Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S7 със Snapdragon 820 срещу Exynos 8890 на бенчмарк тест
#76

От вторник съм с S7 . И за първи път съм с ексинос. Ами не виждам за какво изобщо върви тоя спор тука. Къде ги видахте тея лагове , прегрявания. Не виждам какво ви грее че един чип бил давал 128К а другия 132К в некви си измислени бенч тестове. По кой начин ще го рзберете при нормална употреба. Относно Тъч Уиза - бил съм с S3, S4, S5 и сега с S7 - S6 го прескочих. Ами толкова ...разчистен и олекотен Тъч Уиз до сега не бях виждал. Само майкрософт пакета ме дразни - ама поне можеш го скри ,е не можеш го изтри ама поне да не го гледам.
Виж това си е политика. 2.2 милиарда са наринали майкитата на самсунг да им вгражда техния пакет. Е що да не ги вземат тея кинти.
Най бързия фон на пазара за сега уж бил Ксиаоми Ми 5 - на снап 820 . Ами купете си го - да видите какво щасте ше ве обземе. Толкова бъгаво и неоптимизирано МИУИ не е правено досега.
Цитирай
Аксесоари
#77

Въобще не спорим,а разсъждаваме защо единия телефон работи по-добре от другия....Smile
Цитирай
#78

(2016-03-26, 19:22:06)bullstar написа:  Толкова бъгаво и неоптимизирано МИУИ не е правено досега.

Колега, кога успя между Галакситата и  Mi5 да изпробваш...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#79

(2016-03-26, 19:48:30)thedeivis написа:  Колега, кога успя между Галакситата и  Mi5 да изпробваш...
Може просто да е "чел"...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#80

(2016-03-26, 15:05:03)tonkata07 написа:  Аз пък не мога да повярвам,че нарочно ще си прецакат огромния американски пазар с пускането на неоптимизирана софтуерна версия...Това би звучало до някъде логично,ако продаваха телефоните и с двата процесора....В случая обаче няма подобно нещо и тази теория не ми се струва много правдоподобна....Не,че е невъзможна,но си мисля,че малко вероятна....Още повече,че те "отрязаха" Qick Charge 3.0 и в двата модела,просто защото Exynos-а не го поддържа и за да няма "сърдити", решиха,че тази опция няма да я има.....Smile


Бях чел някъде, че ексиноса не се разбира с честотите на някои мобилни оператори в САЩ и Азия. За това там ще се предлага със SD820. Информацията не е официално подтвърдена от Sammy, но това изтъкнаха като причина за различните чиспети по региони.

Цитат:

"Snapdragons are optimized for US networks" is the best explanation I've seen.

Edit: Exynos doesn't support CDMA while Snapdragon does. Of course! China and Japan use CDMA too.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#81

За Ксиаоми Ми 5 - не  не съм го цъкал . Гледах подробен обзор при руснаците. Разчепкали са го отвсякъде. Та инфото ми е от там.
А и въобще китайските машинки изглеждат добре на "хартия" . Желазо екрани камери - уж всичко им е ок , на топ ниво. 
Че и некви суперски батерии - 4000, 5000, 6000.  Е като почнеш да ги ползваш , катинката е съвсем друга.
Цитирай
#82

Galaxy S7 губи една четвърт от производителността си след интензивно натоварване

https://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%...09321.html


До колко е вярно, не знам.
Цитирай
#83

(2016-03-28, 14:19:57)bullstar написа:  За Ксиаоми Ми 5 - не  не съм го цъкал . Гледах подробен обзор при руснаците. Разчепкали са го отвсякъде. Та инфото ми е от там.
А и въобще китайските машинки изглеждат добре на "хартия" . Желазо екрани камери - уж всичко им е ок , на топ ниво. 
Че и некви суперски батерии - 4000, 5000, 6000.  Е като почнеш да ги ползваш , катинката е съвсем друга.
Big Grin сляп си! Самсунг имат добро желязо, може би най-доброто на пазара, обаче да ползваш тъчуйз си е мазохизъм, сигурно като свикне човек и не му прави впечатление. Аз заради добрия хардуер (и дизайн) няма да се излъжа да взема повече от сами.
Цитирай
#84

Хайде да се върнем към темата вече...
Цитирай
#85

https://www.youtube.com/watch?v=233f0ewFWGk Наистина 8-ядрения exynos8890 се справя по-добре от 4-ядрения snapdragon820.

