Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

Отиваш на батерия и виждаш кое приложение точи батерия. Поглеждаш и дали приложения на заден план, синхронизации и тн. не са причина телефонът да не може да заспи.
Цитирай
Аксесоари

Има начин да подобриш нещата с повечко настройки. Но батерията звяр няма да стане, не знам какво очакваш от нея. Слабичка е.

Махни и каквото не ползваш от Google пакета. Освен това, от менюто с приложенията можеш да изключиш фоновите данни на приложения, които консумират повече. На тези, които не ползваш, също.
Цитирай

Фейсбук много често буди телефона пренебрегва забраните за стартиране .

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Приложението е излишно. Аз си ползвам Messenger и във Fb влизам от браузъра.
Цитирай

И Messenger е излишен.При правилен браузър съобщения се пишат и през него,като Оpera.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Само че при по-стари версии, като 37 примерно.
Цитирай

Колко време ви държи батерията?
При мен в момента има един P8 Lite, който не се ползва за сега. Всички приложения на заден фон за изключени, т.е. не точат батерия. Батерията буквално се харчи за около 1 ден до ден и половина и то ако стои просто пуснат. Няма сим карта, не се говори, само WIFI е пуснат, нищо друго. Според данните на телефона WIFI харчи около 12-13%. Реално не е много. Това което смуче яко батерия е Услуги на Гугъл, те смучат 68% от батерията. Ужас, това нормално ли е? Имам предвид телефон който дори не се бъзика с игри, фейс и разговори. Реално телефона когато го върна за да го ползват, то сигурно 2 пъти на ден ще трябва да го зареждат. Дали проблема не е в батерията?
Батерията я тествах и от 0 до 100% при изключен телефон зарежда за 4 часа и 41 минути. Капацитета е 2065 Mah. Реално по статистика би трябвало да е 2200, тази тук само 2065. Телефона е ползван 1 година, може и от това да е проблема.
Цитирай

при нормални обстоятелства телефона зарежда максумум 2 часа в включено състояние.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Според мен нищо и няма на батерията. Известен бъг...Услугите на Гугъл го държат постоянно буден и при мен, ако е включено местоположението за тях.
Пробвай да спреш GPS-a, след зареждане, и то изцяло - виж от главните настройки, да не остане само на WiFi и моб. мрежи. Тогава услугите на Гъгал спират да иползват местоположението, но и всички останали приложения също - за някой потребители това не е вариянт, ако им потрябва местоположение за друго приложение, например Фейсбук, и не е удобно постоянно да се включва и изключва GPS-a.
Друг вариянт, който използвам аз е - спирам фонови и мобилни данни на Услугите на Гъгъл, изчиствам му кеша и всички данни, и тогава мога да включа и ползвам GPS-a за други приложения. Така се спира и работата на Google Maps, но ползвам друга навигация, и не е проблем...

П.П. При втория вариянт изтривам даните и кеша и на свързаните прилжения с Услугите на Гугъл - Google Backup Transport, Менаджер на профили, Рамка на услугите на Гугъл.

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

Като изключих WIFI и локацията изцяло, имам предвид и от GPS и от WIFI и от мобилната мреже телефона държи над 2 дни, сега 3-ти ден кара и батерията е на 38%.
Цитирай

Е, че ти си му спрял всичко, което го прави смартфон. Все едно е Нокия с фенерче...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

Много добър ефект има Настройки / Гугъл / Контроли за активноста / Гугъл история на местоположенията - Изключено 
Лишава "Услуги за Гугъл плей" от лидерската позиция в класацията за консуматори. 
Достъп до местоположение си стои на висока точност заради другите приложения, но те я ползват само когато ги отвориш и имат нужда.

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)