Първо мнение - ★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#1

[Изображение: Marshmallow_0.33392800_1450263759__thumb.jpg]




Нека тук започнем обсъждането на новия андроид.

Changelog:

* android 6.0 known features: doze, app permission and now on tap.
* notifications toggles UI changes along with new animation.
* lock screen now display network name in the notifications bar.
* new screen off animation (transform to black and white with zoom out)
* emojis: HTC now uses stander Google emojis.(I miss HTC's emojis)
* contact sharing: you can share to contacts directly form the sharing menu (at least for telegram for now)
* notification icons are now smaller.
* adoptable storage: format SD card as internal storage.
* memory setting: new memory setting in settings.
* clear all in notifications drop down.
* new keyboard and Daimler themes.
* HTC calculator removed. Google calculator is here.(it's nicer)
* new drop down menus animation. 
* HTC music fixed:while using earpiece, double tap earpiece button will skip to next song.(on lollipop this action will start a call to the last person you called for some weird reason) 
* flash light is now accessible from notification toggles.
* new sound controls UI , and priority profiles.
* editing info in people app is now better.
* sweeping up any heads-up notification , will not dismiss it, it will be safe in the notification drop down.
*The "Auto Sleep" mode for the screen timeout is gone. 


Ако видите нещо за добавяне, казвайте, ще бъде добавено тук.Това не е официален changelog от htc, правен е от user от xda.

Проблеми и възможни решения:
1.Ако имате проблеми с разрешенията (permission) на някой приложения, деинсталирайте ги и ги инсталирайте на ново.
2.Скайп крашва на андроид 6.0, проблема е в Майкрософт, трябва да го ъпдейтнат.Ако искате да работи, сменете езика на English.
Или използвайте версия 5.10  https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj (само за root users)

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#76

Добра програма, даваща подробна информация - GSam Battery Monitor
Цитирай
Аксесоари
#77

Мерси!Ще я сложа и ще наблюдавам да видя какво ще покаже.
Цитирай
#78

[Изображение: befd35583a406e21000b8f3c6fa46d10.jpg]
След вчерашната драма днес е значително по-добре. Вчера изчистих кеша на батерията, не знам дали имаше смисъл, но го направих.
Цитирай
#79

Забелязах, че докато телефона се зарежда екранът не се заключва сам, без да го заключиш от бутона горе или без да си затвориш капака на дот вю-то. Екранът става тъмен, но не се заключва. Така е само когато се зарежда, иначе като не е на зарядно - в зависимост от настройките след време екранът става тъмен и се заключва сам. Само при мен ли е така?
Цитирай
#80

(2016-01-27, 16:24:51)Levento написа:  Забелязах, че докато телефона се зарежда екранът не се заключва сам, без да го заключиш от бутона горе или без да си затвориш капака на дот вю-то. Екранът става тъмен, но не се заключва. Така е само когато се зарежда, иначе като не е на зарядно - в зависимост от настройките след време екранът става тъмен и се заключва сам. Само при мен ли е така?


Мисля че е това 3та настройка.
Stay Awake


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#81

(2016-01-27, 16:24:51)Levento написа:  Забелязах, че докато телефона се зарежда екранът не се заключва сам, без да го заключиш от бутона горе или без да си затвориш капака на дот вю-то. Екранът става тъмен, но не се заключва. Така е само когато се зарежда, иначе като не е на зарядно - в зависимост от настройките след време екранът става тъмен и се заключва сам. Само при мен ли е така?

При мен се заключва сам, без значение дали е на зарядно или не.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#82

(2016-01-27, 20:52:35)atanasparapanov написа:  Мисля че е това 3та настройка.
Stay Awake

Значи нямах отметка на 3тата настройка обаче след като включих, а после изключих отново тази настройка, се оправи! Благодаря!
Цитирай
#83

Видях, че в момента се ъпдейтна HTC Backup, като пише,че има поправка на някакъв бъг.Едно от нещата, които направих вчера беше да изключа автоматичното архивиране.Може и да не е от това, понеже премахнах и изключих и някои други неща, но след това, до този момент, батерията е много добре.Бих казал, че е или по-добре сравнено с преди ъпдейта или изкарава също толкова.Като минат няколко дни ще видя, но при всички положения, ако така работи ще е супер.
Цитирай
#84

Здравейте, имам проблем с ориентацията на екрана. Проблема е, че когато пусна камерата и телефона е във вертикална позиция след това, когато натисна бутона за последно използвани приложения, то те седят в хоризонтална позиция. 
Някой с нещо подобно?
Цитирай
#85

Така е и при мен (дори и след ресет)
Цитирай
#86

Разцъках малко в интернет и прочетох, че можело да се оправи с калибриране на G-сензора, не се получи.
Сега го чакам да си ъпдейтне всичките глупости и ще го рестартирам, и ще видя дали е ок.
Между другото до преди да го върна към фабрични иконката,че е включен икономичния режим си седеше горе в ляво, а сега я няма ... Big Grin
Цитирай
#87

При мен за сега всичко е ок след ъпдейта и бе връщане на фабр.настройки.Батерията държи 2-3 дни на иконономичен режим! Разговори около 1ч и др. без игране на игри.
Цитирай
#88

