Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 8
#26

А в момента в ЕМАГ е 799 лева. Smile
http://www.emag.bg/smartfon-huawei-mate-...4_593_5451

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари
#27

Брей ти направо ме пращаш...то и без друго продадох П9-ката.
Само като дойде да не е някое страшилище, тва 6 инча

PS: Обаче не виждам, коя точно врсия е! Двусимов е , да не се окаже, че китайска и да има проблем с 3Г-то
Моля някой запзнат да каже, понеже мисля да поръчвам днес, че утре е петък и се надявам да дойде, да не остане за другата седмица.

Още един едит: на сайта им е дадено 3G: 900 / 2100.  2-те  честоти  850/ 1900 липсват. Не знам дали няма да е съществен проблем, до сега не съм позвал китайски тел само с 2 честоти, но съм имал проблем с ксиаоми, което не поддържаше една от 2-те 850 или 900 мгхз.
Звъних им да ги питам, коя точно е врсията...казаха, че ще пишат имейл...май ще се проточи работата и няма да  стане днес.
Цитирай
#28

В EU и БГ се ползват само 900/2100 така, че няма да имаш никакви проблеми.


Sent from my iPhone using Tapatalk

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#29

Ok, мерси, значи на моето Mi Note е нямало точно 900..
Така, аз обаче вече го поръчах, нещо не издържах Wink
А преди малко ми се обадиха и казаха, че версията която продават е NXT-L29

В официалният сайт на Хуаей е дадено следното инфо за модела:
  • HUAWEI NXT-L29

  • 4G TDD LTE:Band38/39/40

  • 4G FDD LTE:Band1/2/3/4/5/6/7/8/12/17/18/19/20 /26

  • 3G UMTS:

  • 800(B6,Japan)/800(B19,Japan) /850/900/AWS/1900/2100MHz (Band6/19/5/8/4/2/1)

  • 2G GSM:

  • SIM1:850/900/1800/1900MHz

  • SIM2:850/900/1800/1900MHz
Цитирай
#30

Щом модела е NXT-L29, всичко е ОК. Аз също съм му "хвърлил око", но 800 лева за телефон няма да дам. Big Grin
Когато дойде, да споделиш впечатления.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#31

Аз пък по-малко не давам Smile Все пак, за да е хубав трябва да е скъп. Иначе не става.
Не мисля, че скоро ще падне под тази цена, даже и тя ми се вижда прекалено ниска, за такъв тел.

По-важното е, че като го наложих до други големи телове, които съм ползвал,( iPhone 6+ и Note 4 макар и да са били 5.5-- 5.7) не излезе хич голям
В gsm arena може да се сравняват до 3 тела едновременно, та сложен до iPhone 6+ е даже с 1мм по къс и само 2 по широк, при условие, че с 0.5 инча по-голям.. устройвa ме идеално
Цитирай
#32

За цената мисля, че не е точно така. Моя го купих на промоция за 259 евро от Media Markt.de. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#33

Апарата е уникално готин и като работа и като външен вид и като стоене в ръката също.
Като натрупам повечко впечатления ще споделя, но за момента мнението ми е, че си струва всяка една стотинка от цената. Smile
Тия дебили (търговците) дори не знаят, че в комплекта има и кейс за гърба хаха.

пп. Снощи си взех бройките от Техномаркета, но пък така се случиха нещата, че едната ми остана.
Ако някой има интерес и си е намислил да го купува, нека ми драсне едно ЛС, ако иска.
Цитирай
#34

algor@ Koя точно версия продават в техното?
Дано и в комплекта на емаг да има гръб, че аз днес си взех само стъклен протектор

Пс: Ти всичките бройки ли изкупи бре, аз затуй ли и в техното в ст. Загора не можах да го видя на живо Wink
Цитирай
#35

Е твоя не пристигна ли?
Версията е NXT-L29.

