Първо мнение - ★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#1

[Изображение: Marshmallow_0.33392800_1450263759__thumb.jpg]




Нека тук започнем обсъждането на новия андроид.

Changelog:

* android 6.0 known features: doze, app permission and now on tap.
* notifications toggles UI changes along with new animation.
* lock screen now display network name in the notifications bar.
* new screen off animation (transform to black and white with zoom out)
* emojis: HTC now uses stander Google emojis.(I miss HTC's emojis)
* contact sharing: you can share to contacts directly form the sharing menu (at least for telegram for now)
* notification icons are now smaller.
* adoptable storage: format SD card as internal storage.
* memory setting: new memory setting in settings.
* clear all in notifications drop down.
* new keyboard and Daimler themes.
* HTC calculator removed. Google calculator is here.(it's nicer)
* new drop down menus animation. 
* HTC music fixed:while using earpiece, double tap earpiece button will skip to next song.(on lollipop this action will start a call to the last person you called for some weird reason) 
* flash light is now accessible from notification toggles.
* new sound controls UI , and priority profiles.
* editing info in people app is now better.
* sweeping up any heads-up notification , will not dismiss it, it will be safe in the notification drop down.
*The "Auto Sleep" mode for the screen timeout is gone. 


Ако видите нещо за добавяне, казвайте, ще бъде добавено тук.Това не е официален changelog от htc, правен е от user от xda.

Проблеми и възможни решения:
1.Ако имате проблеми с разрешенията (permission) на някой приложения, деинсталирайте ги и ги инсталирайте на ново.
2.Скайп крашва на андроид 6.0, проблема е в Майкрософт, трябва да го ъпдейтнат.Ако искате да работи, сменете езика на English.
Или използвайте версия 5.10  https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj (само за root users)

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#26

Здравейте,
Да попитам дали някой има проблем със завъртането на екрана? Когато си завъртя телефона на ляво или на дясно и екрана се завърта, но когато го изправя в изходна позиция, екрана не се връща. Дали на някой му се е случило и ако да, то как си го оправихте? Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте,
забелязвам че не ми се активира супер икономичния режим автоматично-настроил съм го на 10%.
Някой, нещо?


ОПС моя грешка, има отметка за поставяне
Цитирай
#28

Здравейте, имам дразнещ проблем с вайбъра. При получаване на съобщение и текефоба вибрира три пъти, което си е нормално, но ако не прочета съобщението продължава да вибрира до откат по два пъти на всвки 5-10 секунди, което ме влудява. Някой има ли идея как да се отърва от тази вибрация при непрочетено съобщение?
Цитирай
#29

Напомняне на известия в достъпност
Цитирай
#30

Благодаря много! Мисля че стана. Имам и въпросче за фейсбука. Преди си синхронизирах контактите с фейса и тези от указателя, които имаха фейс ми излизаха със снимките от фейса. Сега не ми се получава вече. Това от приложението ли е или нещо бъркам с настеойките?
Цитирай
#31

Не се поддържа от Фейсбук синкването на контактите.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#32

От Facebook преди време премахнаха тази възможност, а сега и НТС свършиха това.

Може да опиташ по този начин и да видиш дали все още работи:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1195450

Или с тази или друга подобна програма:
https://play.google.com/store/apps/detai...sync&hl=de
Цитирай
#33

2 въпроса:

1. Не мога да разбера как да направя да ми се запазват снимки и клипове директно в картата памет
2. Има ли вариант къде да ги бек-ъпвам на клауд?
Цитирай
#34

(2016-01-22, 11:10:02)drago_bs написа:  2 въпроса:

1. Не мога да разбера как да направя да ми се запазват снимки и клипове директно в картата памет
2. Има ли вариант къде да ги бек-ъпвам на клауд?



Общи настройки на камерата, виж скрииншота:

(2016-01-21, 23:03:01)skary9 написа:  Пробвах всичко, но само когато махна въпросната отметка ми копира линка.

П.П Да питам нещо друго, ако му върна фабричните настройки по-спомен от стария телефон не се изтриваха снимките, а пише, че се трият.
Направил съм архив, ще мога да го ползвам след ресета, нали ?

По въпроса с Фейсбук, нямам какво повече да добавя.Относно връщането на фабричните настройки, ако не му дадеш да ти изтрие вътрешната памет, няма да ти изтрие снимките.Ще можеш да си върнеш архива без проблем.Ако толкова се притесняваш, копирай си всичко важно на компютъра и после го върни.


Прикачени файлове Миниатюри
   

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#35

Може ли някой да обясни стъпка по стъпка как точно се прави това с обединяването на паметта?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#36

Доста хора в XDA след това се оплакваха, не че е могат да си направят backup или да върнат такъв след форматирането на картата с памет като вътрешна памет. Имай предвид и, че след като го направиш картата ти с памет няма да работи на друго устройство
Цитирай
#37

Два бързи въпроса:

1. Има ли вариант да се махне Do Not Disturb от екрана след натискане на Volume Up/Down бутона? Притеснявам се че някой път случайно мога да натисна On/Priority и да пропусна някое важно обаждане?
2. Може ли да се зададе SD картата да е Default Location при инсталация на нови приложения (от маркета например), а не да се налага всеки път след инсталиране да ги местя ръчно от Storage & USB менюто?


