Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 6.0 CyanogenMod 13 MTK 6582
#1

Колеги намерих някакво устройство което с почти същите харектеристики на като нашия идол 2 може ли някой да го портне и да каже как да го инсталираме ето и линк https://download.cyanogenmod.org/?device=sprout4
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега това е така но има един голям проблем това устройство ако не се лъжа има ядро 3.10.57 а нашето е старо това е и основният проблем за порта на какъвто и да е ром след 4.4...   Между другото сорс кода на ядрото го има но това ще е тежка задача ако тръгнеш да го адаптираш за нашите си сензори, а на всичкото отгоре не мога да извлеча настройките на ядрото от нашите устройства за да видя какви драйвери са активирали Алкател не са ги пуснали в ядрото то си има отметка за да може да си ги извлечеш от телефона. Заради тази причина не се захванах с новото ядро иначе не е невъзможна мисия. И такива ти ми работи! Та идеята ми е че си трябват доста сериозни познания в програмирането каквито аз нямам.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#3

Много е зле положението на устройствата с Mediatek.Откъм рековърита и къстом ромове.Почти никога няма за тях такава неофициална поддръжка.
Цитирай
#4

Здрасти! За рекъвари има вече доста добри на twrp ето ти линк: ИЗТЕГЛИ

Работи му абсолютно всичко бекъп формат и т.н. Има и по нови но това ми харесва най много нямам абсолютно никакви проблеми с него, но е на руски тръгнах да го превеждам на български на половината съм но ме хвана мързела все някога ще го довърша. Big Grin  Само не съм ползвал ако си на оригинала и сдкартата ти е основна дали ще направи читав бекъп.


А за рома виновни са разбира се Алкател както за къстам ромове такива така и за самата поддръжка на устройството. Абсолютно нищо не им коства сега да сме на Андроид шест повярвай ми работа за тях за един ден, даже е много. Просто не желаят да поддържат стари устройства нямат интерес от това.


Сега като се замисля те нямат вина потребителите сме виновни спираме да купуваме нови устройства и ще клекнат и без това в новите няма нищо ново, другия вариант е гоогле да ги накара да ъпдейтват всички устройства. Това е гадното на Андроид и най големият проблем в момента не че не може няма стимул за такива действия.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#5

Значи да не се надяваме на 6.0 :-D
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)