Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC все още губи стотици милиони, но отбелязва подобрение
#26

Падението започна... Като гледам, могат да си продадът звеното за виртуална реалност, и някоя китайска компания да купи телефоните и да се свършва с HTC.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
Аксесоари
#27

Не е задължително да е китайска компания. По вероятно е Google да я закупи и да си открие линия за собствено производство на телефони.

 
Цитирай
#28

Може, както стана с Моторола. Гугъл взеха патентите и продадоха звеното Smile
Ако направят същото с HTC, не виждам защо Гугъл не направят страхотен телефон.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#29

Google се очаква да е новият собственик на подразделението за телефоните на HTC : https://www.phonearena.com/news/Report-H...ss_id97829

 
Цитирай
#30

Логичен и тъжен край за HTC като производител на телефони. Гугъл ще настъпят своите партньори, ако това се случи. Ще им е трудно,че откъм дизайн хич ги няма завалиите...

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#31

Никакви партньори няма да настъпят... Същите приказки се говориха и когато преди години купиха Моторола.... А какво стана накрая? Този филм вече сме го гледали. Вероятно ще има повторение Smile
Цитирай
#32

HTC отдавана не са никакъв фактор, така че и да изчезнат от пазара на смартфони, почти никой няма да забележи. До голяма степен това се дължи на погрешната политика от тях в последните години.  Ръководството смениха, но и това не помогна. В крайна сметка има достатъчно други производители, които заеха доброволно освободеното място от HTC, като Huawei, Xiaomi, Lenovo, Meizu и др.


Цитирай
#33

HTC ще обяви нещо важно утре.
Има подозрения, че ще обявят покупката на мобилното подразделение от Google. Дали?

https://twitter.com/evleaks/status/910458987757363200
http://www.gsmarena.com/htc_reportedly_h...-27374.php
Цитирай
#34

100%. Щом прекратиха и продажбата на акции на борсата.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#35

Google един вид наемали екипа на HTC, който е работил по предните Пиксели. Заедно и с права върху интелектуалната собственост, но не екслузивно. Срещу малко на милиард долара, сключват сделка, при която хем да имат екип от инженери, хем да не застрашават своите партньори, че вървят към ябълков модел. Ама ще предлагат изцяло свои телефони... HTC ще продължат да правят и продават смартфони под своя бранд.

Изпратено от моят Nexus 7 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#36

С 2 думи, Google наема Екип и Патенти за 1.1 млрд долара.
Патентите са ми ясни...ама екипа за какво им е? Сякаш нямат собствен.
Цитирай
#37

Е нямат много ясно. Гугъл са софтуерна компания, а някой трябва да разработи желязото.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#38

Те са основно софтуерна компания, но си имат и техен хадруерен екип начело с Рик Остерлох, който и сега ще продължи да е шеф на уголемения екип
Цитирай
#39

След сделката с Google HTC пристъпва към подготовка за новия си флагман за 2018 г. : http://nixanbal.com/htc-sled-sdelkata-s-...-za-2018-g

 
Цитирай
#40

@ghostface ти си намерил пък кой да мислиш Big Grin.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

(2017-09-21, 08:21:21)GH0STFACE написа:  С 2 думи, Google наема Екип и Патенти за 1.1 млрд долара.
Патентите са ми ясни...ама екипа за какво им е? Сякаш нямат собствен.

Ето какво казва Рик Остерлох

Цитат:It’s still early days for Google’s hardware business. We’re focused on building our core capabilities, while creating a portfolio of products that offers people a unique yet delightful experience

Всички илюзии отпадат, Google се включват в състезанието и ще се конкурират с всички останали производители. Дано тук нещата да не отидат на монопол, че Apple ще ни изглеждат като немарливи чавдарчета, каквито са си.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#42

Тайванските регулатори одобриха сделката между HTC и Google: https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3323089

 
Цитирай
#43

HTC правят страхотни телефон - хардуер и софтуер... За съжаление маркетинга им куца. Навсякъде виждаме реклами на Apple и Samsung а на HTC ? ... За това и масово всички са с галаксита . Това им се пробутва от реклмата, това си купуват.
Цитирай
#44

Президентът на бизнеса със смартфони HTC напуска поста си: https://www.engadget.com/2018/02/14/htc-...n-resigns/

 
Цитирай
#45

(2017-12-21, 23:28:06)mefistoreyon написа:  HTC правят страхотни телефон - хардуер и софтуер... За съжаление маркетинга им куца. Навсякъде виждаме реклами на Apple и Samsung а на HTC ? ... За това и масово всички са с галаксита . Това им се пробутва от реклмата, това си купуват.

