Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея
#1

За 4 месеца, му се еба мамата.
Значи случва се следното.
Получавам съобщение и си стои в статусбара, не го отварям.
След отварянето нали изчезва.
Да ама като плъзна надоло да се покажат настройките си стои отпечатъно.
Все едно камерите когато снимат, и като изключиш монитора си остава отпрчатък защото саснимали една позиция едно и също
След час изгасен дисплей петната изчезват.
Други със същият проблем?
И понеже изчезва, ако отида за сервиз, как ще ми разрешат проблема?
Цитирай
Аксесоари
#2

Изгаря матрицата.. което е странно при нашият модел... по-добре го носи в оторизирания им сервиз да си гледат те Smile

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#3

За да не отварям нова тема реших да напиша тук това, което намирам за някакъв да кажем минорен проблем при мен.
Дисплея на моя LG G4 може да се каже, че си е OK, и като го взех преди 2 седмици не съм обръщал внимание на нещата, които ще опиша по-долу просто, защото те се забелязват само в определени случаи. Или може би само аз ги забелязвам и съответно ме дразнят понеже си падам перфекционист, а да кажем за някои други хора това да са бели кахъри, ако ги забележат изобщо или да  им обърнат внимание.

Значи става дума за нещо, което като прочетох тук там му се вика light bleed на подсветката.
Когато съм на тъмно например вечер в тъмна стая или нощем да кажем в леглото и при това положение, ако увелича яркостта на дисплея да кажем от 36% нагоре, в долната част на дисплея от към логото на LG горе долу симетрично на две места се появяват 2 малки светли петънца точно от края на дисплея нагоре (някакво glow-ване) едно изсветляване сякаш подсветката там започва да "изтича". Разбира се това се вижда само когато екрана напълно или почти напълно черен (например разглеждате някакво изображение, което е или изцяло черно или само в средата има нещо, а по  края фона е черен). Нещо подобно само ориентировъчно  се получава http://cdn.cultofmac.com/wp-content/uplo...1anon1.jpg

Честно казано аз си мисля, че за телефон от тази марка при това флагман такива неща не би трябвало да има. Вярно не е някаква изключителна болка за умиране, но все пак след като го забелязах веднъж това нещо, вече непрекъснато го виждам при описаните условия по-горе. Вярно, че така или иначе когато човек си гледа екрана на телефона на тъмно не е нужно яркостта да е на 100% или дори от около 36 - 40% нагоре, но все пак това аз го намирам за някакъв фабричен дефект.

И за това в понеделник се консултирах със сервиза на Most по телефона, а вчера им занесох апарата да го погледнат като на момичето, което приема и описва проблемите с телефоните и обясних подробно какво точно не ми допада в дисплея. Преди малко ми се обадиха от сервиза и ми казаха, че дисплея си е OK и нямал никакви проблеми. Поисках да говоря с някой техник и ме свързаха точно с човека, който се е занимавал с телефона ми, който ми обясни, че едва ли не тези неща с подсветката били допустими, и че едва ли не същото нещо може да го има и в други произведени бройки на LG G4. Аз му казах, за парите, които струва този точно телефон такива неща според мен не трябва да има та дори и от такъв мижав характер. Той ми отговори, че това е положението и гаранционно дисплея не може да бъде подменен или нещо такова. Питам го дори и да подмените дисплея с чисто нов оригинален (цената на тази услуга е 250 лв.) извънгаранционно отново ли ще има същите неща с подсветката? Той ми казва, че е напълно възможно да ги има, просто защото това си е допустимо едва ли не.


