Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Ок, да се пропуска сричката "дот" в горния ми пост, тъй като вече не може да се редактира. Другото си остава. Благодаря за разяснението. Но с дот или без дот, опасенията са ми в друга посока.
PS. Поръчах оригинален дисплей за 230 лв., че не ми се губи още време със сервизи. Утре ще дойде, ще го сменя и ще споделя впечатления.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Смених дисплея. Работа за 15 минути, ако имаш необходимите инструменти. Новият е JDI като китайския, който поръчах от eBay за 50 лв., но приликите свършват дотук. Като цветове и яркост нямат нищо общо. Изглежда съм попаднал на наистина оригинален JDI този път. Впечатленията ми са че е мого близо до качеството (да не кажа че е същото) на оригиналния LGD дисплей, с който купих телефона преди ~2 години. Но все пак от момента в който за последен път използвах LGD мина известно време, така че сравнението ми може да не е много акуратно, тъй като е по спомени.

Друго е сравнение да направи някой, който държи двата дисплея включени един до друг.

Като цяло съм доволен от замяната. С нова платка и нов дисплей, с безжично зареждане и магнитен кабел, а също и с предстоящия нов Андроид 7 има ресурса да изкара още 2-3 години, без да е морално остарял. Ако до тогава не се появи нещо фрапантно по-добро, което да ме накара да го заменя.

PS. Иначе да потърся сервиза на Теленор и премеждията ми с него, за които стана дума по-назад в темата бе притеснението ми дали ще попадна на оригинален дисплей закупен от интернет. В крайна сметка имах късмет.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Между другото на тези JDI дисплеи наистина има пикселизация, за която стана дума по-назад в темата.
Вижда се някаква ситна решетъчна структура. Понякога по отчетливо, понякога забравяш за нея и не я забелязваш но като се сетиш и се взреш я виждаш. Вижда се едва-едва, но достатъчно, за да дразни. Не знам какво е това. Според мен не са пикселите на дисплея а нещо друго. Може би сензорите на тъча. Абе не случайно пуснаха G4 с LGD а не с JDI дисплеи...
Няма кеф с тоя телефон. Хубава концепция, кожа, извит екран, може да се сложи безжично зареждане, но лошо изпълнение.
Имам чувството, че LG е марка за експериментални технологии.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Никви пиксели не виждам, ама изобщо. Кефя се максимално след ремонта. Пикселизация се спомена че имат ментетата от али и ибей, аз нямам.

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Бе и аз гледам, гледам, взирам се, нищо не виждам.
След като върнах един S7 Edge, за момента оставам с този телефон.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-27, 15:32:34)prankmaster написа:  Днес, на 31 ден отидох в магазина и ми подмениха телефона с нов.
Серийния номер започва с 605, произведен в Китай за Италия.
Обаче нещо пикселите много ми се набиват в очите. Сякаш е с по- ниска резолюция.
Някой от вас забелязва ли нещо подобно ?
Най- добре се вижда на бял фон.
Веднага сложих стъклен протектор. Възможно ли е той пикселизира картината ?

Вече не знам филмирам ли се кво става...

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Същия проблем. Матрицата на тъча при новите дисплеи. Възможно е не при всички да се вижда. Кой знае от колко завода се произвеждат...

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен се вижда описаната пикселизация. Най-лесно се забелязва на бял екран. Направи ми впечатление още първия ден като взех телефона.

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

(2017-02-02, 19:43:44)arrogant написа:  Бе и аз гледам, гледам, взирам се, нищо не виждам.
След като върнах един S7 Edge, за момента оставам с този телефон.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Какъв беше проблема със S7 Edge
Цитирай

Освен да са ви сложили дефектни при смяната. Няма шанс да видя пикселизация на какъвто и да е екран. До сега се взирах.

Tapatalk with LG G4
Цитирай

(2017-02-02, 22:28:18)ivandimitrov написа:  Какъв беше проблема със S7 Edge
На бял фон, долната половина от екрана имаше лек розов отенък. Отвориха един друг и той го нямаше. Но беше за друг клиент и не беше черен. После щяха да ми носят друг, те забравили да ми поръчат и ми мина мерака. А и липсата на добър стъклен (а и не само) протектор ме отказа съвсем. Извитият екран е простотия за мен.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Дисплея е оригинален, понеже не е сменян. Смениха ми телефона с нов (аз махнах стикерите на кутията). Даже ми разрешиха да си избирам между 3 или 4 кутии, след като изрично посках да е възможно най- нов, спрямо сер. номер.
Сравних го на другия ден с телефон в техно веригите и разликата се видя веднага.
След това го сравних с друг. Този път JDI на мой приятел, бяха еднакви и на неговия се вижда решетката на тъча.
Минаха повече от 6 месеца и дисплея е чук, а го натоварвам в пъти повече от предния.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Явно имаш силно развито зрение, аз не виждам. Smile

Tapatalk with LG G4
Цитирай

А мен от S7 ме отказа това че маже при скролиране. Тъй като използвам телефона предимно за четене на сайтове, това да размазва при движение текста ме отблъсна. G4 вече може да е стар модел, ама е в пъти по-добре. Да не говорим за напомпаните цветове на S7.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на m007 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Моята бройка е чисто нова от магазин и решетката се вижда. SN608 ако е от значение.