хаха
Не, бре, само две, ама все едно купих 22.
Нали знаеш лафа "Направи добро и изяж...чорапа си".  Smile
Цитирай
#36

Значи версията е същата, не знаех, че и в техното продават 2 симовата версия Дано и гърба да е вътре
Моят според емаг трябваше да дойде днес, ама го няма...и преди малко се обадих до еконт, потвърдиха че утре ще е тук.
Дано!
Цитирай
#37

Стискам палци да дойде, че да видя дали ще ни съвпаднат мненията от апарата като цяло.
А и знам, че ще дадеш компетентно мнение и го очаквам с интерес.  Smile

пп. А от къде взе протектор за екрана?
Цитирай
#38

Протектора го взех от "амбулантен търговец" каквито ги има масово в олх-а, срещу 6лв
Единственото, което ме притеснява, е че стъклото на телефона е извито и протектора ще прави ръб.
Затова и в случая бих предпочел обикновен протектор, но като го залепя този ще преценя, дали да взема друг
Цитирай
#39

Благодаря ти!
Сега ще разрова OLX-то да видя какво се предлага.
Цитирай
#40

Моя го продадох преди два дни (ползвах го месец)...явно съм уцелил момента за продажба,преди тия намаления. Бях го взел от Техномаркет и в комплекта си имаше оригиналния гръб.  Ще останете доволни от апарата,представя се доста добре....макар,че му намерих доста ''кусури'' но съм минал през доста марки и функционалноста е свързана вече и с лични предпочитания и навици и определено не се разбрахмеSmile
п.с. Като разпечатах кутия си имаше залепен протектор на дисплея още от производителя(имах и едно време P8 той също си имаше протектор залепен) та не бързайте с купуването на протектори...изтъркайте първо заводския Smile
Фаблета си е добре защитен още от производителя...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#41

Така, остана малко време да драсна 2-3 реда за Mate8 Заслужава ги!
Дойде в събота в запечатана кутия, облепена в  целофан.
След като го разпечатах - уау...голям, ама хубав. Голям, ама много хубав..
В интерес на истина е просто малко по-широк от другите 5,5" На височина е супер.

Да в комплекта има хубав кейс, твърд с леко матиран гръб И много хубав фабричен скрийн протектор, който е почти невидим и обхваща на 99.9% дисплея. Рамката под и над дисплея е с много приятна черна текстура. Страничната рамка, ако питате каква е, ами не знам щото я няма Big Grin  Стъклото свършва до металната странична лайсна и само като се светне дисплеят се вижда леко неговата черна рамка. Така се постига невероятното съотношение от 85% eкран към корпус%5% screen-to-body ratio.
След като го хване човек в ръка остава с впечатление, че държи само дисплей, както казах рамките са наистина минимални и почти сляти със стъклото.
Всичко се вижда брилянтно- голямо и ясно. Идеално за човек, който чете и пише от телефона си.
За софтуера няма да кажа нищо, щото който е ползвал Huawei  си го знае- за мен не виждам какво повече може да се желае.
Последна версия на андроид + чудесните добавки на Emui. В крайна смета получавате един перфектно работещ софтуер, оптимизиран, без никакви сривове на приложенията. И лично за мен с такава богата потребителски настройки, все едно че е рутнат Wink

Това обаче от което до тук съм най-много впечатлен е живота на батерията.
Не съм очаквал, че тел с 6" дисплей може да направи такъв СОТ. В момента на писането е над 3ч и 40мин с оставащи 47% батерия, като имам и още над 2ч разговори...абсолютно всички видове мрежи връзки  и синхронизации си работят постоянно.
А и не зареждан днес, а преди 36 часа! 
За това естествено спомага и чудесният стенд бай на Mat8- не си спомням да съм го отключил и да липсва повече от 1% заряд, колкото и да стоял. Това е още една препратка към оптимизациите на Emui
Това е относно батерията не знам какво повече може да се желае - 3 дена с нормална употреба ще ги изкарва без проблем, а за да го умориш за 2 сигурно ще трябва да се гледат филми на него.
Аз лично тел с подобна батерия не съм имал, пък с 6" дисплей хич Wink 

Звука в слушалката е добър, ясен, малко по-слаб от някои др. телефони, но затова пък чист. нямам оплаквания и към него.
Камерата е 16мп с ОиС. изглежда много добра, не ми остава  време но скоро ще я сравня с някоя от на бившите ми телефони.
Снимките, които до сега съм правил са ясни, чисти и на фокус.