Та сега се чудя дали да превъзмогна префекционистическите си виждания за това как трябва да работи и изглежда един дисплей или да се опитам да го сменя извънгаранционно срещу 250 лв. като съответно има риск чисто новия дисплей по някаква причина отново да не се хареса на очите ми Smile  

И ако можете споделете при вас има подобно на описаното от мен нещо. Загледайте се в черен екран на максимална яркост в тъмно помещение и споделете.
Цитирай
#4

На мен пък, след рестарт винаги ми се връща на 100% яркост. Без значение на колко съм го оставил, дали е 50-60% "авто" или не. След рестартиране след около 2-3 сек. директно минава на 100%. Не е нормално, но няма да хвърля телефона заради това. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#5

Твоят проблем е софтуерен, докато моя не е. Мисля, че има разлика. Не знам имам чувството, че като че ли самото стъкло не е напълно прилепено, защото като хвана телефона с двете си ръце и с двата палеца натисна малко по-силно точно от двете страни на логото LG и това леко изсветляване изчезва.

Все пак ако може да споделиш при теб има ли го моя проблем?
Цитирай
#6

При мен го няма твоя проблем, но току що разбрах, че имам изгорели пиксели. Свалих си черно изображение и като се загледах в областта на долния ляв ъгъл ги забелязах. Виждат се само при пълен мрак само с черно изображение при над 50% яркост. С тази висока резолюция са миниатюрни, но ги има. С просто око виждам 4 пиксела... Сервиза за колко сменя дисплеи, някой има ли идея? Не съм много сигурен дали мъртъв пиксел е правилното название, защото показват цветове различно от черното. Предполагам изгорял пиксел не би трябвало да свети...
Цитирай
#7

Колега стига се втелясвай...
Технологията на подветката е такава, същия ефект го има и при телевизорите.
Според мен си съвсем в реда на нещата.
Разбира се, че няма смисъл да ремонтираш нещо, което работи, особенно срещу 250лв...
Свиркай си и си ползвай телефона.
Относно апарата- на каквато и цена да вземеш стока или услуга, тя няма да бъде идеална.
Перфектното не е състояние- то е цел, перфектно няма.
Всяко нещо си има кусури, въпроса е с кои от тях можем да живеем.
Айде, че много взех да философствам, ползвай си телефона и си гледай кефа.

LG G4
Цитирай
#8

Написал съм по горе. За 250 лв. и сменят целия дисплей заедно с рамката и дигитайзера. Това е един цял компонент и само така като едно цяло го подменят. Не може само дисплея без рамката или разни такива. Не знам кое е по гадно изгорели пиксели или моя случай, но да мен тези неща са дразнещи все пак човек като си гледа телефона в може би 99% от времето си гледа екрана. Моя не искаха да го подменят гаранционно.
Цитирай
#9

Не мисля, че такива неща трябва да са налични във флагмани, най-малкото трябва да се оправи гаранционно. Сега ще видим за пикселите какво ще ми кажат.
Цитирай
#10

(2016-02-17, 18:22:16)eksoldier написа:  Не мисля, че такива неща трябва да са налични във флагмани, най-малкото трябва да се оправи гаранционно. Сега ще видим за пикселите какво ще ми кажат.

Точно това имам предвид и аз. Просто това е телефон в горния ценови клас и за мен е недопустимо да има КАКВИТО И ДА Е проблеми.
Цитирай
#11

(2016-02-17, 17:26:45)ivandimitrov написа:  Твоят проблем е софтуерен, докато моя не е. Мисля, че има разлика. Не знам имам чувството, че като че ли самото стъкло не е напълно прилепено, защото като хвана телефона с двете си ръце и с двата палеца натисна малко по-силно точно от двете страни на логото LG и  това леко изсветляване изчезва.

Все пак ако може да споделиш при теб има ли го моя проблем?

Надявам се да е така, но със смяна на ROM или връщане на заводски настройки не се оправя. Може да са "малки" проблеми, но дразнят...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#12

(2016-02-17, 18:01:05)eksoldier написа:  
При мен го няма твоя проблем, но току що разбрах, че имам изгорели пиксели. Свалих си черно изображение и като се загледах в областта на долния ляв ъгъл ги забелязах. Виждат се само при пълен мрак само с черно изображение при над 50% яркост. С тази висока резолюция са миниатюрни, но ги има. С просто око виждам 4 пиксела... Сервиза за колко сменя дисплеи, някой има ли идея? Не съм много сигурен дали мъртъв пиксел е правилното название, защото показват цветове различно от черното. Предполагам изгорял пиксел не би трябвало да свети...

