Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея
#51

Настройки - достъпност - зрение - регулиране на цветовете на екрана.
Цитирай
Аксесоари
#52

Не става много работата с бонбончетата, защото ако си направя червеното перфектно, жълтото става прекалено искрящо, оранжевото става жълто. Най-добре се забелязва при иконките на вайбър. Има много добри разработки за калибриране на екрана, но искат рут.
Цитирай
#53

Да, знам го това. Но точно там където съм сложил кръга съм наместил при мен нещата. Възможно е и всеки дисплей да се разминава малко с фабричните настройки. При затваряне на разговора преди екрана ми ставаше розов вместо червен. След като видях тези настройки в друг сайт ги пробвах и сега съм доволен.
Цитирай
#54

[Изображение: attachment.php?attachmentid=3384442&d=1435637886]
Това го дават като на ноут 4 да ставал екрана ...
Цитирай
#55

Според мен, при затваряне на разговора цвета си е такъв.
Така мисля, понеже като сложа иконите на ютюб и вбокс една до друга се вижда ясно разликата между двете червени.

LG G4
Цитирай
#56

Да, видях, че се вижда червено във видео ревюта, но явно има разлика дали гледаш екрана на видео или на живо... Кажете и вие без настройки розовее ли ви при затваряне или е червен екрана?
Цитирай
#57

На мен ми е ярко розово (според жена ми е цикламено) и много ме дразни.
Цитирай
#58

Същото е при мен.
Може би подсъзнателно си мислим, че този цвят трябва да е червен, а той да си е розов (или цикламен за дамите).

LG G4
Цитирай
#59

Абе розовее си екрана. Сравнявал съм снимки с червено с S5 и много други телефони. А ето всеки да прецени за себе си какъв е цвета тук, като не го гледа през телефона, разбира се. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#60

Аз от два дни съм с този телефон, но все смятам, че си е такъв цвета, защото иконите на уoutube и voice recorder изобщо не розовеят, а са си съвсем червени сравнени с тази снимка.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#61

И аз така като ги гледам иконите са си червени. Но свали тази снимка на телефона и на друг телефон или компютър и сравни червеното.
[Изображение: 2413a86a3db5767c389940dc9c5ffc73.jpg]
Цитирай
#62

Не ме разбирайте погрешно, не споря как изкарва цветовете спрямо някой друг телефон, а просто казах, че като затваряте явно си е такъв цвета Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#63

Колеги абсолютно точни цветове не очквайте. Няма перфектен. Както споменах делтаЕ е 2.12. Абсолютни точни цветове при 1 или по малко търсете. Синьото е проблема на екранчето. За него отклонението е 4.46. Сравнено с леновото от по горе при което отклонението в синьото е 6,47 екрана е прекрасен като вярност, но сравнен с екрана на айсиктир 6 който е с делраЕ 1.65 има още какво да се желае. Та rgb кода на червеното е 255.0.0. Това на хартия обаче. реално заради проблеми със синия цвят нашето телефонче го дава в диапазона 255.0.33/66 (трудно ми е да го определя на око, нямам нужната измервателна апаратура, а на око хващам около 30 от 255 нюанса), което вече си е нюанс на червеното примесено с малко синичко. Та сега ще кажете на леновото като му е 6,47 синьото защо не синее, а при нас се отклонява. Просто е при нас червеното е 1.31 т.е. 2 пъти малко е на фона на 2,57 при въпросното леново. Или казано с прости думи и там има синичко, но на фона на много червено остава незабележимо за окото. 
Ако пък погледнете изкривяването в жълтото - 3,72 ще разберете защо както казва @arrogant "жълтото става прекалено искрящо, оранжевото става жълто.". Тук цветовете са червено и зелено. та и зеленото не ние много прецизно 3,34 (3,31 при леновото но пък при него червеното е повече), та като добавиш зелено или отнемеш червено на оранжевото и то става жълто ...
Та пак сравнено с въпросното леново, при нас бялото, черното и сивите нюанси са ясно различими с максимално отклонение 1,99 докато при леново стигат 8,69 ... Та има и по зле, така че да се радваме на това което имаме. 

http://www.rapidtables.com/web/color/RGB_Color.htm


[Изображение: DE-LG-G41.jpg?resize=460%2C296]
Цитирай
#64

Да, точно синьото идва в повече. Пак на същата снимка със снежния човек горе, сравнено с друг екран, се вижда как синьото е по-наситено и от там идва изкривяването на червения цвят. Но какво да правиш - перфектни неща няма.
Цитирай
#65

@eksoldier , благодаря за информацията, намерих настройката. Иначе за мен екрана е страхотен, наситен, със страхотни цветове, резолюция и яркост. Само ме дразни, че вечер автоматичната подсветка се пуска на 4% и почти нищо не виждам... Ама се ядва.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#66

Как се разбира на колко % е тая автоматична подсветка?

