Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация
#26

(2016-03-01, 13:38:15)kalina_enkova@abv.bg написа:  Как е правилно да се зарежда телефона?  И първите зареждания по колко време трябва да са?  Аз от вчера имам телефона и изтощих фабричния заряд до дупка,зареждах цяла нощ около 12 ч,и от сутринта към 8 ч. В момента съм на 30%-13:37ч.  Нормално ли ентака бързо да ми пада баъерията

Ами не е било добра идея да я изцеждаш до край. Най-добре никога не я изцеждай до край, защото от опит знам, че това я поврежда. Винаги, когато ти падне до край и после я заредиш, ще забележиш, че ще издържи по-малко. На някои места се препоръчва веднъж месечно да се изцежда до край, за някакъв вид профилактика. Еми правил съм и това, но ефект нулев. Просто на следващото зареждане ми държи по-малко и нищо повече. Така, че не виждам тази процедура да е за добро. Всички недъгави консултанти по магазините обаче продължават да съветват клиентите да си изцеждат първия път батериите до край, понеже такива бяха съветите за едновремешните телефони от 1995г.

Зареждай винаги, когато ти падне към 30-на процента и винаги задължително до 100%. Не изключвай никога от зарядното преди да е стигнал 100, освен ако наистина не се налага. След десетина цикъла по този начин на зареждане ще забележиш осезаема разлика в издръжливостта на батерията. Гарантирам на 150% това. А времето за зареждане - не е от значение. Много добре е например обаче да го подържиш още поне 30-на минути след като е стигнал до 100% на зарядното. Аз например го оставям винаги през нощтта на зарядно и на сутринта го махам.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодаря ,Lenux! Wink И имам още един въпрос свързан с батерията ,става дума за външна батерия,какво ви е мнението за тях ?
Цитирай
#28

^ Моля. Ако ти се налага и ти е нужно, няма лошо да ползваш. Аз лично не съм ползвал никога, някой от колегите ако има лично наблюдение върху определена марка/модел, нека си сподели мнението.


Аз обаче гледам да не си зареждам апарата с нещо различно от оригиналното му зарядно. Или батерията ми ще държи по-малко след това, или ще се зареди прекалено бързо, или пък прекалено бавно.. Което навява на мисълта, че всяко зареждане с различно от оригиналното и зарядно я изкарва от нормалния и режим и стойности. Виждам и обръщам внимание на подобни неща, защото мисля да ползвам телефона няколко години. Просто не съм от хората, които всяка година сменят по 2 апарата.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#29

По моите наблюдения всеки казва нещо различно, едни казват че е по добре до край да изтощаваш, други казват че това я поврежда повече. Най-малкото като ти падне батерията на 2% телефона се изключва, т.е. ти не я изцеждаш до край? Но съм много съгласна с това, че не се изключва преди да се е заредила напълно ( но съм чувала хора, които твърдят че това да се зарежда на макс постоянно също уврежда батерията.. Например лаптопа ми по фабрична настройка е да се зарежда до 80%, защото това удължавало живота на батерията.... ) Мнения много зареждай както ти скимне :Smile
Цитирай
#30

Muppa твоя P8 Lite не беше ли до скоро повреден, нещо с екрана? Big Grin

По принцип мнения има всякакви, срещал съм и аз всевъзможни изказвания. Въпроса е обаче, че някои говорят на теория, други от опит. Аз съм от вторите, тествал съм начини и режими на зареждане и то не само на този телефон. Препоръчвал съм и на други хора, а след това съм питал за ефекта. Отделно и съм се занимавал професионално с Андроид устройства и с консултация на клиенти по каквито въпроси се сетиш за поддръжката им Smile Категорично мога да заявя: НЕ е добре да се изтощава батерията до край. Уверете се сами - изтощете я до край и след като заредите след това, тествайте колко ще издържи. В следващия тест я заредете от 30% до 100% и пак тествайте коло ще издържи. Разликата е голяма Smile За мен лично батерията изпада в шок всеки път когато и се изпие тока до шушка Smile Именно заради това, всеки Андроид апарат започва да дава аларма и да иска зареждане още от 10-15%.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#31

