Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8
#51

Може ли някой да ми разясни.При положение че  ъбдейта се изпраща от фирмата производител за даден регион,а на нашите телефони региона е западна европа.Как става така че за италия,франция,испания го има ота а за нас не. Тъй като с НТС съм имал опит там нещата стояха така,който е с /401-но не съм сигурен дали беше 401 или друг номер / което е европа го получихме всички заедно и в България и в Англия.Ето тук например има колеги с телефони купени от китай,и независимо,че ги използват в бг.Има ли актуализация на софтуера то те е получават.
Цитирай
Аксесоари
#52

@johnterry7, от външна sd карта ли ъпдейтваш или от вътрешната памет на телефона?

@i770514, предполагам че за да избегнат претоварване на сървърите си, го пускат поетапно за определени държави. Когато пуснаха бета версията на Marshmallow, се регистрирах за тестер в китайския форум, като искаха да им кажа IMEI. След това получих ОТА ъпдейта и актуализациите. В случая на сървъра му бе зададено да пуска ъпдейти само на определени IMEI. Така, че всичко е възможно, зависи каква е политиката на Huawei.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#53

И двата варианта са пробвани. В момента файла е на SD картата.
Цитирай
#54

Ако искаш да си уплътниш неделята, можеш да качиш първо бета версията B313 от тази тема - пробвано е и работи на GRA-L09. След това да чекнеш за ОТА ъпдейт и ако ти каже, че няма, да пробваш отново ръчна актуализация до B317. Ще бъде интересен експеримент. В най-лошия случай ще се върнеш през B300 на B200 - също е пробвано и работи.

Можеш също да опиташ B317 от другите сървъри на Huawei (в случай, че нещо са омотали на испанския):

Дания, Белгия, Португалия, Италия, Франция

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#55

има го наличен за сваляне и в сайтовете на  Естония,Холандия,Швейцария
Цитирай
#56

(2016-02-19, 14:18:46)Topper написа:  За европейските версии вече официално B317 Final MM Android 6.0
http://www.huaweiblog.de/release/huawei-...-download/

Малко е съмнително дали е официална версия...Инсталирах я,но при мен даде грешка на 90% и ме накара да рестартирам.Когато зареди беше инсталирана B317 и за момента всичко работи добре.Но тази грешка по време на инсталацията ме кара да се съмнявам.
Цитирай
#57

Официална е, дала ти е грешка при флашването на custom/vendor партишъна. Странното е, че вместо С432 в build.prop пише С400 (цитирам по памет, цифрите може да са различни) но пък в настройките си показва С432....

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#58

Нека някой от нас ако получи ОТА ъпдейт , да сподели :Smile Да даде малко надежда
Цитирай
#59

Здравейте тъй  като днес съм свободен,и цял ден се ровичкам из нета. Прочетох в някакъв форум че първо трябвало да се инсталираВ313 и тогава В317 мисля че форума беше XDA. Знаете ли дали има нещо вярно в това.И другото което ми направи впечатление че в Австрия го нямат качен на австрийския сървър а го получавали вече ОТА.
Цитирай
#60

B313 и B317 имаше бета за тестване преди да излезе B317 Final.Сега от B200 инсталираш направо B317 Final MM Android 6.0.
Цитирай
#61

Да но виж колегата @johnterry7 се мъчи няколко дни,и не става.Ти качилия и ако да обясни как,с коя версия на софтоера си.
Цитирай
#62

Е няма ли кой да пробва да качи първо B313 - няколко души тук я инсталираха без грешки, и после да ъпдейтне до B317?
Ако някой се навие да го пробва, да не забрави само, че B313 се инсталира zip-нат.

ПП. По форумите на запад пише, че 317 било втора бета. Голям фал направиха с този ъпдейт и сега се опитват да се измъкнат, че е тестови за 10-ината държави, в които го пуснаха. Tooth

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#63

Аз бях с B313 известно време и се върнах на B200.Сега инсталирах и B317 финал,след няколко дена употреба моето мнение е че B317 е по стабилна от B313.Но B200 е по стабилна от B317 това е моето мнение,разлика във разхода на батерията почти няма за мен.При B317 при заспиване на телефона не получавам имейли въпреки че gmail е в защитените приложения.Приложението ми за времето на същият принцип не може да си актуализира прогнозата при заспал телефон.Мисля че и whatsapp е така.
Цитирай
#64

от кой сървър дръпна ъбдейта и как го инсталира,с бутоните или през лукална актоализация.
Цитирай
#65

Ако питаш за B317 колегата по горе е дал адрес за изтегляне,аз го изтеглих от него.Инсталацията с бутоните.
Цитирай
#66

