Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

Дай снимка с 5+ часа батерия с едно зареждане, както редовно пускам тук такива и тогава мога да те взема за поне малко разбиращ от оптимизация.

Още повече, копирайки статии, без да сложиш под тях линк от къде си ги взел. Неумението ти да копираш те издава.
Цитирай
Аксесоари

Какво общо има чистенето на файловете с батерията ? @batekrasi би ли споделил снимки да видим резултата ти как си изразходил само 60 % с непрекъснато човъркане ,игри ,разговори и друго за два дена ? Аз ако го човъркам постоянно то повече от 4 часа екран не прави.
Цитирай

Говорим като цяло за оптимизацията и как се държат чистачките към батерията, нали се цели това в тази тема.
Цитирай

(2017-02-06, 21:52:25)dobs7z написа:  ..... особено на копировачи, които представят чуждият труд като свой. Такива отрано трябва да се разкриват.

Добре какво значение има копирал или не,човека го е намерил и решил,че ще е полезно да го сподели с нас за да е полезно както на мен например.Пука ми дали е нечие мнение или е копирано,важното да ми е полезно.Някой хора в края на зимата остават съвсем без работа,та спамят на воля.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Здравейте, включвам се тук за да Ви Благодаря за съветите, които давате. От миналата седмица съм телефончето huawei p8 lite. Още на първия ден от използването му изпаднах в див ужас и бях готова да се разправям с търговеца заради слабата батерия. Поразрових се в мрежата и така Ви намерих. Трябва да си призная, че благодарение на адекватните съвети тук днес телефона е 6+. От зареждането до 100 % от вчера в 15 ч, вечерта батерията е паднала с 2%, а днес почти обяд си е на 81 %, при условие, че съм закачена за Wi Fi цял ден и честичко използвам Вайбър. Изключването на всичко ненужно при мен свърши страхотна работа, както и оптимизирането след използване на приложенията с прекалена консумация на заряд. 
Страхотни сте  Smile
Цитирай

Колеги помогнете малко. Моят п8 лите (андроид 6.0 всичко сток) ,не може да изкарва по 8 9 часа на ден. Това при нормално ползаване при което старият ми алкател беше на 40%. В началото нямаше проблеми ,но сега е много зле. Какво да правя да му слагам ли къстъм рома или да преинсталирам този ? Нямам антивирусни и тем подобни шитни.
Цитирай

(2017-02-10, 11:19:45)misi777 написа:  Здравейте, включвам се тук за да Ви Благодаря за съветите, които давате. От миналата седмица съм телефончето huawei p8 lite. Още на първия ден от използването му изпаднах в див ужас и бях готова да се разправям с търговеца заради слабата батерия. Поразрових се в мрежата и така Ви намерих. Трябва да си призная, че благодарение на адекватните съвети тук днес телефона е 6+. От зареждането до 100 % от вчера в 15 ч, вечерта батерията е паднала с 2%, а днес почти обяд си е на 81 %, при условие, че съм закачена за Wi Fi цял ден и честичко използвам Вайбър. Изключването на всичко ненужно при мен свърши страхотна работа, както и оптимизирането след използване на приложенията с прекалена консумация на заряд. 
Страхотни сте  Smile

Защо не напишеш какво точно си оптимизирала и след това има ли проблем с получаването на известия от месенджър и вайбър например.  Smile
Благодаря предварително
Цитирай

За да няма проблем с известията от месинджър ,what's app или вайбър те трябва да работят и при изключен екран + да бъдат добавени като защитени и да стартират автоматично. Ако тези неща не са изпълнени известията ще идват само когато включите даденото приложение.
Цитирай

(2017-02-12, 12:33:36)oxwewe написа:  Колеги помогнете малко. Моят п8 лите (андроид 6.0 всичко сток) ,не може да изкарва по 8 9 часа на ден. Това при нормално ползаване при което старият ми алкател беше на 40%. В началото нямаше проблеми ,но сега е много зле. Какво да правя да му слагам ли къстъм рома или да преинсталирам този ? Нямам антивирусни и тем подобни шитни.

Вижте дали е включено сканирнето за WiFi за местоположение:
- Настройки/ Разширени настройки/ Достъп за местоположение - сложете го на "Използвай само GPS" ако ви трябва все пак местоположение за някои програми.
- Допълнителни настройки за местоположение - GPS ускорение (събира данни за WiFi) - спрете го.
- най-долу "меню" (трите черти) - Настройки на сканиране - Сканиране за WiFi - изключете го.

При мен така услугите за Гугъл Плей и Менаджер на профили спират да държат телефона постоянно буден и да точат батерията.
Проверете все пак преди това дали е от тях - Настройки/ Разширени настройки/ Управл. батерия/ Ниво на консумация - там ясно се вижда кое приложение събужда и дърпа ток...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

Ще добавя и Wi-Fi+. Нелоша екстра, но хаби батерия, превключвайки между Wi-Fi и мобилен интернет. Освен това:
-Което не се използва от Google пакета, може да се деактивира;
-Яркостта също е от голямо значение, най-добре за батерията е на автоматичен режим;
-Телефона да бъде в интелигентен режим Smile
Цитирай

@gero802 следвах препоръките от първи пост. Аз лично не разбирам от такава техника. Първите дни бях потресена от начина, по който пада батерията и грам не държи, но след като изключих всички щуротии, които реално не използвам нещата се нормализираха. Основно ползвам вайбър, фейсбук не. Имам и други приложения за онлайн пазаруване. Телефона издържа по три дни, което направо е супер.
Цитирай

Само при мен ли след последните ъпдейти на Facebook батерията драстично почна да пада. Обикновено спокойно изкарвах по 2 дни, сега положението е страшно:

[Изображение: th-3925026800-590x1049.png]

Това е почти изключително от стендбай. Ползвам FB основно на компютър. Май ще ровя за по-стара версия. Това е след последните 2 ъпдейта.