Здравейте. Актуализацията на андроида при мен стана на 27.01. Всичко беше нормално до снощи когато телефонът тръгна да се рестартира ( не знам как не беше в ръцете ми, а на масата) после екранът стана бял, появиха се черти ( мигащи) и пишеше името на телефона HTC One и това беше. Не искаше да се изключва, нищо, стоеше така бял екран. Оставих го вечерта и днес го пуснах да се зарежда понеже цяла вечер е стоял така и нямаше батерия. Като го включих ми изписа : отпримизиране на приложенията и после си тръгна нормално. Сега не знам какво да правя, телефонът е в гаранция още , според вас трябва ли да се прави ремонт? Благодаря Smile
Цитирай
#89

Щом сега работи нормално, не го мисли.Ако започне да го прави пак, ще го мислим.Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#90

(2016-01-24, 11:15:54)vlaf написа:  С тоя firmware, с който си в момента, няма да имаш проблем с последния viper, но определено е препоръчително да го ъпдейтнеш.
Най-лесно и сигурно, е да погледнеш първи пост на темата и да качиш стоков андроид 6.0, всичко ще се ъпдейтне.Ако си s-off, пък става още по-лесно.

Как препоръчваш ако си S-off?
Цитирай
#91

Имам питане, какво ще кажете за датчика за осветеност, как ви се струва? Според мен преди се държеше по-адекватно, поне на тази осветеност, която го ползвам вечер в къщи, явно е на ръба между две яркости и постоянно се сменя. И още нещо, има ли решение за Skype? Днес пробвах всякакви варианти, препоръчаният по горе не иска да се инсталира, а последният от google play, крашва. Има ли връзка с това, че моят телефон няма български език и бях на more locale pro, днес го смених с more locale 2, но ефектът е нулев. Как се държи на телефони с българско меню?
Цитирай
#92

(2016-01-30, 19:59:25)4o4o написа:  Имам питане, какво ще кажете за датчика за осветеност, как ви се струва? Според мен преди се държеше по-адекватно, поне на тази осветеност, която го ползвам вечер в къщи, явно е на ръба между две яркости и постоянно се сменя. И още нещо, има ли решение за Skype? Днес пробвах всякакви варианти, препоръчаният по горе не иска да се инсталира, а последният от google play, крашва. Има ли връзка с това, че моят телефон няма български език и бях на more locale pro, днес го смених с more locale 2, но ефектът е нулев. Как се държи на телефони с българско меню?

Правил ли си ресет, ако не си направи.
При мен датчика си работи нормално. Аз също нямам БГ меню и ползвам Locale more. Когато съм на английско меню Скайпа работи, мина ли на БГ крашва. Караш на английски докато оправят Скайпа. Относно горепосочения Скайп при мен се инсталира и работи на двата езика.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#93

(2016-01-30, 17:40:29)gmdata написа:  Как препоръчваш ако си S-off?

Давай с първи пост, най-сигурно и чисто е.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#94

(2016-01-30, 19:59:25)4o4o написа:  Имам питане, какво ще кажете за датчика за осветеност, как ви се струва? Според мен преди се държеше по-адекватно, поне на тази осветеност, която го ползвам вечер в къщи, явно е на ръба между две яркости и постоянно се сменя. И още нещо, има ли решение за Skype? Днес пробвах всякакви варианти, препоръчаният по горе не иска да се инсталира, а последният от google play, крашва. Има ли връзка с това, че моят телефон няма български език и бях на more locale pro, днес го смених с more locale 2, но ефектът е нулев. Как се държи на телефони с българско меню?

     Получих имейл от Скайп, че при следващия ъпдейт на програмата (ver.6.19) ще бъде оправен
  бъга с крашването при меню на български.
Цитирай
#95

Здравейте, това което е писал колегата @4о4о за сензора за светлина, го забелязах и аз, че е малко по-неадекватно.
Все пак работи точно, просто промяната на осветеността на екрана се забелязва, докато преди не се виждаше чак толкова много. Smile
Цитирай
#96

А на мен пък, точно това ми харесва, сензора е по-чувствителен от преди, а това пази батерия.Ако все пак мислите, че нещо не е наред, отидете в настройки-дисплей-яркост и вижте дали слайдера ви е сложен на максимум.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#97

Все още не съм правил рисет, в момента имам доста работа, но все повече се замислям. Другото, което забелязах, е крашване и на ES file explorer, сменя ли езика с английски, всичко си идва по местата. По принцип българският език ми трябва единствено за google maps, ако знаете как само тази програма да работи на български(имената на улиците) ще съм ви много благодарен.
Цитирай
#98

Има нова версия на скайп, работи нормално вече.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#99

И този път не крашва!
Също така поправиха ES explorer.
Цитирай

Добър вечер, колеги. Имам едно запитване. Върнах си телефона до стоковата версия. HTC-то е закупено от САЩ, от АТ&T. там фирмуера е 4.28.501. та въпросът ми е http://forum.xda-developers.com/htc-one-...l-t3062378 това подходящо ли е за мен (с-он) и ако да- трябва ли да го root-вам отново за да ми върви ромът или може направо да го слагам така? Дано сте ме разбрали.
We recommend you flash this firmware via fastboot method (fastboot oem rebootRUU).
This firmware will not erase your internal or external storage.

NEW M FIRMWARE WILL BE POSTED LATER TODAY.


Firmware M8-SD 4.28.502.1 Modified AT&T
Това е цитат от линка горе. Трябва ли след ром-ът да качвам и него?
Благодаря предварително, лека вечер.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)