Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Батерия - използване и оптимизация

мнение 426 от dobs7z

Отиваш на батерия и виждаш кое приложение точи батерия. Поглеждаш и дали приложения на заден план, синхронизации и тн. не са причина телефонът да не може да заспи.
Цитирай

мнение 427 от HERUS

Има начин да подобриш нещата с повечко настройки. Но батерията звяр няма да стане, не знам какво очакваш от нея. Слабичка е.

Махни и каквото не ползваш от Google пакета. Освен това, от менюто с приложенията можеш да изключиш фоновите данни на приложения, които консумират повече. На тези, които не ползваш, също.
Цитирай

мнение 428 от vanko929

Фейсбук много често буди телефона пренебрегва забраните за стартиране .

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

мнение 429 от HERUS

Приложението е излишно. Аз си ползвам Messenger и във Fb влизам от браузъра.
Цитирай

мнение 430 от buci59

И Messenger е излишен.При правилен браузър съобщения се пишат и през него,като Оpera.
Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite - Android 6.0 - B613
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

мнение 431 от dobs7z

Само че при по-стари версии, като 37 примерно.
Цитирай

мнение 432 от Aalesund

Колко време ви държи батерията?
При мен в момента има един P8 Lite, който не се ползва за сега. Всички приложения на заден фон за изключени, т.е. не точат батерия. Батерията буквално се харчи за около 1 ден до ден и половина и то ако стои просто пуснат. Няма сим карта, не се говори, само WIFI е пуснат, нищо друго. Според данните на телефона WIFI харчи около 12-13%. Реално не е много. Това което смуче яко батерия е Услуги на Гугъл, те смучат 68% от батерията. Ужас, това нормално ли е? Имам предвид телефон който дори не се бъзика с игри, фейс и разговори. Реално телефона когато го върна за да го ползват, то сигурно 2 пъти на ден ще трябва да го зареждат. Дали проблема не е в батерията?
Батерията я тествах и от 0 до 100% при изключен телефон зарежда за 4 часа и 41 минути. Капацитета е 2065 Mah. Реално по статистика би трябвало да е 2200, тази тук само 2065. Телефона е ползван 1 година, може и от това да е проблема.
Цитирай

мнение 433 от vanko929

при нормални обстоятелства телефона зарежда максумум 2 часа в включено състояние.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

мнение 434 от stefanvalja

Според мен нищо и няма на батерията. Известен бъг...Услугите на Гугъл го държат постоянно буден и при мен, ако е включено местоположението за тях.
Пробвай да спреш GPS-a, след зареждане, и то изцяло - виж от главните настройки, да не остане само на WiFi и моб. мрежи. Тогава услугите на Гъгал спират да иползват местоположението, но и всички останали приложения също - за някой потребители това не е вариянт, ако им потрябва местоположение за друго приложение, например Фейсбук, и не е удобно постоянно да се включва и изключва GPS-a.
Друг вариянт, който използвам аз е - спирам фонови и мобилни данни на Услугите на Гъгъл, изчиствам му кеша и всички данни, и тогава мога да включа и ползвам GPS-a за други приложения. Така се спира и работата на Google Maps, но ползвам друга навигация, и не е проблем...

П.П. При втория вариянт изтривам даните и кеша и на свързаните прилжения с Услугите на Гугъл - Google Backup Transport, Менаджер на профили, Рамка на услугите на Гугъл.
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White - B601 -> Xiaomi Redmi 4X 3/32
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black - B614
Huawei Honor 4C White - B570
Цитирай

мнение 435 от Aalesund

Като изключих WIFI и локацията изцяло, имам предвид и от GPS и от WIFI и от мобилната мреже телефона държи над 2 дни, сега 3-ти ден кара и батерията е на 38%.
Цитирай

мнение 436 от stefanvalja

Е, че ти си му спрял всичко, което го прави смартфон. Все едно е Нокия с фенерче...
Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White - B601 -> Xiaomi Redmi 4X 3/32
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black - B614
Huawei Honor 4C White - B570
Цитирай

мнение 437 от Боби61

Много добър ефект има Настройки / Гугъл / Контроли за активноста / Гугъл история на местоположенията - Изключено 
Лишава "Услуги за Гугъл плей" от лидерската позиция в класацията за консуматори. 
Достъп до местоположение си стои на висока точност заради другите приложения, но те я ползват само когато ги отвориш и имат нужда.
Huawei P8 Lite 6.0/B630
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

НАЧАЛО

Купи онлайн таблет или телефон с Android, Invisible SHIELD