Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

протектор на екрана
#1

Здравейте. Двоумя се дали да премахна ли заводския протектор на екрана,има ли разлика в качеството на дисплея или по точно цветоотдаването.Вие  държите ли ги тези протектори или не защото гледам добре е залепен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Лично аз мразя всякакъв вид протектор за дисплей затова предпочитам горила глас стъклото.Обаче този телефон е единствения който съм имал със фабричен протектор и затова реших да го оставя,и като се износи да го махна.Доколкото съм чел след махането му цветовете ставали с една идея по добри.При положение че идвам от супер амолед дисплей не бих казал че тези цветове са зле на този дисплей.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#3

Този протектор си е залепен направо,т.е. апарата идва със залепен протектор,така ли?

Blackberry Priv,BB Passport Silver Ed,Moto X Pure Style
Цитирай
#4

да идва си направо лепнат на дисплея
Цитирай
#5

Аз го махнах почти веднага и сложих стъклен. Съветвам те, да направиш същото!

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#6

Веднага и аз сложих стъклен протектор ,този фабричния как го траете не знам?! Пръстите направо запират по него! Пък и нищо не пази,да не казвам,че се замазва тотално и леко дава матов отенък на цветовете! Отврат е!
Поздрави!
Цитирай
#7

Здравейте, колеги.

И приятелката ми още не си е махнала фабричния протектор и ме пристенява, че нищо няма да предпазва, да не говорим за цветовете...Вие от ибей ли поръчахте вашите? В България гледам не са много популярни? Попаднах в нета на някакъв модел стъклен протектор с който систем бутоните от дисплея се преместват в долната част на телефона, под дисплея и екрана става една идея по голям, някакви наблюдения за този вариант?
Цитирай
#8

Ами това е Touch Plus протектора за телефона, но не знам изобщо как работи, защото не съм се занимавал да го проуча. Ако някой колега, може да каже нещо, ще е супер. Иначе, ако искаш обикновен стъклен протектор и си от софия, ще ти кажа, моя от къде го взех.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#9

И най обикновения протектор пази добре дисплея, просто няма как така да го надраскаш че да достигнеш дисплея. Ако започне да се разлепя отнякъде тогава вече се сменя. Тези стъклените добре ли прилепват към дисплея, чух че не лягали добре.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#10

Прилепват перфектно, личи си, че са там, защото са по дебели от обикновените.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#11

Аз смених 5 стъклени протектора, от които единия беше уж оригинален 30 лв., и на всичките едно и също горе отляво и отдясно не залепва и отдолу по средата. Вече си мисля, че проблема ми е в телефона.
Цитирай
#12

(2016-02-02, 12:07:11)vas_yoo написа:  Аз смених 5 стъклени протектора, от които единия беше уж оригинален 30 лв., и на всичките едно и също горе отляво и отдясно не залепва и отдолу по средата. Вече си мисля, че проблема ми е в телефона.

Два телефона имам,на единия горе отляво,а на другия горе отляво и долу отдясно не прилепва!Съсипах 4 стъкл. протектора и не става.Явно им куца сглобката!

HUAWEI P8 GRA-L09
Цитирай
#13

Аз пък нямам никакъв проблем,сложих си стъкло и така добре пасна,че изглежда като фабрично.Хем за сефте лепих стъкло на телефон и стана много лесно.
Цитирай
#14

(2016-08-06, 19:18:33)vek1 написа:  Два телефона имам,на единия горе отляво,а на другия горе отляво и долу отдясно не прилепва!Съсипах 4 стъкл. протектора и не става.Явно им куца сглобката!

Купувайте качествени стъкла. И аз смених две на LG G4 които се отлепяха в краищата докато не си купих Nillkin H+ Pro  0.2 мм и залепна идеално! Ето и модела за P8.
61
Цитирай
#15

Колегата е дал модела стъклен протектор който си сложих,пак да кажа,пасва перфектно.Даже в комплекта има и фолио за гърба и камерата.
Цитирай
#16

Току що си поръчах този протектор, бихте ли ми казали горе- долу за колко време пристигна. Освен това дали сте ползвали протектора за гръбчето и ако сте го , залепили как стои, че ме блазни мисълта да е само със стъклени протектори, мисля че визуално ще стои по- добре.
Цитирай
#17

Горе долу в рамките на 3 седмици.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#18

Мерси, дано пасне добре, ще пробвам и на гърба дано пази и да не се налага да се слага гръбче
Цитирай
#19

Ще е добре, ама без гръб страниците остават открити, а при падане най- уязвимата част е именно това- страничната рамка Smile
Цитирай
#20

(2016-08-16, 11:46:40)Tix0mir написа:  Ще е добре, ама без гръб страниците остават открити, а при падане най- уязвимата част е именно това- страничната рамка Smile

Така е, но се губи ефекта от това, че телефонът е 6,4мм! Моят го сложих в
[Изображение: SKU254296_05.jpg]
И се изгуби ефекта разбирасе, но си има плюсове.
Цитирай
#21

И аз преди така си казвах..за кво съм си взел тънък телефон, за да го крия в калъфи и да го загрозявам, обаче счупих 2 стъклени телефона отзад ..единият, от които на 20-я ден..и от тогава слагам кейсове Smile)
Цитирай
#22

Една полска фирма прави стъклени гръбчето който залепват и отстрани, много хитро са измислени и така пазят телефона от всякъде, писах им , но не работят с никой в България, освен това чаках няколко часа да ми отговорят на английски, че го раздаваха само роден полски ? и така стигнах до препоръчани протектор, пък ще видим как е.
Цитирай
#23

Като се има предвид, че целият корпус е от кован алуминий ( като изключим стъклото около камерата ) и да се надере просто ще личат драскотини няма да падне покритието или да се покаже друг цвят отдолу. Това при Самсунг примерно е така лайсната се ожулва и става отвратително! Мисля, че телефонът би издържал на ежедневно носене по джобове и чантички без каквито и да е защити, все пак стъклото е с добра защита от надраскване. Изпускането на земята е гадния момент но там и с кейс или калъф може пак да пострада. За по добро усещата на дисплея няма ръбове по края и това също намалява защитата при падане по дисплей.

Като цяло това е вещ която просто ни улеснява живота не е нормално да се притесняваме толкова за нея, защо не се притесняваме за микровълновата си печка или за прахосмукачката, която ритаме повреме на чистене? На запад не отдават такова значение на техниката, но и заплатите и стандарта не са същите! Тук повечето скъпи телефони се изпащат 2 години.
Цитирай
#24

Колеги, някой успял ли е да сложи стъклен протектор на екрана? Оказва се, че масово са криви и правят балончета! При мен не може да лепне в горния ляв ъгъл Sad

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#25

Малко по-горе е препоръчан протектор, който пасва. Аз също го поръчах, но още не е пристигнал, пробвай с него, иначе да и при мен не пасна идеално този , с който съм, но и момчето в магазина май не се постара. Но ако протектор е хубав и леворък да си , като мен, ще лепне добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)