Благодаря!
Цитирай
#38

Може аз я направих.Влизаш в памет и usb памет нцъкваш на карта памет и някъде надолу има надпис форматиране като вътрешна.След като направиш това пак влизаш на същото място в карта памет и горе вдясно на трите точки цъкаш и мисля че беше наѝ-отдолу надмиса местене или нещо подобно не съм сигурен.Ако само я форматираш като вътрешна при мен нямаше ефект и като направих и второто тогава стана сега каквото и да инсталирам ми се качва в сд.А за dnd нямам представа и за мен е малко гадно.

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай
#39

Да запитам в меню захранване опцията "оптимизиране на батерията" за какво се използва и кога?
Цитирай
#40

"Оптимизиране на батерията" е една от новостите в Андроид 6. Или така нареченото Doze. По принцип няма какво да пипаш там, освен ако искаш някое от приложенията да не е оптимизирано. Как става това писах преди няколко дни.
Цитирай
#41

(2016-01-23, 13:18:13)bobytsekov написа:  "Оптимизиране на батерията" е една от новостите в Андроид 6. Или така нареченото Doze. По принцип няма какво да пипаш там, освен ако искаш някое от приложенията да не е оптимизирано. Как става това писах малко по-напред в темата.

Като вляза там виждам 3 приложения които с в бледо и че батерията не е оптимизирала! Не съм пипал така си е след ъпдейта.Едното е услуги на гугъл другото за смс .Така ли да ги оставя
Цитирай
#42

Така е при всеки, не пипай това меню и не променяй нищо.Всичко е нормално.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#43

Здравейте,
Сега съм с Viper One M8 4.6.1. Въпросът ми е да върна ли към стоков ром за да се обнови Firmware-a или да се помъча да си флашна firmware-a и тогава да си кача последния Viper OneM8 ?

Мерси предварително Smile
Цитирай
#44

Виждам, че някои се оплакват от обединяването на SD картата с вътрешната памет, та въпроса ми е да ги обединявам ли или не? Big Grin

HTC One M8 Gunmetal Grey 16GB (6.0)
Цитирай
#45

Ако качваш много приложения ги обедини за да не се чудиш кое ти е по необходимо,определено има положителен ефект сега инсталирам на воля.Проблеми не съм забелязал освен че като го рестартирам телефона и като се включи приложенията са сиви се едно не са инсталирани и трябва да изчакам минутка за да станат цветни и чак тогава мога да ги ползвам,все пак паметта на телефона е доста по бърза от външната предполагам.Не съм наясно обаче дали след като я направиш вътрешна дали ще можеш някога да я сложиш на друг апарат и да работи поне така изписва преди формат.Дано съм ти помогнал

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай
#46

На мен не ми е проблем това, че няма да работи картата на друго устройство. Притеснявам се да не се появят проблеми с работата на приложенията и като цяло на телефона. Благодаря за изчерпателния отговор Smile Поздрави!

Естествено стана някакъв гаф Big Grin Цъкнах "Format as internal" всичко вървеше добре, докато не заби на 60%, чаках го доста време и накрая натиснах бутона "назад". И видях, че всъщност вече SD картата ми се е обединила с паметта на телефона, но е странно, понеже не достигна до 100% Някои има ли някакво обяснение Big Grin

HTC One M8 Gunmetal Grey 16GB (6.0)
Цитирай
#47

Отвратителен бял цвят на клавиатурата и на менюто за набиране. Четох някакви варианти в интернет, но не открих как да го направя както си беше. Единствено намерих някаква тема "Elegant", която ги прави отново черни, но пък отдолу сензорните "бутони" са някакви измислени.
Някакви идеи ?
Цитирай
#48

Само да вмъкна, че можете да ползвате SD картата на друго устройство, след като цъкнете на "Format as portable" Smile

HTC One M8 Gunmetal Grey 16GB (6.0)
Цитирай
#49

Не е трябвало да даваш назад и аз мислех че е забило,но просто отнема бая време виж сега как ще е дали ще имаш проблеми ако нямаш си карай така само че ако си инсталирал някое приложение голямо трябва да го изтриеш и да го качиш наново за да се качи в картата памет поне при мен беше така

(2016-01-23, 22:28:35)diapper написа:  Отвратителен бял цвят на клавиатурата и на менюто за набиране. Четох някакви варианти в интернет, но не открих как да го направя както си беше. Единствено намерих някаква тема "Elegant", която ги прави отново черни, но пък отдолу сензорните "бутони" са някакви измислени.
Някакви ид
Малко тъпо е направено има го като опция но вътре нищо.До колкото разбрах има начин влизаш в приложението теми правиш си собствена тема и там си избираш дали да ти е бяла или черна един колега ми отговори че и аз бях питал за цвета на клавиатурата,но не съм пробвал

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай
#50

(2016-01-23, 22:28:35)diapper написа:  Отвратителен бял цвят на клавиатурата и на менюто за набиране. Четох някакви варианти в интернет, но не открих как да го направя както си беше. Единствено намерих някаква тема "Elegant", която ги прави отново черни, но пък отдолу сензорните "бутони" са някакви измислени.
Някакви идеи ?

Аз използвам темата Dark moon, като съм си сменил тапетите с мои и вече ми е черна клавиатурата. Цветът се променя само с тема, доколкото знам.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)