Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лагове и РАМ
#1

Здравейте ,искам да си изкажете мнението с лаговете на този телефон и някой може ли да ми обясни защо е свободна 500mb рам от 2 гб?
Цитирай
Аксесоари
#2

Най вероятно имсш много отворени приложебия във фонов режим. Задръж най левия бутон и отвори task manager и ги изключи.
Цитирай
#3

Почти винаги след употреба на приложения го правя ,най-много да съм оставил 2 да работят и лагва неприятно.
Цитирай
#4

Ами опитай с Hard reset ако не стане явно е от версията на андроида.
Цитирай
#5

И аз мисля ,че май е от андроид версията,ама ако върна фабричните настройки ще се смени ли версията на андроида ?
Цитирай
#6

Не, няма, просто ще се изгубят индивидуални настройки на потребителя, както и информация, ако има такава.

 
Цитирай
#7

Значи на кратко, няма оправяне Big Grin
Цитирай
#8

Защо да няма, ти пробва ли първо да върнеш фабричните данни че пишеш няма оправяне, върни ги виж какво ще стане, ако не кажи с коя версия на андроида си и да търсим проблема във версията.
Цитирай
#9

     Мисля ,че с фабрични настройки няма да проработи.
Цитирай
#10

И все пак, докато не пробваш не знаеш какво ще стане. На мен с 4.4 ми губеше повече РАМ последно време и се мъчеше повече да лагва. Засега се държи прилично с 5.0
Цитирай
#11

За мен този телефон трябва да лети ,с който и андроид да е Big Grin
Цитирай
#12

Ами попринцип да, трябва да лети, но как да ти обясня че е от версията на андроида ако не знаеш всички модели на леново имат проблем със андроид 5.0 лолипоп. Аз съм със lenovo a6000 и телефона ми става бъгав със андроид 5.0 просто lenovo не могат да направят и един качествен ъпдейт на лолипопа надявсм се за напред да се оправят нещата.
Цитирай
#13

Ако се върна на стария андроид ,дали ще се държи по-добре ,ще поразгледам други форуми .
Цитирай
#14

Сложи му някой ром който да е базиран на сток андроид,проблема е в miui,точи много рам.Моя тел по-принцип има 500мб свободни а е с 1гб рам.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#15

Според вас грешка ли беше ,че преминах на Lollipop 5.0 ?
Цитирай
#16

Моето лично мнение е, че не си сгрешил. Поне при мен се държи супер телефона с близалката.
Цитирай
#17

Първо искам да кажа, че съм Линукс администратор с дългогодишен стаж и опит в сферата на Андроид. Ще се опитам да използвам разбираем език за всички читатели на форума, не само за техничарите. Не приемам критики за изразните средства от технически грамотните хора, защото искам всички да научат и написаното да е достъпно за широката публика на форума. Иначе критики за неточности приемам на драго сърце, ако някой забележи такива. Човек съм и е възможно нещо да несъм дообяснил.

Господа и дами, искам да поясня някои основни отправни точки за рам мениджмънта на андроид, които по принцип се бъркат от много потребители. Това че рама намалява, не означава че нещо страшно ще се случи. По принцип вас ви притеснява, че с колкото по малко рам разполагате, толкова по вероятно е следващото стартирано приложени да лагне. Това ви притеснение е напълно неоснователно и базирано на архаичният мениджмънт на паметта от уиндоус базираните системи. Господа и дами, това е линукс базирана ОС и идеологията там, е че щом имате свободна рам памет, значи тя трябва да се използва не да си стои и да чака. Оптимизирането се случва по начин, който вие не разбирате, а именно че когато стартирате апликация и след това я затворите, тя остава активна като услуга във фонов режим, заемаща 0МБ забележете, с цел следващия път като я пуснете да се зареди почти веднага. Така колкото повече приложения има във фонов режим, толкова по бързо ще ви вървят приложенията, които най-често използвате. И тук идва въпросът, от който всички изпитват ужас - а какво ще стане като свърши рамта? Ами чисто и простичко нищо, защото Андроид спира най-рядко използваната от вас програма и освобождава място за новата която стартирате. По простичко казано управлението на оперативната памет се извършва на поточен принцип - най-малко използваното приложение бива почистено, за да освободи нишки в паметта достатъчни, че да си пуснете ново приложение, което вие искате и го няма предефинирано във фонов режим (не сте пускали и ползвали често досега). Съжалявам, че се удължи пояснението ми и се извинявам на админите предварително, но по добре да се обясни нагледно за да не се задават едни и същи въпроси всеки път. Друг е въпросът че Киткат не е съвършен и има малко проблеми с така нареченото почистване на памтетта, но има приложения (Root booster i Kernel Adiutor за рутнатите телефони например), с които да се компенсира този недостатък. Там се сетват heap size лимити, както и настройки на така нареченият Governor. За лолипоп, немога да повярвам, след като има официално публикувано, доказано изтичане на памет (memory leak), някой може да твърди че телфона му хвърчи - малко е нелогично. Надявам се, че поне малко съм внесъл светлинка в тунела и съм успокоил хората с притеснение. А на въпроса "защо тогава ми лагва иначе така мощният хардуеърно Vibe X2 отговорът е лесен - просто версията на андроид която ползвате (Lolipop), не е оптимизирана за вашето устройство и го праща по дяволите с цялото му хардуеърно величие, като го вкарва в затворени мемори лупове, с които който и да е телфон неможе да се справи и лагва.
Цитирай
#18

А някой от вас има ли проблема ,като не съм включвал 3G на телефона цял ден и пускам го и 3G-то не тръгва и се налага да го рестартирам ?
Цитирай
#19

Лично аз нямам този проблем, но още от преди да си го закупя четох, че това е често срещано при този модел с последния ъпдейт на близалката.Слава богу аз не съм от "щастливците" с проблема.
Цитирай
#20

@peleti20 И на мен преди ми се е случвало,но от доста време насам не ми се е случвало.

Включваш и изключваш - Самолетен режим и готово Smile
При мен това действаше,и при много други, имаше дискусия за този проблем някъде във форума.

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай
#21

Заради софтуерните проблеми с Vibe X2 като недостатъчната RAM памет, която кара телефона да забива, ще трябва отново да планирам миграция, но може да не съм повече на Android, защото се поддържа 2 години и дори да ми препоръчате някой от новите Nexus-и, то пълното въведение на USB Type C ме кара да не взема 5Х или 6Р. Иначе подръжката на Android е по-дълга и ОС-а е в чистия му вид, но явно ще се наложи да дам куп пари за един iPhone 6S.
Цитирай
#22

Наистина новите айфончета са много добре тази година...ако не те бъркат занимавките,като айтунс и прочие си заслужават парите,дори батерията е чук на по-големия.
Цитирай
#23

При мен телефона се държи понякога супер добре ,а понякога ми идва и аз не знам какво да го направя ..
Цитирай
#24

Здравейте отново.Мога да ви потвърдя ,че с връщането към Kitkat 4.4.2 телефона се държи много по-добре от колкото с Lollipop 5.0-от страна на батерия ,лагове и други.. Smile Smile
Цитирай
#25

здравейте някой от вас да е има проблем с връщане на фабричните настройки в смисъл такъв тела не иска да ги върне цъкам на тях давам връщане .. рестартира се тела но не ги връща .Опитах се да ъбдейтна но ми излиза проблем с ота файла... На какво може да се дължи това чудо невиждано Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)