Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto X Style - има ли ШИМ?
#1

Здравейте колеги Smile

В търсенето на добър смартфон попаднах на Motorola Moto X Style. Много ми хареса и бих го купил. Но не намирам ревю в което да има данни за неговия ШИМ (широчинно импулсната модулация). Не бих купил телефон с ШИМ подобен на Samsung Galaxy Note 4 колкото и да е качествен защото работя професионално и по много часове ми се налага да го правя на ден. Безопасността на зрението е важно!

Има ли някой който да е тествал телефона Motorola Moto X Style за ШИМ. Теста става много лесно ако разполагате с телефона и с фотоапарат - гледате през дисплея на фотоапарата телефона и ако има голям ШИМ се виждат ясни линии който преминават по дисплея на фотоапарата. Може и с уред за по-точно... Но метода с фотоапарата е достатъчен. Ако някой има телефона и желае да съдейства ще поясня как точно.

Благодаря ви за информацията Smile
Ник
Цитирай
Аксесоари
#2

Просто предполагам - няма. Няма логика в по-ниските класове да няма а в най-високия да има.
Цитирай
#3

(2016-01-27, 11:54:04)newb написа:  Просто предполагам - няма. Няма логика в по-ниските класове да няма а в най-високия да има.

И аз така мисля... гледайки това ревю за ШИМ на Motorola Moto G3 който е също IPS дисплей:

[Изображение: PWM-Motorola-Moto-G3-940x295.jpg?resize=940%2C295]
http://news.smartphone.bg/review/revyu-n...s/#Displey 

Но искам да съм сигурен. Защото модела го няма във Варна по магазините за да го тествам и ще го купя през Интернет.
Цитирай
#4

Да, и моята Moto E2 която e най-нисък клас също няма ШИМ. Тествал съм го отдавна по метода с фотоапарат.
Цитирай
#5

Всички телефони с amoled е почти 99,99% сигурно че се управляват от pwm модул. При ips с led подсветка и автоматична яркост, мисля че управлението е чрез pwm модул.
Мен лично ми дразни на очите това и съм забелязал, че при ips/led backlight и включена автоматична яркост имам подобен проблем. От друга страна, ако яркостта е зададена ръчно, няма проблем.
Цитирай
#6

Няма логика при автоматична яркост управлението да е видимо pwm а при ръчна не. Ако например в закрито помещение с автоматична яркост се вижда pwm управлението (автоматичната яркост е на 30-40 % примерно) същото ще се вижда и при ръчна настройка.
__________
Направих няколко снимки от любопитство и няма следа от pwm управление при автоматична яркост. Ето две снимки. Не са първо качество но това е положението. И двете снимки са от телефон при еднакви настройки ISO 400 / Скорост 1/200. Ключа закрива сензора за осветеност което доказва, че яркостта е автоматично занижена, а не ръчно.
[Изображение: 4033a95e1597e7ab.jpg]
[Изображение: 855d47871f788999.jpg]
Цитирай
#7

Хах ноут 4 на колко херца му беше шим-а като го тества? Принципно е 300, ама може да се свали на 100 ... та тогава трептенето е гадно. Има модули на експозед които режават проблема, така че може да филтрира голяма част от трептенето, АКО ти се занимава ... Освен това нямаш чак такава осветеност, че да се притесняваш толкова за зрението си ... самия факт че се опитваш да работиш професионално на под 6 инча си е проблем за зрението ... като е професионално защо не се ориентираш на 5 пъти повече инчове без шим? Някак си като комбинирам (nick)foto и професионално ... към 30 инча ми се вижда нормално ...
Цитирай
#8

(2016-01-30, 12:37:29)newb написа:  Направих няколко снимки от любопитство и няма следа от pwm управление при автоматична яркост. Ето две снимки. Не са първо качество но това е положението. И двете снимки са от телефон при еднакви настройки ISO 400 / Скорост 1/200. Ключа закрива сензора за осветеност което доказва, че яркостта е автоматично занижена, а не ръчно.
[Изображение: 4033a95e1597e7ab.jpg]
[Изображение: 855d47871f788999.jpg]

Благодаря за теста Smile

Изглежда че Motorola Moto X Style е без Шим - снимките са чисти.
Като го гледаш на монитора на фотоапарата пак ли е така чисто - без раета който преминават по екрана?

