Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Аз пък привикнах с тази кривина на екрана и като хвана телефон с прав екран се дразня. Лошото е че в G5 спряха да използват извития екран. Навярно и в G6 няма да е извит. А онова недоразумение на самсунг с облите краища на екрана, след като му мине уау-ефекта за няколко дни и не мога да го понасям. Четах че щяло да има нов флекс, но на него пък екрана е прекалено извит. Кривината на G4 e идеална, ама май само в G4 ще си остане този експеримент. Интересно защо се отказаха от нея. Тя е предимство, а не недостатък.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Лошото е че в G5 спряха да използват извития екран. Навярно и в G6 няма да е извит..... Кривината на G4 e идеална, ама май само в G4 ще си остане този експеримент. Интересно защо се отказаха от нея. Тя е предимство, а не недостатък.

Не я спряха, просто G5 извит така, че да не може да му се сложи стъклен протектор от ръб до ръб. G4 с толкова кривина добре пасва в джоба, но според мен точно заради нея, батерията си остана 3000мАч. Аз се надявам G6 да е добър, ама с този процесор, батерия 3300мАч  и цена 1000-1200лв едва ли ще го бъде
Цитирай

Момчета и момичета , искам да ви се оплача от сервиза на Мост.
Преди седмица , си занесох телефона в Технополис да ми сменят дисплея понеже беше нагорял търпях го много време но най-накрая се навих да го занеса.
Показах дефекта на служителката приемаща рекламации и описахме проблема.
Вчера ми звъннаха да мина да си взема телефона... отивам и с отварянето на кутията виждам , че стъкленият протектор си стои и питам служителя в технополис не е ли сменен дисплея?
а той ми отвърна "Преинсталирали са ви софтуера защото това изображение отпечатано на екрана се държало на вирус и било вторично прозрачно изображение , лсд дисплея не нагарял" мен ме напуши защото съвсем за идеоти ни взимат и му казах , че ще върна телефона пак , той ми каза да поработя малко с него и ако пак се получи да го върна. Влязох в колата , докъто си направя настройките на Google, часовника 4g и другите икони за няма и 5 мин се отпечатаха на екрана , излязох от колата и му го занесох да го види. Той каза добре и го взе без да пишем нов протокол. Сега ще чакам пак повече от седмица защото Мост ги мързи да сменят дисплей който гаранцията го покрива. Ако на следващото взимане пак не е сменен вече не знам какво да правя...

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

Не ми стана ясно защо си губиш времето, а не го занесе направо в сервиза, ако има такава възможност, за да си спестиш чакането.

 
Цитирай

Защото точно по закон рекламация за дефектирала стока се подава при търговеца.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Освен това може да не е от София... Аз моя го оставих в представителството на Мост във Видин - Пан сервиз и ядец. След седмица го върнаха без да са си мръднали пръстите. Реших, че като ми изгори платката ще го дам във Виваком. Така и стана след два месеца. Платката изпуши и го оставих във Вива и им казах че Мост не са ми сменили дисплея. Пратиха го в Q&Q сервиз, те смениха платката, но не открили проблем с дисплея. Направих снимки с отпечатъците и ги дадох отново във Виваком. Вече при очевадни доказателства смениха дисплея, тва пак в Q&Q.
Цитирай

Аз не съм от София , в Русе не знам дали изобщо има такъв сервиз , вторият път служителят на Технополис снима дисплея с тефонът си , дано този път го сменят.

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на MoHaX за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2017-05-05, 20:10:59)ganchev написа:  Защото точно по закон рекламация за дефектирала стока се подава при търговеца.
При гаранционно събитие и наличие в документацията на оторизиран сервиз, не е задължително - може и директно там.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Колега @NoMaD ,в закона ясно е написано ,че рекламация се подава при търговеца и това трябва да се спазва . Естествено може да се избегне ,като се занесе дефектиралата стока директно в сервиза .Но какво става тогава ,когато не си удовлетворен от направения ремонт? В случая дори и КЗП не може да ти помогне , защото самата рекламация не е обявена пред търговеца ,както трябва да е по закон.Ето за това правилния начин е през него да минава всичко.Той има задължения към нас ,а не сервиза.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2017-05-06, 06:37:08)ganchev написа:   ....Но какво става тогава ,когато не си удовлетворен от направения ремонт?...
Просто не разписва приемно-предавателния протокол и не приема устройството си обратно.

