Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея
#26

Темата е за "Дисплей", а не за кой как си зарежда телефона. Моля да се придържате към темата!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#27

Ето снимки, днес е малко по-добре след изкл. снощи, пак е сивкаво, на снимките на абсолютно тъмно не излизат както трябва - 1-тe 2 сa с фотоапарат Panasonic, 3-я с Samsung S4 mini.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#28

(2016-02-21, 12:29:05)Evgenis написа:  Ето снимки, днес е малко по-добре след изкл. снощи, пак е сивкаво, на снимките на абсолютно тъмно не излизат както трябва - 1-тe 2 сa с фотоапарат Panasonic, 3-я с Samsung S4 mini.

Екрана на максимална яркост ли беше (100%) когато си правил снимките?
Цитирай
#29

Не на 54%.
Цитирай
#30

Не е добре брат

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#31

(2016-02-21, 14:08:33)Evgenis написа:  Не на 54%.

Според мен щом още при 54% се вижда такава светлина в ъглите, то при 100% сигурно е нещо много фрапиращо.

Би трябвало да го занесеш на сервиз и да претендираш за смяна на дисплея.

Ако го носиш на сервиз. Сподели после ако нямаш нищо против, къде си го носил и какво е станало? (сменили ли са дисплея или не са и какво са ти казали?).

Благодаря предварително Smile
Цитирай
#32

Не се знае точно как изглежда заради апарата, с който снима. Ако е на авто, а то сигурно е, апарата ще преекспонира и ще изглежда доста по-зле, отколкото е в действителност. Вземи един друг телефон от висок клас с LCD, примерно iPhone, друго LG ако можеш и ги сравни един до друг в тъмна стая, на 100% яркост и черен фон. Ако има нещо нередно ще си проличи.
Цитирай
#33

Защо ми трябваше да чета за мъртвите ви пиксели.... И аз имах няколко. странното е че стоят зелени само на черен фон. При синьо или бяло не се виждат, както и при нормална употреба. Бях няколко такива групирани, но се порових в нета и нямерих това http://www.jscreenfix.com . Което за кратко време успя да събуди почти всички без един пиксел но ше го пусна пак. Сега ще пробвам  това с подсветката

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#34

https://plus.google.com/+MuhammedAltin/p...64kYPGk3BQ
Така ли изглежда твоят
В моят случай, току що превключих на colour inversion и бам вече го няма burn in.
И стигам до , че проблема ми е от подсветката.
Цитирай
#35

(2016-02-22, 00:24:38)Ghost написа:  https://plus.google.com/+MuhammedAltin/p...64kYPGk3BQ
Така ли изглежда твоят
В моят случай, току що превключих на colour inversion и бам вече го няма burn in.
И стигам до , че проблема ми е от подсветката.

АБСОЛЮТНО същият е и моя проблем ама едно към едно е нещата показани с червени стрелки от линка.
Лявото петънце е същото като на снимката. Малко по изразено от дясното.
Като ги видях тия неща, честно почувствах се близо до състоянието, което е описал човека в Google+.
Същото почти ми казаха и от сервиза на Most - било нормално това (that's how it's supposed to be on LCD screens)
В гаранционната ми карта са написали само едно "Работи нормално" и това е.
Аз си знам, че телефона ми си работи нормално. Дисплея просто не е на нивото, на което трябва да бъде. Там е работата.
Още не мога да си представя, че в телефон за 900 лв. може такива неща да са нормални.
Сега се сещам, че като обяснявах на момичето, което ми прие телефона в сервиза и казах, че освен нещата с подсветката, на чисто бял или предимно бял фон екрана според мен в горната си част леко жълтее, а в долната леко розовее. Като и изрекох точно тези думи, тя ме изгледа сякаш съм нещо леко чалнат Smile , но според мен е точно така. Много съм добре с очите. Та така. Още ме дразнят тия неща и това си е.