Huawei P Smart
Цитирай

Снимката не се показва ... иначе аз не съм с последните ъпдейти нито на месинджър нито на фб карам с 20 версии по стара . Иначе повече от 3:30 и макс 4 часа на екран не прави и доста бързо се изразходва от излизането на emui 4.0.3 да се надяваме преди да спрът поддръжката на телефона да оправят това

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В момента FB не само батерия а и нет много дърпа.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Здравейте,от 3 часа насам и аз съм с вас.Вече и аз съм от фамилията,та да питам за туй-онуй.Изтегли се новия ъпдейт В175.Телефона го вземах с В165 и ме интересува да го инсталирам ли или да изчакам следващ ако има.Доколкото следих темата само при един колега е проблема с батерията,ама знам ли.И накрая да кажа това,с което трябваше да започна.Телефона направо ми залепна в ръката.Те за мен са го правили.Много съм доволен от избора си,прекрасен е.E,дадох му да инсталне ъпдейта,не можах да се сдържа.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай

(2017-10-06, 19:00:59)Gravedigger написа:  Здравейте,от 3 часа насам и аз съм с вас.Вече и аз съм от фамилията,та да питам за туй-онуй.Изтегли се новия ъпдейт В175.Телефона го вземах с В165 и ме интересува да го инсталирам ли или да изчакам следващ ако има.Доколкото следих темата само при един колега е проблема с батерията,ама знам ли.И накрая да кажа това,с което трябваше да започна.Телефона направо ми залепна в ръката.Те за мен са го правили.Много съм доволен от избора си,прекрасен е.E,дадох му да инсталне ъпдейта,не можах да се сдържа.

Честито ,но тук се коментира Huawei P8 Lite а не  Honor 8 lite Visslar  Няма нищо лошо но просто актуализациите не са същите.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай

Извиняаам се,объркал съм темата.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай

Батерията на телефона държи 3 часа максимум 3 ч 30 мин на екран и то без играене на игри а само чат в фб месинджъра .... трагично е дано хуавей направят нещо по въпроса защото преди излизането на emui 4.0.3 преди телефона правеше 4 часа и кусур а сега с минимално човъркане за 30 мин заминава 20% от батерията при вас как е колеги ?

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

До последно преди да го сменя миналата седмица телефона си държеше толкова колкото когато беше нов.Говоря за по няколко филма,олх,фейса,вайбър.Но на заден план му бях оставил да има само 3 активни приложения,гоогъл и всичко останало го бях изключил.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Препоръчайте моля външна преносима батерия за P8 Lite, ако не е на правилното място питането ми, моля преместете където трябва...

Huawei MediaPad M3...
Huawei P8 Lite...
Huawei Mate 10 Lite...
Цитирай

Кажи какъв е бюджета, какво търсиш - голям капацитет ли, бързо зареждане ли...
Цитирай

май големия капацитет ми е по-важен, бързото зареждане съм чувал че не е качествено зареждане...

Huawei MediaPad M3...
Huawei P8 Lite...
Huawei Mate 10 Lite...
Цитирай

(2018-01-06, 22:48:33)Пламката написа:  ... бързото зареждане съм чувал че не е качествено зареждане...
Да, така е, макар, че доста колеги тук имат друго мнение по въпроса.

 
Цитирай

Всеки иска да си зарежда телефона по-бързо...нашия телефон е с 2200 mAh батерия, което не е много, но ти препоръчвам батерия с поне двойно по-голям капацитет. Тоест, 4400-4600 mAh (минимум). Трябва да имаш предвид, че ако избереш първия вариант, той няма да ти зареди телефона от 0-100% два пъти. Предимството на батерии с подобен капацитет е, че са компактни. Въпреки това, една 4600 mAh външна батерия може да ти свърши отлична работа. Следващите варианти са 6000-8000 mAh, които са с по-големи размери, но често имат и още един, дори два изхода за зареждане. Щом не държиш на бързото зареждане, търси 5V/1А надпис на батерията. Достатъчно достъпни са им цените, така че няма да сгрешиш, ако дадеш някой лев отгоре. Още повече, че в бъдеще може да си я ползваш за телефон с по-голяма батерия.
Цитирай

А има ли начин за нещо като форматиране на батерията, мъката ми напоследък е такава че изключвам телефона от зарядното на 100 процента и час по късно батерията е на 90 процента без дори да съм светвал екрана и всички приложения изключени от таск мениджъра

Huawei MediaPad M3...
Huawei P8 Lite...
Huawei Mate 10 Lite...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)