 
Цитирай

Хора , днес ходих да си взема телефона , сменили са дисплея , всичко е с лепенки , в протокола пише сменен speaker.... реших да проведа разговор в технополис още докъто бях там , и пращеше ужасно  гаден изкривен пращящ тенекиен звук, точно на развален говорител , явно на новият панел който са сложили слушалката е била дефектна , 5 мин го ползвах и го върнах. Вече за 3 ти път го пращам директно след получаване от сервиз , и всеки път пишат различни причини.

Пращам го за нагорял дисплей  а те "отремонтирали":

1. вия път - Преинсталиран софтурер.
2. Пращане - Speaker
Сега пращам пак.... как да се съберат 3 еднакви , като те си пишат всеки път различно..... Facepalm1

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

Ако си на Теленор вече има активна автоматично опцията HD Voice.При разговор се чува доста странно.Да не би да е от това?
Ама трябва да си на 3G или 4G и човека с, който провеждаш разговора също трябва да е ,за да е активна

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-05-06, 11:27:59)ganchev написа:  Ако си на Теленор вече има активна автоматично опцията HD Voice.При разговор се чува доста странно.Да не би да е от това?
Ама трябва да си на 3G или 4G и човека с, който провеждаш разговора също трябва да е ,за да е активна

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Не, на виваком съм , пращенето го има даже при сигнал свободно преди някой да вдигне

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

Да отговаря на колегите в правилата тема.
Горе в десния ъгъл над последната цифра от часовника имам тъмно петно с размери около 4 на 1 мм. Забелязва се най-вече на сив фон. Сутринта като станах беше изчезнало, но сега пак се забелязва след като почнах да ползвам телефона... Не е нещо фрапиращо, но... Октомври мисля, че ми смениха дисплея...

Tapatalk
Цитирай

И при мен има, но много по- малко.
При мен има и горе в левия ъгъл и е почти незабележимо около 1мм, даже по- малко.
Мисля че е просто от подсветката, на това място не осветява, колкото навсякъде.
Със сигурност не е отпечатък.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Да, не е. Отпечатъците жълтееха. А тва тъмнее. Но сутринта го нямаше...

Tapatalk
Цитирай

Аз пък както съм писал преди почти година
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1291408
съм с някаква прашинка супер миниатюрна в горния десен ъгъл на дисплея, която няма махане. Как е попаднала там, не знам. В 99% от случаите не я виждам, но остава факта, че знам за съществуването и, за което като се сетя ме хваща яд, че все пак дисплея не е перфектен (като изключим тъпото цветопредаване, особено на червеното).
Цитирай

Абе какво да ви кажа и при мен леко почнаха да се забелязват отбелязани временно wifi, обхват и проценти батерия. Интересното е, че стана сега като минах на андроид 6(умишлено го държах на 5.1 досега). Ако трябва да избирам от двата основни дефекта, бих избрал този с дисплея. Ама ще станат сигурно и двата, извънгаранционно след 5, 6 месеца.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай

Дисплея заминава от нагряване... Ако не е сменян отпечатъците са сигурни ако се товари телефона.

Tapatalk
Цитирай

Силно вярвах, че JDI дисплеите не изгарят, но сега виждам, че моя е започнал.
Леко се отпечатва батерията в нотификейшън бара.
След около два месеца ми изтича гаранцията, май тогава ще търся и заместника /алтернативата/. Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

И моя почна, няма отпечатъци, не знам как да обясня. Като стане по голям проблема ще снимам.

Tapatalk
Цитирай

След смяната на дъното, последва и гаранционна смяна на дисплея на LG4.
Да видим какво ще правя след като изтече гаранцията .... !?
Цитирай

Продаваш или рискуваш...

Tapatalk
Цитирай

Лошото е че след толкова врява покрай бълващите дефекти, не знам дали е останал жив будала да го купи...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Извинявам се за тъпия въпрос, но искам да ми се смени гаранционно екранът,защото много отпечатъци,много нещо след натоварване, с часове стоят.
Какво трябва да направя-да отида във Виваком и оттам да го пратят до КК сервиз или директно да пиша на сервиза? Имам гаранция още около 6 месеца.
Не е рутван и тем подобни, перфектен е ,ама екранът е с отпечатъци, забелязвам и камерата има прах в нея-дали и камерата могат да ми подменят или ще го сметнат,че аз съм я напрашил? Всъщност подмяна на камерата едва ли ше е скъпо май без гаранция...или грешаюю? Не вярвам да струва стотици левове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)