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

А предпазно стъкло има ли като гледате, или няма?

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Без значение дали е със стъкло или без, решетката се вижда.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

От какво разстояние виждате тази решетка?

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Принципно не би трябвало да се вижда, понеже "решетката" е вградена между пикселите а не над тях. От там и печелят 25% повече яркост. Технологията е Advanced In-Cell Touch. Вариант да виждаш нещо е това или да не е решетката а нещо друго, или ЛГ да са променили матрицата за следващите бройки, тъй като от 603 насам хората взеха да споменават зърнеста картина, видими пиксели, което е невъзможно при тази гъстота и други подобни явления ... Аз също съм с JDI и някъде по назад в темата съм пуснал снимки на моя екран и под микроскоп ... та не е като да не съм го гледал под "лупа" ... Ето го  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1308452
Инак за това иде реч ...
[Изображение: phpgejgfs.jpg]

Цитат:One of the technologies used in the IPS Quantum Display is Advanced In-Cell Touch - a first for Quad HD, says LG. By combining the LCD and touch sensor into a single layer LG has been able to offer better colour reproduction as well as touch-sensitivity. 
Цитирай

Нямама с какво да го снимам, така че да се види.
От една ръка разстояние не се вижда.
От 10-12 см се вижда ясно 'пикселизацията'.
Не съм сигурен дали е решетката, тъч панела или каквото и да е, но разлика има и се вижда с просто око.
Както назад бях казал на JDI бялото е по- бяло от стария дисплей.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

+1 колега. Много ми стана любопитно какво се вижда за това ще се радвам на снимчици. Пикселизацията само я чувам и чета даже ти си писал за това още преди 5 месеца (мнение 421) ...
Както драснах аз съм с JDI и съм го сравнявал с LGD и разлики в бялото не намерих, но виж в червеното има. Иначе чета за разни неща дето се виждат но от 603 номерата а това съвпада с преместване на производството с Китай. Не знам какво са направили от ЛГ, но при 538 пикселна гъстота и ин-сел тъч да виждаш нещо не ми се струва нормално ... Трябва да отида да поразгледам някое Г4 да видя, че все на по стари бройки попапдам ...
Цитирай

Стига с тази гъстота на пикселите. Явно е че пикселизацията не е от нея а от друго. И не се проявява при всички дисплеи. Има хора, които едва ли не изкарват, че си внушавам понеже те не виждали нищо на техните телефони и ми обясняват как не можело да се виждат пикселите. Ами да си ползват със здраве телефоните тогава. Явно са късметлии. А пикселизация има, независимо от какво се получава при по-новите дисплеи. Дори може пикселизация да не е точната дума, защото наподобява зърненост. Някаква решетъчна структура. Но да не се хващаме за думите. От LG пак се оакаха.
Сигурно като си сменя телефона ще правя банкет.
И пак казвам - на късметлиите честито. Явно са минали между капките. Това също заслужава почерпка.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Моят е със сериен номер 602 и също JDI дисплей и няма това, за което пишете. Явно с Бодо сме от късметлийските Г4 Smile

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

@m007 ако визираш мен, то аз не се опитвам да ти кажа, че си внушаваш какво виждаш, а че не е нормално да виждаш каквото и да е при тази пикселна гъстота и технология на тъча... Физично не би трябвало да можеш да видиш ... От там щом чета за това значи е така и се вижда "нещо" ... Какво не знам понеже не съм го виждал. За това и чакам снимки ...
Не така остро ... Не сме ние виновни за оакването на ЛГ ...
Цитирай

Днес забелязах мрежа по дисплея като го гледах отразявайки се слънцето в него. Мрежата я виждам, но пикселите не. Не знам за тва ли говорите. И не помня на слънце така ли е било със стария дисплей.

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Пикселите са образно казано, не се хващайте за думата.
Може и да е мрежа.
Няма я на 'стария' дисплей, понеже съм ги сравнявал в ръцете си.
Това не е дефет, просто е една от разликите между двата дисплея.
Темата тръгна преди време, когато още не беше ясно и се чудихме дали въобще има различни дисплеи.
Лично за мен 'новия' дисплей е по- добър и по- ярък.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Няколко пъти вдигам над 40 градуса, дисплеят работи както трябва. Доволен съм след смяната. Надявам се да нямам повече проблеми. Вероятно и тази година ще си изкарам с телефона. Този дроид ще се окаже най-дълго ползваният. Smile След ремонта е като чисто нов. Преди седмица изпуснах дистанционното на телевизора върху него и се пукна старото стъкло. Добре, че сложих евтиното за проба. Веднага го смених с новия Nillkin и заспа. И като сменя кожата с една от трите които имам удоволствието е максимално. С цветовете нямам проблеми, ярък дисплей. Какво повече ми трябва. Компактен все още. Ще видим какви рамки ще покажат тази година новите модели. Но вероятно ще сложат и една цена над 1500 лв. Това за мен е безсмислено. Ако Г6 покаже качества ще се замисля, но едва като му падне цената.

Tapatalk with LG G4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)