Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация
#51

Ами защо не погледните, кои ви са последно акуализираните приложения в маркета.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-03-16, 12:00:32)Anastasia123 написа:  ....Тази сутрин извадих телефона от зарядното в 08:00. ... по-късно - 77% батерия.....

Опитвах и аз на два пъти да вкарам моя в зарядното ама за малко не влиза кютука му с кютук.. Big Grin   Шегувам се колега Wink   Иначе сериозно - колеги, когато имате прекомерно източване на батерията, някой сеща ли се да цъкне и да види какво сам показва телефона - кое му е изхарчило тока? Кажете ми, че не се сещате.....

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#53

(2016-03-15, 15:47:43)Lenux написа:  Колега, не се ли сети да влезеш в Настройки > Батерия за да видиш кое ти е източило батерията?

Обикновено падането на батерията до 0% винаги и се отразява и след това по-бързо пада, но чак пък толко... По-скоро нещо я е източило. Виж какво е в Настройки > Батерия.

По принцип редовно си следя мениджъра и го оптимизирам, защитени приложения нямам включени, интересното е, че вчера ми показа макар и намалена яркост и изключени ui и движения че екрана ми тегли доста повече енергия, а днес изключеният фейсбук е на първа позиция. Самата аз не мога да преценя, кое точно е проблема и как при всичко възможно изключено не мога да разбера кое я източва. От сутринта до този момент вече е на 43%.
Цитирай
#54

То и аз пробвах да махна от защитени приложения всички програми за онлайн чат и обаждания - Facebook, Messenger, Viber, WhatsApp, Skype - обаче проверих с колегите - при изключен екран на телефона не получих нито едно съобщение или обаждане...
Даже килва и SwiftKey клавиатурата , ако не е защитена (свикнах с нея 2 години на Алкатела и си я сложих и на този) - после като тръгна да пиша някъде и излиза или хуауейската, или гугълската, че трябва да я сменям всеки път, и накрая пак я защитих...

И не видях да ви кажа разлика в консумацията. Сега всичко изброено по-горе е защитено от изключване и работи постоянно- и батерията нормално ми държи около ден и половина. Зареждам през ден - от вечерта до сутринта - но някъде на 30-40% остатъчен заряд, тъй че би издържала нормално 48 часа...
А ако погледна в настройки - батерия - луда работа... - показва каквото си иска, странни работи..., не му вярвам на това вграденото...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#55

И аз съм със същия проблем с батерията
Цитирай
#56

Здравейте, нормално ли е при изключени всички приложения при 50 % батерия да ми показва, че остават още 7 часа и 6 минути?
Цитирай
#57

Да зависи преди това за колко време си я смъкнал от 100% до 50%
Цитирай
#58

Ами за около 7 часа, но лошото е, че почти не съм ползвал телефона, без включени приложения, с около 10 минути разговори.
Цитирай
#59

Всички, които са недоволни от батерията на телефона, да прочетат пост номер 19 на първа страница от настоящата тема. Да изпълнят съветите и тогава да кажат колко им държи. И второ - ако обхвата е слаб на мястото, на което ползвате телефона - това стопява батерията.


[Изображение: Screenshot_2016-03-17-20-55-24u5Oydng.png]


Eто как държи при мен. Често правя и 3 дни, а не е като да не го ползвам и да не говоря по него.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#60

Имам желанието да повдигна темата по-нагоре (защото за съжаление не мога да редактирам предния си пост), допълвайки я с малко полезна информация, която ни стана ясна при последните дискусии относно бързото изтощаване на батерията.  Ще започна, споменавайки именно решения, предложени като отговор на последните проблеми, които все още обсъждаме във връзка с батерията и в други теми.

Ако имате проблеми с бързото изтощаване на батерията, прочетете предишните постове (от началото) на настоящата тема, съберете информация и опитайте предложенията от мен и колегите. И тогава, ако и след това имате проблеми с изтощаването, може да обърнете внимание и на следните фактори, които също могат да бъдат причинители:

