Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос до собствениците на Nexus 5X

Аз също съм с 7.1.2 и проблем със сензора също не съм забелязал

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

И аз нямам проблеми със сензора..това ще да е мноооого рядко явление..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

И аз нямам проблем със сензора. Като цяло съм много доволен от 7.1.2. И батерия и бързина...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Здравейте колеги Smile Имам един, два въпроса. Първия е, колко средно е консумацията в проценти на системно Андроид и АндроидОС. Втория е какви браузъри ползвате. Има ли отражение върху СоТ ползването на auto brightnes. Благодаря ви Smile
Цитирай

Благодаря ви за изчерпателните отговори. Добре е, че има и форуми където отговарят.
Цитирай

Два от въпросите ти... какъв отговор искаш да получиш? Средната консумация зависи от това как си ползваш телефона.  Не е хубаво да са най - отгоре, с най - голяма консумация. Естествено,  че всякаква вариация на осветеността има отражение върху батерията. Относно браузъра - аз ползвам хром.

П.С. По тези теми вече е писано. Не само в този раздел. Не само в този форум. Има търсачки. Никой няма задължение да отговаря на повикване.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Значи никой не е казал, че е на повикване отговора ама три дена никой нищо. Дори твоя отговор до няква степен е нещо. Ако търся в други теми за други модели със същите проблеми като моя, който се изразява в това, че горепосочените андроидОС и системно са ми най-отгоре като консуматор (вече не), какъв е смисъла да се пита нещо тук, като вече са отговорили някъде. Или трябва да пишем само , дойде секюрити ъпдейт( макар, че го пише в официалните сайтове за андроид и мога да си го прочета там). Питам за осветеността защото се мъча да достигна повече СОТ на това устройство с тези параметри и с тази батерия и този дисплей и за теб ако е естествено за някой може да не е и за това да питат. Както и да е благодя за отговора.
Цитирай

Махни Google synchronisation и постоянното сканиране за WiFi мрежи и виж ще има ли подобрение.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2017-07-03, 17:05:43)liefish написа:  Здравейте колеги Smile Имам един, два въпроса. Първия е, колко средно е консумацията в проценти на системно Андроид и АндроидОС. Втория е какви браузъри ползвате. Има ли отражение върху СоТ ползването на auto brightnes. Благодаря ви Smile

Дай brightness почти на минимум. Иначе хаби повече. Това са моите наблюдения.

Ползвам си гугълския браузър. Върши перфектна работа Smile.
Цитирай

Благодаря за съветите. От няколко дена съм на 10% яркост ползвам Метал вместо ФБ и месинджър и сложих Brave browse, който е едно към едно с хром но определено доста по добре се справя от към батерия и ад блок. Достигнах рекордните за мен 4.15 часа СоТ. вчера си инсталирах betterbatterystata нонми трябва кабел за да я подкарам без руут с една програмка.
Цитирай
Wink 

Ето и моята рецепта за ''по-дълга'' батерия  Cool

- Custom Kernal - В момента съм с Franco Kernal -r42
- Advanced Interactive Governor Tweaks - В момента ползвам нов профил - GrassCannon разработен и тестван с помоща на много XDA nexus5x потребители. За целта ползвам EX Kernal Manager app (имайте предвид,че да може да правите тези Governor tweaks ви трябва root-нат телефон)
- Lspeed App - повечето настройки са насочени към battery life opptimization ( включително съм пуснал и Agressive Doze)
- Greenify App - Oптимизирал съм всички апликации (без Blue Mail )
- Brightness - 20% - 30% ( в зависимост колко е светло outdoor)
- Спрах скенирането на Wifi мрежи
- Премахнах - Facebook и минах на Metal, обмислям messanger lite да инсталирам.
- Махнах някои от безполезните system apps от стоковия андроид.

С тези настройки успявам да докарам SOT - 4,5 -5h в зависимост от това колко разцъквам телефона.

*В момента съм на Stock android ver. - 7.1.2
*superSU root
*8-12h на 4G мрежа (Мтел) / 8-12h WI-Fi

Добавям и програмата - Naptime: Super Doze mode (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.franco.doze&hl=en) от Franco. 

Ако се интересувате от някоя настройка или апликация, може да ми пишете на лично.

Надявам се да съм бил полезен  Visslar

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай

Колеги, как мога да си клониран дисплея на телефона на телевизора ? Телевизора е Sony KDL47W805A. Пробвах разни програми за стриймване и Wi-Fi дисплей, но безуспешно .
Цитирай

само с chromecast можеш. телефона не поддържа друг стандарт като miracast.

п.п. ако някой знае да има вариант да сподели и на мен ще ми е полезно
Цитирай

Интересно приложение, достъпно за телефона. Някой пробвал ли го е?
https://developers.google.com/ar/discove...ed-devices

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2018-06-27, 13:32:01)abv86 написа:  Интересно приложение, достъпно за телефона. Някой пробвал ли го е?
https://developers.google.com/ar/discove...ed-devices

Аз го пробвах през приложението Measure - quick, everyday measurements и работи супер.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)