1916 
Цитирай
#86

Нещо са осрали ядрото, не може дракона да не може и ще се види ... вероятно в други телефони първо.
Цитирай
#87

Дано другите телефони "да могат".....Че за пореден път да стане ясно каква боза всъщност е тъчуза на Самсунг....Защото ми омръзна да чета заключения от рода на:

Цитат:Относно Тъч Уиза - бил съм с S3, S4, S5 и сега с S7 - S6 го прескочих. Ами толкова ...разчистен и олекотен Тъч Уиз до сега не бях виждал.

И това се повтаря след пускането на всеки следващ модел....Разходете се из темите и ще срещнете доста подобни изказвания...."Първия телефон,който не ми лагва","Олекотен тъчуиз" и т.н....Smile

Толкова е разчистен и олекотен,че 4 GB RAM не са му достатъчни.....Гледам,че голямо чистене е паднало-342 предварително инсталирани пакета срещу "само" 123 в Nexus,ако приемем,че Nexus е критерий за софтуер.
В същия този тъчуиз(2016) има неща от времето на S3 и Note3......Никакво развитие в това отношение....Самсунг все още са в миналия век по отношение на софтуера....както и в следващия век по отношение на хардуера,но това е за друга тема...Smile
 Преди няколко дни гледах как Ерика Грифин беше много впечатлена от факта,че телефонът не затваря приложенията на заден план( Exynos версията) !?!?!?
 Ама този трик и китайските телефони за по $100 го могат....Явно за Самсунг обаче е огромно постижение и това прави впечатление...Трябваше да си купя Самсунг за да разбера,че Nexus-ът е незаменим,ако искаш да имаш Телефон......с главно "Т" !!!!Smile

В една друга тема бях написал,че не е добра идея да се използва Chrome в този телефон,защото идва прекалено тежък за "олекотения и разчистен TouchWiz".....Smile

[video=youtube]http:/https://www.youtube.com/watch?v=hHrRvommniY/[/video]


Знам,че сега ще се намерят колеги,които евентуално ще започнат да отричат очевадното,но аз имах същите проблеми с Chrome и явно не съм единствен.....Да не говорим,че му трябва цяла вечност за да зареди една страница....Smile
Та толкова по въпроса за софтуера на Самсунг.....Един най-обикновен браузър,които върви на всички останали марки и модели се оказва несъвместим с недоразумението TouchWiz.

S7 Edge

[Изображение: 8708704r.png]


Nexus 6


[Изображение: 8708716W.png]

LeTv X600


[Изображение: 8708785x.png]



Това е без отворени приложения на заден план !
Цитирай
#88

И на мен не ми допада TouchWiz. Но да те попитам защо ти е 4GB RAM щом ще стои свободна?

1916 
Цитирай
#89

Леле мале, колко неща се изписаха... Откъде да започна?

Имало 300 пакета - ами ще има, тъй като всяка една софтуерна функция е пакет - функцията за следене дали гледаш телефона е пакет, Always on display е пакет, People edge е пакет, Task edge е пакет, всяко едно инсталирано приложение е пакет. Всеки софтуерен инженер ще ти каже, че е добре нещата да са модулярни, а не всичкото наблъскано на едно място в един пакет, защото с увеличаване на сложността на един модул ще се увеличава и вероятността да възникнат регресии (а.к.а. бъгове). Нексуса като няма толкова много софтуерни функции, следователно има и по-малко пакети.

Имало неща от старите тъчуизове - очевидно Самсунг са установили, че хората ги ползват. Аз лично пък не открих функциите от S4 за скролиране чрез наклоняване на главата и с посочването с пръст в галерията. Но не ми липсват, защото никога не съм ги ползвал.

Ерика беше впечатлена, защото при S7 за разлика от S6, не е агресивно убиването на фонови приложения. Във форумите и ревютата четох, че този проблем се е решил след ъпдейта до Marshmallow за S6. Lollipop-а на Samsung беше отвратителен в това отношение - една от причините да разкарам S4 беше именно агресивното убиване на приложения - затваряше ми музикалния плеър при всяко отваряне на Facebook. Този проблем никой не го наблюдава при S7 и не знам защо сте недоволни.

Иначе искам да го видя този телефон за $100, който не е пълна пръчка и става за нормална работа. Причината много хора да хейтят Андроид са именно тези евтини телефони, които просто не работят добре. Скъпите Андроиди са много по-читави. Качеството идва с цената си и не можеш да очакваш много от телефон, който оператора ти е подарил за левче на месец. После Андроид бил виновен.

