Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте, 
Започвам тази тема, защото до сега не съм намерил никаква информация в Българското интернет пространство за този телефон (, а руснаците вече изписаха 200 страници).
 Аз получих моя UMI ROME на 06.01.16г., и за сега съм много доволен (за разлика от повечето руснаци - които започват спорове в сайтовете където са ги поръчали и претендират да им връщат пари...). Мисля, че за парите си ($99.00) е ПРЕКРАСЕН телефон: 8 ядра - 64 бита; 3ГБ RAM; 16 ром... и т.н.
Веднага ще кажа и, че от UMI са измислили и Ъпдейта много интелигентно - с тази програма (   http://www.mediafire.com/download/x6f4ok..._Setup.rar) се сваля ROM-a (било то оригинален или custom) и се Ъпва за секунди като дори запазва root-a на телефона.

Надявам се да стане хубава тема...


Пишете - има ли други с този телефон...; доволни ли сте...; .....

UMI ROME - gold
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, на мен също много ми допада, но има някои недостатъщи. Като най-съществен до момента е "осакатеното" меню за настройки. Не намирам откъде да си вкл. подсветка на сензорните клавиши.
Цитирай
#3

...Не съм сигурен, че сензорните клавиши изобщо имат подсветка!?! - не знам !
, а Вие обновихте ли го до V3.03?

UMI ROME - gold
Цитирай
#4

Здравеѝте, случаѝно попаднах на този телефон и се чудя дали да сменя Лг-то с Уми. Бихте ли споделили впечатления относно телефона. Как се държи батерията, има ли лагване като се играят игри или се браузва в нета. Как се справя камерата, ако може да качите някоя снимка. Какви са му недостатъците ако изобщо има . Как е дисплея, има ли сензор, коѝто светва при пропуснато повикване или смс. Като цяло общи работи за телефона и струва ли си да сменя Лг-то за телефон, коѝто виждам за първи път. Как се държи батерията?

LG Optimus G  => Xiaomi redmi note 3=>Huawei p10 lite=>Xiaomi redmi note 8 pro=> Poco F3
Цитирай
#5

Както най-вероятно си прочел, телефона е с 3ГБ рам; 8 ядрен процесор (на 1,3гхц) и т.н....... => според мен е перфектен за 99$, НО Братушките вече изписаха повече от 200 страници (в един друг форум, който няма да спомена за да не наруша правилата), където освен да се оплакват, друго не правят...!
ето цитат в общи линии негативните изводи на Руснаците:
"
1 неамолед
2 тач 2 касания
3 камера не сони 179, а от дядюшки ляо 164
4 блютуз 4.0
5 отходит стекло и то наверное не стекло
6 без бампера тач глючит в нижней левой области
7 видео только 3 ж
8 батарея около 2300, что критично для такого экрана.
мало?"

UMI ROME - gold
Цитирай
#6

Батерията как се държи при вас?... Защото на мой приятел (телефонът беше за мен, но ме помоли да му го дам заради рождения ден на жена му) се срива убийствено при неизползване - нито включен wi-fi, нито със СИМ карти. Не мога да си представя как ще се държи при работа. Ако това е нормално - не си заслужава покупката му, а мислех да си поръчам и за мен, защото изглежда и е направен страхотно.
Цитирай
#7

При нормална работа (като телефон) 48 - 60 часа; ако се ручкам из нета.... - 24 часа!
 По слаба е от необходимото, но не е плачевно!

UMI ROME - gold
Цитирай
#8

Гледм, че е с версия на РОМ - 3.01. Ако се надгради до 3.03 (предполагам последната) нещо ще се промени ли? 


Също и след снимане и опит за изтриване на произволно направена снимка, трябва да изляза от камерата, да вляза в галерията и тогава може да се изтрие... че и това е дразнещо. Камерата доста често забива и за да се стартира пак, се налага да рестартирам телефона. Пикселите също не могат да се намалят - само една опция на 13 мега.
Цитирай
#9

най-новата версия е 3.04 , но е на разположение само с FT. Ако ти е по лесно използвай Rootjoy, но там има само 3.03 - според мен е добра. Нищо не пречи да пробваш!

UMI ROME - gold
Цитирай
#10

Благодарско!

9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно.
Цитирай
#11

Излезе и 3.05. от 2 месеца съм и засега всичко работи. постоянно съм с пуснат трафик на данни и GPS и издържа между 24 и 48 часа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)