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#67

Като дръпнеш "щората" Smile и си пише моментната яркост.
[Изображение: b3934afc9ed721db09e688ca41cd90da.jpg]

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#68

Ами няма такова нещо, на мен ми пише процентите на които съм го настроил ръчно.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#69

Оф, когато е на автоматичен режим(виж снимката в дясната част), при промяна на околната светлина се променя и силата на подсветката. Което се отразява на процентите. Ако си го промениш ръчно пак ще се променят, но на автоматичен режим го прави сам.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#70

Аха ... и защото е зададено ръчно не е "моментната яркост" ? Ами каква е?
Ако включиш автоматиката пак ще се същото само, че ще се променя според осветеността около телефона.
Та има такова нещо като "моментната яркост"  колега, независимо дали е ръчно зададена или се сменя автоматично ... но не знам въпроса и последвалия отговор какво целяха?
Искаш внимание? Сърбят те пръстите и ги чешеш по клавиатурата? Хвалиш се, че си на ръчно зададена яркост? Или просто ****(ще се самоцензурирам, че ..)
Нищо лично, но малко "кофти" звучи отговора ти спрямо stibel ... Пък и n-тото подобно мнение за днес ...
Цитирай
#71

Много е кофти на тъмно, да. Прекалено ми е тъмно и превключвам на ръчни.
Цитирай
#72

(2016-03-17, 15:16:59)bodonance написа:  Аха ... и защото е зададено ръчно не е "моментната яркост" ? Ами каква е?
Ако включиш автоматиката пак ще се същото само, че ще се променя според осветеността около телефона.
Та има такова нещо като "моментната яркост"  колега, независимо дали е ръчно зададена или се сменя автоматично ... но не знам въпроса и последвалия отговор какво целяха?
Искаш внимание? Сърбят те пръстите и ги чешеш по клавиатурата? Хвалиш се, че си на ръчно зададена яркост? Или просто ****(ще се самоцензурирам, че ..)
Нищо лично, но малко "кофти" звучи отговора ти спрямо stibel ... Пък и n-тото подобно мнение за днес ...

На мен ли пишеш, даваш ми насоки и тон в живота или няма пред кого и къде да се правиш на велик!?!
Имах предвид, че при зададен автоматичен режим и промяна на осветеността не виждам процентите да се актуализират постоянно или поне аз не знам къде да цъкна за да излезе така. Не ми е ясно и питам, ама винаги ще се намери трета страна( някъв образ с корективите си) да обясни как темата била частна собственост в публичното пространство.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#73

Ето ... не ти е ясно и питаш. Аз също питам. За това са и онези питанки в края на изреченията.
Насоки и тон в живота не виждам къде ти давам, пък колко съм велик ... тези които знаят им се иска да не са го научавали ... за това не питай в тази посока.
Та колега както казах нищо лично, но така зададен въпроса ти изглежда доста двусмислен, поне за мен. За това и питам, защото едва ли не ми прозвуча все едно се правиш на "интересен".
Пък и доста мнения изчетох днес с малоумщина и завоалирани обиди и какво ли не, че ... За това ми беше и такава реакцията.
Както писах по горе "Ако включиш автоматиката пак ще се същото само, че ще се променя според осветеността около телефона." ... простия тест е да закриеш сензора за осветеност ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#74

Където трябва да питам си има и съответният знак в края на изречението. Колкото до кой какви малоумщини пише- има си модератори, те са по тази част, може би не ти!
Винаги става лично, когато е изявено и пред доста други, които четат.
А въпросът ми беше породен от това "Само ме дразни, че вечер автоматичната подсветка се пуска на 4% и почти нищо не виждам"
Как се разбира, че е бил на 4% като е на автоматичен режим?

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#75

На същото място където показва % при ръчен режим ... там са и при автоматичен, само, че се сменят сами. Горе има и снимчица от колегата stibel, на която се вижда къде са %.

Еидт: 31% е на снимката ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)