Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

И от тук нестана
Цитирай
Аксесоари

Някой има ли представа защо след актуализация на софтуера на телефона първоначално батерията не се изтощава бързо както обикновенно а просто по-бавно пада заряда , а след зареждането си започва по -старо да пада бързо ?
Цитирай

При мен стана точно обратно. 
Първите 2- 3 дена падаше доста бързо. 
Сега си правя над 4 часа екран.

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай

Здравейте,с помощта на колеги от форума,май стабилизирахме телефона.Правихме му хард, рековъри,деинсталирате на ненужните приложения,спиране на всичко във фонов режим.Вече изкарва на ден и то при употреба.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

Наскоро си изтеглих едно приложение, което поправя проблемните клетки на батерията. Repair Battery Life се казва, можете да го пробвате. Отзивите са добри, аз също съм доволен. Ако и някой друг го ползва, може да сподели мнението си.
Цитирай

Тествано и ползвано преди време - ефекта за батерията е нулев.

 
Цитирай

Колко време го ползва?
Цитирай

В рамките на един месец - беше ми достатъчно.

 
Цитирай

Аз съм изключително доволен от батерията,колко още да искам от нея?Използвам си невероятния тлф.според нужите и потребностите ми.
   

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

(2017-02-02, 22:18:18)HERUS написа:  Наскоро си изтеглих едно приложение, което поправя проблемните клетки на батерията. Repair Battery Life се казва, можете да го пробвате. Отзивите са добри, аз също съм доволен. Ако и някой друг го ползва, може да сподели мнението си.
Тия отзиви са платени /фалшиви/.
Цитирай

(2017-02-03, 08:21:23)dobs7z написа:  Тия отзиви са платени /фалшиви/.

Нормално е да коментират и тролчета.
Цитирай

Repair Battery Life съм го ползвал и мисех, че има някаква полза, ама и като го махнах беше все същото както и с него. това с възстановяването на сектори из батерията е леко невъзможно.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

А мислите ли, че диагностицира правилно клетките?
Цитирай

Аз туко що пробвах две сканирания с Repair Battery и на двата теста показа еднакъв брой повредени клетки но на диаграмата в различно място ги показа а не на едно и също така ,че надали диагностира правилно кои са дефектни точно. Няма значение [Изображение: 011dfa567d0b9d53a062d672138a04e1.jpg] показа ми това , в гугъл магазина на снимката е дадено същото надали е съвпадение не съм пуснал репаир . edit : пуснах репаир после го деинсталирах и пак инсталирах и като пуснат теста пск показва че има проблеми така ,че е сигурно ,че е фалшиво не се лъжете няма как едно приложение да поправя батерията как ще проникне в клетките как ще разбере дали са ок а как ще ги оправи ? Smile
Цитирай

При мен 96% от клетките бяха здрави, но от 275. На мой познат със същия телефон му направихме тест, откри му слаби клетки и една неактивна на съвсем различни места. Броя на клетките също беше 275. Ако тук имаше разлика, щях да го изтрия веднага. След като ми изписа, че проблемните са поправени, показва само 100% здрави клетки. Ще го тествам още. Да уточним - говоря за Repair Battery Life PRО. Ванка, твоята изглежда по същия начин, но е 100% фалшива. Един разработчик е направил такава програма и няколко други са я копирали. Repair Battery Life и Battery Life Repair, например. Интерфейса изглежда еднакъв, но фалшивите изкарват на всички телефони по 120 клетки и някакви импровизирани резултати.
Цитирай

Тоя "разработчик" други приложения няма ли? От рода на "лазер от камерата" или "камера рентген"? Big Grin
Цитирай

Далеч не всички приложения в Google Play са еднакво полезни. Въпреки това, на принципа проба-грешка, много потребители свалят доста безполезни мобилни приложения. Вижте ги:


1. Приложения, които пестят оперативна памет

Нито едно приложение не може да подобри работата на смартфона ви с изчистване на оперативната памет. Ако някое от вашите приложения обещава именно това, мигновено го деинсталирайте.

 2. Clean Master и други програми за почистване

Приложения, които трият ненужните файлове, не са необходими. Избягвайте ги. Файловете, които тези приложения смятат за ненужни, съществуват не без причина. Това означава, че само ще си навлечете проблеми.

 3. Антивирус

Google Play и операционната система Android самостоятелно изпълняват за вас ролята на антивирус. Просто не инсталирайте приложения с неизвестен източник. Антивирусна програма само ще изразходва допълнително ресурсите на смартфона.

 4. Приложения, пестящи батерията

Ако някое приложение ви обещава, че ще оптимизира потреблението на енергия и ще удължи автономната работа на телефона, изтрийте го. То не е способно да се справи с тази задача.

 5. Предварително инсталирани приложения

Ако при вас е възможно това, елиминирайте ненужните приложения, които сте заварили на телефона.