- проблем в SIM картата. В случая за да установите дали проблема ви идва от SIM картата извадете я от апарата и го ползвайте известно време без нея, за да установите дали батерията държи повече без SIM.
- слаб обхват. Ако обхвата на мрежата или 3G обхвата е слаб там където ползвате телефона, това е сериозна причина за падането на батерията. За да проверите дали е от това, можете да настроите телефона да работи само на 2G режим или да премахнете SIM картата за да тествате как държи батерията без нея за известно време. В случаите, в които отговаряте "ама до преди два дни имах обхват, тука винаги съм имал.." не бъдете сигурни в думите си. Мобилните оператори сменяват клетки, системи, мрежи и тн.т. постоянно във всички населени места.
- софтуерен проблем. Възможно е Андроида на телефона да се е бъгнал и да източва безпричинно батерия. Направете фабричен ресет !с триене на вътрешната памет! и проверете след това как държи батерията ви.
- нужда от ъпдейт. Ако сте с по-стара версия на Андроида ъпдейтнете до по-нова. Това можете да направите като свалите нужната версия и следвате инструкциите от специално създадената за ъпдейти тема в раздела.
- пада ви батерията до край от време на време или често. Не позволявайте това да става! Зареждайте винаги от 20-30%. Възможно е ако сте позволявали да ви пада често и системно батерията до край да сте си я повредили и заради това да ви държи малко.Въпреки малкия шанс това да стане, все пак е възможно.
- не обръщаме внимание кое и какво източва батерията ни. За да разберем това, просто трябва да влезем в Настройки > Батерия. Там телефона "крещи" какво му точи батерията. Когато имаме проблем с апарата, е добре да знаем и какво има вътре в него. Вярвам, че ще ни е от помощ....
- Facebook. Дори и да е "изключен" от нас, той не е изключен. Изключване на Facebook означава спирането му, изчистване на кеш, изчистване на данни и пак спиране. Или в най-пълния вариант - неговото деинсталиране. Същото важи и за Messenger.
- свалете си приложението Battery Calibrator и опитайте да оправите батерията с него. В доста случаи помага.
- направете фабричен ресет (пак) със триене на вътрешната памет. След стартирането на телефона след това не вкарвайте и не се логвайте в НИКАКВИ акаунти. Нито Гугълски, нито в Google Play, нито в Huawei нито никъде. Свалете си най-необходимите приложения като .apk чрез браузъра и ползвайте апарата известно време така. Ако батерията ви държи по-добре, то значи някой от акаунтите ви постоянно синхронизира информация, рови из телефона ви с негово приложение или процес, търси приложения за ъпдейт, търси майка си и тн.т. Ако решите пак да се логнете в дадения акаунт - бъдете внимателни и си оптимизирайте настройките му следващия път. Специално за Google - можете да си спрете автоматичното обновяване на приложения, да спрете известията за ъпдейти за приложения, да спрете синхронизацията, да спрете синхронизацията на контактите, на календара и др., да спрете Google Павильон, да спрете Google Музика, да спрете ъпдейта на Google Преводач и други и други Google чудовища, които не ви трябват.
- достъп до местоположение. Изключете го.
- в крайна сметка може да се дължи на повреден телефон или батерия. Повредата може да е фабрична, а може и да е настъпила в последствие. Това е техника, никой не е застрахован. Ако сте изчели всичко навсякъде изписано за батерията, играли сте си поне една седмица и все още пада безпричинно и бързо - отивайте на сервиз. Или ще е повредена батерията, или нещо по останалия хардуер на апарата.



Колеги, за да систематизираме по по-полезен начин темата от тук насетне, ще помоля всеки от нас който може, да дава решения и идеи за подобряването на издръжливостта на батерията, респективно - за премахване на причините за евентуалното и бързо изтощаване. Който има проблеми с батерията нека по-добре създаде нова тема по въпроса си, за да остане тази само и единствено по предназначението от заглавието и - за насоки, съвети, оптимизация, без да се размива.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай
#61

Моят принос към темата е скромен, но при изключване на двойното почукване за отключване на екрана и разклащането за смяна на тапетите даде неочаквано добър ефект! Батерията сега пада значително по-бавно от преди. Наблюденията за сега са ми на базата на 12 часа и смятам да го оставя така в продължение на няколко дни лишавайки се от тези удобства в полза на батерията!
Цитирай
#62

Здравейте и аз от 4 дена съм с P8 lite - замениха ми стария G7 с този. Много приятно телефонче, но като батерия е доста по-зле от G7. Днес ъпдейтнах с B190 версия и ще видя как се държи. Миналия ден ми направи впечатление, че на 2G режим на мрежата, за 1 нощ на интелигентен режим падна с 10% заряда, при положение, че през деня преди това беше паднал с 11%. Малко странно ми се стори това. Съответно най-големия консуматор беше Cell stendby. Днес след ъпдейта ще го следя как в положението Smile Иначе и аз, като някои хора писали в темата, не го ръчкам особено и гледам да го оптимизирам за да изкарва повече батерията. На G7 спокойно ми изкарваше по 4-5 денонощия с по 15-20 мин разговори на ден и нон стоп включен WiFi, 2G мрежа и рядко пускане на 3G и мобилен нет. P8 lite при това използване като го гледам макса ще му е 2 денонощия и някой час отгоре.
Цитирай
#63

(2016-03-21, 13:15:26)noriaga написа:  Здравейте и аз от 4 дена съм с P8 lite - замениха ми стария G7 с този. Много приятно телефонче, но като батерия е доста по-зле от G7. 

