Първо мнение - ★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#1

[Изображение: Marshmallow_0.33392800_1450263759__thumb.jpg]




Нека тук започнем обсъждането на новия андроид.

Changelog:

* android 6.0 known features: doze, app permission and now on tap.
* notifications toggles UI changes along with new animation.
* lock screen now display network name in the notifications bar.
* new screen off animation (transform to black and white with zoom out)
* emojis: HTC now uses stander Google emojis.(I miss HTC's emojis)
* contact sharing: you can share to contacts directly form the sharing menu (at least for telegram for now)
* notification icons are now smaller.
* adoptable storage: format SD card as internal storage.
* memory setting: new memory setting in settings.
* clear all in notifications drop down.
* new keyboard and Daimler themes.
* HTC calculator removed. Google calculator is here.(it's nicer)
* new drop down menus animation. 
* HTC music fixed:while using earpiece, double tap earpiece button will skip to next song.(on lollipop this action will start a call to the last person you called for some weird reason) 
* flash light is now accessible from notification toggles.
* new sound controls UI , and priority profiles.
* editing info in people app is now better.
* sweeping up any heads-up notification , will not dismiss it, it will be safe in the notification drop down.
*The "Auto Sleep" mode for the screen timeout is gone. 


Ако видите нещо за добавяне, казвайте, ще бъде добавено тук.Това не е официален changelog от htc, правен е от user от xda.

Проблеми и възможни решения:
1.Ако имате проблеми с разрешенията (permission) на някой приложения, деинсталирайте ги и ги инсталирайте на ново.
2.Скайп крашва на андроид 6.0, проблема е в Майкрософт, трябва да го ъпдейтнат.Ако искате да работи, сменете езика на English.
Или използвайте версия 5.10  https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj (само за root users)

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#51

Между другото, и това с цвета на клавиатурата не е от андроид 6, а е промяна от сенс. Аз съм си направил някаква микс темичка и клавиатурата ми е светло - кафява, та направо си бие към бежова... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-01-23, 19:42:06)Ormy написа:  Здравейте,
Сега съм с Viper One M8 4.6.1. Въпросът ми е да върна ли към стоков ром за да се обнови Firmware-a или да се помъча да си флашна firmware-a и тогава да си кача последния Viper OneM8 ?

Мерси предварително Smile

С тоя firmware, с който си в момента, няма да имаш проблем с последния viper, но определено е препоръчително да го ъпдейтнеш.
Най-лесно и сигурно, е да погледнеш първи пост на темата и да качиш стоков андроид 6.0, всичко ще се ъпдейтне.Ако си s-off, пък става още по-лесно.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#53

Да питам нещо, тъй като бях гледал в един клип, че се добавя още един бутон долу и стават 4 виртуални бутона Smile
Цитирай
#54

Настройки-персонализация-промени навигационни бутони и добавяш четвърти бутон.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#55

Settings-personalize-change navigation buttons

Ericsson A1018s-Motorola C 350-Motorola L6-Motorola RAZR V3i-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson W910i-Nokia X6 16GB-HTC Desire-HTC Sensation-HTC EVO 3D-HTC One X-HTC One-HTC ONE M8-Lenovo vibe Z2-Iphone 6s plus-HTC 10-Samsung note 8
Цитирай
#56

Благодаря, но продължавам да имам проблем с месиджера и след ресет на тела, като се опитвам да копирам нещо от хрома в месиджера като имам отметка в месиджера на Notifications prewies и не иска да го копира, а като махна отметката и си го копира.
Пробвах и с вградения браузер, тъй като мислих, че проблема е от хрома, но уви пак е същото..
Цитирай
#57

Здравейте интересува ме дали ъптейда може да повлиае на personal hotspot направих ъпдейта на 21ви преди това редовно ползвах personal hotspot между 30-40gb на месец. При полужение че в акаунта на моб. ми оператор беше отбелязано че имам 4096mb. но ползвах повече без да се отчитат. На 23ти вечерта получих смс че съм изразходвал полагащите ми се данни и ще се рестартират на 03.02. , а от 1ви януари до 20ти имам изразходвани 43.32. Може ли причината да е в новия андройд или си е от оператора. Телефона е закупен в англия на английски оператор. Четох че има разни приложения като хак на хотспота но трябва рут на телефона но не мога да намеря инфо за рут на андройд 6 тук.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#58

