Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8
#1
Lightbulb 

Всички устройства Huawei се актуализират не само OTA (по въздуха/wifi), но и с ръчна инсталация. Това позволява да инсталирате по-бързо актуализация или да се върнете към предишна версия на софтуера. За целта трябва да разполагате с инсталационен пакет точно за вашия модел и модификация, външна sd карта и малко свободно време. Процедурата е напълно безопасна за телефона и не нарушава гаранцията на устройството!


Androidbg РЪКОВОДСТВО ЗА РЪЧНО ИНСТАЛИРАНЕ НА ОФИЦИАЛНА АКТУАЛИЗАЦИЯ

1. Не трябва да имате Root! Ако имате root, го свалете.
2. Изтеглете firmware точно за вашата модификация на Р8 от архива по-долу или от официалния сайт на HUAWEI.
    Не може да инсталирате върху китайска версия европейска и обратното! 
3. Създайте папка dload във вътрешната памет на телефона.
   За по-сигурни резултати, използвайте външна sd карта!
4. Поставете в папката dload файла UPDATE.APP
   Разархивирайте изтегления файл с firmware-a и извлечете файла UPDATE.APP!
5. Отворете Dialer-a (набиране на телефон) и наберете *#*#2846579#*#*
6. Изберете от менюто, което ще се отвори Software Upgrade -> SDCard Upgrade-> OK

Ако телефонът откаже да инсталира актуализацията, рестартирайте го с бутона на захранването, проверете още веднъж дали името на папката dload е правилно изписано и дали в нея има само един файл - UPDATE.APP и повторете стъпки 5-6. 
В случай, че отново не можете да инсталирате актуализацията, продължете със стъпки 7-10:

7. Изключете телефона.
8. Натиснете едновременно и задръжте трите бутона Power, Volume+, Volume- (захранване, увеличаване и намаляне на звука).
9. Пуснете бутоните, когато телефонът извибрира.
10. На дисплея ще се появи меню за ръчен ъпгрейд и списък със съдържанието на паметта. Използвайте бутоните за звука да укажете пътя до папката dload и потвърдете избора с бутона на захранването с кратко натискане.

Ако всичко е наред, телефонът ще се актуализира до firmware-a, който сте избрали, но бъдете търпеливи, процесът е бавен!


ВСИЧКИ ВРЪЗКИ С АКТУАЛИЗАЦИИ ПО-ДОЛУ СА КЪМ ОФИЦИАЛНИТЕ СЪРВЪРИ НА HUAWEI И СА НАПЪЛНО БЕЗОПАСНИ!
ИЗКЛЮЧЕНИЯТА ЩЕ БЪДАТ ОЦВЕТЕНИ В РОЗОВО С ДОПЪЛНИТЕЛНО ПОЯСНЕНИЕ И СЕ ИНСТАЛИРАТ НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!!!


Androidbg ОТСТРАНЯВАНЕ НА ПРОБЛЕМИ СЛЕД АКТУАЛИЗАЦИЯ

В случай на лаг или други проблеми при смяната на Андроид (от 5.0 към 6.0 и обратно!) направете следното:
Докато изпълнявате стъпките телефонът не трябва да е свързан с компютър през usb!

1. Изключете телефона.
2. Задръжте едновременно бутоните Power и Volume up докато телефонът извибрира. Тогава пуснете само бутона Power и продължете да държите Volume up до появяването на меню.
3. Изберете Wipe cache partition от менюто.
4. Изберете Wipe data/factory reset.
5. Изберете Reboot.

Имайте предвид, че всичките ви файлове, apk и настройки ще бъдат изтрити, затова ги архивирайте предварително!

Още за Huawei P8:
Модификации на Huawei P8
Google Services за Huawei P8
ROOT и TWRP за Huawei P8 Premium
ROOT на Huawei P8 Lite
Теми и шрифтове за Huawei P8

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега благодаря за хубавата тема. Имам следните въпроси: с версия GRAL09 съм, трябва ли да тегля firmware и ако да как да инсталирам същият? С Android 5.0.1 съм трябва да кача с папката dload разархивираният фаил ли? Ако е така защо е толкова голяма разликата в размера от файлове, от къде ще набави другите необходими данни телефонът за инсталацията?
Цитирай
#3

@GeorgiBonev, ти решаваш как ще си ъпдейтнеш телефона! Можеш да изчакваш автоматичните актуализации през wifi или да си правиш ръчна, както е описано в първи пост на темата. Размерът на актуализациите е различен и зависи от това какво Huawei актуализира. Понякога се появяват малки актуализации, които внасят по-скоро козметични промени, а понякога и много големи като тази до Android 6.0

