Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S7 със Snapdragon 820 срещу Exynos 8890 на бенчмарк тест
#1

[Изображение: 208T9Z9.png]



Вече стана ясно, че някои бройки Samsung Galaxy S7 ще се предлагат със Snapdragon 820, а други с Exynos 8890 SoC.

Линк към цялата статия -->


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ексиноса пак изкърти Дракона, ами дано тоя Ексинос го слагат и по други телефони, но до сега само в Мейзу съм го виждал и те спряха да го слагат май или не им го дават вече.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

Ексиноса на мулти изкърти, да (ама е с 8 ядра). Дракона е с 4 ядра и за това дава по-слаб резултат, но на сингъл Дракона бие.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Защо да го дискутираме изобщо ексиноса? С тези процесори се появяват 2 телефона годишно и са омазани с ТъчУиза, та все едно колко ще изкарват на бенчмаркове. Ако ги дадат и на друга компания да им напише нормален софтуер сигурно ще са супер, но за сега са си ... "бутикови".

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#5

Меизу-то Mx3(мисля беше) с Ексинос (стара версия) грееше и то доволно.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#6

@emski_vas - не съм съгласен. Процесора е страхотен. Да, TW е скапан, но пък пърформънса е на топ ниво при всичи игри. Това е доста важно.

Choosing...
Цитирай
#7

А и си папа доволно от батерията,нали Smile
Цитирай
#8

(2016-01-27, 20:50:33)tda написа:  Ексиноса на мулти изкърти, да (ама е с 8 ядра). Дракона е с 4 ядра и за това дава по-слаб резултат, но на сингъл Дракона бие.

Хайде сега оправдания.......Smile
Ами нали от Qualcomm(не се сещам точно кой го изръси това) заявиха горе-долу следното:

-Изчакайте да се появи 820 и ще видите,че броят на ядрата няма никакво значение !
Цитирай
#9

@tonkata07 Оправдания за какво?
Този бенч е предварителен и в края на статия пише: " Нека не забравяме, че софтуера е все още бета версия на Android 6.0.1 и финалните числа може да сa различни."
Ясно е, че ексиноса ще е по-добрият чип, но да видим как ще се справят двата с батерията. Много е важно как ще конфигурират работата на кернела с ядрата на SoC. Като цяло новия Ексинос изглежда обещаващо. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#10

Цитат:Ясно е, че ексиноса ще е по-добрият чип.......

Това слага точка на спора....Smile
Цитирай
#11

Доста сериозен ъндърклок на Exynos-a.... Тестовете са от канадската версия на S7 и S7 Edge:

   
Цитирай
#12

... ахах, Куалком на хартия вече са аутсайдер Smile търкалят се там някъде на дъното с мтк.
Цитирай
#13

Не са на дъното, но определено не са на първо място...поне за сега.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#14

Може ли да се обосновете как чипсетите използван в огромен процент от популярните устройства са на дъното? Защото, ако визирате, че Ексинос е адски добър защо се използва в две до три устройства всеки вид? А защо има лаг, като е толкова добър?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#15

Защото софта на Сами не е написан като за ползване. Нямам идея колко парички ще търсят Сами за договорите с другите производители. Може и това да е пречка. Да не е финансово изгодно за другите. Освен това може и кернела за него да изисква повече усилия. Все си мисля, че един ексинос в нексус ще разбие пазара. Smile
Ексиноса е много добър чип, но не е поставен в правилното устройство.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

(2016-01-29, 22:14:57)emski_vas написа:  Може ли да се обосновете как чипсетите използван в огромен процент от популярните устройства са на дъното? Защото, ако визирате, че Ексинос е адски добър защо се използва в две до три устройства всеки вид? А защо има лаг, като е толкова добър?
Ей, много директно ги вземате нещата, с лека ирония е написано Smile Като гледам кирина и двата ексиноса в публикуваната графика и смешната разлика, между 810 и 820 ... излиза, че даже не са втори. Аз също съм куалком фен, не ми отваря линка да видя с видеото на къде отиват.
Цитирай
#17

