Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S7 със Snapdragon 820 срещу Exynos 8890 на бенчмарк тест
#51

Възможно е....Ако на някои им се е искало да е така, то тогава са избързва ли с поставянето на снимките.... Smile

http://www.droid-life.com/2016/02/05/gal...tery-life/

Всъщност самият Муртазин доста шикалкави, но това е друга тема.... :Smile

http://www.androidpolice.com/2016/02/05/...tery-life/
Цитирай
Аксесоари
#52

Картинката в androidpolice е показателна за Муртазин. Big Grin Aко някой все пак не е доразбрал, направо си го казват: "that is one big pile of shit." Тоя смешник въобще не трябва да се отразява, от години пише само глупости и фантазии като "лийкове".

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#53

(2016-01-29, 21:28:48)tda написа:  Не са на дъното, но определено не са на първо място...поне за сега.
Да up-нем малко темата... Smile
Не ме разбирайте погрешно..... Нищо не твърдя, а само споделям информация, която се появи в някои китайски медии.... Дали е истина или не е, тепърва ще разберем... Smile
Става въпрос за power consumption-а на SD 820.

SD 820- single core-2W
dual cire- 3.3W
triple core- 4,1W
quad core- 4.7W

Kirin 950

1.4W,2.1W,3.1W,3.7W

Exynos 7420

1,6W,3W,4.2W,5.5W

Определено SD 820 няма нищо общо с недоразумението 810,където цифрите за single core са доста впечатлящаи-4.9W, но в сравнение с "конкуренцията", положението е с една идея по-зле... Smile
Заключението на китайците е следното:

   


В общи линии това е... Ще се въздържа от какъвто и да било коментар....Просто не ми се иска да предизвиквам излишни спорове... Smile
Цитирай
#54

Да разбирам ли, че Kirin 950 е по-енерго спестяващ от другите два?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#55

а и по мощен Smile
Цитирай
#56

Ами аз така го разбирам. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#57

Разликата в консумация на енергия говори отчасти, че е по-енергоефективен чипсета, но в никакъв случай не показва със сигурност, че е по-мощен. Принципно. В случая не ми дреме как е точно, но на практика тези числа говорят и малко и много. На базата на тази оскъдна информация може да се разисква много, но нищо няма да е напълно вярно.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#58

Някой може ли да даде подобно и подробно инфо за консумацията на SD808, че нещо аз не намирам.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#59

Не знам дали е по-мощен, но не е и толкова зле... За Kirin 950 говоря....Smile

   
   
   
Цитирай
#60

Колеги, да не отварям нова ще попитам тук:
Някой да е чувал нещо за SD 823? 
Преди няколко дни "изтече"  roadmap-a на Qualcomm за 2016 и там се вижда, че за втората половина годината е планирано пускането на нов процесор с кодовото име MSM 8996  Pro!?!?
Цитирай
#61

@tonkata07
SD823 (овърклокнат вариант на 820) е спряган за процесора с който на есен/зима ще се появят Note 6 (6 Edge) и наследникът на V10 от LG.

По темата, бих предпочел S7 с Exynos процесор. От изгледаните и прочетени сравнителни тестове между демо бройки със 820 и 8890, Екзиноса върви по-плавно в менютата, апликациите и Chrome.

Always looking forward
Цитирай
#62

Това го видях,но имахме тема за 830,а сега се появява 823......Явно 830 ще е за 2017....Smile
Цитирай
#63

Не знам какво да си мисля... Huh


[video=youtube]http:https://www.youtube.com/watch?v=MQ8pTGCcW7A//[/video]
Цитирай
#64

Е как какво колега?! ?
TouchWizzz Rulezzzz...
Цитирай
#65

..... или пък 820!?!? 
И аз съм с TouchWiz, но чак такива проблеми нямам... :Smile
Иначе употребата на RAM си е колкото на два Nexus-а..... Smile
Цитирай
#66

@tonkata07
би ли споделил поведението на телефона при гледане на 1440p видео в YouTube приложението. В XDA оплакванията при SD820 са, че телефона забива, загрява при клипове с тази резолюция.

