Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Регистрация на Huawei акаунт
#1
Lightbulb 

Всички телефони, внос от Китай, изискват създаването на акаунт за достъп до онлайн ресурсите на Huawei. Без такъв не могат да се свалят теми, а някои модели не могат да получават и системни актуализации. Опитите за създаването му обикновено завършват с отказ и съобщение, че услугата не се поддържа за този регион. Изключването на текущото местоположение и вадене на сим картите също не водят до сполучлив резултат.

Регистрирането на Huawei акаунт отнема 1-2 минути. Цялата процедура се изпълнява от телефона, а не от компютър! Трябва да имате предварително инсталирани Chrome и Google Translate, за да преодолеете бариерата с китайския език. И най-важното - трябва ви читав VPN, който да скрие от сървъра на Huawei вашите данни и местоположение! При това съвсем не е необходимо да се закачите към китайски сървър, може да е в САЩ или Европа, но важното е да ви скрие!!! Аз използвах премиум версията (Elite account) на Hotspot Shield.

ЗА ПО-СИГУРНИ РЕЗУЛТАТИ ИЗКЛЮЧЕТЕ WIFI НА ТЕЛЕФОНА И ИЗПЪЛНЯВАЙТЕ ЦЯЛАТА ПРОЦЕДУРА НА МОБИЛЕН ИНТЕРНЕТ!

За улеснение, можете да пробвате регистрация от т.4 без VPN, но ако ви изпише, че услугата не се предлага за вашия регион или сим, тогава трябва да изпълните цялата инструкция отначало с включен VPN.

РЪКОВОДСТВО ЗА СЪЗДАВАНЕ НА HUAWEI АКАУНТ

1. Стартирайте VPN-а, влезте в Menu>Settings>Network и включете Mobile Networks.

    
.png VPN_Settings.png Размер: 45.27 KB  Сваляния: 160


2. При първо стартиране приложението автоматично ви закача на сървър в САЩ, но ако това не стане, натиснете кръглия бутон Connect.
3. Уверете се, че връзката ви е криптирана (появява се ключ в статус бара) и че сте на мобилен интернет с изключен wifi.
4. Стартирайте Chrome и отворете HiCloud.

    
.png HiCloud.png Размер: 83.13 KB  Сваляния: 133


5. Изберете free registration
6. Избере регистрация по e-mail address и използвайте различен от gmail имейл адрес. 
   
    
.png HiCloudReg.png Размер: 58.21 KB  Сваляния: 132


7. Отворете имейла, с който се регистрирахте и потвърдете регистрацията.

        

8. Отворете Настройки на телефона>Идентификатор в Huawei или приложението HiCloud и се впишете с току-що създадения профил.

Вече имате достъп до онлайн ресурсите в Китай и може да изключите VPN-a. Честито!  Big Grin

Когато теглите теми и актуализации, не е необходимо ползването на VPN. Но ако правите корекции на профила си, използването му е препоръчително!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

georgyan, както винаги качваш детайлно описание за актуалните проблеми с китайските версии на HUAWEI .това с регистрацията е едно от нещата дето много ме тормозеше, че не става. днес по- късно ще се пробвам да я направя, но имам въпроси-какво е VPN, и от къде да го сваля?регистрацията с имейл , който завършва на .bg не те ли издава автоматично..?? и накрая за корекции на кой профил става въпрос за ...гугълския ли, защото там регистрацията е в gmail ?
Цитирай
#3

Няма проблем с имейла, че завършва на bg, аз се регистрирах с такъв. Трябва да използваш VPN при редакция на профила Huawei, не гугълския. Най-добре след като свържеш телефона с Huawei профил, не го пипай, дори не го разглеждай повече! А що е VPN можеш да научиш от търсачката на гугъл, че е дълго за обяснение. Накратко - скрива действителната ти самоличност (IMEI, Phone number и т.н.) и местоположение по IP.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

ако, съм те разбрал правилно VPN е програма , която трябва да кача на телефона, а от къде да я сваля?
Цитирай
#5

Правилно си ме разбрал. Имаш лично съобщение, за да не спамим темата.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#6

Работи перфектно.
Получи се без проблем. И мен само това ме дразнеше.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#7

А аз без да искам открих много по-лесен начин Smile

Ако имате компютър или таблет с Windows 10, от бързите бутони долу вдясно на Taskbar-a изключвате Location, след това влизате през Chrome в cloud.huawei.com, давате с десен бутон Translate to English.
Кликвате линка free registration, след което на заредената страница пак давате Translate to English, избирате левия таб за регистрация чрез email и това е. След като ви създаде акаунта, просто се логвате с него в телефона и всичко работи.