Друго не се сещам, евентуално по-късно.
Само мога да пожелая на повече хора да се сдобият с това чудесно устройство- с размерите на телефон, но с дисплей на таблет.
Цитирай
#42

Добро ревю, колега. С него едновременно ме радваш и "дразниш". Big Grin
Безпроблемно ползване на телефона.
P.S. Потребителите в XDA споделят, че софтуер В180 сякаш е най-стабилен и оптимизирам откъм батерия.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#43

Не знам кое му е оптимизираното на emui, но при мен спане на телефона няма. Отвратително поведение на батерията по този повод. Тя, че е малка, малка е, ама точно на stand by най-много ми взема акъла. Може би и подобренията на marshmallow си оказват влияние, а при мен още е lollipop.
Цитирай
#44

ZZ, опитай с рестарт след всяко зареждане на телефона. Потребители на Р8 и Р8 Lite със същият проблем споделят, че по принцип тази "гимнастика" помага. Или виж как е при теб Google backup и ако е с отметка да е включен го спри. Надявам се да помогне.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#45

Да, действително беше пуснат. Ще го спра и ще наблюдавам какво се случва. Вие как оставяте приложенията в опцията дали да стоят в рам-а при заключен екран (т.нар protected apps)? Аз съм оставим само viber и bbm, че иначе поне viber не ми работи както трябва.

п.с. И благодаря за отзивчивостта.
Цитирай
#46

Аз си държа 6 аппс, който ми трябват за мигновени съобщения винаги отворени
Някои работят и без тая хватка, ама така съм сигурен че няма да пропусна нещо
Цитирай
#47

Maлко статистика от батерията на Мейт 8, след една седмица ползване и само 2 зареждания!

3 пълни дена, всички мрежи пуснати винаги, вкл и блутута - 6 часа на 6"дисплей + 3 часа разговори! 
Който ви каже, че има друг такъв телефон, да не му вярвате Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#48

С ROM B180 колеги от XDA имат резултати между 9 и 11 часа СОТ! Big Grin
Може би с не толкова интензивно ползване на data и WiFi, при всеки е различно.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#49

Пичове, аз да споделя, че си реших проблема. Намерих си stable marshmallow + factory reset и телефона най-после заспа (съвсем буквално). Още ми е пресен, но разликата е огромна и мисля, че няма да имам грижи в това отношение.

А по отношение на Mate 8 още ми е мъка, че излезе на оферта месец след като си взех този. Лигите ми текат по 8-та, а сега като гледам за каква батерия говорим - съвсем. Ама засега ще се примирявам с малкото братче...
Цитирай
#50

ronnie@ аз съм със същият фърм B180. И да, ако го грабна от зарядното и почна да гледам видео със сигурност ще ги направя 10-11ч дисплей
Но не съм си взел видеоплеър, а телефон и такива тестове за мен са безсмислени.
Показал съм как се държи в реална употреба и то общо взето натоварена - 3 дена с немалко сот и разговори.
Повечето телефони в стендбай с малко разговори и малко сот не изкарват повече от 2 дена
Честно казано имал съм сигурно сто телефона  и досега най-много ме е кара iPhone 6+
Но той е 5,5" пък и там статистиката за употреба не е много точна

ZZ@ aко интереса ти се запази за още седмица...пиши лс. Колкото и да съм доволен от един тел, то винаги съм склонен да се разделя с него  Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)