Тази версия на скайп, работи на андроид 6.0, без смяна на езика:
https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#59

Здравейте, първите ми впечатления след ъпдейта са много добри. Телефона работи перфектно.
Но имам малък проблем. Преди ъпдейта мемори картата се виждаше като "ext_sd" с ES файл мениджъра. Аз я форматирах от телефона преди ъпдейта и след него и съответно и ресетнах и тела. В момента като вляза в Settings/Storage & USB, тя се вижда като "Lexar SD card", а с ES мениджъра се вижда като "2783-1DFE", което е много странно. Като се има в предвид, че картата е  "Hama". Всичко се получи след ъпдейта и форматирането. Моля за някакви идеи.
Благодаря предварително.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#60

Така е навсякъде Smile
Цитирай
#61

Няма идеи, така е в андроид 6.0 и не можеш да я преименуваш, с една дума, всичко е наред.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#62

Мен лично това не ме притеснява, стига да работи.
Цитирай
#63

Благодаря за бързите отговори, исках да знам дали е нормално, понеже в темата никой не е писал за това.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#64

Здравейте, само не разбирам защо са махнали "Лесен режим", също така няма опциите от икономичен режим!? Да предполагам е по-оптимизирано така, за да бъде наистина икономичен режим, но все пак Smile А това, че няма на началният екран известието за икономия е супер! Smile
Батерия - прилагам скрийн шотове и сами преценявайте и коментирайте Smile
Друг въпрос...искам да активирам въпросната "Мечта" Какво означава "когато е закачен" и защо като го зареждам не става нищо... ?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#65
Photo 

Здравейте, приятел има  HTC M8 s-off, обаче никога не е отключвал бутлудера или го е рутвал, до сега винаги е получавал и инсталирал всички ъпдейти без проблеми, получил ОТА за андроид 6 и след в един момент след ресрат телефона влиза в Android recovery, имате ли идеи защо? От там нищо неможе да се направи освен рестарт или изключване? Мога ли ръчно да сваля ъпдейта от 1вият пост и да го инсталирам със supercid e 1111111


[Изображение: viu1453751464j.jpeg]
Цитирай
#66

Аз имам странен проблем.Отварям youtube и не иска да стартира клип,изписва ми,че клипа не може да бъде възпроизведен,също и в Facebook се случва на клипчетата,рестартирвам телефона и всичко се оправя,докато не пробвам пак след някой час например.Някакви идеи?След ъпдейта съм направил хард резет.

(2016-01-25, 08:41:12)vlaf написа:  Тази версия на скайп, работи на андроид 6.0, без смяна на езика:
https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj

Сложих го,наистина работи,но излиза ъпдейт в маркета за него и незнам ако го ъпдейтна дали няма пак да не работи с БГ.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#67
Big Grin 

Нормално ли е толкова много рам да се използва (особено от Android OS) ? Когато бях на 4.4.4 (прескочих 5.0 защото много хора се оплакваха Big Grin), използваната рам памет беше ~ 850-900mb.


Прикачени файлове Миниатюри
       

HTC One M8 Gunmetal Grey 16GB (6.0)
Цитирай
#68

(2016-01-26, 00:31:26)Marinow написа:  Нормално ли е толкова много рам да се използва (особено от Android OS) ? Когато бях на 4.4.4 (прескочих 5.0 защото много хора се оплакваха Big Grin), използваната рам памет беше ~ 850-900mb.

Няма лошо. Нали затова е сложена тази рам - да се използва! Wink



(2016-01-25, 21:45:22)dennis_00 написа:  Здравейте, приятел има  HTC M8 s-off, обаче никога не е отключвал бутлудера или го е рутвал, до сега винаги е получавал и инсталирал всички ъпдейти без проблеми, получил ОТА за андроид 6 и след в един момент след ресрат телефона влиза в Android recovery, имате ли идеи защо? От там нищо неможе да се направи освен рестарт или изключване? Мога ли ръчно да сваля ъпдейта от 1вият пост и да го инсталирам със supercid e 1111111

Ако телефонът на твоя приятел наистина е s-off, което най-вероятно е така, след като е със SuperCID, не знам защо изобщо се занимава с OTA и подобни глупости. Защо изобщо е заключвал отново bootloader-а (бил е отключван, бъди сигурен!)?! И защо твоят приятел не пробва zip-а от първия пост?! М?! Wink
Цитирай
#69

(2016-01-26, 00:31:26)Marinow написа:  Нормално ли е толкова много рам да се използва (особено от Android OS) ? Когато бях на 4.4.4 (прескочих 5.0 защото много хора се оплакваха Big Grin), използваната рам памет беше ~ 850-900mb.

