Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 8
#76

Гледам в клип,че и този модел е с черна рамка на дисплея .Има ли възможност да се отстрани?
Цитирай
Аксесоари
#77

(2016-12-01, 21:41:00)ronnie72 написа:  Официален Android Nougat за Мате 8 в началото на 2017г. (Q1).

Дойде и тук на 06.02.2017
Уж е добре, но дали от него или не, но след 24 часа загуби мрежа.
С предната версия не съм имал такъв проблем.

Ще се разбере в последствие. Smile
Цитирай
#78

Не дочаках ота ъпдейта и си сложих b560 , аз съм с чист европеец , по мои наблюдения има положителна промяна в камерата и като цяло стабилност , бързина са на по-добро ниво от преди , обаче от към батерията малко съм разочарован , държи по-малко , но не съм правил ресет след инсталацията може и от това да има ефект , не е драма , по натам ще го ресетна , пък не се знае може да дойде някой ъпдейт дето да го оправи , който се чуди дали да слага 7 , да слага .
Цитирай
#79

Батерията държи по-малко защото системата не затваря всички приложения при изгасен дисплей дори да е зададено така. Huawei знаят за проблема и би трябвало със следващият ъпдейт това да е поправено.
Относно ъпдейта до 7.0 Nougat - при мен дойде като ОТА през Януари, след проверка в HiCare. Аз също съм с С432.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#80

Здравейте. Л29 съм но не ми идва ъпдейт за нугата. В момента съм с В170. Какъв е варианта да ъпдейтна на телефона. Благодаря предварително
Цитирай
#81

Първо надграждаш по метода с "dload" до В192, после проверяваш в Updater на телефона или в HiCare както съм описал по-горе.
Това е ъпдейт за телефон с европейски софтуер, каъвто предполагам е и твоя. (С432)
http://www.carbontesla.com/2016/10/downl...te-europe/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#82

Със 636 съм. Какъв е при мер варианта. Предполагам не мога да ъпдейт на горната версия
Цитирай
#83

Не, горния софт е само за Европа. С636 е Asia (Pasific). Там как точно стоят нещата не съм се интересувал. Когато имам повече време ще прочета по темата и ще пиша.
П.С. Ако не ти излиза актуализация в HiCare опитай и с тази програма.
http://www.google.bg/url?q=https://play....d1WAwTXJwQ

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#84

Благодаря за информацията. С тази програма ми се ъпдейтна до В330. Явно още няма официална Нуга за моя модел.
Цитирай
#85

На мен тази програма ми свали последният за моя Мейт 9 фирмуер..дадох и да го разархивира в папка dload, която обаче е във вътрешната памет на телефона, понеже няма сд карта
Та след това, като тръгне системата да се ъпдейтва ми дава че го няма упдейтващият фаил и да го свалям отново.
Възможно ли е да е от това, че е във вътрешната памет, а то да го търси в сд карта
А и като отворя папката dload в нея има само една update app 278mb, другото къде е отишло...
Цитирай
#86

@rumo, за ъпдейта В156 ли става въпрос? За самото място на ъпдейта не знам дали има значение, винаги съм го правил през мемори карта.
http://www.carbontesla.com/2017/02/downl...pe-l09l29/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#87

Този съм го свалил на пцто, обаче имам една СД картата която не съм ползвал отдавна и се оказа скапана и не мога да го запиша

  1. Create a new folder named “dload” in the external microSD card of your device.

  2. Next, extract the downloaded update.zip package and copy the UPDATE.APP file to the newly-created dload folder.

И все пак тук не ми е ясно. Така както е написано, къде точно разархиврам зип- а в основата директория на картата и копирам/ местя update.app в dload папката или всичко разархиврам в папката dload?
Цитирай
#88

Аз свалям зип-а на компа, разархивирам, копирам само файла Update.app в папка dload на мемори картата. На самата карта няма друго - само папка dload и само един файл Update.app вътре. Гася телефона, поставям картата, включвам телефона, отивам в Updater, там от трите точки трябва да се появи нова опция Локален ъпдейт. Така съм процедирал винаги и досега без проблем.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#89

Мерси, ако го бях разархивирал първо щеше да стане ясно...то всичо е в този файл update.app има още един 2 незначителни файла
Сега го качвам в телефона да видим от там ще може ли да се флашне или ще трябва да му търся сд карта
Цитирай
#90

В самото описание под ъпдейта които съм посочил по-горе има описани два по-различни начина за ъпдейт. Може и с тях да опиташ.


Прикачени файлове
.jpg update.jpg Размер: 141.07 KB  Сваляния: 13

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#91

Без сд карта нестава. От папка dload в директорията на телефона не ще да чете. явно си търси външна карта.
Намерих и форматирам една сд карта да видим..
ronnie те не са 2 метода, а поскоро вторият е ако само с първият не се разпознае след ъпдейта телефона, че вече се е ъпдейтнал
Цитирай
#92

Исках да кажа, че не използват точно моята последователност и подменюто "Локален Ъпдейт".

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#93

Ударих яко на греда. След като няколко пъти неможах да кача файла от пс на картата, го качих в телефона и от там с неговият файлоф мениджър без проблеми вече го прехвълих в сд картата
Въпреки всичко ъпдейта въобще не тръгва- веднага дава грешка и ме праща да чета някъде из хелповете на хуауей как става
Ще трябва да го свалям пак.
Цитирай
#94

Какъв е начинът да спра устройството да ми "убива" определена програма след време? В момента след около 30мин ми спира mi fit и оставам без индикации на гривната.
Цитирай
#95

Отметката в Батерия - Затваряне на приложения при изключен екран, махната ли е?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#96

Здравейте. Ако има някой от Пловдив , който може да оправи bootloop проблем на Мате 8 , нека ми пише. Разбира се срещу заплащане. Предполагам иска слагане на нов андройд Телефона опита да се ъпдейтне , даде грешка и сега влиза само в рековъри. От там нищо не помага ..........нито хард ресет нито триене на кеш. Благодаря предварително.

Има развитие по въпроса. Прочетох в руските форуми че се слага ром през fastboot. Свалих рома , инсталирах fasboot , телефонът влиза в fastboot режим но компа не го разпознава. Инсталирах уж и драйверите но пак не го разпознава. Какво изпускам ? Идеи?
Цитирай
#97

Здравейте, аз имам същия проблем. Бихте ли ми казали как решихте проблема с mate 8. Навярно имате решение, тъй като вашия пост е от началото на годината. Благодаря ви!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)