Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

eksoldier, а с този бъмпер и кожения гръб не загрява ли повече телефона!? Аз моя лично махнах кожения гръб, защото имах чувството, че загрява повече и даже ултра тънкия кейс го махам, когато се заигравам повече в дома Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
Аксесоари

Една от причините да купя телефона е кожата. Нямам никакъв мерак да я крия. За това имам три кожени капака. Ето и бъмпера, малко е грубоват, но по-добре с него отколкото да ми се дере лайсната. Гледам има един по-фин, но му искат 30 долара, а не мисля да набивам още пари в този телефон.
[Изображение: i_EPmrggm_jpg.jpg]
112
Цитирай

Ето и развитието по случая :
Днес им се обадих и момичето с, което разговарях ми каза, че отказват гаранционно обслужване, заради активирани влагоиндикатори и повредена платка(телефона си работи без забележки) ! Дори имало и снимки на извършената диагностика. Попитах я дали има снимка на платката, след известно чудене ми заяви, че има единствено снимка на влагоиндикаторите. За мен това е несериозно, защото те се виждат с просто око какво ще ми ги снимат. Поисках да разговарям с техника, свързаха ме. Той ми обясни, че следи от влага по платката не е имало никакви!! Но понеже били активирани влагоиндикаторите трябвало да ми откажат гаранцията. В не официален разговор му поисках мнението, как може да се активират, без да е мокрен, (защото този телефон със сигурност НЕ Е!). Той ми каза, че се активират само от вода, от влага не може.
Това е всичко. Малко по - късно ще отида да го взема.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
Цитирай

@eksoldier откъде си взел този бъмпер, ако може линк?
Цитирай

Виж тук:
http://www.aliexpress.com/item/323746434...43401.html

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Така темата се заключва до, като се успокоите. Темата е за дефекти по дисплея, а не за мерене на разни неща. За последен път правя компромис с предупрежденията!От тук нататък ще има наказания! Благодаря ви за разбирането.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Темата е почистена и отворена отново. Моля спазвайте добрия тон и без излишни спорове!

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Така днеска моя дисплея при яркост 100 става толкова светъл,че иконите и самия дисплей едвам се различават,все едно контраст на 100 и се получава едно трептене.Така да ли дисплея си заминава.ако някой има същия проблем да сподели .Благодаря и весели празници

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

На автоматична яркост или ръчна? На автоматична и си на много светло, примерно слънчева светлина така става.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ок може и така да е било ,защото ми се случва за първи път и беше за кратко

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

(2016-12-29, 09:33:53)arrogant написа:  На автоматична яркост или ръчна? На автоматична и си на много светло, примерно слънчева светлина така става.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Да и на мен ми е правил този номер. Когато съм на много слънчево място и е на автоматична яркост. Дисплея сякаш свети на над 100%.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Това се е дискутирало в темата за дисплея. Не е проблем.

Tapatalk with LG G4
Цитирай

(2016-10-10, 18:19:05)m007 написа:  Искам да попитам тия, които са с JDI дисплеи имате ли приблем с яркостта на екрана, цветовете и по-специално с червения цвят?
Преди дисплея ми беше LGD и цвтовете му бяха ОК. След смяната му с този, всичко е мътно. Направо не мога да го понасям. Моя е от китай де, надявам се това да е причината, а не да е характерен проблем за всички JDI дисплеи, защото обмислям да го дам в МОСТ за смяна и предплагам, че там пак ще ми сложат такъв, но само че оригинален.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Моят дисплей е LGD  и имам отпечатан часовник, Приятелката ми има JDI , мога да кажа , че цветовете на моят LGD  са много по контрастни и наситени от нейният дисплей.
При мен се виждат изображенията и иконите по-цветни и  по остри и детайлни. Не знам , въобще не ми харесва а ще трябва да го дам на сервиз да го сменят с новият дисплей.
Чудя се какво да направя , има ли някъде настройки за цветовете / контраста?
Ако е като нейният направо няма да мога да го понасям Sad

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

Аз не намерих никаква разлика с новия дисплей.

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Има разлика в дисплеите. В цветовете не е голяма, но има видима разлика в бялото и когато двата дисплея се погледнат под ъгъл. Лично съм ги срявнявал.
Цитирай

И аз мога да потвърдя, че има разлика межу дисплеите. Само дето на мен новия повече ми харесва. Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Може би просто между различните екрани има разлика, без значение модела.
Аз също разлика не открих, а не е да не ги забелязвам тези неща. Тези дни ще сравня директно с на приятел, който има lgd.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Искам да споделя възмущението си от "извънгаранционното" обслужване на Теленор. Сложил съм го в кавички, защото на практика такова няма.

Оставих телефона за ремонт в техен официален магазин от който съм го купил. С молба да ми сменят извънгаранционно дисплея заедно с рамката и да ми се обадят от сервиза, за да ме информират за цената. Изрично помолих да не стане така че да ми държат телефона в сервиза и да ми го върнат необслужен. Точно така стана!