Пак си с грешка. Ако една батерия е с капацитет 3000 ма то не си мисли че като е на нула е на нула. Щом угасне има поне още 20% заряд в нея. Никога съвременна ли йон батерия не можеш да я занулиш. Електрониката и не позволява

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#32

Offtopic: Да имам проблем с екрана Sad протектора ми е много задраскан и плаче за нов, на китайчетата доставката им е 1 месеееееццц и ми се струва цяла вечност.. Sad . Май че тва ми е единствения проблем с телефончето (и лайсната ми е одрана леко ама.. то в женска чанта може ли се да не се надраска Smile )

Anyway, аз моите телефони ги зареждам всяка нощ, без значение дали съм на 5,10,30,80%. В крайна сметка развали се батерията, купуваме или нова, или нов телефон Smile Няма да им слугувам на пустите телефони, Я!
Цитирай
#33

^ Това го знам много добре. Има фабричен заряд, който винаги остава в нея и то независимо дали е 3000 или 1500mAh. Дори има програмки, с които може да се извлече и този заряд и да се ползва и той. И въпреки това не беше въпроса да изпадаме в детайли дали и защо остава фабричен заряд след падането на батерията и изключването на апарата. Въпроса се състоеше в това, колко за батерията е полезно да се допусне самия инцидент.

@ Muppa: Извинявай, обърках те за друга Мира Big Grin  Но исках и да ти кажа, че да го зареждаш всяка нощ независимо на колко процента е много добра идея и то от няколко гледни точки. Не ща пак да изпадам в подробности защо, но е идейно и полезно, наистина. Въпроса е, че и самата батерия издържа повече така като време на заряд.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#34

Дали ще я заредиш от 5 или 60% ще си държи еднакво ако консумацията и условията  са еднакви

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#35

Здравейте, редовно чета из форума и предполагам че и тук е правилното място да си задам въпросът. 
Отскоро ползвам моят p8 някъде около месец и нещо. Оптимизиран е на максимум, всичко ненужно му е изключено като - wi-fi, приложенията и т.н. Но днес се събудих с неприятна новина от прясно заредена батерия вечерта, тази сутрин имах една 37 процента заряд, макар че устройството през нощта беше на ултра батерия. Не знам дали това е фабрично и как може да се провери? Благодаря за отговорите Smile
Цитирай
#36

Изтегли си от маркета GSam Battery Monitor, той ще ти покаже ако някое приложение "точи" батерията. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#37

Благодаря откъде мога да го изтегля? Впрочем забравих да упомена, че вчера батерията ми падна на 0 процента, предполагам че и това се отразило зле на циклите?
Цитирай
#38

(2016-03-15, 12:58:35)Nemezis89 написа:  Благодаря откъде мога да го изтегля? Впрочем забравих да упомена, че вчера батерията ми падна на 0 процента, предполагам че и това се отразило зле на циклите?


(2016-03-15, 12:45:02)ronnie72 написа:  Изтегли си от маркета
Цитирай
#39

(2016-03-15, 11:09:00)Nemezis89 написа:  Здравейте, редовно чета из форума и предполагам че и тук е правилното място да си задам въпросът. 
Отскоро ползвам моят p8 някъде около месец и нещо. Оптимизиран е на максимум, всичко ненужно му е изключено като - wi-fi, приложенията и т.н. Но днес се събудих с неприятна новина от прясно заредена батерия вечерта, тази сутрин имах една 37 процента заряд, макар че устройството през нощта беше на ултра батерия. Не знам дали това е фабрично и как може да се провери? Благодаря за отговорите Smile


Колега, не се ли сети да влезеш в Настройки > Батерия за да видиш кое ти е източило батерията?

Обикновено падането на батерията до 0% винаги и се отразява и след това по-бързо пада, но чак пък толко... По-скоро нещо я е източило. Виж какво е в Настройки > Батерия.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#40

Моите наблюдения, че двете най-нахални "спам" приложения са Facebook и Messenger. Огромна разлика ще забележите, ако тези 2 приложения НЕ са сред защитените от телефона. Дори ако не са защитени пак ще си получавате известията, свързани с тях. Добре е обаче, да си изведете бутона за оптимизиране на някои от началните екрани и да го ползвате всеки път след като сте "затворили" някое от посочените 2 приложения. Защото винаги остават на заден план и точат батерия. Бутона за оптимизиране ги затваря.