Ако ъпдейтваш версия на Android 5.0 до по-висока версия на Android 5.0, трябва да разархивираш изтегления файл. Вътре в архива си има папка dload, в която има файл UPDATE.APP
Слагаш папката dload с файла UPDATE.APP в sd карта и следваш стъпките от ръководството. Единствено и само при ъпдейтване от Андроид 5.0 към Андроид 6.0 в папката dload се слага архива update.zip без да се разархивира - това е единственото изключение!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

А по-принцип той не може ли сам да се ъпдейтне? В смисъл аз не искам да слагам каквото и да е, просто проверявам за ъпдейт, приемам го и да кажем ПРИМЕРНО ми слага marshmallow? Undecided

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#5

Да, @Диан, може да се ъпдейтне по wifi! Не е нужно да се "мъчиш" ръчно. Просто някои хора нямат търпение да получат новия Андроид и затова прибягват до ръчно актуализиране. Пък си е и тръпка да си разцъкваме играчките, нали затова сме ги купили Wink

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#6

Аха, да разбрах те напълно. При WP също го има, но само че като свалиш определена програма и тя си слага билда който е пуснат за разработчици. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#7

Дали ще има скоро някой ъпдейт? Smile
Цитирай
#8

И аз това се чудя,но ще чакам да дойде нещо по wi-fi,че изобщо не ми се човърка телефончето.

Huawei P8 GRA-L09
Цитирай
#9

От 5 до 15 февруари в Китай посрещат новата си лунна година. Сиреч - йок ъпдейти преди да се върнат на работа  Tooth

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#10

ха, май китайците дето правят HONOR са започнали да празнуват от 5.01 , защото от тогава не съм получавал актуализации мухаха .
Цитирай
#11

Помпят ориз на уман ама ме дразнят, да си опрвят баджовете вече. Big Grin

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#12

И честит ММ 6.0 официално (за Европейските версии):
http://www.huaweiblog.de/release/huawei-...-download/

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#13

Кога можем да го очакваме и тук?
Цитирай
#14

Дано е скоро ама май трябва да отидем първо до 5.1.1 ? Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#15

Вече съм с В317
Цитирай
#16

Какво означава "тук" ?
Edit: Вероятно OTA ъпдейт сте имали предвид Smile

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#17

Колеги може би въпроса ще прозвучи глупаво.Но ние със европейските държави в един регион ли сме,в смисъл щом дойде в германия и ние да го получим.Или България се води друг регион и следователно ,ще го получи по късно.Защото при НТС дойде ли за европа го получават всички устройства с европейския софтуер.И другото което ме интерисува е не трябвали да го получим ОТА,или се инсталира през картата памет както е обяснено в по горните постове.      Huawei P8 GRA-L09
Цитирай
#18

Явно не сме, както е видно от линка към немския блог - в Австрия вече е пристигнал по OTA канала.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#19

Няма смисъл да го ссвалям това, така ли?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#20

Сваляй си го, ръчно ще си го инсталираш Smile
Цитирай
#21

И аз за първи път ползвам китайски телефон и съм като в небано лозе,с тези ъбдейти.При другите телефони които съм имал а те са от почти всички по известни марки беше така.Щом дойде за европа го получавах и аз щом съм с европейската версия на апарата.Но тук нека някой компетентен да помага.ОТА ще има ли.
Цитирай
#22

Окей.. дано успея да го направя, ще пробвам и кажа!

П.с... тц. Не знам как да се справя с този файл. Явно ще почакам още, за да си го инсталира самият телефон. Smile
Цитирай
#23

Че какво не му е ясното с тези ъпдейти , натискане на три копчета и готово, единствено че занулява апарата, а относно ота , то ще има и не е много по различно от " по-известни" марки, всичко е по региони , тва че ние сме една от последните дупки е друг въпрос, а и как може да се говори за хуавей като за некьв неизвестен производител, един от най- големите е , а да не говорим за мрежово оборудване.Не че сьм некьв фен ама да боравим с факти и да сме наясно кво говорим.

Слагате ъпдейт апп в папка dload в корена на паметта на апарата , изключвате го и след това задържате трите копчета за 5сек. и китайския телефон ще направи всичко сам, единствено че преди това си синхронизирайте контакти бележки и друго квото имате , защото ще се занули , ако не искате чакайте ОТА.
Цитирай
#24

добре де но ако нещо се бъгне по време на ръчната инсталация,и го занеса в сервиза да ми го оправят дли ще ми признаят гаранцията.
Цитирай
#25

Актуализацията е за регион C432 - Западна Европа. Ако не бъркам, на българските телефони е C900 - Централна и Източна Европа. Ако решите да изчакате ОТА ъпдейт, ще дойде. Но ако решите да преминете към C432, трябва да го направите с ръчна актуализация по метода, описан в тази тема, след което ще получавате бъдещи актуализации за регион Западна Европа.

@i770514, гаранцията отпада САМО ако bootloader-a е отключен или re-Locked!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)