Вероятно е да става и с другите версии на Windows, просто при тях никога не съм се интересувал откъде се изключва местоположението. При десятката е като в телефоните с toggle, затова беше елементарно.

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#8

@boboev, чудесна новина! Wink

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#9

успях!регистрирах се! направих всичко точно,както го е описал georgyan , но при мен HUAWEI CLOUD пратиха на имейла потвърждение на регистрацията и толкова...сега ми се активира допълнитено меню с опции, мога да тегля теми от маркета, които се оказаха доста повече и различни от преди това ,сигурно има и друго но засега толкова...
Цитирай
#10

@doktora, не отговаряй на имейла за потвърждение! И без да отговаряш акаунтът е активен. Но ако все пак си рискувал и отговорил, сподели да знаем дали има рестрикции за имейл сървъра.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#11

след 2 неуспешни опита да се регистритам в HUAWEI CLOUD, което се изразяваше в това, че след регистрацията по начина по който е описан в началото на темата,в момента на въвеждане на потребителското име ( в случая моя имейл адрес в abv.bg) в менюто на телефона - HiCloud ,ми се изписваше ,че ,,имейла вече се използва,пробвайте с друг,, .. и така два пъти...почти се бях отказал, но когато привечер се прибрах в къщи и реших да си прегледам пощата видях ,че по времето на опитите съм получил имейл(поредица китайски йероглифи,но при по-внимателно взиране прочетох изписано на английски - HiCloud ) с полета за потребителско име и парола и един изрисуван ключ, въведох ги,маркирах полето sign in ,след което enter.малко е странно, че след това не се зареди нито страница, нито имаше поздравления за успешна регистрация ит.н.т,веднага след това влязох в менюто не телефона отидох на HiCloud,въведох имейла и паролата(като това трябва да стане в рамките на 1 минута- има брояч),за 2-3 секунди се въртя кръгчето и готово- в менюто вече имам акаунт в облака 5 GB, актуализации,настройки, синхронизиране на контакти т.н.т.,веднага отидох на приложението с темите-качих 4 теми,които ми се видяха колоритни и оригинални общо взето това е...!
Цитирай
#12

А моето пространство в HiCloud е 176 GB. Big Grin

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#13

Може ли малко помощ на "индианеца" !? Създадох си акаунт в HiCloud без проблем но в настройките на телефона не откривам идентификатора.Възможно ли е да е от това че е по-стар модел?

Smile
Цитирай
#14

(2016-02-04, 13:04:21)georgieff21 написа:  Може ли малко помощ на "индианеца" !? Създадох си акаунт в HiCloud без проблем но в настройките на телефона не откривам идентификатора.Възможно ли е да е от това че е по-стар модел?

в меню- настройки - идентификатор HUAWEI ,над HiCloud


(2016-02-04, 08:19:50)georgyan написа:  @doktora, не отговаряй на имейла за потвърждение! И без да отговаряш акаунтът е активен. Но ако все пак си рискувал и отговорил, сподели да знаем дали има рестрикции за имейл сървъра.

geоrgyan , за какви рестрикции и за кой имейл сървър? все още много неща на са ми ясни в android ,защото имам телефон с него от едва 1 месец, досега бях с едно sony ericsson k660 i, и това е едва първия ми смартфон. затова понягога ще задавам на пръв поглед елементарни въпроси, за което моля да не се сърдите.
Цитирай
#15

При мен не се получава нещо... Успях да си направя регистрация уж и след като пробвам да вляза с Huawei ID-то ми ми изписва "Sorry, your SIM card cannot be used with thes service." и не ме пуска да си изтегля примерно някоя тема от меню Теми. И аз не виждам да има такова меню в настройките ми huawei идентификатор, на английски ми е езика.

