Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос до собствениците на Nexus 5X
#26

Да попитам - нормално ли е говорителя при разговор да пръщи, все едно от самата вибрация от говора ?


Цитирай
Аксесоари
#27

Не, при мен всичко е ОК.

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#28

(2016-03-05, 16:21:55)luckana написа:  На моята 16гб версия има точно 10.67гб свободна и 2.87 за root дерикторията. Пак близо 3гб се губят някъде

В terminal emulator можеш да видиш с нужната команда , как е разпределената цялата памет.
Цитирай
#29

Относно паметта - системата си запазва едно количество допълнително над обема, който заема. Като резерва. Явно това са 3 те Гб.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#30

В крайна сметка стигат ли тези 16 ГБ ако примерно има инсталирани 1 2 игри, снимки от камерата и мп3 и приложения от сорта на ФБ, вайбър и т.н.. Защото само заради паметта се двуумя между нексуса и Г4
Цитирай
#31

и аз си взех nexus 5x. всичко ми харесва, но само speaker-а от долната страна е доста слаб, а като се усили до горе и започва леко да пръщи. това нормално ли е, тих ли си е попинцип, или не би трябвало?
Цитирай
#32

#liefish, аз съм с 16 gb и имам свободно 10. Спокойно можеш да наблъскаш 1000 песни без никакъв проблем. Ако не играеш много игри, 16 е напълно достатъчно.
#yo_asakura, в youtube съм го усилвал докрай и на мен ми вади добър звук. Не можем да искаме от такова дребно нещо да го чуят съседите, но на мен телефонът ми върши страхотна работа. И едно от най-важните неща за мен: зареждам го като 3310 на 5-6 дена Smile. Добре звучи, нали?
Цитирай
#33

Заслужава ли си замяната на Н5 с Н5Х,интересно ми е вашето мнение,ползвам Н5 вече година и половина,доволен съм като цяло с някои изключения,разни проблеми,на които така и не намерих решения,като забиваща камера и продължаващия проблем след ъпдейта до Лолипоп,а именно ако вдигна бързо телефона,отсреща не ме чуват въобще и трябва повторно обаждане.Ще съм благодарен за всяко мнение дали си заслужава този малък ъпгрейд,ако дори може да се нарече така.Направи ми впечатление по-слабия процесор.
Цитирай
#34

И аз карах почти 2 години с 5-цата .. ама като взех 5Х и се преродих Smile
Няма да съжаляваш Wink

Ъпдейта не е никак малък!!

А процесора .. по-слаб .... спрямо кого???

Телефона си работи перфектно от както съм го взел, а беше от първите бройки в България.

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#35

Какво имаш предвид,че си се преродил,какви са му предимствата ???? Има ли дразнещи бъгове,за процесора имах предвид по-слаб от на Н5,или бъркам ????
Цитирай
#36

(2016-03-31, 14:54:04)murdzhev написа:  Какво имаш предвид,че си се преродил,какви са му предимствата ???? Има ли дразнещи бъгове,за процесора имах предвид по-слаб от на Н5,или бъркам ????

процесора не е по слаб, а даже доста по силен. това че ghz-ите на N5 са повече, не означава че е по добър процесора Smile
Цитирай
#37

Предимства?? .. Всичко си му е предимство пред 5-цата Smile
Има много статии потърси и ревюта Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#38

Аз мразя ревютата,ако може с 3-4 думи да ги споделиш,най-просто.
Цитирай
#39

най малкото nexus 5 умира с тоя андроид, с който е в момента, а 5X продължава, може би с още 2 големи Update-та напред. Това му дава още 2 години живот, а твоя вече си заминава. Дръж си го още няколко месеца, но излезе ли новия андроид, ще ти се прииска телефон, който да го получи Smile
Цитирай
#40

С 2 думи, както искаш, 5Х е по-добър във всяко едно отношение сравнен с 5, всичко е по-добре.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#41

