389 Размер: 1.15 GB | Изключете програмите блокиращи реклами в браузъра ви! като AdBlock примерно
32 GB => http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=14390 Размер 1.15 GB | ако имате съобщения, че неможе да бъде продължено свалянето.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#78

Ми.....зависи какво искаш. Аз ти препоръчвам да направиш чиста инсталация. Виж първия пост (в т.2.2) как точно се прави. Все пак, нека зачитаме труда на другите (в случая на @ganchev) като четем какво са написали Smile
(2016-01-08, 00:23:33)ganchev написа:  2.2.Чиста инсталация на ММ - тази опция ,ще изтрие абсолютно всичко във вътрешната памет на телефона ви.За това преди да я използвате си направете backup.Този начин е за предпочитане ,ако искате да нямате проблеми след това.
Стартирайте LGUP .В полето File Path натискате трите точки и избирате мястото ,където сте запазили вашето KDZ .Ако не ви даде програмата да посочите пътя до KDZ файла ,тогава я затваряте и стартирате отново.Сега би трябвало всичко да е наред и да можете да посочите пътя до файла.Ако по някаква причина не може отново да посочите пътя правите ето това:

- за да изберете отметката REFURBISH, първо маркирате отметката UPGRADE. След това избирате KDZ файла и тогава отново  маркирате REFURBISH.
В полето Process натиснете REFURBISH и слагате отметка на BIN file .
След това натискате Start ,изпивате едно кафе ,чай или сок ,докато процеса завърши. Smile

[Изображение: 14mgb6.png]

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#79

Проблема, е че не искам да трия нищо от телефона, не съм запознат много с телефоните и техните операционни системи, по голяма ли е вероятността по 2.1 да се обърка нещо и последиците дали ще са, като да си brick-на телефона.
Цитирай
#80

(2016-01-08, 18:09:46)vargala81 написа:  По начин 2.2 е най-добре, но губиш всички данни, включително и файловете във вътрешната памет на телефона.
По начин 2.1 не се трие нищо и винаги можеш да занулиш до заводски настройки ако изкочи някой проблем. Но чистата инсталация си е най-сигурна!

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#81

Здравейте! Аз съм с Windows 8 и имам проблем, а той е следният -> [Изображение: 8590295b.jpg]  на какво се дължи? Инсталирах всичко, което е нужно.

LG G3 + Asus Nexus 7 2nd Generation  
Цитирай
#82

Програмата не работи добре с Windows 8. Решението е на друг компютър да се ползва,който е с друга версия на Windows(7 или 10) .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#83

Здравейте, процедурата ставали за lg g3 32gb d 850.
Цитирай
#84

Не .Само за D855 .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#85

Добре,благодаря за конкретната информация.
Цитирай
#86

И аз флашнах току-що моето ЛГ, даже го направих по втория начин, обаче след като се инсталира ме пита дали иска да ми възстанови файловете, а уж всичко се триело. Както и да е, всичко мина успешно и сега върви супер мазно като Г4. Smile
Цитирай
#87

То те пита защото google си прави backup на приложенията и настройките. Ако махнеш отметките няма да прави backup и няма да те пита.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#88

Преди 2 часа ъпгрейднах по 2.1. Не направих чиста инсталация а надградих 5.0
За сега всичко е ок.

Samsung S23+
Цитирай
#89

Моят lg g3 32gb е с 4.4.2 може ли, да мина на 6.0 или трябва да мина през 5.0
Цитирай
#90

Не знам дали ще стане от Кит Кат. По принцип не трябва да има проблем, но ако ще опитваш правиш всичко на своя глава.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#91

Може да се мине директно на 6.0, но задължително по метод 2.2 - чиста инсталация.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#92

Мерси за инфото .Това с 2.2 метод ,дали е пробвано да не стане гаф.
Цитирай
#93

Преди нямах проблем сега ми иска модел но не се активира мерси
Цитирай
#94

Здравейте, и аз съм нов и искам да попитам дали някои е пробвал инсталиране с Win XP
Цитирай
#95

Smile По първия начин 2.1 инсталирах. Всичко е перфектно(WIN 10) Smile
Цитирай
#96

Сложих си 6-тицата преди малко по втория начин,става супер лесно и бързо

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
#97

Здравейте на вси4киSmile Имам само един въпрос.Как да действам със моето Лджи 855 рутнато е и е със лолиипоп 5.0 .По какъв ред да си инстална 6.0 маршал4ето? Как да действам
Цитирай
#98

Като прочетеш първи пост от тази тема!!!

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#99

Здравейте , да Ви питам наскоро се сдобих с LG G3 16 GB Android 5.0 и на Софтуерната Версия пише V21a-GLOBAL-COM мога ли да инсталирам Android 6.0 Marshmallow по описаният начин или трябва да търся друг KDZ фаил Благодаря предварително

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Можеш. Всичко е написано в първи пост.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)