P.S. Поради това, че такива неща с подсветката се виждат само на черен фон и на тъмно при по-така висока яркост е почти невъзможно да бъдят видяни да кажем в добре осветен магазин или на дневна светлина. Скоро в един от офисите на Виваком разглеждах един G4 ей така да проверя дисплея и като попитах консултант-продавачката дали, ако някой иска да разгледа по-подробно дисплея, например на тъмно, тя леко се нахили и ме изгледа странно Smile
Цитирай
#36

Аз съм решил да си го сменя моят дисплей. Идва цялата предница с рамката.
Струва £45.
Не ми се занимава с гаранцията, защото при мен не е постоянно. И може да не го оправят, а и го изпуснах венъж и стана една лека дупчица на рамката.
Иначе гледах клипове, много лесно се заменя.
Цитирай
#37

(2016-02-22, 01:24:56)Ghost написа:  Аз съм решил да си го сменя моят дисплей. Идва цялата предница с рамката.
Струва £45.
Не ми се занимава с гаранцията, защото при мен не е постоянно. И може да не го оправят, а и го изпуснах венъж и стана една лека дупчица на рамката.
Иначе гледах клипове, много лесно се заменя.

Аз също мисля същото, но дисплея с рамката заедно никъде не видях да е толкова евтин. Би ли дал линк за дисплей на тази цена.

Иначе да телефона се разглобява много лесно по-горе съм дал линк към сайт, където се занимават точно с такива неща iFixit и за G4 са дали оценка 8 по десетобалната система за лесно разглобяване. Само дисплея пише, че е минус това, че е залепен за рамката и за това е една цяла част, която ако се прецака нещо се сменя като едно.
Даже цената, която си написал ми се вижда доста ниска. Само дисплея без рамката го гледах за повече от 45 паунда на доста места, а с рамката на едно място беше около 120 паунда мисля. Разбира се говорим за оригинални части от LG.

(2016-02-22, 00:24:38)Ghost написа:  В моят случай, току що превключих на colour inversion и бам вече го няма burn in.

Как става това превключване на colour inversion?
Цитирай
#38

Settings/general/accessibility/vision даеаш надоло и тикваш на отметката.
Дисплейя в ebay търсиш lg g4 screen replacement и излизат.
http://m.ebay.co.uk/itm/Replacement-LCD-...nav=SEARCH
онзи дем имаше доста повече, но продавача беше 1. И изписваше че е във ваканция
Значи ако се махнат 12% от цената и още около 10£ където е пощата плюс профита щ
Миже да се намери още по тънко.
Цитирай
#39

(2016-02-21, 23:55:38)androidbro написа:  Бях няколко такива групирани, но се порових в нета и нямерих това http://www.jscreenfix.com . Което за кратко време успя да събуди почти всички без един пиксел но ше го пусна пак. Сега ще пробвам  това с подсветката

Колко време ползва сайта, аз го пробвах но не ми махна зеленикавия пиксел?
Цитирай
#40

(2016-02-22, 03:20:06)Ghost написа:  http://m.ebay.co.uk/itm/Replacement-LCD-...nav=SEARCH

Сега ги погледнах тия дисплеи и според мен цената е такава, защото не са оригинални.

То си пише:

Brand: Unbranded/Generic

За гаранция пише  1 месец. Както се вижда го няма и логото на LG в долната част.

Ето този:

http://www.ebay.co.uk/itm/LCD-Pantalla-I...SwHnFVpS-2

би трябвало да е оригинален. Вижда се как е и с лепенките по лайсните, освен това има MPN (Manufacturer Part Number), докато другия по-евтиния няма. Да не стане така както е написал по-горе човека дето е дал 100 лв. за някакъв дисплей за Samsung, който в последствие се е оказал менте.