Ако става въпрос за този модел: http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g7-6646.php, той е с 3000 mAh батерия, докато P8 Lite е с 2200 mAh
Няма как да държат еднакво, обръщайте внимание на този факт. И преди в темата отново се сравняваха телефони, без да се има предвид капацитета на батерията.

Huawei P Smart
Цитирай
#64

Тоя филм за 4-5 денонощия на батерията плюс, че са вкл. мобилните данни съм го гледал и телефона като дойде в ръцете ти пада за 1-2 при повече ръчкане и максимум при 3-4 с доста занижено такова. Иначе за батерията - наистина не е нормално да пада с 10% за нощ. При мен пада с 1-2% (ако и аз трябва да направя неуместно сравнение с миналото ми HTC - при него през нощта и 1% не падаше).

Погледни съветите за оптимизация още веднъж и виж дали има нещо което буди телефона, защото 99% от проблемите, които се срещат с батерията за точно този модел (а и за другите) идват от оптимизацията. Другия 1% (образно казано) - софтуерно и фабрично.

И нещо което допълнително може да увеличи часовете "екран" при браузване и тн. - какъв браузър е удачно да се използва за по-голямо спестяване на енергия през деня, стоковия?
Цитирай
#65

(2016-03-21, 15:33:06)dobs7z написа:  Тоя филм за 4-5 денонощия на батерията плюс, че са вкл. мобилните данни съм го гледал и телефона като дойде в ръцете ти пада за 1-2 при повече ръчкане и максимум при 3-4 с доста занижено такова.

Все едно не съм го ползвал 1 год.... 4-5 денонощия изкарваше при моя начин на употреба. Аз игри не играя например и до като съм на работа рядко съм го разцъквал, освен за разговори и малко вайбър. А WiFi буквално не го изключвах никога. Но както се спомена и по-горе, не е много коректно да се сравняват, защото единия е 3000, а другия 2200 mAh. Сега с B190 и като се разработи напълно батерията, от това което виждам предполагам, че с моето си използване ще кара 2 цели денонощия и на следващия ден до вечерта, което мен ме устройва. Абе телефончето си е супер за парите.

ПП. Между другото тази нощ беше паднал само с 1%. Предната вечер (с B170 версия) когато падна с 10% се сетих, че след като си легнах го пуснах без да искам на режим ултра батерия, след което си го върнах на интелигентен... нещо може от това да се е бъгнало.
Цитирай
#66
Thumbs Up 

Батерията вече е супер.До вчера имаше бъг в мрежата на Теленор.Засега е оправена.Телефона сега бомба.
Цитирай
#67

Нормално ли е Услугите на Google да ми точат 40 % от батерията,а активността  на клетъчното радио да е 5 часа, от 13 часа на батерия?

Нормално ли е при 13 часа на батерия , активността на клетъчното радио да е 5 часа и 40?
Цитирай
#68

Аз не съм го ръчкал особено, за да видя какво точи, какво не, да оптимизирам и т.н. Но това, което съм забелязал при мен е следното - в заключено положение, буквално не мръдва! Много съм доволен, просто 1-2%-та да мръдне за цяла нощ или нещо такова. Но почна ли с Уай-фай, или някоя игричка - до там! Точи батерия като за световно. Онзи ден цъках около час и нещо една игричка и от 100% падна на 60 и нещо. Не знам, може и да е нормално и да се бъркам нещо, но ми се струва, че много консумира това животно!

Huawei P10 Lite
Цитирай
#69

kikogood - при нормална употрeба - Wifi/3G + браузване си държи 4 часа и горница (екран), като това е до 20-25% оставаща батерия. До 10-15% ще имаш още минимум 30 минути, но аз предпочитам да го зареждам преди да падне под 20%.

Играта много зависи дали натоварва повече телефона, а от там колкото по-голямо е натоварването - толкова по-бързо пада батерията. Коя е играта на която играеше?