Always looking forward
Цитирай
#67

(2016-03-13, 14:10:50)BeyondHorizont написа:  @tonkata07
би ли споделил поведението на телефона при гледане на 1440p видео в YouTube приложението. В XDA оплакванията при SD820 са, че телефона забива, загрява при клипове с тази резолюция.

Няма пробле, но не мога да го направя веднага..Предполагам, че до довечера ще успея.. :Smile
Мисля, че ти беше попитал и за звука на телефона..... Звука е....... доста слаб.....Това е и един минусите за мен.
Цитирай
#68

(2016-03-13, 13:50:08)MUFC написа:  Е как какво колега?! ?
TouchWizzz Rulezzzz...

Това обаче изобщо не е от TouchWiz-a,а направо си е до процесор...Smile Прекалено много станаха различията между Exynos-а и SD 820 за да търсим причината другаде....Smile

Цитирай
#69

Или просто тъчуиза са го оптимизирали по-добре за ексиноса ??
Цитирай
#70

Съмнявам се, макар че има известна логика. Да изпъкне техния процесор, примерно...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#71

По спомен винаги Exynos е бил по-бърз от snapdragon. Не знам защо се учудвате.
Цитирай
#72

Проблемът не е в бързината,а в затварянето на приложенията,които са във фонов режим....Това,,че изостава с 10-на секунди е най-малкия проблем.....Smile
Цитирай
#73

Всичко е до софтуерна оптимизация, ама абсолютно всичко, поне за мен е така. Real life пример, който съм давал и другъде с у-вата, които имам.
Например XPERIA E4 (MTK 6582) и в пъти по-производителния на хартия Lenovo S90 със SD 410, който е и 64-битов. На хартия Lenovo-то със SD е десетки пъти по-бързо от ултра-бюджетното MTK, на практика софтуера на Lenovo-то е омазан и бъгав (отвсякъде, и ъпдейта до Lolipop от Kitkat не помага, даже обратното), докато този на XPERIA-та е перфектен. Пускам San Andreas на Lenovo-то и на XPERIA-та, ми то MTK-то цепи. И на GTA3, Vice City , и на Aspalt 8 MTK-то се представя по-добро от уж средния 64-битов SD410, който лаги зверски, а San Andreas е живо слайдшоу. В същото време съм виждал Samsung с SD410 (някой от А серията беше), който подкарва тези игри без проблем. Без проблем са и на SD400 (32-битовия, уж предно поколение преди 410) на Huawei G6.
И какво излиза-че най-мощния на хартия и бенчове от трите и с най-смотан софтуер и лаги като животно. Не бях виждал 64-битов процесор да лаги на Angry Birds.
Така,че всичко е до софтуер и политика на компанията според мен.
Има логика да искат Exynos-а да изпъкне, но според това мамене по бенчове, манипулиране и нарочно не-оптимизиране с конкретни цели е жива глупост. И като искат Exynos-а да е по-напред, що не си правят телефона само с него?! За какво им е SD820, ако нарочно ще го прецакват с полза на техния? Или това им е целта? Ако изобщо има такова нещо, а аз имам съмнения, че може и да има, след като ги уличиха в мамене на бенчовете.
Цитирай
#74

Аз пък не мога да повярвам,че нарочно ще си прецакат огромния американски пазар с пускането на неоптимизирана софтуерна версия...Това би звучало до някъде логично,ако продаваха телефоните и с двата процесора....В случая обаче няма подобно нещо и тази теория не ми се струва много правдоподобна....Не,че е невъзможна,но си мисля,че малко вероятна....Още повече,че те "отрязаха" Qick Charge 3.0 и в двата модела,просто защото Exynos-а не го поддържа и за да няма "сърдити", решиха,че тази опция няма да я има.....Smile
Цитирай
#75

На мен ми е чудно защо не си го правят само с Exynos-а, ако той е по-добър (примерно), а така в две версии.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)