Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 8
#1

От края на ноември`2015 Huawei Mate 8 дебютира в Китай и се продава като топъл хляб, макар че цената му започва от $470 за 32-гигабайтовите модели и достига $1075 за 128-гигабайтовата версия. В резултат на засиленото търсене на по-евтините модели към 1-ви февруари`2016 цената на 32gb версии се вдигна до $590, а на 128gb падна на $780. Очаква се през пролетта фаблетът да пристигне и в българските магазини. Но ако нямате търпение и решите да си го поръчате от Китай, трябва да знаете, че не всички модели са съвместими с нашите оператори!

ЕВРОПЕЙСКИТЕ ВЕРСИИ, КОИТО ЩЕ СЕ ПРОДАВАТ И В БЪЛГАРИЯ СА NXT-L29 И NXT-L09!


 Model          RAM    ROM               SIM                  3G/UMTS/HSPA                                           4G/LTE

NXT-L29       3gb     32gb              DSFA     800/850/900/1700/1900/2100 MHz        700/800/850/1700/1800/1900/2100/2300 MHz    

NXT-L09       3gb     32gb              ЕДНА     800/850/900/1700/1900/2100 MHz        700/800/850/1700/1800/1900/2100/2300 MHz

NXT-AL10     3/4gb  32/64/128gb   DSFA      850/900/1900/2100 MHz                      700/800/850/1700/1800/1900/2100/2300/2500/8500 MHz

NXT-CL00     3gb     32gb              DSFA      800/850/900/1700/1900/2100 MHz        700/800/850/1700/1800/1900/2100/2300/2500/8500 MHz

NXT-DL00     3gb     32gb              DSFA      850/900/1700/1900/2100 MHz              700/800/850/1700/1800/1900/2100/2300/2500/8500 MHz

NXT-TL00     3gb     32gb              DSFA      800/850/900/1700/1900/2100 MHz        700/800/850/1700/1800/1900/2100/2300/2500/8500 MHz

   
КИТАЙСКИТЕ ВЕРСИИ NXT-CL00 И NXT-TL00 ПОДДЪРЖАТ БЪЛГАРСКИТЕ 3G/4G ЧЕСТОТИ САМО В РОУМИНГ!!!
НЕ МОЖЕТЕ ДА ПОЛЗВАТЕ МОБИЛЕН ИНТЕРНЕТ НА NXT-CL00 И NXT-TL00 С БЪЛГАРСКИ СИМ КАРТИ!!!

Според характеристиките в официалния сайт за Mate 8, единствените китайски модели, напълно съвместими с всички български оператори са NXT-AL10 и NXT-DL00. Но ако пътувате в Испания или живеете там, пак няма да можете да използвате мобилен интернет дори в роуминг, заради липсата на поддръжка на 800MHz!

Всички версии на фаблета идват с Android 6.0, най-новия осем-ядрен процесор Kirin 950 на 2.3GHz, 6-инчов дисплей с резолюция 1080х1920 и 368 PPI, 16-мегапиксела Sony IMX-298 задна камера и 8-мегапиксела предна, сензор за пръстови отпечатъци, 4000mAh батерия с функция за бързо зареждане. Mate 8 разполага с две антени - отгоре и отдолу за по-бързо превключване и регистриране в клетките на мобилните оператори. Двусимовите версии са DSFA, т.е. има две едновременно активни сим карти, но за разлика от P8 само единият слот поддържа 3G/4G. На мястото на втората сим карта, може да се постави микро sd карта памет до 128GB.
 

Официална страница: HUAWEI Consumer World
Фейсбук страница: HUAWEI Consumer Bulgaria
Официален форум: Vmall Club China

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой собственик на този модел фаблет,ако може да сподели мнението си за него? Няма го изложен никъде из магазините,не се знае кога се очаква из операторските такива! Общо взето ще се черпи информация от 'уста на уста' Smile засега го намерих в емаг и няколко съмнителни онлайн магазини из БГ и на нито едно място няма как да се види на 'живо' Bu

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#3

Доколкото знам, само един колега от форума притежава Mate8.
https://forum.androidbg.com/member.php?a...&uid=95412

Наистина е неприятно, че телефона не може да се види "на живо" в БГ. Моя когато го избирах, го имаше само в Т.П и Т.М. Естествено след това го поръчах от другаде, понеже цената в технотата беше безумна.
Предполагам в Емаг и онлайн магазините е китайската версия на телефона - NXT-AL10.
Международната е с означение NXT-L09 за едносимовата версия и NXT-L29 за двусимовия вариант. Аз също обмислям ъпгрейд, но към лятото, да спадне цената. Big Grin

