Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация
#76

След последните 2 заряда, горе-долу добре Wink. Абе малко я пооплюх батерията, а в крайна сметка си е ОК


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#77

Странно се държи батерията и това е.. Днес съм на работа и съм провел точно 3 разговора с обща продължителност 10-12 минути, 5 мин чат по viber и ъплоудване на 10 снимки в дропбокс. През останалото време стои на бюрото, като след всяко използване му цъкам иконката с оптимизиране на системата. На 2G е със спрени мобилни данни, WiFi е включен. За 9 часа от как e махнат от зарядното и вече 31% надолу. Колкото и да е тъпо - възможно ли е служебния рутер по някакъв начин да точи повече батерия?
Цитирай
#78

За това време ако си на 2г има нещо . Не е възможно с това полавзне да е изяло толкова батерия пеи това на 2г. Ако е цял ден на уай фи може да се замисли човек .На tellenor ли си ?

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#79

(2016-04-04, 15:50:02)fuckinggood написа:  За това време ако си на 2г има нещо . Не е възможно с това полавзне да е изяло толкова батерия пеи това на 2г. Ако е цял ден на уай фи може да се замисли човек .На tellenor ли си ?

Не Виваком. Явно има нещо.. защото от 17:30, когато се прибрах вкъщи, до момента (т.е. за 4 часа) батерията е паднала само 5%, като разцъквах малко през това време и проведох един разговор. Но пък обхвата си го показва на макс...
Цитирай
#80

Ами виж си кое ти е консуматорчето. Така рутера ли бил или 2G-то ма то било със спрени данни. Пусни 2 скрииншота да ти кажем, защото и 3то може да се окаже че е.
Цитирай
#81

(2016-04-04, 22:13:55)bodonance написа:  Ами виж си кое ти е консуматорчето. Така рутера ли бил или 2G-то ма то било със спрени данни. Пусни 2 скрииншота да ти кажем, защото и 3то може да се окаже че е.

Е не съм толкова зян, че да не се усетя да погледна. По-горе имам снимка от предишния ден. Нищо не се е променило спрямо тогава. Леко са мръднали процентите на Режим на готовност нагоре и това е. Днес ще го тествам с изключен wifi и включено 3G и мобилни данни... Друо се чудя също.. възможно ли е показанията за заряда на батерията да не показват пада равномерно? В началото да показва много бърз разряд, а след това да пада доста по-бавно. Защото вчера в 17:00 батерията беше на 68%, а в момента е на 61%. Някак си не е нормално при използването, което описах да пада за 9 часа - 31% и след това за 14 часа - само 7%.
Цитирай
#82

Възможно е. Това е ориентировачно и не е точен критерии за оценяване на заряда на батерията.
Цитирай
#83

noriaga сега видях снимката ... Услугите на гугъл плей им забрани да държат телефона буден и виж как ще е. Много спинкал ...ползваш ли го въобще?
Цитирай
#84

(2016-04-05, 13:41:00)bodonance написа:  noriaga сега видях снимката ... Услугите на гугъл плей им забрани да държат телефона буден и виж как ще е. Много спинкал ...ползваш ли го въобще?

От къде да й забраня да държи телефона буден? От защитени приложения ли? Ами ползвам го малко като цяло - разговори, малко нет, чат и толкова. Аз за това и недоволствах за батерията, че дори при моето малко ползване пада бързо. Но като цяло 3 дена ги считам като ОК.
Цитирай
#85

С някой пермишън менаджер. Има доста в мяркета. Има и такива които бачкат без рут.
Цитирай
#86

Явно е било от WiFi и някое приложение, което дърпа ток. Защото днес с няколко проведени разговора и няколко снимки и малко разцъкване (с изключен WiFi  и мобилни данни през повечето време) .... ето резултата.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#87

Привет на всички. От два дена и аз имам проблем с батерията. Снощо от 12:30 до тази сутрин в 7:00 батерята ми е паднала с 30%. Работи ми приложение системно от андроид. Ако някой знае как се спира тази проклетиика ще бъда благодарен. С B170 съм,без руут.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#88

Възможно е на включен wifi през нощта да са минали актуализаци на приложения и това да е причината за падането на батерията.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#89

(2016-04-23, 07:43:49)Dent написа:  Възможно е на включен wifi през нощта да са минали актуализаци на приложения и това да е причината за падането на батерията.

