Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

Ами за цяла вечер вкъщи от 100% без да го пипам до сутринта да е на 90 и няколко процента.Ето и един скреен направен преди 1 мин.[Изображение: 677247d493a1d58c4a536243ecf1e44f.jpg] Ето и на заден план : [Изображение: 32e78f5da0efd6e6ca24b45bcc0d9ba6.jpg]
Когато е изключен екрана му е позволено само вайбъра на заден план,винаги е с пуснат wi-fi както и батерията е оставена на пройзводителност винаги.
Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
Аксесоари

При мен това нещо е с 6% консумация, някъде из последните места и е с 57 минути на "Процесор, общо", а на второто и третото следователно по 3 мин. и 17 мин.
Цитирай

Ето го проблема отново за 3 часа 7% без да се ползва. И отново показва, че е бил постоянно буден.

[Изображение: 522fb149c8ac32b0bf0dfe620006ca5d.jpg]
[Изображение: d7da8e8cac3997754dfcc21854d9332b.jpg]
[Изображение: 9740b5dd016890597d0b80f8f51a4696.jpg]
Цитирай

HardReset пробва ли? Програма за забраняване автоматичното пускане на приложения?
Цитирай

Докато и аз бях с MM - "Системно от Android" използваше прекалено много батерия...
И аз те съветвам да направиш фабричен. Ако няма резултат - слагай B190.
Цитирай

На мен вече редовно си ми кара по 3 дена батерията, без проблем. Но аз го ползвам малко, като цяло. В началото се бях шашнал с това бързо падане без да се ползва, но вече му хванах цаката Smile Като цяло съм доволен от телефончето, за тези пари е чук.
Цитирай

(2016-04-26, 08:46:23)dobs7z написа:  HardReset пробва ли? Програма за забраняване автоматичното пускане на приложения?
Не съм, но това е следващата стъпка ако и това не помогне, ще трябва връщане към 190. Но всичко друго на ММ работи много добре и не ми се иска.
Цитирай

Аз съм със В550 ето снимка за 3 часа с ровене в нета на Wi-fi и вайбър.Никога не е правен хард ресет июи нещо подобно само чиста инсталания имах на В190.[Изображение: 43fb6b65e344e9793e831dc67d111632.jpg]

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Това 'малко' нереално ми звучи. 3 часа - 3%. Lol Lol Lol
Цитирай

Това с батерията май се случва при всички който са ъпдейтвали и да се е омазал ъпдейта.Ама при толко много хора да се е получило нз......

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

При мен това постоянно състояние в будно състояние се появи след като направих хард ресет от B190 към B550.
Сигурен съм, че преди това го нямаше.
Не съм сагласен на жена ми едносимовия с b171 да няма събуждане и да и държи батерията по 2, че и по 3 дни, а моя да изкарва само ден...
Някаква идея как да се спира това постоянно събуждане от Системно за Андроид?...Без рутване и тем подобни.
Или да пишем до съпорта на Huawei, съответно със снимков материал и пр...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

Ами хард ресет или, ако не се оправи връщаш обратно на B190. То като гледам нямаш и много избор.
Цитирай

От досегашната ми употреба установих, че нещото което е най-ефективно за пестене на батерията е - спиране на нета - WiFi или мобилен Smile В моментите, когато не ми трябва нет го спирам и батерията не мърда в този времеви период Smile Както и по-горе казах при мен вече редовно кара по 3 дена, а даже и 4 съм докарвал. Това е с по 20-30 мин разговори на ден, малко цъкане из нета - google chrome, фейсбук, вайбър и skype, и-нет банкиране и др.
Цитирай

Е то много ясно. Макар, че в края където си казал кои приложения ползваш - ФБ (ако е приложението/или месинджър) + вайбър и скайп изяждат батерията. Вайбър сякаш не толкова, но останалите без интернет банкирането - нямат равни.
Цитирай

Има решение за будното състояние, писал съм някъде в темите за батериите. И още нещо трябва отвреме навреме да се прави рестарт на телефона.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай

Някой на Мтел/Боб има ли наблюдения за бързо падане на батерията, подобно на проблема от преди месец с теленор? Няколко дни вече докато не го ползвам пада с доста %, повече от преди. Примерно от тази сутрин 10ч. е паднал с около 8-9% за 5-7 мин. wifi и другото - не съм го бутал. Отворени приложения няма как да има, тъй като ги чистя всеки път, а и при батерията не пише, че се буди или нещо такова.

Вече от седмица някъде имам чувството, че само веднъж на 5 зареждания се зарежда нормално и кара по  4+ часа екран с оставащи 20%. В повечето случаи на 25-30% е на 3ч.
Цитирай

(2016-04-30, 07:54:42)fox_vt написа:  Има решение за будното състояние, писал съм някъде в темите за батериите. И още нещо трябва отвреме навреме да се прави рестарт на телефона.

Би ли споделил отново за решението?
П.П. - Намерих едно твое мнение  в темите за P8 Standard - това ли е: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1262897

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

Някой ще ми предложи ли приложение за блокиране на реклами? Adblock-а ми се струва тежък, защото съм го ползвал на други телефони, гледах за AdAway и AdGuard, но ги няма из маркета и не знам дали са съвместими с нашите машинки: )
Цитирай

В темата за подобни приложения има ark* ове на AdGuard за сваляне. Свали си оттам и го тествай, дано ти върши работа.

Sent from my MI 4W

 
Цитирай

#fox_vt - поста ти за будното състояние на телефона ми помогна много - благодарности. #stefanvalja спрях си фоновите данни на доста приложения оставих си само Viber и ефекта е умопомрачителен,до сега не съм виждал на телефона да му остават повече от 14ч. време на готовност(имам го от 6м),в момента ми показва 26ч и съм на 87% !!!
Цитирай

Някой ще ми каже ли откъде мога да спра енергоспестяващия режим
Цитирай

Настройки -> Енергоспестяващ режим
Цитирай

Не виждам такава опция... може ли да ми пратите скрийншот
Цитирай

(2016-05-02, 15:50:46)creekill написа:  Някой ще ми каже ли откъде мога да спра енергоспестяващия режим

Колега, какво разбираш под това да "спреш" енергоспестяващия режим? В Настройки>Енергоспестяващ режим имаш 3 режима, от които избираш. Това е всичко, което изобщо можеш да правиш.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Отгоре пише енергоспестяващ режим, а това нещо го включих по някакъв начин, сега искам да го изключа, за да не засича телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)