Е и аз имам два изгорели или заседнали, не съм сигурен. Къде тръгна и ти да ровиш, та ми развали и на мен кефа.
Не бих го дал на сервиз, дори и да ги приемаха за това. Ще стане-оправено едно пък развалено друго.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#13

Първото нещо, което гледам като купя телефон е в банята на тъмно.
При лсд екраните това са заседнали пиксели най-често. Та първото ми ЛГ беше ок. На другата сутрин пак го проверявам и хоп пиксел, червен. Най-горе, най-вляво, последният пиксел.
Само там ми беше погледа. Върнах го и взех сегашния ми, който няма нито един.
Просто като го знам винаги го търся с поглед.
Интересното е, че и на един лаптоп бях купил и се появи вечерта, след като цял ден го бях инспектирал. Естествено и него го върнах. Връщал съм и два ДСЛР-а, защото имаха пиксел, а там екранът не е от такова значение.... Болен мозък.
На S2-ката ми смениха екрана, защото след седмица ползване му цъфна пиксел.
Така че това е често срещано явление при екраните, но страшно много ме дразни. За сравнение гледах нарочно три евтини Самсунга и нямаха пиксели, така че да ползвам флагман с дефекти... Не бих могъл.
П.С.
Имам един приятел с G4 и той има два. Има и програми в маркета за заседнали пиксели и понякога помагали според някои. Може да опитате.
При тази резолюция наистина не е толкова страшно, но имах вариант да го върна и го направих като много треперех да не дойде по-лоша бройка.
Цитирай
#14
Heart 

(2016-02-17, 21:13:05)arrogant написа:  Първото нещо, което гледам като купя телефон е в банята на тъмно.


А моя проблем имаш ли го. Аз съм същия случай. Болен мозък. Като знам, че нещо не е наред ако ще и да е ултра минимално не спирам да мисля за него и леко откачам. Не виждам никакви кофти пиксели, но това със светлите лийкове отдолу на екрана ме дразни много, защото просто знам, че не трябва да има такива неща. Всичко на подобно скъпо устройство трябва да е на ниво.
Иначе да ви кажа телефона ми харесва толкова много, че буквално съм влюбен в него Smile Моят е Ceramic White и е красив като булка Lol За това какви снимки прави да не отваряме дума. Уникална работа.
Цитирай
#15

Имам от едната страна много лек блийд. Това също по принцип много ме дразни, но тук е приемливо, т.е. наистина не е много. На още две ЛГ-та съм гледал е подобно. На S3 имах такова светене ама доста по-силно от сензорните бутони. При Амолед няма подсветка иначе, както знаем и този проблем е невъзможен. И ги изключих от менюто, че ме дразнеше много. После ми смениха екрана, зареди лайсната и се оправиха нещата. Big Grin
Цитирай
#16

Що казахте бе...
Ся видях, че и аз имам два заседнали или умряли пиксела.
И подсветката в долния край малко се вижда.
Карай, важното е да сме живи и здрави. Smile

LG G4
Цитирай
#17

Хахаха, е поне се утешихме взаимно... Big Grin Едва ли ще седна вечер на тъмно и ще си гледам черния екран на 100% яркост. Както по-горе каза някой ще оправят едно ще дойде пък друго... Реално тва не ми пречи по никакъв начин. Умрелия пиксел не светел, значи тези са замръзнали...
Цитирай
#18

Преди седмица купих LG G4, като го изключвах нощем и го пусках денем забелязах, че екрана му е сивкав, по краищата избива и на бяло, не знам да не е от изключванията? Сега си качих черен фон за тест и го гледах на тъмно в банята и целия екран е сивкав и избива и на бяло малко. Една програма му пуснах, която е на черен фон и там излиза сивкаво. Да го давам ли сервиз, да му сменят дисплея?
Цитирай
#19