Историята не познава пример в който пестейки от реклама да останеш/станеш лидер.
Значи, всички останали да хвърлят стотици милиони за реклама, обаче ХТЦ, щото са много готини и не пускат реклами да продават?
Да си пробутват рекламата и те, та хората да им купуват стоката  Lol
А, като я купят - тогава ще се разбере какво правят  Cool
Цитирай
#46

HTC сбъркаха преди години, когато бяха на върха. След това е трудно да правиш бизнес с размах при свиване на разходите. Натрупаха много грешки през годините, основно на най-високо мениджърско ниво. Щом се стигна до там част от екипа да се опитва да краде компанията, с идеята да я спасява...

Минало бешело. Ако някой инвеститор хване марката и да я развива наново, тогава имат шанс. В противен случай ги очаква кретане.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#47

Грешките им наистина бяха основно откъм маркетинг и управленски решения, което е жалко, защото чисто технически и софтуерно телефоните им винаги са били на много високо ниво. В момента ползвам техен модел, който поради такива погрешни решения и липса на промотиране беше обявен от много блогъри и анализатори за най-лошия смартфон на 2017 г. Всъщност е чудесно устройство от висок клас, което е съизмеримо с много други известни флагмани, но около него не се вдигна шум и бързо беше забравено. Та в днешно време явно не е достатъчно просто да правиш добри смартфони. Това е едва половината работа, и то по-маловажната половина...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Цитирай
#48

HTC, бяха основен спонсор на Шампионска Лига доста време и въпреки всичко точно по това време търпяха огромни загуби и сътресения в ръководството на компанията... 
Капиталът според мен е основен източник на проблемите им. По същото време, когато имаха много сериозни финансови загуби, продуктовата им гама беше изключително постна на фона, на всички останали с които се конкурират на мобилния пазар. Няма как да разчиташ на едно-две смарт устройства да "избиват" загуба в размер на стотици милиони. Всички останали в топ 10 предлагат на пазара от смарт химикалки до хладилници и телевизори (за Самсунг, дори не ми се изброява)...
Прекалено голям залък за тях беше, да се надпреварват с "първите".
Цитирай
#49

Нямаш ли странични бизнес продукти, много е трудно и изисква да си перфектен във всяко едно отношение.
LG и Samsung например имат огромен арсенал от странични продукти. Те могат да си позволят дори да губят от звено смартфони , защото печелят много от другите си продукти, както е при LG например.

HTC преди няколко години наистина впечатляваха с много качествени апарати-метални, с перфектен звук, отличен дизайн, хубави камери и екран, ама наистина маркетингът явно им куца, след като по същото време например Самсунг продаваха пластмасаняците си и убиваха с продажби.
Преди няколко години аз се интересувах много от тая марка и ми харесваше!
LG например никога преди това не съм ползвал или харесвал ,имах Samsung S5 като излезе, имах и iPhone, но после LG ме грабнаха.
Moже би HTC трябваше да се борят малко по-стабилно, за да се наложат. Не знам, но към тоя момент въобще не представлява тая марка интерес за мен.

Както е написано в по-горното мнение-не е достатъчно да направиш само един хубав телефон!
Цаката тука е на ескимосите да можеш да продадеш лед.
Цитирай
#50

В Щатите не съм видял нито една реклама на HTC и не помня да съм виждал дори на LG. От друга страна билбордовете ще се пръснат от реклами на Apple и техния X. Самсунг също са абсолютно навсякъде, просто се набиват на очи и не спират с рекламите за да са в устите на хората и търсенето е огромно. Аз съм си говорил с много, ама с много хора ( обикновенни хорица, не някакви Hard Core фенове ) които буквално само и единствено знаят Apple и Samsung ( вярно е че доста хора са малко по-простички) но купуват това което им е пред очите, а не на база митове и легенди.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)