(2016-01-30, 13:57:52)bodonance написа:   самия факт че се опитваш да работиш професионално на под 6 инча си е проблем за зрението ... като е професионално защо не се ориентираш на 5 пъти повече инчове без шим? Някак си като комбинирам (nick)foto и професионално ... към 30 инча ми се вижда нормално ...

Пътувам. Движа се и така работя. Най-голямото което мога да си позволя е таблет до 8 инча. 
Ако имаш на идея добър без ШИМ сподели.
 Благодаря Smile
Цитирай
#9

@nickfoto На снимката е моят телефон - Moto E2, а не X Style. Отговора ми беше към @S73L1.
Цитирай
#10
Photo 

Погледнах моя тел. и няма райета и трептене,обаче го гледах през камерата на друг телефон.

Motorola cd930> v3690> t250> v60i> v525> e398> v3x> zn5> xt720> RAZR xt910>moto g>moto x pure edition /     moto maxx ,moto x4

Цитирай
#11

(2016-02-02, 12:25:40)newb написа:  @nickfoto На снимката е моят телефон - Moto E2, а не X Style. Отговора ми беше към @S73L1.

Благодаря за уточнението Smile

(2016-02-04, 12:12:50)motozine написа:  Погледнах моя тел. и няма райета и трептене,обаче го гледах през камерата на друг телефон.

Кой е твоя телефон?
Цитирай
#12

Моя примерно НЯМА такова чудо на технологийте,но при мене е AMOLED.Не знам при IPS как стоят нещата,но жестоко ме съмнява Moto X Style да има ШИМ.За сравнение,моя тел е Moto X 2014.Почти 100% съм сигурен,че няма.А като цяло трептенето е сякаш по-нормално за AMOLED,а при мен го няма.Какво остава за IPS?Вземай смело телефона,не се притеснявай,това не е Note 4 или S6 от Samsung.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

Той телефона, може да не е Самсунг, но amoled дисплея му е произведен точно от тях. Както и повечето такива дисплеи, които се използват в телефоните към момента.
Цитирай
#14

Ясно,защо тогава S6,Note 4 имат ШИМ,особено при Note 4 е силно изразен?И аз нямам отговор,но е факт.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

Moto x pure edition/style

Motorola cd930> v3690> t250> v60i> v525> e398> v3x> zn5> xt720> RAZR xt910>moto g>moto x pure edition /     moto maxx ,moto x4

Цитирай
#16

(2016-02-08, 09:40:20)vesoisthebest написа:  Моя примерно НЯМА такова чудо на технологийте,но при мене е AMOLED.Не знам при IPS как стоят нещата,но жестоко ме съмнява Moto X Style да има ШИМ.За сравнение,моя тел е Moto X 2014.Почти 100% съм сигурен,че няма.А като цяло трептенето е сякаш по-нормално за AMOLED,а при мен го няма.Какво остава за IPS?Вземай смело телефона,не се притеснявай,това не е Note 4 или S6 от Samsung.

Много сериозно се замислям. Няма го във Варна в магазин да го пипна. Чудя се как да стане това преди да го купя Smile

(2016-02-08, 09:40:20)vesoisthebest написа:  Моя примерно НЯМА такова чудо на технологийте,но при мене е AMOLED.Не знам при IPS как стоят нещата,но жестоко ме съмнява Moto X Style да има ШИМ.За сравнение,моя тел е Moto X 2014.Почти 100% съм сигурен,че няма.А като цяло трептенето е сякаш по-нормално за AMOLED,а при мен го няма.Какво остава за IPS?Вземай смело телефона,не се притеснявай,това не е Note 4 или S6 от Samsung.

Много сериозно се замислям. Няма го във Варна в магазин да го пипна. Чудя се как да стане това преди да го купя Smile
Цитирай
#17

При всички дисплеи има шим. Важното е модулацията да е поне над 1000 херца.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

Някой има ли Motorola Moto X Style ? Ще поръчам един тези дни. На 90% няма ШИМ но нямам все още реален тест.

Благодаря Smile
Цитирай
#19

Аз имам pure edition който е едно към едно със style.Бях писал...

Motorola cd930> v3690> t250> v60i> v525> e398> v3x> zn5> xt720> RAZR xt910>moto g>moto x pure edition /     moto maxx ,moto x4

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)