Много ясно

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#20

Принципно това не е АМОЛЕД и черното не е истинско черно, а леко сивкаво. Най- добре преди сервиза пробвай с на някой познат телефона.
Може да се окаже, че свичко е наред. Smile

LG G4
Цитирай
#21

Да, ако очакваш черно като на ОЛЕД екран, няма как да стане.
Цитирай
#22

(2016-02-20, 18:47:42)Evgenis написа:  Преди седмица купих LG G4, като го изключвах нощем и го пусках денем забелязах, че екрана му е сивкав, по краищата избива и на бяло, не знам да не е от изключванията? Сега си качих черен фон за тест и го гледах на тъмно в банята и целия екран е сивкав и избива и на бяло малко. Една програма му пуснах, която е на черен фон и там излиза сивкаво. Да го давам ли сервиз, да му сменят дисплея?

Предполагам, че ако при теб нещата са много драстични т.е. това избиване е много сериозно и се вижда прекалено може и да ти сменят дисплея. На мен не поискаха да го сменят, защото моето "избиване" явно е много малко и според тях това е допустимо. Извънгаранционно за смяна на дисплей в сервиза на Most Computers цената е 250 лв. За други сервизи не знам. Сменят дисплея със стъклото и тъч-а, заедно с рамката. След разглобяването на телефона, (който между другото се разглобява много лесно) сменят само тази част последната реално след разглобяването http://prikachi.com/images/480/8646480c.jpg (ограденото с червено е от мен) снимката е от тук: https://www.ifixit.com/Teardown/LG+G4+Teardown/42705
Самият дисплей е залепен за стъклото, а той за рамката и както са написали от iFixit тази част трябва да се смени като едно цяло ако нещо се счупи.
Тук под друга тема беше даден линк за това как се разглобява и тази част https://www.youtube.com/watch?v=wQvwPdb49es , но нещата вече ще отидат към нагряване с пистолет с горещ въздух, разни ножове и т.н.
ето това е само дисплея след като е откачен от рамката http://groupvertical.com/media/catalog/p...plg450.jpg

Четох и на едно място, че тия "избивания" на светлина е възможно да са от не до там добре залепен дисплей към самото стъкло. На видеото се вижда къде има лепило при разглобяването.

Надявам се да ти сменят дисплея гаранционно, ако го носиш на сервиз. Успех.

P.S. Между другото видях, че само дисплея без рамката (при това оригинален) от последния линк, който е ,също се продава насам натам по разни сервизи на някакви цени от около 150 до 180 лв., като на едно място даже ми казаха, че и ги подменят, но все пак това са неоторизирани сервизи и там се прави това от видеото по-горе, като явно човека, който ще прави тая операция трябва да е много добър, за да може да не остави следи от ножовете по рамката и т.н. Smile
Цитирай
#23

Снимай това черно със друг телефон или апарат БЕЗ светкавица и го качи да го видим.

Много е важно ако ще сменяваш дисплей да знаеш какъв ще вземаш. Гледай сега. Кучето на моята и събори и счупи дисплея на NOTE2 самсунг. Излъгах се и дадох 100 лв за дисплей от алиекспреса. Слагам го....ебахти пръднята. Един грозен със син оттенък и бледи цветове. След това от ибей намерих такъв от потребител купуващ нови телефони и продаващ ги за части. Взех дисплей за 170 лв. И нещата си дойдоха ама точно на мястото. Даде ми дисплея със мидъл фрейма и usb module . Внимавай на кого даваш да ти сменя и С КАКВО ЩЕ ТИ СМЕНИ

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#24

Аз реших да не се занимавам със сервизи за няколко замръзнали пиксела, при положение че не ги виждам в реалната си употреба на телефона...


Що ми слага звезда на употреба?! Шефовете на сайта не знаят ли, че има такава дума? Big Grin
Цитирай
#25

Благодаря. Ще го снимам утре, че сега го сложих да се зарежда чрез USB порта на лаптопа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)