Аз изтрих всичко ,което се споменава тук. Длъжен съм да отбележа,че батерията издържа двойно повече от преди. За 2 дни с активно ползване на телефона - интернет,разговори,игри,будилник,непрекъснато човъркане  на интерфейса /докато не го направя перфектен за моите разбирания/ , батерията ми падна от 100 на 40 %. За цели две денонощия ! 
Цитирай

(2017-02-04, 17:40:10)dobs7z написа:  Тоя "разработчик" други приложения няма ли? От рода на "лазер от камерата" или "камера рентген"? Big Grin

И подобни глупости има. Реших да споделя какво съм пробвал, понеже много хора ги интересува темата с батерията. Тук можем да отсеем полезното от излишното. Мисля, че всеки си е теглил глупости ( къде от нужда, къде от любопитство) и голяма част от потребителите във форума активно търсят начини за оптимизация на телефоните, които ползват. Като не става приложението - не става, трия го и това е. Аз проблем с батерията нямам...Съгласен съм с колегата, коментирал преди мен подобни приложения. Телефона това всичко си го има вградено и работещо. Има нужда от добро приложение за камера, обаче. Но това е друг (достатъчно коментиран) въпрос.

П.П.: От всичко вградено в телефона, съм запазил само няколко приложения на Google и офис пакета.
Цитирай

Точно това и аз щях да кажа телефона си има всичко вградено за да се оптимизира.Всяка друга допълнителна програма е излишна от сорта на: Batyery optimizer,Phone booster и тн.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Не е точно така.
Примерно CCleaner чисти допълнителни неща, които ги няма като опции във вграденото приложение за чистене.
Цитирай

Напълно безсмислено е да ползваш мениджъра на телефона и да добавиш още една ''чистачка''. Вместо да оптимизира, го затлачва. Clean Master има и антивирус, дай да си го изтеглим и него като има една ''екстра'' в повече от стоковото приложение...
Цитирай

Ccleaner ти казва ,че чисти нещо, но ти нямаш идея дали това нещо наистина съществува и дали наистина го чисти. След 2 часа , без да си правил каквото и да е , Ccleaner отново намира нещо и отново го "чисти" ...
Аз бях най-големия фен ма Ccleaner , инсталирал съм го на телефоните на всички приятели и роднини. Докато преди два дни не взех,че махнах всякакви дивотии ,които уж помагат на телефона ми. Сега съм доволен като слон. Телефона ми бачка идеално, батерията държи здраво и нямам никакви проблеми.  Ако искате инсталирайте целия Гугъл Плей. Ако искате - послушайте ме за няколко дни и махнете всички дивотии. Ако не сте доволни -пак ги инсталирайте. 
Разберете  - вградения Оптимизатор е направен с цел да помага , но всичко друго е направено с цел да вземе пари, да пуска реклами и да следи какво правите с телефона си. Всяка въвеждана парола , ПИН код , номер на банкова карта или каквото и да е подобно се вижда от някой ,който е пуснал такава "полезна" програмка. Ваша воля. Ползвайте каквото си искате, но не забравяйте,че няма безплатен обяд ...
Цитирай

Кое затлачва по-точно, че ги ползвам успоредно повече от година?
Как може да сте наивници за приложенията, които ви 'инспектират' и ПОПРАВЯТ клетките нa батерията, а да сте против доказали се app-ове, чиито резултати могат да се проверят дори и с просто око.
Цитирай

Чисти несъществуващи файлове (освен съществуващите). Няма да се учудя ако вземат пари и от всяко чистене Big Grin Преди време и аз го ползвах, но телефона си имаше нужда. По-старите телефони, до Android 4.3 нямаха подобно стоково прииложение. Останалото batekrasi го е написал. Но няма да те убеждавам да си го триеш.
Цитирай

(2017-02-05, 02:30:32)dobs7z написа:  Кое затлачва по-точно, че ги ползвам успоредно повече от година?
Как може да сте наивници за приложенията, които ви 'инспектират' и ПОПРАВЯТ клетките нa батерията, а да сте против доказали се app-ове, чиито резултати могат да се проверят дори и с просто око.

Ми хайде да направим един експеримент с теб Smile  - изтриваш ВСИЧКО , ЗА КОЕТО СЪМ ПИСАЛ и ако телефона ти почне да работи зле ,то аз ще ти подаря моя телефон, но ако започне да работи по-добре и батерията държи повече, то ти тук просто ще напишеш - " Пичове, batekrasi е прав" . Като условието е да ползваш мениджера и оптимизатора на телефона толкова често, колкото досега си ползвал Клийнър или подобни простотии. 

И да не пропусна - казваш ,че резултатите се проверяват с просто око ... аз казвам , че с просто око четеш написаното от Клийнъра , не истината :Smile

Двете ми дъщери имат Iphone 7 и Samsung S7 , жената има Huawei P9 . Смея да твърдя ,че моя P8 Lite не им отстъпва по нищо , след настройките и промените ,които му направих . А и да не забравяме,че струва 10 пъти по-малко от тях ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)