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#4

За съжаление наистина го няма никъде,а цената не е малка че да се поръча със затворени очи Smile Дилемата ми е или Mate 8 или S7 edge...и в крайна сметка май ще заложа на S7 edge нищо ,че е с 5.5 а не 6 инча...но гаранцията на телефона е доста по сигурна при него и още днес мога да го разцъкам някъде(око да види ръка да пипне). Май е време за вземане на решението Smile)

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#5

(2016-03-12, 11:42:45)emporio написа:  За съжаление наистина го няма никъде,а цената не е малка че да се поръча със затворени очи Smile Дилемата ми е или Mate 8  или S7 edge...и в крайна сметка май ще заложа на S7 edge нищо ,че е с 5.5 а не 6 инча...но гаранцията на телефона е доста по сигурна при него и още днес мога да го разцъкам някъде(око да види ръка да пипне). Май е време за вземане на решението Smile)

Колега , сравнение между S7 и Mate 8 не може да се прави. Като Mate го бие почти във всичко освен камерата. Да не говорим за нещата които са под капака включително и Kirin 950 . Ако си използвал и двата бранда можеш спокойно да съпоставяш. Да , в Huawei няма толкова шарени неща .

Xiaomi MI 5S
Цитирай
#6

вземи си С 7 .По добър процесор,по добра камера,по добър дисплей,по добра цена при препродажба.И за мен лично е по красивия телефон.
Цитирай
#7

уж до края на месеца ще е при операторите.излагат се - пуснаха го отдавна и го няма

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#8

В крайна сметка си взех S7 edge,неиздържах да чакам Мейт8 да се появи в неопределена дата в неопределени магазини.... за момента не съжалявам и за секунда! Наистина има огромна разлика между s6 edge plus и нормалния s6 edge спрямо 7-цата на "допир,усещане в ръката и т.н." Като изключим цената на 7цата всичко останало ми доставя огромно удоволствие Smile имам и Huawei P8,но го наводних и се предаде...определено емуи на Хуауей ми допада доста,затова исках нещо такова но с по добър процесор ,че ми беше лагав и бавен в игрите ..но уви не се лансира както трябва марката в БГ и това е. Живот и здраве някой ден ще се пробвам пак към Хуауей Smile минах през всички флагмани и засега ще пробвам да се позадържа на SGS7 edge Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#9

(2016-03-13, 10:19:42)i770514 написа:  вземи си С 7 .По добър процесор,по добра камера,по добър дисплей,по добра цена при препродажба.И за мен лично е по красивия телефон.

Мога да ти кажа че си в голяма грешка относно процесор и Kirin 950 е една идея пред сумсука.

Xiaomi MI 5S
Цитирай
#10

Един косъм е по-напред кирин-а както пишат в тестовете,но пък видеото му е по-слабичко(както и дисплея)  а тук я няма и 4gb-та версия показана в тестовете...въпреки всичко и двата смартфона са си флагманчета и са доста добри Smile въпрос на личен избор е вече...но Huawei е марката,която е по-слабо представена в премиум сегмента за съжаление.

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#11

Някой виждал ли е на живо телефона. Интересува ме дисплея. Визуално първо впечатление.
Имам ЛГ Г3. Възхитен съм от дисплея. За 4 дена имах ЛЕТВ 1С. Не е лош но по меки цветове има ЛГГ3.
Само това ме притеснява да не съжелявам после.
пп. На ЛГГ3 дисплея му е с 2 пъти по-голяма резолюция. Не знам дали визуално от това идват разликите.
Моля за помощ от по знаещите и имащи опит
Цитирай
#12

Купих си телефона, има го вече в техномаркет, ако някой има някакви въпроси относно апарата да пише. Иначе машинката е супер.
Цитирай
#13

Честито, със здраве да си го ползваш!
Аз също обмислям ъпгрейт към Mate 8, но по-късно през годината, малко да се "нормализира" цената. Big Grin
Ако имам въпроси ще ти пиша.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#14

да кажеш как е батерията - издържа ли цял ден ,ако си ръчкаш доста из нета на 3г 4г.и скреен он тайм да кажеш.

sent from honor 6

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#15

Батерията е много корава , като се има предвид че още не е разработена , при мое ползване в работни дни ми стига за два дни средно-активно ползване при 3г , около 7-7:30 часа активен екран , през деня на моб.данни , вечер wifi, тъй като още няма 4г при моя оператор не знам как ще се държи, в почивен ден откарва 8часа активен екран , но съответно си отива за един ден, защото се ръчка яката, нагряване не съм забелязал , дори при игри , в игрите се държи отлично, много съм впечатлен от устройството, много стабилно се държи , страхотна работа са свършили тези от хуавей.
Цитирай
#16