Нормално е,ама какво искаш да кажеш с това "особено от андроид ОС"ами то именно андроид ОС иска ама много рам Big Grinдори тя е най-важна,повече от процесор и всичко,не напразно най-скъпите телефони са с много рам,Андроид е тежка система за това иска як хардуер,iphone за това е бърз понеже е с много по-лека операционна.Но специално HTC M8 работи учудващо бързо за телефон с 2гб. Рам,имал съм телефони с 3 рам и са били по-бавни.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#70

Някой има ли проблем с батерията? Снощи около 12 го изключих от зарядно, досега е бил активен 2-3 пъти за по 2-3 минути и вече е на 58%... Първоначално всичко си беше нормално след ъпдейта, но при последните 2 зареждания пада много бързо, особено при последното.[Изображение: a6adfe1c7a4868d4263c414b07c0bce0.jpg][Изображение: a1ef8f5517d51040d09bc5222dee35ef.jpg][Изображение: 288a5a7332f5074591204db27431bf6d.jpg]

П.П. Сега забелязвам нещо при колегата който също е постнал снимки на батерията, защо моя е буден постоянно и дали затова не точи толкова батерията?
Цитирай
#71

До този момент бих казъл, че батерията ми пада по-бързо.На предното зареждане се получи точно същото.В рамките на ден падна доста бързо.Ще изчакам от някоко дена и ако не се нормализира ще направя пак ресет.Деактивирах немалко приложения, които не ползвам.Вечер изключвам мобилната връзка.Спрял съм и автоматичното синхронизиране.От последното зареждане е по-добре, но не бих казал, че е по-добре, сравнено с преди ъпдейта, но май така беше и при предния ъпдейт.В смисъл, че първоначално падаше по-бързо, а след известно време се оправи.


-----------------------------------


Сетих се нещо сега.Ден преди ъпдейта направих бекъп от настройките в телефона, а не с допълнително приложение.След ъпдейта направих ресет.След това се възтановиха нещата от бекъп-а, обаче се появиха приложения, които не съм имал на телефона, а ги имам на таблета.След това ги премахнах.Не съм му разрешавал синхронизиране с други устройства.Датата на бекъп-а съвпадаше с тази, на която съм го направил.Бекъп на таблета не съм правил много отдавна.Дали нещо съм объркал и са се омазали нещата?
Цитирай
#72

Не ми дава да си редактирам горното мнение.Определено нещо ми точи батерията.А вървеше добре като цяло, до вчера.По-бързо падаше сравнено с преди ъпдейта, но все пак не беше зле.Обаче снощи, 2ч. след като заредих батерията, без да правя нищо, беше паднала с 20%.Днес същото горе-долу.При положение, че няма много оплаквания, дори напротив, може би проблема е при мен, в някое приложение или друго.Мисля да направя ресет, но се чудя дали да правя бекъп и да възтановявам после от него, при положение, че в момента имам проблеми.В смисъл, да не се запази проблема и като върна от бекъп-а да е пак същото.Не са ми ясни много.
Цитирай
#73

Недей да правиш бекъп. Инсталирай наново всичко. Ще отнеме известно време, но пък ще избегнеш евентуални проблеми.
Цитирай
#74

Абе може и случайност да е, ама вчера и на мен ми се стопяваше батерията, от нищо буквално.Днес само го рестартирах и засега всичко е нормално.
Като се има предвид, че съм с custom rom, нищо чудно господата от google да са правили нещо.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#75

Доколкото разбирам, голям процент от батерията е отишъл при връзката с интернет, но не знам кое точно приложение или друго е работело.Може да видя за някое такова приложение, ако има подходящо, което да дава подробна информация.Рестартирах го и ако не се нормализира ще направя ресет без да правя и възтановявам бекъп.Не е голям проблем, защото не ползвам много приложения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)