Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос до собствениците на Nexus 5X
#51

НЕ си заслужава, аз я направих. Хора тези 2 GB през 2016 са под допустимите норми. Само за hardcore фенове. И преди някой да ме е центрирал, свалете си новото preview, в което Google добавя dual modе режим за две приложения едновременно и вижте за какво говоря. Води пред N5 доста, но рамта направо си е минус, поне 2,5 да беше да каже човек, но Н5 е 2013 и е с 2GB, сериозно....

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
Аксесоари
#52

Рамта се изчислява основно спрямо дисплея и резолюцията на телефоните.
Това, че насича при dual modе ... нормално е. Все пак е PREVIEW а не финална версия за да се настроят всички драйвери. Предполагам в момента го пресъздава като 2 дисплея и самият ресайз още не са го изчистили Wink

Но да .. може още рам!!!!!!!!

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#53

Android N е едва влезе в Бета етап. Първото привю даже беше с Алфа статус. Не си вадете изводи по него. Има още много да го гласят.

Иначе дали 2 гъби РАМ са достатъчни? Ами зависи от начина на използване. Ако се ползва доста тежко, с доста отворени приложения, табове в браузъра и т.н... в един момент започва да се забавя. Казвам го от опит. Аз съм с 6, имам колега, който преди седмица си взе 5Х... сравнявахме ги понеже и той е фен на Nexus линията и като отваряме приложения в самото начало са на кантар, даже 5Х ми се вижда малко по - пъргав, но след 4-5 отворени приложения, видимо започва да се забавя.

Иначе е добър телефон. На мен ми харесва. Единствения голям минус, който виждам е супер некачествения говорител. Всичко друго е много добре. Екранът много ми харесва.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#54

Не се спасявайте с "картата" че още е бета, до финалната ще стане по-красиво, едва ли по-мазно.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#55

Със сигурност ще стане доста по - мазно. Тази година го пуснаха доста по - рано и в доста по - незавършена фаза.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#56

@e34v8, какво му е на говорителя? При мен всичко е ОК. Чак се чува много силно и го оставям по средата при разговор.
Цитирай
#57

и мен не ме кефи само говорителя, но говоря (предполагам и колегата) за тоя отдолу. много е слабичък...
Цитирай
#58

Да, слабичък е, а и не свири много качествено. Но както казах, това е единственото което виждам, като недостатък.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#59

Имам два въпроса Smile. 1. В менюто за оптимизиране на батерията в гугъл съпорт показват, че трябва отметката да е на без оптимизиране, защо? 2. Вашите устройства остават ли Awake (в бъдно състояние) след като ги заключите.
Цитирай
#60

Идеята Google Play Services ако говориш за него да няма наличност за оптимизация е когато е заключен телефона да си идват Push нотификациите от приложенията. Той трябва да си седи буден за да може да обработи нещата изпратени от Google (или чрез него)

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#61

Като не ви "свири" хубаво говорителчето, сложете viper4android
Цитирай
#62

Здравейте колеги. Току що се сдобих с телефончето, всичко беше ок.. сложих да се зарежда и в началото си беше нормално след актуализация спря да зарежда, според вас какъв може да е проблема ?  Sad
Цитирай
#63

Как е спрял да зарежда? На колко % е бил преди актуализацията?
Цитирай
#64

(2016-05-16, 13:52:51)sawmv написа:  Как е спрял да зарежда? На колко % е бил преди актуализацията?

На 71 % беше и аз не можах да разбера какво стана... всичко си беше нормално и изведнъж забелязах, че вече не зарежда, много странно  Sad

(2016-05-16, 13:58:00)yozer написа:  На 71 % беше и аз не можах да разбера какво стана... всичко си беше нормално и изведнъж забелязах, че вече не зарежда, много странно  Sad

оказа се, че е изгоряло зарядното, поръчах го от скайфон, утре ще се свържа с тях за замяна с ново. Кофти тръпка няма и от къде да се вземе цял Бургас обиколих няма и няма... Сега ще се чака...  Sad
Цитирай
#65

(2016-04-28, 13:12:10)e34v8 написа:  Със сигурност ще стане доста по - мазно. Тази година го пуснаха доста по - рано и в доста по - незавършена фаза.

Връщам си думите официално, с последното preview, не знам дали ще е 3-тото или ще е просто Android N Beta„ нещата станах къде-къде по мазни, multitasking-а работи перфектно, youtube на 1080 и facebook.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#66

Имам един въпрос относно програмите на background. По принцип успях да направя телефончето като не се ползва, да няма програми които го събуждат и да точи батерията. Сега обаче пак имам този проблем и то се появява като го сваля от зарядното. Като го рестартирам и се оправя. Дали някой не може да помогне... как да си е нормално, без нужда от рестарт всеки път.
Цитирай
#67

(2016-05-19, 08:42:46)liefish написа:  Имам един въпрос относно програмите на background. По принцип успях да направя телефончето като не се ползва, да няма програми които го събуждат и да точи батерията. Сега обаче пак имам този проблем и то се появява като го сваля от зарядното. Като го рестартирам и се оправя. Дали някой не може да помогне... как да си е нормално, без нужда от рестарт всеки път.

Широкоразпространен проблем, става въпрос за wakelock от приложението Android System. Пробвай това : да спреш опцията Backup my data от Settings-Backup and reset
Цитирай
#68

(2016-05-26, 15:08:19)luckana написа:  Широкоразпространен проблем, става въпрос за wakelock от приложението Android System. Пробвай това : да спреш опцията Backup my data от Settings-Backup and reset

Да направих го преди няколко дена и сега няма проблем. Благодаря все пак Wink
Цитирай
#69

(2016-05-16, 13:58:00)yozer написа:  На 71 % беше и аз не можах да разбера какво стана... всичко си беше нормално и изведнъж забелязах, че вече не зарежда, много странно  Sad


оказа се, че е изгоряло зарядното, поръчах го от скайфон, утре ще се свържа с тях за замяна с ново. Кофти тръпка няма и от къде да се вземе цял Бургас обиколих няма и няма... Сега ще се чака...  Sad

Проблема е решен, изпратиха ми ново зарядно. За сега всичко е наред !  Wink
Цитирай
#70

Колеги имам едно питане към вас. Взех си 5x чисто нов от магазина, аз разопаковах кутията и много странно след като го пуснах се стартира с някакъв тапет ,който въобще не е от фабричните . Имам чувството ,че някой го е ползвал и е върнал фабричните ,но тапета не се е изтрил . Има ли някакъв начин да разбера дали е ползван този телефон ?
Цитирай
#71

(2016-08-05, 10:19:31)martoo написа:  Колеги имам едно питане към вас. Взех си 5x чисто нов от магазина, аз разопаковах кутията и много странно след като го пуснах се стартира с някакъв тапет ,който въобще не е от фабричните . Имам чувството ,че някой го е ползвал и е върнал фабричните ,но тапета не се е изтрил . Има ли някакъв начин да разбера дали е ползван този телефон ?

Пропусна най-ключовото, кой магазин  Big Grin
Цитирай
#72

след като си го пуснал, и е бил във фабрични настройки, няма как да има стар тапет (ако е тръгнал гайда за настройка на телефона)
Цитирай
#73

Единсветното което ми идва на ум като сценарий е телефона да е бил купен от някой частен ритейлър и в куриерска фирма да са го пуснали за да свирят IMEI номера (като съответно човека X си е влязъл с акаунта)
Цитирай
#74

IMEI номера го пише на една лепенка на гърба когато е нов

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай
#75

Хора, как е батерията? Издържа ли без проблем 8ч. с включен нет и нормално ползване?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)