Huawei P Smart
Цитирай
#41

^ Колега, подсети ме за нещо дето ме мъчи последните дни. То пак си е свързано с оптимизирането на батерията де... Именно бутона за оптимизиране (чистене на RAM). Въпроса е, че не ги затваря съвсем приложенията. По мое мнение просто ги чисти от RAM-та примерно, но си остават кеширани. Тоест, в някакъв стендбай режим са си и чакат повторно включване... или нещо от този сорт си го представям. Теорията тук е малко дълбока вече и вероятно само Андроид писателите могат да кажат какво точно, как и защо са писали по софтуера. Въпроса е, че отварям дадено приложение (примерно браузър), излизам от него, натискам бутона за оптимизиране от началния екран. След това влизам в Настройки > Управление на приложения, намирам браузъра и какво да видя - бутон "Спиране" е активен. Което означава, че приложението си работи. Единственото истинско спиране на приложение, което аз например правя е именно да вляза в Настройки > Управление на приложения, да намеря програмката и да я спра ръчно. Но пък толкова упражнения за едно спиране не си заслужава /: При някои модели (на Samsung повечето, както и на предишния ми LG Prada) има "Мениджър задачи", който даже може да си го изкараш като widget на екрана и директно даваш стоп на отваряните приложения и ги спираш тотално. Това много ми липсва на Lite. В Google Play има много такива мениджъри, намерих. Обаче пък не работят при Lolipop Smile Но поглеждайки нещата от друга страна, липсата на такъв мениджър не ни късае особено - имаме си 2 РАМ, 8 ядра и каквото и да отвориме на хардуера му е все тая. Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#42

^Аз ползвам Greenify. Не съм сигурен обаче колко помага, защото батерията пак изкарва същото време.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#43

При натискане, бутона извежда информация какво точно е направил. Ако само е освободил памет - пише че телефеона вече работи оптимално. Ако е затворил приложения - пише колко приложения е затворил. Така че не вярвай на информацията в управление на приложения, там ти показва зададените настройки на приложението. Но ако го "гасиш" ръчно чрез бутона - няма как да остане на заден план - добре си върши работата приложението.
Аз ползвам и Facebook и Messenger. В момента при разумно ползване, малко разговори и малко чат телефона ме изкарва 2 дена и 12 часа до 15% батерия Wink

Huawei P Smart
Цитирай
#44

"Ръчно" се затварят приложенията при мен, в смисъл Greenify  си ги затваря едно по едно с единствено натискане на бутона от моя страна.Трябва обаче всеки път да включвам разрешение програмата да има съответния достъп и права, за да изпълни процедурата по гасене (хиберниране) на ненужните в момента приложения. Въпреки това често си зареждам батерията. Явно яко ползвам телефона.  Wink

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#45

От 3 дни имам проблем с батерията на телефона. Има нещо, което не оставя телефона в дийп слийп. Тази сутрин извадих телефона от зарядното в 08:00. Точно 3 часа и половина по-късно - 77% батерия. Без да съм го докоснал нито веднъж. До неделя го нямах този проблем, но от понеделник насам имам този проблем. Най-интересното е, че сестра ми е със същия телефон и сутринта ми се оплака от същия проблем. При някой друг да се забелязва?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#46

Да при мене е същото от 2 дни е така от 100% за 2-3 часа и е на 80% p8 lite dual sim B190
Цитирай
#47

И при мен. Тази сутрин от 100% до 70 за 3 часа, без използване

Samsung Galaxy J5 2017 (Stock 8.1)
Цитирай
#48

Най-вероятно се дължи на някое приложение, което всички го използваме. Някое приложение, което се е ъпдейтнало.. Сестра ми си направи фабрични настройки на 73% батерия и вече 2 часа телефона си стои на 72%

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#49

Вижте си месинджъри, фейсбуци и тн. При мен си е както преди без да ползвам изброените.
Цитирай
#50

При мен не са в защитени приложения и ги спирам веднага, след като ги използвам.

Samsung Galaxy J5 2017 (Stock 8.1)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)