П. П. Сега пък взе, че тръгна... Хаха пробвах няколко други адреси и като се върнах пак на този, с който се регистрирах и ме пусна. Благодаря на автора на темата Rock Android
Цитирай
#16

Днес си поиграх още малко с Huawei акаунта и потвърдих имейла, с който се регистрирах. Очаквах да ме баннат, но това не се случи. Актуализирах инструкцията.

@boboev, как така ти имаш 176GB в HiCloud, а всички други имаме по 5. Да не си "шарил" с китайски юани!?  Big Grin

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#17

Благодаря за подробните и полезни инструкции. Успях да се регистрирам. За мое съжаление никъде в настройките на телефона не открих идентификатор Huawei и линк към Hicloud. Мога да се логвам само чрез Chrome. Телефонът е Huawei Y6 с Андроид 5.1. Какво ли не пробвах, дори активирах режим ”Програмист” в настройките, но без успех. Не намерих идентификатор. Някаква идея? Или аз не виждам правилното място Настройки/Система/Всичко за телефона или за този модел липсва идентификатор.
Реших проблема по следния начин:
- след като имам акаунт в Huawei, се логнах и влязох от компютъра в подменю за приложения и свалих приложението HiCloud от ТУК ;
- съхраниха ARK файл в компютъра;
- свързах чрез USB телефона с компютъра и прехвърлих файла в карта памет на телефона;
- инсталирах приложението на телефона.

Сега всичко работи идеално и мога да ползвам HiCloud

Още веднъж благодаря от сърце за най-подробната инструкция за достъп до HiCloud.
Цитирай
#18

Във връзка със същото, още когато бях с п6-цата и не можеха да се теглят теми, заради идентификатора..и с руутнат телефон, нещо се триеше и ставаше..не си спомням точно, май самият идентификатор се триеше и ставаше..вероятно и тук ще стане Smile
Цитирай
#19

Това нещо наречено "Идентификатор" го няма на моя Huawei. Когато влизам в HiCloud ми излиза съобщение, че липсва Идентификатор. Пренебрегвам го. Обаче винаги трябва да въведа "Потребителски имейл" и "Парола". След това няма проблем. Доста се порових в мрежата да намеря този "Идентификатор". На страницата на Huawei (appstore.huawei.com) не успях да го открия. Излезе на едно място "ark" файл за "Идентификатор" на Huawei, но не посмях да го сваля и инсталирам, защото се опасявах от вирус.
Така, че когато ми потрябва HiCloud се логвам и го ползвам без "Идентификатор".
Цитирай
#20

@amnesty, вероятно телефонът ти е с европейски софтуер, т.е. купен е от България, нали? Защото всички телефони Huawei, закупени от Китай, идват с Идентификатор Huawei, който замества Google акаунта, заради забраната на китайското правителство за достъп до "вражески капиталистически" сървъри  Big Grin

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#21

@georgian , възможно ли е идентификатора да се свали от HIAPPS, като приложение ,защото моя се ъпдейтна , след регистрацията , или е сиситемно приложение в менюто на телефона?
Цитирай
#22

Да @georgian, телефонът е закупен в България и за момента съм много доволен от него независимо, че се води "бюджетен" модел.
След свързване на телефона с HiApps, получих информация за налични актуализации, но ги пренебрегнах, защото предположих че се отнасят за Китай.
Цитирай
#23

(2016-02-05, 19:09:51)georgyan написа:  @boboev, как така ти имаш 176GB в HiCloud, а всички други имаме по 5. Да не си "шарил" с китайски юани!?  Big Grin

Определено не съм си играл с китайски юани от далечната 2007-ма. Не знам. Единственото, което се сещам е, че нещо телефонът ме ръчкаше да си claim-на VIP статуса в Huawei, че нали е премиум устройството. 

Проблемът е, че го правих адски разсеяно в работно време, та трудно ще да възстановя стъпките си.

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#24

Странно, когато отидеш на cloud.huawei.com от браузър firefox/chrome излиза бяла страница с облаче и два реда отдолу.
Пиша си детайлите, макар и да не се вижда, но ми иска верификационен код, който е изписан, но не се вижда.
Иначе се регистрирах и с gmail адрес. Wink . Свалих си HiCloud на телефона P8 GRA-L09

Note 9, 10+
Цитирай
#25

И при мен беше същото. Оправи се като спрях Adblock+.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)