Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос до собствениците на Nexus 5X
#1

Здравейте, притежавам Nexus 5 и обмислям закупуването на Nexus 5X. Искам да ви попитам телефона има ли опцията за отключване с двойно почукване на дисплея? Има ли някакви дразнещи скърцания на корпуса, трептения на дисплея, нереални цветове на дисплея или бъгове в софтуера?
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма откл.с почукване но това може да се направи с програма. Няма дразнещи шумове от корпуса. Но ако го напънеш, като всеки пластмасов телефон, ще почнат да се чуват "стонове". Дисплея е най -ясният, бистър и с естествени тонове, който съм виждал. А аз съм виждал...всичко! Имах и Галакси едж и като ги сложа един до друг на еднаква яркост ,Самсунга е мътен и някак като през компот гледаш.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#3

За да ти скърца корпуса предполагам е нужно наистина да напънеш телефончето - гърбът няма капак, т.е. нямаш достъп до батерията, а сим картата се поставя в минималистичен слот отстрани. От моят дисплей съм доволен - нито трепти, нито се оплаквам от цветовете. Четох обаче, че има известна опасност да попаднеш на пожълтял екран (потърси nexus 5x yellow screen). Има и добър живот на батерията, ако го използваш разумно, ако го използваш неразумно заминава за ден и по-малко (лесно ще познаеш неразумната употреба по загряването между светкавицата и сензора за пръстовия отпечатък). Един от най-досадните проблеми, с които се сблъсках беше USB type-C порта на телефона. Вероятно ще ти трябва преходник

LG Nexus 5x 32 GB || Android 6.0.1
Цитирай
#4

Стига с тия преходници, ала бала, за к'во са ви ? За два месеца употреба, нито веднъж не съм си помислял да го връзвам към комп. За музика ползвам Spotify, а снимките са в Google Photos (вярно, с малко по-кофти качество след компресията, но, при положение че най-вероятно няма да ги ползвате за професионални цели - става). Единствения минус на т'ва USB-C е, че трябва да си носиш зарядното в тебе, ако мислиш че батерията ще ти падне, но не е болка за умиране. Лично аз, съм супер доволен от телефоня. Даже 2-3 пъти го изпусках и нищо му няма.

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#5

Значи Nexus 5 ще се сменя с Nexus 5X
Цитирай
#6

(2016-01-23, 07:23:34)a810a написа:  Значи Nexus 5 ще се сменя с Nexus 5X

Взе ми под внимание, че и двата са с 2 GB рам, не очаквай чудеса след 1-та година на 5X-a, аз също идвам от нексус 5.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#7

(2016-01-22, 21:50:44)ivoarsov написа:  Стига с тия преходници, ала бала, за к'во са ви ?
  • Устройството е USB host, можеш да закачаш периферия към него
  • Флашка през OTG
  • Power банката ми е със стандартно USB type-A
  • Разработвам приложения, трябва ми връзка за debug
Това е което се сещам на прима виста, но съм доста убеден, че листа може да расте безкрай.

LG Nexus 5x 32 GB || Android 6.0.1
Цитирай
#8

Аз си имам преходник и го намирам за полезен.Ползвам си с него всичко от стария стандарт.Поръчах си от Алиекспрес и дойдоха за 2 седмици.Имам и още няколко , но пишете на лични щото тука пиша за да съм полезен, пък модераторите искат да ме наказват.
А относно РАМ а ще ви кажа само, че това не е Тач Уиз устройство и не му трябва много РАМ.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

(2016-01-23, 13:37:24)bezdushko написа:  
  • Устройството е USB host, можеш да закачаш периферия към него
  • Флашка през OTG
  • Power банката ми е със стандартно USB type-A
  • Разработвам приложения, трябва ми връзка за debug
Това е което се сещам на прима виста, но съм доста убеден, че листа може да расте безкрай.