И от личен опит: забелязал съм, че при нормална употреба пада с около процент за 3-4 минути екран, много зависи и от силата на обхвата, от инсталираните приложения, постоянните синхронизации, фоновите приложения и тн. и тн.
Според мен, ако играта е от тия, които натоварват повече - нормално батерията се е смъкнала по-бързо, все пак е 2200mAh.
Цитирай
#70

(2016-03-30, 10:42:03)sevastiyan написа:  Нормално ли е Услугите на Google да ми точат 40 % от батерията,а активността  на клетъчното радио да е 5 часа, от 13 часа на батерия?

Нормално ли е при 13 часа на батерия , активността на клетъчното радио да е 5 часа и 40?

Колегa, не е нормално да дърпат 40% Услугите на Гугъл. При мен беше същото по едно време и се оправи от самосебе си. Хем бях оптимизирал на макс всяка Гугълска настройка, бях спрял всички синхронизации и бях деактивирал доста Гугълски стокови приложения. Опитай да поръчкаш и ти тези неща ако не си. До колкото знам това се получи от ъпдейт на Гугъл Плей, който мисля после си оправиха, защото при мен всичко е наред вече. Отделно- ако си с В170 ъпдейтни до В190.

А това с клетъчното ядро - ако нямаш проблеми не му обръщай внимание.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#71

Батерията определено не му е силата на телефона. Като доскорошен ползвател на Huawei G7... в момента виждам огромна разлика между батериите. Да знам, че на G7 е 3000mAh, но въпреки това батерията пада мнооого по-бързо. При моето мижаво използване - 90% от времето е на 2G и през това време мобилните данни са спрени, имам инсталирани не повече от 6-7 приложения, махнал съм някои от фабричните приложения и игри, доста често оптимизирам като килвам работещите приложения, говоря не-повече от 30 мин на ден и кратки чатове по viber, единствено Wi-Fi е почти постоянно включен.. и въпреки това изкарва едва 2 денонощия. При доста по-небражно отношение към G7 там почти съм нямал случаи да падна под 4 денонощия. Честно казано при моето използване очаквах безпроблемно да зареждам на 3 дена.... но явно няма да стане Smile
Цитирай
#72

Батерията на P8 Lite e 2200 милиампера и издържа колкото батерия от 2200 милиампера. На всеки смартфон е описано с колко милиамперова батерия е, за да прецени потребителя дали му стигат или не. На мен ми трябва да ми издържа две денонощия, затова си купих P8 Lite. При хора, които им трябва да им държи по 4-5-6 и повече денонощия, се продават на пазара смартфони с до 5000 милиамперови батерии (модел на Philips например). 2200 милиамперова батерия няма как да издържи 3 денонощия с нормално ползване и това е съвсем нормално за нея, просто това са възможностите и. Моята е издържала, да, но с малка употреба. Общо взето показателите вървят горе долу така:

до 1500 mAh батерия - издържа до 1 денонощие нормално ползване
до 2200mAh батерия - издържа до 2 денонощия нормално ползване
до 3000 mAh батерия - издържа до 3 денонощия нормално ползване
до 4000 mAh батерия - издържа до 3 (и малко) денонощия нормално ползване
над 4000 mAh батерия - зависи колко е китайски.

Това са страшно усреднени стойности при размити разбирания за "нормална" употреба. Но горе долу Wink

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#73

Само да допълня, че всеки нов модел смартфон харчи и ще харчи повече батерия, чисто и просто защото хардуера е все по-мощен, екрана, яркостта и.т.н. Приложенията от ден на ден стават също все по-агресивни. Също така изобщо не очаквам 6.0 да бъде по-оптимизиран по отношение на батерията, но това са си само мои предположения Wink

Huawei P Smart
Цитирай
#74

Аз имам питане за ето  тази настройка -> Scanning always available! Спряна ли е тя през ноща батерията ми не мърда и с ппроцент. Ако я оставя спряна не ми работи нормално местоположението. Примерно google maps не ме засичат къде се намирам или приложението за градски транспорт ме праща в 9та глуха! Това при спрян и GPS. При вас така ли е? Имам още един апарат с B170 и при него сякаш не се наблюдава проблема..


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#75

Това разрешава на приложенията да използват Wi-Fi даже и когато е спрян.В диспечера на батерията ако е включена тази опция ленатата на Wi-Fi е пълна винаги.Аз съм я спрял но във Настройки/Достъп до местоположение/Режим за местоположение съм задал висока точност което е мобилни мрежи Wi-Fi и GPS.Няма проблем с батерията,мобилните никога не ги спирам а и GPS гледам стои включен без да има икона горе.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)