След 1 седмица получавам СМС че работата с телефона в сервиза е приключила и да си го взема от магазина. В магазина ми дават телефона НЕобслужен със становището, че екрана не е оригинален и че "Цена на надежден, извънгаранционен ремонт в ЦС ще струва 729.00 лева".

Оставих телефона не за становище дали ме е оригинален екрана, а за ИЗВЪНГАРАНЦИОННО обслужване. Никой от сервиза не ме е търсил. В магазина ми го връщат неремонтиран с предложение да го вземат за ремонт на дисплей с цена 729 лв - по-висока отколкото струва чисто нов телефон в магазините (639 лв - 699 лв).

Нормално ли е ремонт на 1 част да струва по-скъпо отколкото е самият телефон? Това за мен е подигравка с клиента, също така и подвеждане на клиента че се предлага извънгаранционно обслужване, защото не може ремонта да е по-скъп от чисто ново устройство. Пълна подигравка!

И както е редно, обадих се на 123 за да разбера да не би да е станало объркване някакво. Казаха цената е такава каквато са ви я написали от сервиза. Поисках да ме свържат със сервиза - нямали такава практика. На въпроса как така ремонта на 1 част струва повече от самият телефон - отговорът беше малоумно повторение на изречението че цената е такава каквато са я написали от сервиза. Имал съм право да я приема или не. На отговорът ми, че това е подигравка с клиентите, че ме подвеждат и че няма да подновя договорът си с тях когато изтече след няколко месеца, служителят вежливо ми каза, че това си е мое право.

Та така драги клиенти на Теленор, тяхно право е да ви подвеждат и лъжат, а ваше право - да се отказвате от тях... когато договорът изтече. Дотогава ще им давате парички.

PS. Само да допълня, че доскоро ремонт на дисплей с рамка е струвал 250 лв в официалния сервиз. Не знам от кога е 729 лв.
Цитирай

Тва са абсолютни глупости. Обади се на някой от двата официални сервиза и си пращай телефона в тях. Цената е 250 лв. Що изобщо се занимаваш с убитаците от Теленор? 730 лв., тея са ненормални!

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Събираш цялата преписка и подаваш сигнал в КЗП.

 
Цитирай

(2017-01-23, 13:55:42)eksoldier написа:  Тва са абсолютни глупости. Обади се на някой от двата официални сервиза и си пращай телефона в тях. Цената е 250 лв. Що изобщо се занимаваш с убитаците от Теленор? 730 лв., тея са ненормални!

Единия сервиз е МОСТ, а втория кой е?

PS. И аз мисля да се занимая с КЗП. Само не знам колко време ще ми отнеме разправията и дали ще има ефект от нея.
Цитирай

Другият е К&К. В Мост не ми смениха дисплея в К&К като показах снимки на проблема ми го смениха.

Tapatalk with LG G4
Цитирай

(2017-01-23, 14:01:18)m007 написа:  Единия сервиз е МОСТ, а втория кой е?

PS. И аз мисля да се занимая с КЗП. Само не знам колко време ще ми отнеме разправията и дали ще има ефект от нея.

Не е ясно само с какъв довод ще сезираш КЗП, обявили са цена, ти не си се съгласил, съответно няма сделка. Цена могат да обявят каквато си поискат. За такива проблеми не се ходи при оператори, още повече извънгаранционно, направо в официалният сервиз на марката.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

(2017-01-21, 22:35:24)MoHaX написа:  Моят дисплей е LGD  и имам отпечатан часовник, Приятелката ми има JDI , мога да кажа , че цветовете на моят LGD  са много по контрастни и наситени от нейният дисплей.
При мен се виждат изображенията и иконите по-цветни и  по остри и детайлни. Не знам , въобще не ми харесва а ще трябва да го дам на сервиз да го сменят с новият дисплей.
Чудя се какво да направя , има ли някъде настройки за цветовете / контраста?
Ако е като нейният направо няма да мога да го понасям Sad

Да не излезе така, че новите дисплеи JDI да не са с квантуум дот технологията? Смътно си спомням, че обвиниха нея за отпечатването на екраните на LGD дисплеите.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-01-23, 15:46:38)m007 написа:  Да не излезе така, че новите дисплеи JDI да не са с квантуум дот технологията? Смътно си спомням, че обвиниха нея за отпечатването на екраните на LGD дисплеите.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Какво има да излиза? Не са по квантум дот. JDI и LGD не са по quantum dot технологията, а само по quantum ... Има малко голяма разлика в quantum rail-a ... и например при дот имаме само синя подсветка, докато при чистия куантум е синя и бяла ... Т.е. са две подсветките. Цветовете се изобразяват малко различно та да разграничим технологиите с dot и без него ... Все куантум ама едното е повече IPS... Стават обърквания като ги смесим...

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)