Напълно подкрепям написаното. Вярно е, че до година, две, всички устройства ще са с тип С, но какво да направим-да си хвърлим на боклука пауър банките и отг флашките ли?
Само преходници спасяват положението-и то кво става-ако искаш да имаш бърз пренос през микро usb но трябва да ползваш преходник, скоростта пак пада. И още куп недостатъци из между предимствата.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#10

Защо да пада скоростта през преходник? Ти сигурен ли си за това или ей така си предполагаш , чул си нещо...?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#11

Естествено, че пада скоростта Smile
След като не поддържа скоростта приемника (компа) .. няма как да му я вдигнеш Wink

Ако компа ти не поддържа USB-C няма как да постигнеш скоростта на USB-C.

Лаптопа ми е поостарял и няма USB 3.0 , а външният ми хард е такъв и скоростта е, като от USB 2.0 ..



За това е и преходника, в истинските има чип който понижава скоростта и ампеража, иначе ще ти изгори дъното Wink ... това му е идеята на този преходник Wink .. а не само физическият преход и несъвместимост.

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#12

Скоростта е ниска заради ограниченията на хардуера на най слабото устройство по веригата. И това не е преходника. Това са различни неща. Все пак по добре бавна връзка ,отколкото без връзка, или пак греша?!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13

(2016-01-25, 02:13:11)Bavarche написа:  Защо да пада скоростта през преходник? Ти сигурен ли си за това или ей така си предполагаш , чул си нещо...?

  Micro usb 2.0  кабел и на края му слагаш  micro usb към usb c преходник. Я ми кажи скоростта на пренос на данни същата ли ще е като просто микро usb С кабел. 
Аз само съм чувал, нямам нито кабели нито устройства вкъщи. Мозъчко!

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#14

Мозъчко? Написал съм го в последното си мнение, или ти искаш дума по дума да ти го сдъвча? Най слабото  място във връзката определя скоростта. Е очевидно това са USB  порта и micro usb кабела.Теб като ти е толкова важна скоростта - купи си нов лаптоп с новия USB C порт и си ОК. За другите, който просто искаме да имаме връзка си има преходници.За какво спорим всъщност, че почна и да ме иронизираш?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#15

Ти прочете ли  bezdushko какво е написал! Ама веднага се хвана за примера със скоростта.
Няма смисъл да "иронизирам" някой, който си  е  писал "Телефоните са преходни, особено в моите ръце !"
И не ме занимавай повече!

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#16

Здравейте! Може ли някой да сподели дали телефона се отключва с OK Google при изгасен екран и не зареждащ се телефон? В момента съм с Нексус 5, но трябва телефона да е на зарядно, за да работи OK Google.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#17

Toва за което говориш зависи от приложението Google съвместно с google лаунчъра. Настройките от кой екран къде как използваш hotword-а, са си в google settings под таба Voice
Цитирай
#18

Да, това го знам, но при Нексус 5 става само когато е на зарядно. Питам при Нексус 5х как е?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#19

Работи и когато не е на зарядно. Но трябва да си го отключиш ръчно.

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#20

Колко му е свободната памет на 16 Gb версия, без да са инсталирани приложения и ще има ли място за 4 GB или 8 GB музика?
Цитирай
#21

#evgenis, на моя има свободно 10 bg и малко, а не държа почти нищо, т.е. спокойно 8 gb музика си слагаш и си перфектен.
Цитирай
#22

На моята 16гб версия има точно 10.67гб свободна и 2.87 за root дерикторията. Пак близо 3гб се губят някъде
Цитирай
#23

Като дойде нов update, например Android 7.0, не отнема ли още около 350 от паметта? И има ли проблем с звука и чуваемостта по време на разговор, защото в ревюто на Phonearena пишеше, че не се чува много добре?
Цитирай
#24

#Evgenis, аз проблеми с чуваемостта имам само, когато нямам силен сигнал. В работата ми се губи мрежата на места и тогава имам проблеми, но то всеки в офиса има.
Цитирай
#25

Здравейте,
някой купувал ли е Nexus 5x от smartfonbg.com или от Skyfon - gsm-bg.eu и има ли някакви впечатления от тях?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)