Не съм съгласен, че е по-добър във всяко едно отношение. За телефон, който е с две години по-нов очаквах нещо повече. Резолюцията на дисплея е еднаква 1080x1920, като и двата са IPS LCD. Единия е 4,95 а другия 5,2 но според мен не е толкова голяма разликата. Батерията на 5X също не е впечатляваща. РАМ паметта също е еднаква 2 gb. Процесора е по добър но също не е нищо особено. За камерата единствено мога да кажа, че е в пъти по-добра. Общо взето Nexus 5X е по-добрия телефон но не е нищо особено в сравение с Nexus 5. Според мен не си заслужава смяната на N5 с N5x.
Цитирай
#42

(2016-04-08, 17:32:18)a810a написа:  Не съм съгласен, че е по-добър във всяко едно отношение. За телефон, който е с две години по-нов очаквах нещо повече. Резолюцията на дисплея е еднаква 1080x1920, като и двата са IPS LCD. Единия е 4,95 а другия 5,2 но според мен не е толкова голяма разликата. Батерията на 5X също не е впечатляваща. РАМ паметта също е еднаква 2 gb. Процесора е по добър но също не е нищо особено. За камерата единствено мога да кажа, че е в пъти по-добра. Общо взето Nexus 5X е по-добрия телефон но не е нищо особено в сравение с Nexus 5. Според мен не си заслужава смяната на N5 с N5x.

Това, че цифрите са еднакви няма нищо общо с развитието на процесора, който е един от най-добрия в този ценови клас, същото важи и за дисплея и развитието на фул ХД ипс лсд диспеля... само по себе си се вижда от ревютата. А и с тази батерия куад ХД дисплей не мисля, че е добра идея. РАМ паметта е добре пресметната за чистия андроид и няма смисъл да се надува излишно цената за 1 Гъба рам. Батерията е друг въпрос но на 136 грама телефон с този габарит мисля, че е максимума Smile
Цитирай
#43

Не твърдя, че Nexus 5x не е по- добър от Nexus 5, просто не е чак толкова по-добър, че да вкараш едни 700-800 лева за подобен на стария ти но все още актуален N5. Предполага се, че септември ще излезе следващия Nexus и смяната сега е безсмислена. И все пак всеки сам си решава.
Цитирай
#44

Как 700-800 лв.? По Интернет цените са 539 лв. и 609 лв. за 32 GB на pazarunaj.bg и smartfonbg.com и Skyfon. А в Теленор и Мтел са по 640 лв.
Цитирай
#45

Може ли Nexusa 5x да му се добавя българска клавиатура и като се пусне Google навигацията, на български език ли дава указания или на английски?
Цитирай
#46

Бих желал да чуя няколко мнения от собствениците на 5х доволни ли са от телефона и съвет двоумя се между LG G4 или Nexus 5X Ще бъда благодарен ако някой сподели мнение и съвет за телефона и колко гигабайта да бъде телефона 16 или 32.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#47

Имам го от 2 седмици някъде и мога да кажа че съм много доволен. Малко ме притесняваше факта че е с USB-C но намерих решение като си взех от амазон преходник от micro USB към USB-C и сега всичко е ок. LG G4 е стар телефон и едва ли би получавал нови ъпдейти. Според мен си вземи Nexus 5x - няма да съжаляваш

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#48

и аз съм доволен от телефона Smile

п.п. съветвам обаче за 32GB
Цитирай
#49

И аз много исках да де сдобия с него, чрез Мтел, но за жалост го няма вече в наличност. Намерих го в един офис и накрая се оказа, че са го кодирали и не могат да го разкодират съответно не могат да ми го продадат. Много съжалявам как го изпуснах, в момента съм с Нексус 5 и съм много доволен от всички Нексуси, които имах. И много се чудя дали да изчакам някога си(ако въобще стане) Мтел да го заредят или да си взема Галакси С6? Но като се сетя, че Андроид Н ще бъде наличен за Нексус 5х 2 седмици след излизането, а за С6 след 7-8 месеца ми става лошо. Не мога да разбера как може да им свършат количествата на Нексус 5х и въобще да не е наличен Нексус 6п в операторите, по-специално в Мтел, та дали си заслужава да чакам някой ден да се случи чудото или да си взема сега Галакси С6 ?
Цитирай
#50

Аз лично имам лоши спомени от Самсунг., отделно, че андроида при самсунг е най-натоварения от всички брандове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)