BTW пак си има риск пак да ги има тези неща с подсветката и т.н. ако ще и оригинален нов дисплей да е.
Цитирай
#41

Да сутринта обърнах внимание, че няма лого.
Но пък защо продават ментета да ин се не види.
Предполагам аз моят ще го занеса в сервиз. Дано не ми направят проблем че е бил root ван. Поне boot loader не съм отключвал.
Само не знам какво да им казвам, защото за мене това е или теч или е от подсветката, не е burn in понеже изчезва след като го загася за 10тина минути
Btw тоя пише че е оригинален. Въпросът е как да , че е оригинален а не менте.
Закачам го и зареждам някоя програма за диагностика?
http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISA...6155083589
Цитирай
#42

(2016-02-22, 17:30:36)Ghost написа:  Да сутринта обърнах внимание, че няма лого.
Но пък защо продават ментета да ин се не види.
Предполагам аз моят ще го занеса в сервиз. Дано не ми направят проблем че е бил root ван. Поне boot loader не съм отключвал.
Само не знам какво да им казвам, защото за мене това е или теч или е от подсветката, не е burn in понеже изчезва след като го загася за 10тина минути

Щом не е бил отключван bootloader-а би трябвало да не пада гаранцията, дори да е имало root-ване.

Не разбрах само как след като го загасиш за 10-на минути и това нещо изчезва? Ако е като това:

https://plus.google.com/+MuhammedAltin/p...64kYPGk3BQ

то според мен е точно "теч" на светлина от подсветката, който се вижда като се увеличи яркостта. При мен поне е така само, че не е толкова изразено и дори като притисна не много силно с пръст стъклото точно отдолу под "теча" и той се скрива, което ми говори, че това е от не добре прилепнало стъкло към самият дисплей.

(2016-02-22, 17:30:36)Ghost написа:  Btw тоя пише че е оригинален. Въпросът е как да , че е оригинален а не менте.
Закачам го и зареждам някоя програма за диагностика?

В България в оторизиран сервиз 100% ще е оригинален дисплея, но цената е 250 лв. това е 1/4 и малко повече от цената на чисто нов телефон. Това е положението аз лично бих го сменил за тия пари, само при положение, че в сервиза, в който се случи това ми позволят след смяната да го разгледам обстойно на тъмно и на максимална яркост и ако ми хареса си го взимам доволен, спокоен и благодарен Smile


Ти ако искаш се пробвай в оторизиран сервиз да го дадеш и виж дали ще ти уважат претенциите гаранционно. На мен претенциите не ми уважиха, ако при теб стане, ако може да споделиш къде си го носил и какво са ти казали.
Цитирай
#43

Моят проблем по скоро, е като на човека от 1ви пост в тази тема.
Само, че на мен статус бара ми се отпечатва
Нямам друг телефон под ръка да снимам, но общо взето е същият проблем.
Мисля че се получи като го държах постоянно включен дисплеят и така се бъгна нещо. Разгледай темата то от там ти пейстнах и това в G+
http://forum.xda-developers.com/g4/help/...n-t3152109

Моят проблем по скоро, е като на човека от 1ви пост в тази тема.
Само, че на мен статус бара ми се отпечатва
Нямам друг телефон под ръка да снимам, но общо взето е същият проблем.
Мисля че се получи като го държах постоянно включен дисплеят и така се бъгна нещо. Разгледай темата то от там ти пейстнах и това в G+
http://forum.xda-developers.com/g4/help/...n-t3152109

Има и друго... Май това се появява когато телефона загрее.
Вече 1 час си играя с него, но съм отвън на студено, а още не се е отпечатал часа и другите неща.
Цитирай
#44

Тогава ако е така не може да не ти го сменят без пари. Това си е сериозен проблем (burn in).
Цитирай
#45

