Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

На този режим не би трябвало да имаш проблем. Аз го държа на интелигентен.
Цитирай
Аксесоари

Проблемът е, че преди не беше енергоспестяващ.
Цитирай

Така е кръстена тази част от менюто. Там има три възможности, ти си избираш коя да включиш. Аз препоръчвам интелигентния режим.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай

Да загрях, но малко късно. Благодаря ви за търпението. :-D
Цитирай

Аз съм с ваучер на mtel и от както съм с картата батерията на телефона пада с 15-20% за 24 часа без да докосвам телефона, това нормално ли е?
Спрял съм 4G нямам и интернет.
Цитирай

Ако говориш само по тела, без нет и тн. го сложи на 2G. Ако пък ползваш нет или и при 2G се държи така махни картата за няколко часа и виж резултата. Ако и тогава не стане, то му направи hard reset, но преди това виж дали някое приложение не го буди.
Цитирай

(2016-05-03, 12:48:24)KeepWalkinG написа:  Аз съм с ваучер на mtel и от както съм с картата батерията на телефона пада с 15-20% за 24 часа без да докосвам телефона, това нормално ли е?
Спрял съм 4G нямам и интернет.

Колега, по груби сметки с този разход на батерията би трябвало в крайна сметка да ти изкара 5 денонощия стендбай. Реално погледнато не е малко за смартфон, дори и предвид факта, че няма да го докосваш през тези 5 дни и дрейна ще е само от стендбая... в което се съмнявам -  защото едва ли някой ще си купи такъв смартфон, ще му сложи една SIM карта и няма да го докосва изобщо, нали така Wink

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Дрейн-а си е дрейн, и да го буташ и да не го буташ. В случая трябва да се разбере от къде идва проблема и да му помогнем на човека. Smile
Цитирай

Аз имах предвид, че за мен човека няма проблем. Както казах 5 денонощия ми се вижда нормално издържане. Ако смята, че му държи малко, може да види кой процес му я хаби най-много и съответно да оптимизира каквото се налага. Също, може да оптимизира цялостното потребление както е описано по-напред в темата. Също нека каже дали е добър обхвата, на мястото на което ползва апарата. От инфото, което е дал само това мога да кажа.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Настрйоките за мрежата ми бяха 2G/3G и пуснах ръчно само на 2G, спрях и Mobile Data от падащият панел и сега батерията ми от вчера в 14:00 до сега ми е паднала с 3%.
Също така и всички възможни приложения съм спрял да не работят когато не са пуснати.
Цитирай

Тази батерия започна да държи зверски хаха


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

как докара екран 7% , при мен е 22% ???
Цитирай

На ултра-батерия вероятно ;-). Поне аз така успях да постигна такива резултати.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай

(2016-05-06, 09:15:53)noriaga написа:  Тази батерия започна да държи зверски хаха

Я цъкни на екран и направи скрийншот да видим колко е "зверски". Щото иначе стария ми Сименс правеше по 20 дни батерия в Stand-by. Lol
Цитирай

Ултра батерия режима не го ползвам изобщо. На интелигентен е. Просто не го тормозя много, оптимизирал съм го и екрана е с намалена яркост. Като за моето си ползване съм доволен. Big Grin
Цитирай

Е това е приказка - доволен за моето си използване. В началото като видях във форума по на 3 дена батерия и се стреснах, че моята не е в час ама е. Всичко е до ползване. Аз правя по 2.5ч разговори, почти по цял ден вайбър - екран по 2.5-3ч ми прави и вечер зареждам. И аз съм доволен за моето ползване Wink
Цитирай

Еее, мозъка ти не е ли станал вече на компот с тия разговори 2.5ч. Lol
Цитирай

@dobs7z отдавна, ама поне съм доволен от батерията и от машинката.
Цитирай

Намерих една публикация дано е полезна на някой.
"Как да се справим с най-често срещаните проблеми с батерията на Android устройства"

'Android system' използва твърде много батерия
Един от най-големите потребители на батерия е услугата 'Android system'. Това се налага, за да работи устройството ви гладко, но потреблението не трябва да бъде повече от 25 %. Ако този процент е по-голям, тогава може би имате проблем. Този проблем може да бъде решен чрез понижаване Android версията с която работи вашето устройство.
 
Google Play Services източва батерията
Google Play Services е друга услуга, която консумира много батерия. За съжаление, не можете да я спре, защото е от решаващо значение за Android. Все пак, можете да контролирате нещата. Отидете в Settings > Applications > All > Google Play Services. Натиснете бутона Clear cache. Това ще рестартира Google Play Service и ще намали консумацията на батерията. Правете това поне веднъж месечно.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай

За ден или два беше спрял да е постоянно буден но забелязах че сега пак цял ден е активен.На какво може да се дължи това.Със В560 съм инсталиран през инжинерното меню.[Изображение: 9b8a9749ea461591b956b325b679eb85.jpg]

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Hard reset след ъпгрейда прави ли?
Цитирай

През инжинерното меню се прави сам до колкот знам.И след инсталацията си беше както е излязъл от магазина.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

freakjr кои приложения ти дава, че са изразходили най-много батерия?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Ето три пресни и топши снимки:[Изображение: 59e6c44d6ccc225408b80b24d5eaa0eb.jpg][Изображение: fa3f63a8513c149a27fd662a45b24f58.jpg][Изображение: f7abc4361703aa5704c74cfb968f21c3.jpg]

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Ами аз не виждам нищо странно тук, освен услугите на гугъл, които са класирани като по-голям консуматор от Система.
Влез и изчисти кеша и данните на въпросното приложение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)