Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване]Как да си настроим SMSC номер на даден оператор
#1

Здравейте!

Тук ще опиша как се записва SMSC номер през Андроид телефон.
Този номер се съхранява в SIM-картата и по принцип е зададен предварително от мобилния оператор.
Надявам се, че това би помогнало на хора, които случайно са си изтрили настройките на SIM картата или пък са нямали такива. И в резултат на това не могат да изпращат SMS-и.

Може да пробвате да вземете телефон, който не ползва Андроид, да отидете в настройките за СМСи и да въведете номера на оператора. Аз лично пробвах само веднъж с карта към O2 Germany и Nokia 6300 и като си сложих обратно картата в Nexus-a, все още не можех да пращам SMS-и. Може и в бързината да съм забравил да запазя настройките от Нокията в СИМ картата.

Упътване

1) Намирате номерът за изпращане на СМСи към вашият оператор, няма значение, към кой оператор сте.
Пример: +35989100000 към Глобул

2) влизате тук http://www.twit88.com/home/utility/sms-p...ode-decode
след това скролирайте надолу в прозореца на уеб браузъра, за да стигнете до частта, която прилича на снимката отдолу. Следвайте стъпките по снимката.
[Изображение: pic%20decoder.PNG]

Резултатът съдържа и някои сивмоли, които не са необходими, в даденият пример AT+CMGW=8 са излишните символи. Нужната информация от примера е: 07915389190000F0110000910000AA00

3)След като сте се сдобили с нужният код влизате в телефона си и отивате на набиране или т.нар. dial pad. Там въвеждате следният код: *#*#4636#*#*

4) Влизате във Phone information. След което скролвате надолу до SMSC:

5) Въвеждате кодът, който сте получили от уеб сайта (в примера на тази страница маркиран в тъмно синьо).

6) Натискате бутонът Update само веднъж!

7) Най-вероятно получавате съобщение, че ъпдейтът не може да бъде изпълнен.
Въпреки това, ъпдейтът е бил успешен!

8) Можете да натиснете бутонът Refresh за да се уверите, че кодът започва, като този, който сте въвели. Ако по някаква случайност, не го е записало, пробвайте отново всичко, трябва да стане.

Препоръчвам да не натискате пак бутонът Update, за да не трябва пак да въвеждате кода в телефона си.

Най-сигурният начин за тестване е да пратите един смс на някой приятел, например proba, и ако го е получил, значи всичко е наред Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

При опит за ъпдейт с кода от страницата ми се включва самолетен режим.
Refresh-вах и Update-вах кода няколко пъти и винаги дава Update Error ... Refresh Error - като следвам точка 8.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

centur написа:При опит за ъпдейт с кода от страницата ми се включва самолетен режим.
Refresh-вах и Update-вах кода няколко пъти и винаги дава Update Error ... Refresh Error - като следвам точка 8.
Това с появата на самолетният режим не ми е познато.
Иначе в точка 7 съм написал, че дава грешка, но го запаметява във СИМ-картата.
Също така съм написал да не се ръчка бутона update, за да не си прецака някой пращането на смс-и и после да се чуди какво да прави, ако това не сработи.
Цитирай
#4

дайте код за Мтел :? на лично,моля. Просто не следя раздела..

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#5

Ако е това номерът за Мтел(на тази карта нямам роуминг и няма как да пробвам): +35988000301

Това е кодът: 07915389080003F1110000910000AA00
Цитирай
#6

Нямаше ли да е по лесно да си го въведеш от телефона?
Цитирай
#7

Въвеждат се първите 16 знака и всичко ОК. Поне за моят оператор е така, а от което прочетох и за много други. Току що го направих, че имах същият проблем.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#8

Всичко ми е ясно до точка 5 където трябва да въведа SMSC, не мога да разбера къде се въвежда SMSC, прилагам снимка за да ми кажете къде се въвежда SMSC. Ползвам Галакси Нексус
Цитирай
#9

С какво този начин се различава от това ръчно да се въведе номера в настройсите на Messaging?
Цитирай
#10