Много се радвам, че открих тази тема защото тези дни всеки път когато си погледна телефона после известно време се чудя и си задавам ? защо ! Не че не си харесвам телефона напротив дори твърдя, че до някъде го обичам но откакто го имам вече седмица все се чудя аз ли имам проблем с очите или наистина дисплея на този звяр не е това което очаквах и съм леко разочарован. Причина за тези мой емоции е не друго, а базата за сравнение която постоянно имам пред себе си, а именно Lenovo Vibe Shot Z90. Дисплея на този телефон по спецификация е класи надолу спрямо Г4 но също така не е никак лош де, той седи някак много по жив цветовете са много наситени и живи за brightness-а няма да пиша дори. Голямото разочерование дойде когато открих в настройките на Г4 - ката, че реално можеш да настроиш само brightness-а + някоя друга дребна настройка но изобщо за настройки като различни режими на дисплея яркостта и тн. както в Lenovo-то изобщо няма. Търсих и се рових много но уви не няма нищо друго. Като цяло  дисплея не е лош но в половината от времето като го ползвам цветовете на него ми седят някак убити не живи, всичко се вижда ярко но но някак сякаш започнало да избелява, няма я тази живота в цветовете ако ме разбирате колеги. Прочетох темата и разгледах внимателно дисплея и по специално черното в абсолютна тъмнина и не открих нещо фрапиращо не срещам проблемите които колегите са описали по горе но въпреки това така стоят нещата. Аз съм се примирил с това и въпреки него модела продължава много да ми харесва но някак ми и малко тъжно и все се чудя защо такъв голям и хубав дисплей позволява толкова малко настройки и няма почти никакви опции !!?
Цитирай
#46

Lenovo Vibe Shot има огромен обхват на цветовото пространство за дисплей който не e OLED (24% повече от Г4 по adobe RGB) в sRGB са идентинчи. И двата са с 1600:1 контраст като леновото бие по максимална яркост 515 cd/m2 е при Г4 докато при леновото е 644, НО DeltaE при LG G4 е 2.12 а при Lenovo Vibe Shot е 3.86 т.е. почти 2-но отклонение в цветовете (ако гледаме сивото там разликата е 4 пъти в полза на Г4) ... Та като говорим за вярност в цветовете Г4 е по добрия дисплей въпреки че ти се струва по блед.
Ако пък го сравняваш по старите амоледи на самсунг на S1, S2, S3 даже и за черно-бял можеш да го помислиш ...
Цитирай
#47

Точно, аз искам реални цветове. Червеното като че ли ми се губеше малко, но с регулиране на цветовете го нагласих. Ето каква е настройката при мен:
[Изображение: Screenshot_2016_03_15_14_51_26.jpg]
Цитирай
#48

Колега виж ги тия бонбончета колко недодялани и грозни изглеждат Smile До колегата Bodonance : Колега много благодаря за изчерпателното инфо и сравнение между двата дисплея, за съжаление обаче в някои отношения аз къде без да искам къде умишлено не желая да знам всичко и предпочитам просто да се доверявам на сетивата и интуицията си Smile В книгата на книгите е написано "Невежеството е блаженство" и наистина понякога е по добре да не знаеш някои неща така по лесно се живее Wink
Цитирай
#49

Колега и да искаш да знаеш всичко ... Няма как. Справка Сократ. Няма да е лошо да му попрегледаш сентенциите щом забъркваш книга на книгите. Ще осъзнаеш какво фалшиво щастие се крие зад това невежество и как колкото повече научаваш толкова по малко знаеш ...
Колкото до сетивата ти ... Чисто биологично хората сме чувствителни към някои цветове и производителите на екрани знаят това ... Естествено екрана се прави точно към тези цветове, пък че половината нюанси на сивото че ги нямало или пък че някои цветове са пренаситени ... Нали изглежда със "живи" цветове ...
Та тези които могат се възползват от невежество, сетива, интуиция и каквото се сетиш за да продават продуктите си. Рекламите например са шаренки и с по усилен звук и т.н. Трикове колкото искаш ... Цяла наука има за целта ...
Та колега не отписвай екрана толкова бързо. Влез при бонбончетата и си отрегулирай екрана по вкус и с по висока яркост цветовете ще живнат ... За мен обаче става твърде изкуствено вече и не разчитай че снимка която гледаш на екрана ще е същата на друг екран или след като я изкараш на хартия ...
Цитирай
#50

Аз нещо не мога да ги намеря тея "бонбончета: Big Grin , къде се намират в настройките?

Mi 11 Lite 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)