Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със всички портове и слотове на LG Flex2
#1

Здравейте на всички колеги с този телефон...

   От няколко седмици се сблъсквам постоянно с проблеми... Надявам се, че ако има някой с такива подобни, ще се включи в темата.
Та ето как започна всичко : Телефона е h955 16gb внос от Англия, използван, без гаранция.

   1. На около 3 месеца след използването му дойде 5.1.1 ОТА. Ъпдейтнах и нямаше никакви проблеми поне още 1 месец. След това започна да прегрява - последва рестарт, factory reset  и спря да грее...
   2. Няколко дни след това, батерията започна да се изтощава много бързо. Имам предвид - 21% за 4 часа idle. Слагам го на зарядно в 1.30 - 2.00 ч през нощта и в 6.00 - 6.30 вече е на под 80% батерия ( изключени Wi-Fi & Data ). Оказа се,че батерията пада най-много от Android OS (Kernel) в Gsam.
   3. Следва Factory Reset - резултат - НИКАКЪВ. Батерията едвам изкарваше за 1 ден.
   4. Малко след това се показа съобщение - memory card unexpectedly removed - познайте - сложих я на РС-то. От там поиска поправка - готово... Картата си работеше на комп-а. Но не и на телефона. Всеки път като я сложа, изписваше - memory card inserted/memory card removed unexpectedly... И така с още 3 модела карти.
   5. Оставих мемори картите и помислих, че проблема е решен - викам си ще карам с 16гб... Пък каво толкова... Да, ама не - на другия ден се събуждам със съобщение - Service Disabled. Демек, няма покритие сим картата... Рестартирах 7-8 пъти, докато намери сигнал... 
   6. Смених и с друга сим карта - от Мтел , Виваком, Теленор... Същата работа. Не се свързва с мрежа, докато не рестартираш 10ина пъти. Последва - LG Flash Tool с версия 5.1.1 Германия.
   7. И най-накрая - днес на зарядно ми изписа - бавно зареждане, свържете със стандартно зарядно, за да зареждате по-бързо. Вече 3 часа е на кабела и не може да се зареди.
   8. Само 3,5 жак не съм пробвал... дано и там да не се окаже, че няма връзка...

         Извинете за дългия пост, много ми се насъбра напоследък. Ако някой е имал подобен проблем и го е решил, моля споделете...

     LG Flex 2 - H955, Android 5.1.1 без Root и каквито и да било модификации.
Цитирай
Аксесоари
#2

След LG FlashTool 2014 оправи ли се някой от проблемите, които си имал преди флаша?
Мокрен ли е телефона? Случайно да работиш на влага или да го ползваш в банята/кенефа?
Махни задния капак и виж water damage indicator-а дали е червен!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

След Flash Tool нищо не се промени. Кой е water damage indicator? Няма нищо в червен цвят...
Цитирай
#4

Има една точка, която ако е мокрен телефона става червена. Чиста инсталация ли направи, в смисъл с изтриване. И пробва ли да инсталираш първия фърм за телефона?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

CSE install направих с 5.1.1. Може би, трябва да пробвам наистина с първия фърмуер. Няма червени точки отзад.
Цитирай
#6

Темата е за изтриване. Така и не можах да го флашна с 5.0.1... Миналия ден минах с колата през него. Оказа се, че не е чак толкова еластичен...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)