Дадения по-горе линк добре ... ама сайта не работи. Някой може ли да даде линк към друг сайт или направо 16-цифровия код на Виваком.
Цитирай
#11

itsohadjiev написа:Всичко ми е ясно до точка 5 където трябва да въведа SMSC, не мога да разбера къде се въвежда SMSC, прилагам снимка за да ми кажете къде се въвежда SMSC. Ползвам Галакси Нексус

Сложи го на друг език и може да ти излезе SMSC. В твоят случай, където пише SMS Център имаш дветочки и след тях пишеш в "свободното" пространство. Преди бутона Актуализиране.

tashek написа:С какво този начин се различава от това ръчно да се въведе номера в настройсите на Messaging?

Поне малко да прочетеш от темата преди да напишеш някоя глупост. Защо си мислиш, че друг не се е сетил.. :unknw:

Цитат:Може да пробвате да вземете телефон, който не ползва Андроид, да отидете в настройките за СМСи и да въведете номера на оператора.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#12

@Mitku - нека бъдем колегиални и да не правим крайни заключения кое е глупост и кое не. Въпроса ми е чисто образователен. Целта ми е да разбера каква е разликата между двата метода. Останах с впечатление, че настоящият метод с нещо превъзхожда другия и затова е описан. И не питам за вкарването на номера в друг телефон, а в андроидския. Та отново си задавам въпроса: Защо е нужно да се прави тази сложна гимнантика, след като номера може ръчно да се въведе в настройките на съобщенията. Предполагам, че нещо ми убягва и искам да разбера какво е то.
Цитирай
#13

Ами при мен е в Messaging-menu-settings- message centre
Цитирай
#14

tashek написа:Ами при мен е в Messaging-menu-settings- message centre

Прекрасно, сега вече можеш да си изтриеш спама от темата.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#15

???
Цитирай
#16

Не става вкарвам: 07915389190000F0110000910000AA00 който е за глобул давам Update само веднъж и изписва update error пробвам да пратя смс и не става
Цитирай
#17

itsohadjiev написа:Не става вкарвам: 07915389190000F0110000910000AA00 който е за глобул давам Update само веднъж и изписва update error пробвам да пратя смс и не става

Опитай само с първите 16 знака или както им казват, така го четох някъде и за мен ми проработи от първият път, така че не съм пробвал с въвеждане на повече от 16. Мисля ги цъкнах и двете бутончета след въвеждането и оттогава не съм го пипал.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#18

С първите 16 знака стана, БЛАГОДАРЯ на всички за съдействието :thumbup:
Цитирай
#19

За Виваком става +359878000333

0791538987003033110000910000AA00
Цитирай
#20

Аз по нагоре питах, но ще питам пак.
Защо не го въведете през "Messages>menu>settings>message center" ?
Цитирай
#21

Здравейте Имам HTC G1 ,наскоро му сложих android 2.2 и не ми харесва много как работи,бавен е и чат-пат ме изхвърля от приложенията,но както и да е сега имам друг по-належащ за разрешаване проблем. Не мога да пращам съобщения явно има активирана някаква забрана и не знам как да го оправя...
Цитирай
#22

glamav написа:Аз по нагоре питах, но ще питам пак.
Защо не го въведете през "Messages>menu>settings>message center" ?

Много апарат нямат message center в посоченото от теб меню, затова се налага да се прави цялата тази "гиманстика" Smile

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#23

Здравейте!От скоро ползвам сони екпспериа типо,до преди една седмица работеше добре,но от няколко дни забелязах,че не получавам входящи съобщения.Какво трябва да направя?
Цитирай
#24

Да се включа и аз с едно запитване-не мога да получавам смс-и /SE Xperia X8/, направих я тая гимнастика, която сте описали, вече не знам колко пъти и по двата начина, и ...нищо. :wall: Идеи?

Sony Ericsson Xperia X8, root-нат
Цитирай
#25

Ако нямаш място на телефона няма да получаваш. Също така върни едни фабрични настройки. (направи си backup)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)