Не знам дали пиша на правилното място заради което се извинявам.Снощи реших да си ъбдейтна телефона ръчно,и като седнах пред компютъра баща ми дойде да ме попита какво било това което му изкочило на телефона и не може да го изтрие.Той ползва старото ми НТС 816 него го купих през лятото на 2014г.И какво да видя на нашият човек му дошъл ота ъбдейт за 6.0.1.И аз съответно си зададох въпроса за какво ги броим тези пари за  флагмани на китайците като ще трябва ръчно и така нататък да си актуализираме телефоните.Единственото ми опасение като го закупих този телефон беше точно това,че няма да получавам своевремени или никакви актоализации.И то ще се окаже вярно.Не че ми е толкова важно дали сте съм с 5.0.1 или 6.0 но да броиш 700/800лв. за тел.който няма никаква софтуерна подръжка си е гавра.
Цитирай
#67

И на мен като цяло ми е все тая дали ще получа, като гледам в 6.0 няма чак толкова визуални промени. Единственото за момента което ме дразни е, че не ми показва баджовете на приложенията ама сигурно ще се оправи някога. Според мене със сигурност ще имаме 6.0 ама не се знае кога, при положение, че Март представят P9 с 6.0 ние сигурно ще го получим към Април.

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#68

Аз единственото което постигнах е да мина от Б200 към Б300. Телефонът ми е GRa-L09. Но няма значение, явно ще чакам автоматична актуализация. Въпросът ми е следният, мога ли да изтрия папкада dload със фаил update.app от sd картата, след мини актуализацията ми? Smile Предварително се извинявам за глупавия въпрос. Мерси!
Цитирай
#69

Можеш да го изтриеш, не ти е необходим, но Б300 е межнинен файл( необходима стъпка) за даунгрейд от 6 към андроид 5..
Цитирай
#70

Аз бях до днес с b313 и към 13/14 часа случайно показвах на един френд телефончето и като влизах в менюто за актуализация, ми даде да ъпна до b317. За сега само едно ще кажа, може ли бетата да има по-малко бъгове и по-незначителни от официалния ъпдейт... Накратко нотификациите на заключен екран не се показват:
[Изображение: Android-l-lockscreen-apps.png]
Друго бързия скрийншот с почукването нещо не реагира добре ... Facepalm1
Общо взето, нещо се изложиха тоя път. Дано го оправят! Някой идея как мога да репортна за този проблем?
Цитирай
#71

(2016-02-24, 10:08:19)i770514 написа:  Не знам дали пиша на правилното място заради което се извинявам.Снощи реших да си ъбдейтна телефона ръчно,и като седнах пред компютъра баща ми дойде да ме попита какво било това което му изкочило на телефона и не може да го изтрие.Той ползва старото ми НТС 816 него го купих през лятото на 2014г.И какво да видя на нашият човек му дошъл ота ъбдейт за 6.0.1.И аз съответно си зададох въпроса за какво ги броим тези пари за  флагмани на китайците като ще трябва ръчно и така нататък да си актуализираме телефоните.Единственото ми опасение като го закупих този телефон беше точно това,че няма да получавам своевремени или никакви актоализации.И то ще се окаже вярно.Не че ми е толкова важно дали сте съм с 5.0.1 или 6.0 но да броиш 700/800лв. за тел.който няма никаква софтуерна подръжка си е гавра.

 Не знам дали пишете на правилното място, но определено не пишете грамотно:

Ако ще побългарявате чужди думи, поне го правете както трябва - update на български се транскрибира ъпдейт;
не се пише изкочило, а изСкочило;
не се пише "на нашият", а "на нашия" - след предлог не може да се сложи пълен член;
не се пише своевремени, а своевременНи;
не се пише актоалицации, а актУализации;

За елементарна пунктуация няма какво да говорим. Не че ми е толкова важно дали пишете грамотно, но да броите 700-800 лв. за телефон и да пишете така си е гавра.

На останалите се извинявам за офтопика, ама не се търпи. Bu

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#72

(2016-02-24, 11:27:38)Диан написа:  Единственото за момента което ме дразни е, че не ми показва баджовете на приложенията ама сигурно ще се оправи някога. 

Колега,  знам дали ще помогна, понеже съм с P8 lite, но виж какво открих докато си играх днес.
1. Натискаш продължително екрана и се появява това:

.jpg IMG_20160226_000139.jpg Размер: 161.14 KB  Сваляния: 55


2. Избираш Настройки и се появява това:

   

3. Накрая влизаш в менюто за баджове и избираш за кои приложения да се показват:

   

Пиши дали е имало резултат.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#73

При мен го има но аз съм с  В200.
Цитирай
#74

Само че това са стандартните вградени приложения. Колегата ( а и аз се дразня) сигурно говори за баджовете на другите приложения.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#75

Да, знам го това меню, но аз имах предвид примерно - olx, fb messenger, facebook, viber и т.н. Ще го фикснат сигурно след някой ъпдейт. Правил съм и ресет след като го взех телефона и пак ги няма. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)