Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо изтощаване на батерията
#1

Здравейте, майка ми има S3 mini i8190 и ми се струва, че батерията пада доста бързо. За около 40 мин Screen on time са паднали около 40%, което значи, че пада приблизително по 1% на минута. В настройките на първо място по използване е ОС Андроид. Телефона се ползва за разговори, фб, месинджър и поща. Телефонът е на почти 3 години, но батерията е сменяна 2 пъти (последния път беше преди по-малко от година). Прилагам и снимки от Better Battery Stats.


Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Наскоро инсталирани ли са приложения? С толкова високи проценти на ОС Android, има някое приложение, което точи батерията.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#3

Освен better battery stats не е инсталирано нищо друго наскоро.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#4

Пробвай тогава с неговата деинсталация и рестарт на телефона. Smile

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#5

Ами направих го, ще видя как ще е сега. Майка ми сподели, че батерията падала много бързо когато е на 3G.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#6

Нормално е, особено ако е лошо покритието, яде като ламя.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#7

Точно това ме озадачава - покритието там където се ползва е перфектно. Тази вечер ще проверя с колко е паднала днес и ще пиша.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#8

Проблемът си остава. Днес с 1 ч. и 10 мин. screen on time вече е на 24%. ОС Андроид пак е на първо място по консумиране на енергия.

едит: Сега проверих, че дрейнът се получава от "secril_fd-interface".
В XDA открих това: "secril_fd-interface this wakelock appears when your network provider does not support fast dormancy."

Телефонът се ползва с карта на виваком, а доколкото знам те не го поддържат това. Възможно ли е в това да се крие проблема?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#9

Ами явно не е в това проблема. Спрях я тази функция и днес пак с 1 ч. и 6 минути и цял ден пуснат мобилен интернет, батерията е на 21%. Не знам какво да го правя, знам че е стар вече телефона, но със старото ми Sony Xperia L правих по 2-3 часа screen on time, а беше с горе долу еднаква по капацитет батерия.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)