Въпреки всичко изоставих С7еджа и минах на мейт8 Smile големият дисплей победи извития...засега съм очарован от фаблетаSmile има си неговите болежки,но с времето ще видим дали ще ги подобрят. Основните ми забележки са софтуерни и още нямам време да се поразровя за решения или съвети. Ако някой го мисли тоя Голиат да го взема съвсем спокойно Smile

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#17

Колега @emporio, от осем месеца съм с Mate 7, ако имаш някакви въпроси - питай. Ако не мога да помогна, винаги има XDA! Tummenupp

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#18

Привет. Основният мипроблем е че не може да се местят приложенията на microSD картата. Другото е за да имам бг на клавиатурата трябва телефона да е на български и регион:бг,иначе ако е на английски и региона не става да е българия и не ми дава да добавям бг като втори език. Харесва ми тяхната клавиатура и неискам даползвам тази на гугъл или афтърмаркет,макар че не мога да изведа цифрите най отгоре на отделен ред като при самсунг например. И голям проблем ми е вайбъра...постоянно се прецаква и спира. Ще търся накаква стабилна версия за мейт8... и на п8 имах проблем с вайбъра.

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#19

Проблема е във Вайбъра - деинсталирай и потърси по-стара версия която не прави проблеми. За местене на приложенията на картата не мога да помогна, не ми се е налагало до сега. Клавиатура на всички телефони до сега съм ползвал само Hacker's Keyboard, много съм доволен. Smile Прикачвам снимка в landscape мод.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#20

Не знам дали съм единствения с mate 8 във форума, но все пак ще драсна въпроса си Smile някой друг собственик на европейската версия ако има да сподели с кой firmware е в момента? Задава се нов, но май все още неофициален и искам да разбера да си го качвам ли или при мен се бави ОТА ъпдейта...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#21

Не си единствен колега, просто явно не е много популярен телефона при нас, но напразно, много съм доволен от апарата, аз съм с европеец софта ми е 320 последен за L29, слагал съм го ръчно защото ота няма да дочакам, така беше с п8 преди това , така е и тук, слагай смело добра е версията , има нови нещица добавени , батерията се държи също добре, можеш да сложиш и без да ресетваш апарата , аз направих така и няма проблеми.
Цитирай
#22

Привет колеги. Аз съм с Mate 7, безкрайно съм доволен от телефона. Мисля да ъпгрейдвам до Mate 8 по-късно през годината, да падне малко цената. По въпроса - да, за европейската версия (NXT-L29C432B320) последният софт е В320. Big Grin

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#23

Намерих 320 версията и не съм запознат все още ако се прецака нещо как да го оправя и затова първо си питам дали има някой минал по тоя пътSmile от ето този сайт ще ползвам фърм http://www.androidsage.com/2016/06/10/in...-download/ ако има по-добър или подходящ с повече инфо няма да се разсърдя ако го споделите Smile телефона наистина доста ме радва,доста често си сменям телефоните ,но този месец по-късно все още е в ръцете ми  Smile до тук ме печели с добрия дисплей,здрава батерия,невероятен звук на високоговорител и слушалки,глезотийките взети от айфон и т.н.

mrasnik0 - радвам се,че има някой с повече опит от мен спрямо телефона и ще задавам въпроси,ако възникнат още в скоро време Smile след в320 мога ли да си кача после последният официален в170 по същия начин,че при айфон даунгрейда беше трудна работа.

ronnie72 - прав си,че цената е височка,а втора ръка нямаше когато го купувах, както и сега Smile

P.S: Поразрових се и открих доста теми из нета,вече си качих В320-та и я разцъквам,ще видя във времето колко ще е стабилна Smile ще прегледам и линковете от долния пост, може да излезе някоя хитринка нова от там... 

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#24

Не е като да няма информация за това. Big Grin
                                       
http://huaweifirmware.com/8-firmware/12-huawei-mate-8
------------------------------
http://www.stechguide.com/update-huawei-...-emui-4-1/
------------------------------
И разбира се - XDA!
http://forum.xda-developers.com/mate-8/g...l-t3391727

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#25

Ако някой се интересува от апарата, да кажа, че от утре до неделя в Техномаркет има промоция и Mate 8 ще е на цена 989 лева, вместо 1099лв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)