Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Optimus 4X HD P880 Прах под стъклото???
#1

Здравейте. От скоро имам този модел, взех го 2ра ръка (това няма особено значение..) Нооо имам един малко неприятен проблем...
Под стъклото има прах (м/у стъклото и дисплея...) нямам си на идея от къде е влезнала, така си го купих...) дали има шанс да го отворя да го почистя или е сложна работа... 
Благодаря за вниманието!!! :Smile
????

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай
Аксесоари
#2

Стъклото е залепено за рамката. По принцип не е много трудно и ако си сръчен, имаш пистолет за топъл въздух и още няколко джаджи може да успееш. Току що се замислих, че е възможно да се отдели цялата рамка със стъклото, без да е необходимо да се разлепва нищо. Пробвай!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Гледах няколко клипчета в тубата... Ето едно примерно: https://www.youtube.com/watch?v=YH4j0ZG6Ywk
Ноо до колкото съм запознат, се разлепват и залепват стъклата с UV лампа (и някакво подобно лепило..) Ако го нагрея и махна с топлия въздух (имам такъв пистолет...) После слагането (залепването) няма да е много трайно... 
На един самсунг Duos беше стчупено стъклото и си поръчахме ново от китай за 1 долар... Big Grin Сманихме го но след 2/3 седмици се беше разлепило9а го направихме пак така по клип, нямаше една прашинка и уж захвана супер здраво... Но явно това лепило което слагат, за добро захващане става само с UV лампа... :Smileака поне си мисля и знам аз.. :Smile
Имах и стчупен джам на galaxy S5... беше в сервиз за смяна - попитах ги г/д каква е процедурата и точно така ми го обясниха... НЕ знам дали има значение евтин или скъп модел, технологията би трябвало да е еднаква Smile

За това се чудя много какво да правя... да си играя ли да го разглобявам... или да си свикна да го ползвам така.. Sad  Huh Rolleyes Bu Grater

А по точно ето този клип: https://www.youtube.com/watch?v=9vM3ddohzsI
Мисля че 2рата част, където нагрява няма нужда да я правя... просто трябва да го разглобя (до махането на лентовия кабел) и да отделя дисплея... и вече ще мога да го почистя... ??  Rolleyes Rolleyes Huh

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай
#4

На първия клип, гледай от 6,40 мин и ще видиш, че нищо не се разлепва. Рамката заедно със стъклото се отделя и отдолу остава дисплеят.
Разглоби, почисти, сглоби!
Това е и мисля, че можеш да се справиш.

Тия неща дето си ги написал за лепилото, не са верни. Пообъркал си постата Wink

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

Ами може и да ми е грешна информацията да!  Rolleyes Angel
Иначе не е ли по добре вместо да разглобявам абсолютно всички платки и джаджи... (както е на клип N1) Да следвам стъпките от втория клип: https://www.youtube.com/watch?v=9vM3ddohzsI
На 2:25, си маха въпросната предна част на панела със стъклото... свалям, почиствам, сглобявам... :Smile Без да махам излишни платки и части допълнително от задната страна... :Smile Мисля е по удачно??
Благодаря! Smile ??

Готов е!!!! Разглобен, почистен, сглобен отново и дори работи!  Big Grin Big Grin Big Grin Visslar Stolt
Много благодаря за помощта! Stolt

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай
#6

Може да се почисти, но не знам дали има смисъл. Аз си сменях дисплея и почистих всичко, но пак се появиха мръстоии, даже повече от преди. Не ми прави впечатление да ти кажа, ако не те дразни най-добре не се занимавай. Ако пък те дразни - отваряй, но бъди внимателен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)