На ръчно актуализиране съм. Нямам и нови приложения,нещата от 2-3 дена са така.
Цитирай
#90

Всичко, което върви на телефона е динамично - приложения, процеси във фонов режим и.т.н. Тоест, дори да го ползвате всеки един ден по точно един и същ начин разхода на батерията ще е различен. Няма как да очаквате да е фиксиран разход. При мен например варира между ден и половина и два дена и половина. Като когато ме изкара 2 дена и половина го тормозих единия ден с около 3 часа стартиран педометър+слушане на музика на слушалки с Poweramp, отделно разговори, FB и.т.н. Така че не търсете логика в разхода - 1 седмица ще е по един начин, на другата - съвсем по друг.

Huawei P Smart
Цитирай
#91

Имам проблем и на ММ 6.0 B550 точно със същото нещо, но в момента се мъча да разбера от какво е. Ако забелязвате на снимката телефона е стоял постоянно в будно състояние. Първоначално мислех, че е от 6.0 проблема, но явно не е. Нямам снимки освен тази:
[Изображение: 8bd5f87017c5e5f6ed28b65529b52925.jpg]

Това е без телефона да е ползван.
Цитирай
#92

Иа аз често се чудя, какво го сабужда - показва сабуждане, но не и от кое приложение точно...

Ето и при мен проблем със сабуждането.
До 16:00 нямах никакви проблеми, тук таме събуждане, съвпадащо с време когато съм му включвал дисплея...
Оставил съм защитени всички приложения за онлайн връзка, обаждания и чат...
Даже при по-слаб обхват се вижда че нормално държи батерия...
От 16:00 нещо го сабуди и не заспа досега - как да разбера кое приложение е това... - направо му вдлъбна батерията...
Рестартирах го - и се оправят нещата...:
[Изображение: 60b313dca4d367c0.png]  [Изображение: 57f30fc747fcd8ce.png]

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#93

Именно Системно от Андроид включва това събуждане на телефона, но аз не съм правил хард ресет. Да след рестарт на телефона се оправя, но е дразнещо да се следи постоянно ще се случи ли.
Цитирай
#94

Ето мойто състояни на батетията при 3 изгледани епизода по 40 мин със прилично качество.Няколко разговора,малко ровене в нета с включено 4G и малко вайбър.Наистина нз какво се случва със ваще батерий.При максимална яркост.[Изображение: c01fd4c6a270378b324f22748336be7e.jpg]

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#95

Да издържа поне 4 часа на дисплей на ден не мисля, че е проблем на телефона... Просто явно имате много свободно време.
Цитирай
#96

Да това са 4 часа при постоянно използване и има още 48%.Незнаен как при другите колеги едвам издържа цял ден без да се изпозва само аз ли съм уцел на читава бройка.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#97

(2016-04-25, 10:46:43)shumi написа:  Именно Системно от Андроид включва това събуждане на телефона, но аз не съм правил хард ресет. Да след рестарт на телефона се оправя, но е дразнещо да се следи постоянно ще се случи ли.

Да, от него е  - като цъкна на него изписва по-надолу към момента : Системата е била включена 10ч. 35мин. 28сек.
Всички останали приложения са с времена на включване няколко минути или секунди...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#98

freakjr, не знам точно как си го постигнал тоя резултат и то при яркост на макс. Аз в момента съм на 2ч. и половина екран (53% оставащ заряд), като през това време винаги е пуснат 3G или WI-FI.
Цитирай
#99

Това се случва през два дни с телефона докато съм на раабота. Изглеждам по осем епизода със едно зареждане м/у тях.Андройда е 6.0 но на заден план като активни имам само вайбър нямам друго оставено приложение да не говорим за Фейсбук или месинджър тези приложения изобщо несъм ги и качвал.Друг е въпроса колко ще издържи живота на батерията като цяло.Само една сим карта съм сложил и несъм на Wi-fi.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Да при постоянно включен екран за гледане на филми или браузване, издържи много и при мен прави по 4-5 часа екран така, но проблема е когато не се ползва примерно 7-8 часа и падне с 15-20 или повече процента. Загледай при теб колко време е било активно Системно от Андроид. Със сигурност не е нормално най-големия консуматор да точно този. И проблема се появява от време на време, не е постоянен. Ето ако всичко е наред как трябва да изглежда.
[Изображение: 14beeb27154889ce41f8cecf20e822fd.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)