Не се изразих съвсем точно и не ме разбрахте Smile Не съм фен на Куалком, просто мисля, че прекалено се прехласвате по чипа на Самсунг. Изобщо не е ясно, че чипа е адски добър, тоест по-добър от другите. Мисля така защото:
1. Ползва се на много малко телефони и на тях не работи изключително добре (Може да е от софтуера, но може и да не е.).
2. Странно е да се ползва почти изключително от производителя му, само в два-три телефона и дори и тях да не могат да натамънят, имайки предвид, че са и флагмани.
3. Много е добър, а другите производители не го купуват?!?!? Е колко да е по-скъп, а и се очаква да е в скъпи телефони - нали е най-добрия? Самсунг не го продават, за да са само те с най-добрия чип - хайде бе!!
Знаем на какво са способни Самсунг, за да си направят реклама, та аз съм по-склонен да си мисля, че са намерили начин да лъжат тестовете, а не, че чипсета е извънземен. Убеден съм, че инженерите на производителите на телефони разбират повече от нас, а те не купуват Ексинос. Вероятно има защо.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#18

@emski_vas
1. TouchWiz не работи и на другите процесори добре, така че не се знае дали е от процесора. Може и да е от него.
2. Samsung не пускат сорс кода на кернела си, затова много девелъпъри отказват да пишат неща за тях ( говоря за модове по телефони, не прости приложения). И като цяло не споделят много информация за процесорите си. Това може би е фактор за желанието да го ползват други производители на телефони.
3. Ако купуваш каквато и да е част от някой, си зависим от него. Виж какво стана, като 810 се оказа лош процесор, няма алтернатива. Всички изгоряха и нямаше много какво да направят по въпроса. А и ако Samsung продават процесора си на конкуренти, съм убеден, че ще направят така, че процесора в техните телефони да е малко по-добър от тези, които продават. По този начин вече имат най-добрия процесор в техните телефони.

Имаше един виц: There are three kinds of lie: Big lies, fat lies and benchmarks. Тия точки нямат нищо общо с реалното представяне на процесорите. Факта, че масово се ползва Qualcomm процесор, означава, че има най-много потребители с него и игрите първо се оптимизират за него, после за останалите, ама колко си дават зор, ако въобще. Примерно Кирин изкарва много точки, много е мощен, малко телефони с него, не се оптимизира почти нищо за него и върви като "слабите" процесори, ако не и по-зле (знам, че всички дето го ползвате, можете да играете Witcher 3 на него и не грее хич). При него липсата на оптимизации се избива с брутална сила (brute force). Единствената разлика между Exynos в SGS6 и Snapdragon 810 е литографията. При С6 по-малка, по-малко ток харчи, по-малко грее, върви по-добре от 810, дето уж е същия.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#19

Като е толкова "енергоефективен" ексиноса защо s6 е най-зле от всички флагмани от към батерия. Общо взето подкрепям мнението на Емски, компания която е готова на всичко за печалба да си слага великия процесор само в техните устройства(и то в малка част). За престиж може би? И защо трябва производствения процес на ексинос да е по скъп от този на куалком? Има много неизвестни и спорни факти около тоя процесор, така че не се прехласвайте толкова по него.
Цитирай
#20

Ти имал ли си С6? Точно че е най - добре. С малката си батерия има по - добър живот от G4. Сега имам и G3 и го ползвам по същия начин, като S6 и батерията на S6 държи осезаемо повече. Относно консумацията, Exynos чиповете са супер икономични. Лошото е че Самсунг не предоставят кода и приложенията не са много добре оптимизирани за тях.

Относно производствения процес, на настоящото поколение чипове, само на Samsung е 14nm FinFET. Нормално е да е най - скъп.

За 820, Qualcomm ще ползват услугите на Samsung.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#21

Дай някакво сравнение 5.1-5.1 , а не 5.1-5.5 дисплеи.
Че да не сравня аз сони z5 компакт с ноут 4

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#22

Има значение разделителната, а не 5.1 или 5.5.
Замисли се кое яде тока....!
Цитирай
#23

И да, и не!
Че иначе излиза, че с 2600мач дисплея на телевизор 42 инча full hd  може да изкара 4 часа само ако можеше да се пригоди към напрежението.
Да, амолед, да няма Lcd  подсветката, но все пак.
Може и пример с някой таблет.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#24

Нямаш грижи. Ей сега отивам, купувам 5.1 инча и тествам! Веднага ще ти докладвам след това. То пък щото голямата разлика 0.4 инча. Нямам за цел да убеждавам никой в нищо.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#25

Колега pavelcheto, като пишеш, че за процесора Kirin почти нищо не се оптимизира, би ли могъл да дадеш конкретен пример. Просто ми е любопитно, аз не съм инсталирал много програми и игри, но досега не съм имал проблем с нищо.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)