Всеки има в портфейла си бюлетини за гласуване, наречени пари. Ако искаш стабилен софтуер с по-малко функции, даваш си парите за Nexus или iPhone. Ако искаш топ хардуер и много функции, ама можеш да преглътнеш тук-там лага в Хром, взимаш Galaxy.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#90

Да, рам мениджмънта на S7 не е перфектен - примерно не може да ми държи повече от 3/4 игри включени едновременно. Но далеч не е това, което беше при S6 на Lollipop - там беше трагедия. Сега спокойно мога да премина от fb, до телеграмата, през хром, музикалния ми плеър (Spotify) до още някое приложение, без нито една засечка и без нито едно от приложенията да е било затворено. На мен лично повече не ми трябва. Имайте предвид, че за лошото поведение на S6 с Lollipop не бяха виновни само Samsung, ми и Google с всичките им мемори лийкове. ММ няма такива проблеми и това си личи отдалеч.

Не искам много да говоря за софтуера на телефона - винаги при самсунгите в началото софтуера работи много добре и след един два месеца ползване почва да си показва рогата. Но за момента не съм имал никакви проблеми - много стабилно се държи и лагове почти не се забелязват. И това което се забелязва не са лагове, а фрейм дропове от време на време, което не е нещо което не се среща и при други телефони *cough* Apple *cough*. Даже бих казал, че и визуално далеч не е толкова грозен колкото всички го изкарват. Със сигурност няма да се хареса на всички, но ако прекараш малко време с него почваш да виждаш логиката зад някои неща. Едно много голямо подобрение, което трябва да изтъкна е че Samsung са си седнали на д-тата и всичко изглежда много по-унифицирано. Един елемент в приложението Х ще изглежда по същия начин в приложението У, което много сериозно ми бъркаше в очите преди Lollipop.
Пак казвам - тъчуиз отдавна не е това, което беше по времето на S3/ S4. Много хора го плюят само и единствено защото имат лош спомен от него със старите телефони на Samsung, без реално да са имали по-сериозен досег с него на по-новите им телефони.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#91

Да започна по обратния ред....Smile

@smiley,при мен първия принудителен рестарт дойде на 217-я час....Причината-невъзможност за използването телефона....Нормалното използване имам предвид....Smile
@ ivkos.....Аз лично съм деактивирал 105 от пакетите,без това да се отрази на нищо....И без тях телефонът си работи....Сигурно може и още,но.....За сега толкова......И хората не харесват Андроид,не заради китайските телефони,а точно заради телефони като Самсунг.
@ milss....А защо трябва да оставаш без RAM ? Smile Защото след известно време вече се случва това.....Smile
Цитирай
#92

(2016-03-29, 18:41:00)tonkata07 написа:  Да започна по обратния ред....Smile

@smiley,при мен първия принудителен рестарт дойде на 217-я час....Причината-невъзможност за използването телефона....Нормалното използване имам предвид....Smile
@ ivkos.....Аз лично съм деактивирал 105 от пакетите,без това да се отрази на нищо....И без тях телефонът си работи....Сигурно може и още,но.....За сега толкова......И хората не харесват Андроид,не заради китайските телефони,а точно заради телефони като Самсунг.
@ milss....А защо трябва да оставаш без RAM ? Smile Защото след известно време вече се случва това.....Smile

Наложило ти се е веднъж да направиш рестарт и от там яко храна за тъчуиз, нали? Ма то хейтърството не е лесно (: 

Ако искаш изтрий всички пакети от телефона - остави само ключовите компоненти като systemui и framework-а. Пак ще си работи. Ама нали това е идеята - смартфона ти да има полезни функции, да не е само за ало ало. Примерно AOD - изключително полезно нещо. Да, доплънителен пакет е, който го няма в чистия андроид примерно, ама това значи ли че е bloat? Далеч не...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#93

(2016-03-29, 18:41:00)tonkata07 написа:  @ ivkos........И хората не харесват Андроид,не заради китайските телефони,а точно заради телефони като Самсунг.....

В много, ама много голяма грешка си, колега. Хората си вадят някакви заключения от телефони от най ниския клас, било то на самсунг, лг, леново или прекрасния хуауей. Решават да опитат с телефонче за 100-200 лева, осакатено от всякъде и после се жалват в магазините от които са ги купили.

В крайна сметка много се изместихме от темата, и ако няма някой да казва нещо по нея, по добре да не спамим вече, че да не се заключи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)